Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda, że urósł i nie wyróżnia się sylwetką spośród innych SUVów...

Wyróżnia to sie Outlander, ale takiego wyróżniania to chyba nikt nie chce...

Forester powinien być cichociemny jak dotąd. Wygląda, że krzykliwy nie jest.

Mam nadzieję, że rozmiar to złudzenie wynikające z perspektywy. Na odliczaniu nie wygląda na taki duży. Rozstaw osi wzrasta o 10 cm, a z przodu zwis nie wygląda na duży, więc może to będzie ok. 4,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnia to sie Outlander, ale takiego wyróżniania to chyba nikt nie chce...

Forester powinien być cichociemny jak dotąd. Wygląda, że krzykliwy nie jest.

 

Forester do tej pory sylwetką nawiązywał do normalnych osobówek, w przeciwieństwie do konkurencji z sylwetkami minivan-terenówka. Tym się wyróżniał. A, że do tego był cichociemny to inna brocha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orester do tej pory sylwetką nawiązywał do normalnych osobówek, w przeciwieństwie do konkurencji z sylwetkami minivan-terenówka.

Trafna definicja (już zrozumiałem intencję autora :)). Takie sobie wyższe kombi... (było).

Fakt. To nowe wygląda jak "typowy" SUV, co nie brzmi jak komplement...

Choć po Tribeco-Foresterze z NASIOC-u to kolejne obrazki przyjmuję z ulgą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak to ujmę, *&^@(!! wygląd - skoro urósł to jak będzie przyspieszać i jeździć

 

nowa Impreza tez urosla, a jezdzi lepiej. Zreszta pierwsze relacje z jazd probnych nowym Forysiem tez sa pozytywne.

 

No tylko ten wyglad, tu sie narazie zgodze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie chyba tak źle. Na forester.org podają nowe wymiary ściągnięte z jakiegoś japońskiego BBSa.

 

Długość - 456 (obecnie 448,5) - 7.5 cm dłuższy

Szerokość - 178 (obecnie 173,5) - 4,5 cm szerszy

Wysokość - 167 (obecnie 158,5) - 8,5 cm wyższy

 

Outlander ma 464 x 180 x 168 cm

 

Skrzynia manualna 5 biegów, automat 4 :evil: Myślałem, że piątkę dadzą.

 

Prześwit w turbo 22,5 cm, w N/A 21,5. Nie będzie już LSD z tyłu :neutral: , za to VDC w standardzie. Modele Turbo mają być wyposażone w SI-Drive.

 

Specyfikacja japońska to tylko modele z dwulitrowym silnikiem. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, panowie DRAMAT!

 

Dzis widzialem ciut starszego Mitsubishi Pajero Sport - prawie identyczny, jak nowy Outlander, moze tylko ciut dluzszy no i ciut mniej okragly, ale nos, bryla i tyl identyczny.

 

Ok, rozumiem, ze Outlander nawiazuje do Pajero, ale do czego ma nawiazywac ta KUPA????

 

Przeciez to zupelnie inny samochod! Co z tego, ze bedzie jezdzil tak samo dobrze, a moze i lepiej, skoro bedzie to tylko ciut lepszy Outlander? Ze juz nie wspomne o paru wzmiankach, jak brak LSD?

 

fores08gl0.jpg

 

Poki co (oby to bylo tylko zludzenie optyczne, wina maskowania, zle pierwsze wrazenie) krotko:

 

Forester 1997-2007 - agresja, zwinnosc, dyskrecja, szybkosc, wszedobylnosc

Forester 2008 - jedna wielka rozlazla i przerosnieta KUPA

 

Najpierw dostalismy lanosa, a teraz kupe :cry:

 

[edited] Nie, no ja nie moge tego przezyc! Zeby to chociaz mialo jakies proporcje! Zauwazyliscie, ze w bryle Forestera i bryle Nissana Patrola GR (long) mozna sie dopatrzyc podobienstw? To mi sie wlasnie w nim podobalo do tej pory - spora maska, sluszny kadlub, niewielki kokpit, bryla zwarta i z porzadnych rozmiarow kolami. A teraz? Zapowiada sie zbyt krotka maska, ciezki, obwisly i niezgrabny tyl, przerosnieta kabina i za male kolka - jak w Outlanderze.

 

Niech mnie ktos uszczypnie, niech to bedzie tylko sen :evil:

 

p.p.s. jak ktos nie widzi podobienstwa do Patrola, to niech porowna mojego Forka, do np. te zdjecia:

patrol1.jpg

0063-large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz? Zapowiada sie zbyt krotka maska, ciezki, obwisly i niezgrabny tyl, przerosnieta kabina i za male kolka - jak w Outlanderze.

Wydaje mi się, że to dużo wniosków jak na zrobione telefonem zdjęcie zamaskowanego samochodu i to z dziwnej perspektywy.

Owszem, stary Forester był taki jaki być powinien, ale poczekajmy na jakieś zdjęcie przodu czy z normalnej perspektywy.

"Odliczanie" nie wygląda tak źle. Owszem zmiana konwencji samochodu, ugładzenie, lans (dwie rury), ale nie jest przecudaczony. Wiem, że to słaby argument, ale ogólnie jest chyba lepiej niż z Imprezą.

Problemem mogą być gabaryty i masa, ale dużo zależy od zderzaków i proporcji, może nie będzie tak źle? Mam nadzieję, że to jednak nie będzie krowa. Logicznie biorąc nie zbliżaliby rozmiarami Forestera do Tribeci.

Pozatym przesunięcie segmentu to inne ceny i utrata lojalnych klientów (wiem, Impreza) ale może poszli po rozum do głowy.

Nowa Impreza jest większa a ponoć szybsza i bardziej zwinna, więc może i tu nie będzie dramatu. Ostatnio rosną rozmiary a masy nie tak bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac mnie juz odrzuca sam tyl - krotki zderzak, maly wizualnie przeswit (dotychczasowe forki mialy mocno zadarty tyl, przez co przeswit wydaje sie wiekszy), tylne okno bez uszczelki (taka glupia moda teraz) i te fikusne lampy - z tylca male, a z boku jakies takie... ble. Az sie niepolityczny epitet cisnie. Do tego rury wydechowe jakos tak bardziej zwisaja, niz dotychczas (gorszy kat zejscia), prog jest ponizej srodka kol (do tej pory byl na rowni, albo nawet ciut powyzej, co rowniez wizualnie powiekszalo przeswit) i brak kontynuacji przetloczenia nad tylnym nadkolem az do konca auta. Po prostu kupa.

 

Ja pierdziele, az mnie trzesie z bezsilnej wscieklosci. Jak mozna tak spieprzyc idealne auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...