Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma namiary na zakup nowego tłumika końcowego Prodrive lub H&S ile takie kosztują.

H&S zamawiałem bezpośrednio z och strony przez kontakt mailowy zdaje się, a może mają formularz zamówienia, nie pamietam.

 

 

Sent with Tapatalk

Zmierzyłem mojego H&S, końcówka ma 28 cm.

Polecam, bo brzmi zacnie.

Zmierzę u siebie, kupowałem jako dedykowany do forka :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moge wiedziec za ile? Jak Ty sie nie zdecydujesz to ja chetnie przyjme
 

Biorę na 100% więc jestem pierwszy  :D ale gdyby mi sie nie spodobał to Ci odsprzedam  :rolleyes: cena 500-800 zeta 

 

czesc

 

a gdzie kupić "normalny" tłumik końcowy do forka 2.0x 158km 

jest tego złomu na alleg... bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie szybkie pytanie. Czy rurki środkowego wydechu w forku sf wolnossącym i turbo są różnej średnicy ?

Chodzi mi o ten element łączony z tłumikiem końcowym. Mowa o wydechu seryjnym. Pewnie przewineło się to wiele razy na forum, ale nie wiem od czego zacząć szukanie.

W skrócie:

jakiej średnicy wydech przed tłumikiem końcowym ma forester turbo?

a jakiej średnicy wydech przed tłumikiem końcowym ma forester na 125KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tłumikach proex? 

 

trzeba je jeszcze przerabiać? 

Proex brzmi zacnie, cena też chyba niezła, niestety w komplecie tylko "goła" pucha. Trzeba oryginał wyciąć i wspawać w jego miejsce, lub dorobić kawałek do pierwszej złączki, uchwyty też trzeba "wyczarować". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w temacie.

Obecnie mam założony tylko backbox Supersprint owal, reszta seria. Jest bulgot, delikatny, nienahalny ale trochę za mało słyszalny. Co zrobić żeby było trochę głośniej, bardziej basowo, ale jednocześnie nie męczyło na dłuższych trasach, podczas wyjazdów z rodziną?

Zmienić puszkę, center? Póki co nie chce ingerować na tyle mocno żeby robić remap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw center przelotowy. Będzie trochę głośniej. U mnie głośność przy przelotowym center i bacxboxie H&S jest na poziomie 82 dB i na trasie to już wg mnie mało przyjemnie. Ale chyba więcej hałasu generuje pęd powietrza niż wydech. Jeżeli dużo jeździsz w trasie to lepiej zostaw jak jest.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw center przelotowy. Będzie trochę głośniej. U mnie głośność przy przelotowym center i bacxboxie H&S jest na poziomie 82 dB i na trasie to już wg mnie mało przyjemnie. Ale chyba więcej hałasu generuje pęd powietrza niż wydech. Jeżeli dużo jeździsz w trasie to lepiej zostaw jak jest.

 

 

Sent with Tapatalk

Zrobiło się porostu głośniej, czy ogólnie bardziej basowo? Na ryku mi nie zależy ale wyraźnie odczuwam brak dźwięku jaki towarzyszył mi podczas użytkowania imprezy. Wiem, że w Forku tego nie odtworzę ale chciałbym trochę więcej basu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O Prodrive piszą, że również cichy.
- bardzo cichy. Zwłaszcza, że w s-turbo miałem zwykłą puszkę sportową z allegro, która bardzo przyjemnie mruczała... A poza tym - piękno dźwięku własnego tłumika można dostrzec wg mnie tylko wtedy, gdy dajesz się autem przejechać koledze a Ty stoi z boku, wtedy odczucie jest dużo lepsze niż ze środka :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania końcowy i środkowy robiony w RM MOTORS, oraz końcowy z El-Teca, kawał dobrej roboty. Wszystko oczywiście pełny przelot. I również koćowa seria z 2.5xt.

Ten ElTec urywa głowę w trasie? Może bylbym zainteresowany. Masz jakies wideo obu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...