Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem pewne porównanie konfiguracji wydechu. Mam wciąż seryjne katalizatory i wszystko, co przed nimi. Za nimi znajduje się obecnie seryjny CP, dalej końcowy Milltek dedykowany do forestera. Wcześniej zamiast seryjnego CP był CP Milltek dedykowany do STI (bez rezonatora).

 

Tak to brzmi z seryjnym CP:

 

Tak natomiast z CP Milltek:

 

Różnica na zewnątrz jest niewielka, wewnątrz natomiast jest znaczna, pomimo wygłuszenia podłogi bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CP Milltek podobało mi się oczywiście, ale w trasie dla mnie był męczący. Za to po powrocie do seryjnego ma się wrażenie, że samochód jakiś taki wykastrowany ;) Przed nagraniem mając odczucia wyłącznie z wnętrza samochodu myślałem, że różnica na zewnątrz będzie znacznie większa. W środku pod obciążeniem powyżej 3krpm było po prostu głośno, powyżej 120km/h trzeba było rozmawiać podniesionym głosem. Po nagraniu okazało się, że na zewnątrz różnica jest niewielka, za to wewnątrz znacznie poprawił się komfort podróżowania. Z wygłuszeniem bagażnika jest naprawdę niewiele głośniej niż przy seryjnym wydechu bez wygłuszenia - koty nie zauważają różnicy ;)

 

No i jest jeszcze różnica w masie wydechów. Seryjny CP jest na oko jakieś 3x cięższy od kawałka rury Millteka. Końcowy może nie 3x, ale też sporo cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wywal fabryczny i wspawaj rurę :) najprościej i najlepiej.

No właśnie chyba jednak nie ;) Niestety u mnie się to nie sprawdziło. BB Scorpiona i seryjny CP (z wspawanym kawałkiem rury) brzmi mniej więcej tak:

 

Jak już pisałem do Artura dźwięk zmienia się nieco po dłuższym rozgrzaniu/trasie. Myślę, że następnym krokiem będzie właśnie zmiana CP. O ile dostanę jakiś w przyzwoitych pieniążkach. Boxera słychać, bulgotu niet. Oczywiście proszę słuchać na głośnikach innych niż "laptokowe"  :yahoo:

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wywal fabryczny i wspawaj rurę :) najprościej i najlepiej.

No właśnie chyba jednak nie ;) Niestety u mnie się to nie sprawdziło. BB Scorpiona i seryjny CP (z wspawanym kawałkiem rury) brzmi mniej więcej tak:

 

Jak już pisałem do Artura dźwięk zmienia się nieco po dłuższym rozgrzaniu/trasie. Myślę, że następnym krokiem będzie właśnie zmiana CP. O ile dostanę jakiś w przyzwoitych pieniążkach. Boxera słychać, bulgotu niet. Oczywiście proszę słuchać na głośnikach innych niż "laptokowe"  :yahoo:

 

Backbox z imprezy czy dedykowany do forka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Backbox z imprezy czy dedykowany do forka?

Do Imprezy, jak w opisie filmu zaznaczyłem. Z '99 GT. 

 

 

BB jest troche schowany za zderzakiem podobnie jak seryjny, przynajmniej z tej perspektywy tak wygląda - co nawet mi się podoba,

czy powodem tego jest to, że był dedykowany do imprezy GT?

Wczoraj kupiłem BB Prodrive od imprezy GT i zastanawiam się czy będzie wyglądał dobrze w forku XT czy czasem nie będzie za mocno schowany i będę musiał kombinować...

 

pozdrawiam

Edytowane przez Zarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym jak u Ciebie będzie Prodrive brzydko wyglądał, to go odkupię :-P

 

 

:biglol:  a potem ja od Ciebie

 

Artuś... Ale, że Scorpiona?;-)

Śledzę pewną aukcję, ale to kompletny wydech i (la kuka ra) cza by było remapa robić B)

W końcu jutro bije mi trzydziestka. Niech się cała rodzina zrzuca :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oka :) z przyjemnością, zatem będą doznania akustyczne i wizualne ;)

 i masz cos do odsluchania?

 

natrafilem na aukcji ostatnio na cos takiego: http://allegro.pl/tlumik-sportowy-wm-sport-wmr40cx1-fi90-owal-i4454707508.html

 

bardzo ciekaw jestem czy nie bedzie zbyt glosno ....  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś majstrował przy forku w celu poprawienia jego osiągów i wymieniał downpipe, ale na taki, którego dźwięk nie budzi sąsiadów? Chciałbym podnieść moc forka o 40-50 koni, ale czy to koniecznie musi wiązać się z jakimś przelotowym tłumikiem? Będę wdzięczny za jakieś rady dotyczące systemów od kogoś kto ma z tym doświadczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tematu dedecjusz'a by nie zakładać nowego, a właściwie dotyczy wydechu :)

 

Mam u Siebie w forku bb z STI i myślę nad zmianą na razie samego bb. I wydaje mi się, że bb mogę zmieniać bez remapu, a jak bym chciał coś więcej zmienić to remap konieczny bo w wydechu mam dwie sondy? Mam nadzieję, że dobrze kojarzę, a jeśli nie to mnie poprawcie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...