Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam końcowego tlumika do Forstera Sg. Takiego nie za glosnego, ale tez nie seria. W pon będę miał kolektor ala bulgot, wiwc zostaje jeszcze tlumik do wymiany aby bylo wiadomo ze subaru jedzie.

Nie ma ktos na sprzedaż w dobrej cenie? Silnik 2.0n/a

Polecam coś markowego typu prodrive spodoba się bądź haward&Scott :)

Orientuje się ktoś może czy s-turbo i xt mają takie same/podobne/łatwe do przerobienia montażowe elementy do wydechu? chodzi mi o center, downpipe i końcowy.

Praktycznie takie same. Wieszak czy mocowanie każdy tłumikarz Ci to zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do XT wydech imprezowy Prodrive. Czy stosował ktoś patent przedłużania "przedniej" części tj odcięcia flanszy i wydłużenia o parę centymetrów? Dodatkowo obrócenie wieszaków o 180 stopni. Z tego co wstępnie mierzyłem, miejsca do belki tylnej jest wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do XT wydech imprezowy Prodrive. Czy stosował ktoś patent przedłużania "przedniej" części tj odcięcia flanszy i wydłużenia o parę centymetrów? Dodatkowo obrócenie wieszaków o 180 stopni. Z tego co wstępnie mierzyłem, miejsca do belki tylnej jest wystarczająco.

U mnie co prawda jest przedłużany central, ale zasada ta sama :) Chcesz to mogę Ci podesłać zdjęcie jak wygląda miejsce przedłużenia :) Co do wieszaków to problemu nie ma tylko niech użyją ten do spawania również nierdzewnej byś za jakiś czas znów wieszaków nie musiał poprawiać :) Ja mam wydech od imprezy central i backbox i brakowało bodajże 7-9 cm muszę sprawdzić :) Ale przedłużenie zrobione porządnie i wydech ładnie kończy się ze zderzakiem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chcę to zrobić porządnie, pręty na wieszaki z nierdzewki mam, elektrody również.

 

Czyli żadnych rur grzać i giąć nie muszę? Z tego co wyczytałem to jest prowadzony lekko niżej po takim modzie, najwyżej poprawię.

 

Miło by było jakbyś miał zdjęcia, i nawet tutaj je wkleił, dla potomnych :)

 

EDIT:

A OEM gumowe wieszaki są ok? Bo w tym wątku też natknąłem się na info, że można się pokusić o dłuższe bo będzie zderzak smażyć. Chyba, że to dotyczyło nie przedłużanego tłumika... Nie chce mi się na nowo wertować 57 stron :D

Edytowane przez monsieurboxeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam w tej chwili założony backbox H&S w swoim Forku 2.5XT.

Dla mnie jest delikatnie za cicho, dlatego rozglądam się za przelotowym CP. Łatwiej jest dostać wersję 3" niż 2.5".

Stąd też pytanie - czy można to tak poskładać: standardowy DP, CP przelotowy 3" i na końcu H&S 2.5"? Czy taki CP 3" będzie pasować P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam w tej chwili założony backbox H&S w swoim Forku 2.5XT.

Dla mnie jest delikatnie za cicho, dlatego rozglądam się za przelotowym CP. Łatwiej jest dostać wersję 3" niż 2.5".

Stąd też pytanie - czy można to tak poskładać: standardowy DP, CP przelotowy 3" i na końcu H&S 2.5"? Czy taki CP 3" będzie pasować P&P?

 

Fabryczny center pipe jest przelotowy.

Do rur 3" są większe flansze więc trzeba by jakieś redukcje robić.

Lepszym rozwiązaniem może być 2.5" downpipe bez katalizatora i remap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chcę to zrobić porządnie, pręty na wieszaki z nierdzewki mam, elektrody również.

 

Czyli żadnych rur grzać i giąć nie muszę? Z tego co wyczytałem to jest prowadzony lekko niżej po takim modzie, najwyżej poprawię.

 

Miło by było jakbyś miał zdjęcia, i nawet tutaj je wkleił, dla potomnych :)

 

EDIT:

A OEM gumowe wieszaki są ok? Bo w tym wątku też natknąłem się na info, że można się pokusić o dłuższe bo będzie zderzak smażyć. Chyba, że to dotyczyło nie przedłużanego tłumika... Nie chce mi się na nowo wertować 57 stron :D

Ok to zaraz wrzucę foto :) Wieszaków nie musisz ruszać jeśli wydłużysz wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

Mam w tej chwili założony backbox H&S w swoim Forku 2.5XT.

Dla mnie jest delikatnie za cicho, dlatego rozglądam się za przelotowym CP. Łatwiej jest dostać wersję 3" niż 2.5".

Stąd też pytanie - czy można to tak poskładać: standardowy DP, CP przelotowy 3" i na końcu H&S 2.5"? Czy taki CP 3" będzie pasować P&P?

 

Fabryczny center pipe jest przelotowy.

Do rur 3" są większe flansze więc trzeba by jakieś redukcje robić.

Lepszym rozwiązaniem może być 2.5" downpipe bez katalizatora i remap.

 

 

A tego to nie wiedziałem, że fabryczny cp jest przelotowy. Ale jest na nich dodatkowa puszka, więc coś tam na pewno wycisza.

Widziałem gdzieś tutaj w tym wątku porównanie brzmienia seryjnego cp i takiego aftermarketowego....no i taka czysta rura była jednak głośniejsza.

 

Skoro w 3" są jednak większe flansze to będę szukał 2.5". Chciałbym żeby podmianka odbyło się bez rzeźby.

Wymiana dp i remap jest w planach, ale musi jeszcze poczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wyglada w backbox wspawany kawałek rurki i przespawane wieszaki pod mocowania forkowe :) Jeśli chcesz więcej zdjeć to pisz śmiało :) Uważam, że to rozwiazanie jest lepsze niż zrobić redukcje dodatkowa bo kolejne dwie uszczelki dochodzą i kolejne miejsce gdzie może być nie szczelność. Ja jeżdzę tak od 10 miesięcy i spokój mam :)

 

post-5454-0-00178400-1460726026_thumb.jpeg

post-5454-0-18848200-1460726091_thumb.jpeg

Ps. Zaraz postaram się poprawić zdjęcia :P Bo forek jednak na dachu nie leżał :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w forku sf prodrive z imprezy wydłużonego o 6 cm przy flanszy i przerobione wieszaki.Polecam zabieg bo dedykowanego do forestera cieżko dostać :)

 

Właśnie chcę przedłużyć przy flanszy. Więc jednak trzeba przerabiać wieszaki? Z tego co wiem, w SF jest podobnie jak w SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...