Skocz do zawartości

Zalewanie filtra oleju... TAK/NIE ?


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy podczas wymiany oleju i zakładaniu nowego filtra zalewacie go olejem przed założeniem czy nie i montaż na "sucho" ? 

Różne jest podejście do tematu dlatego pytam jakie jest najwłaściwsze postępowanie i Wasze postępowanie? 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Machoń napisał:

Witam,

 

Czy podczas wymiany oleju i zakładaniu nowego filtra zalewacie go olejem przed założeniem czy nie i montaż na "sucho" ? 

Różne jest podejście do tematu dlatego pytam jakie jest najwłaściwsze postępowanie i Wasze postępowanie? 

 

PZDR

Zdecydowanie TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Machoń napisał:

Witam,

 

Czy podczas wymiany oleju i zakładaniu nowego filtra zalewacie go olejem przed założeniem czy nie i montaż na "sucho" ? 

Różne jest podejście do tematu dlatego pytam jakie jest najwłaściwsze postępowanie i Wasze postępowanie? 

 

PZDR

 

Zawsze zalewam filtr i smaruję uszczelkę olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie się robi, w niektórych autach filtr masz pod różnym kątem. Ja robię "jak mi się chce", ale zwykle coś tam zaleje. 

Na pewno na nowym oleju kręcę chwilkę rozrusznikiem bez wpiętej cewki zapłonowej/ czujnika wału, co by sobie nabudował ciśnienia (wiem że buduje znacznie wcześniej spokojnie) i właśnie zalał ten filtr samoczynnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, skwaro napisał:

Spróbujcie zalać filtr przed przykręceniem w FA/FB20 :)

 Dobre pytanie :upside-down-face_1f643-small::D  .... właśnie..... czyli jednak wychodzi na to, że taki zabieg nie jest koniecznie potrzebny do szczęścia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Panbenonium napisał:

Oczywix. I instrukcje w nowych samochodach, gdzie zaleca sie używanie olejów long life i wymiane ich co 30 000 km też są stworzone dla dobra użytkownika.

a w skrzyniach automatycznych? pomocni mówili, że w ogóle nie trzeba wymieniać, do końca.  ("mojego, lub jej..." ;) ). 

Ps. Filtr zalewam, smaruję uszczelkę też.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alkanick napisał:

Zdecydowanie TAK.

 

1 godzinę temu, llkuba napisał:

 

Zawsze zalewam filtr i smaruję uszczelkę olejem.

 

Spotkałem się też z informacją, że podczas zalewania powstać może poduszka powietrzna....... hmmm

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w skrzyniach automatycznych? pomocni mówili, że w ogóle nie trzeba wymieniać, do końca.  ("mojego, lub jej..." ). 
Ps. Filtr zalewam, smaruję uszczelkę też.
Tam masz go z boku. A pewnie mieli na myśli ten wewnątrz skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Machoń napisał:

 

 

Spotkałem się też z informacją, że podczas zalewania powstać może poduszka powietrzna....... hmmm

Bo jak zalewasz filtr to odczekujesz aż wchłonie kilka sekund, potem znowu zalewasz i czekasz i znowu, aż już nie wchłania.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ewemarkam napisał:
7 godzin temu, Qubu666-Baja napisał:
a w skrzyniach automatycznych? pomocni mówili, że w ogóle nie trzeba wymieniać, do końca.  ("mojego, lub jej..." emoji6.png ). 
Ps. Filtr zalewam, smaruję uszczelkę też.

Tam masz go z boku. A pewnie mieli na myśli ten wewnątrz skrzyni.

To chyba odnośnie interwałów wymiany było nie filtrów :) Które zresztą w skrzyniach automatycznych też widzę oczami wyobraźni jak ktoś próbuje zalewać przed montażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba odnośnie interwałów wymiany było nie filtrów Które zresztą w skrzyniach automatycznych też widzę oczami wyobraźni jak ktoś próbuje zalewać przed montażem 
Jak masz wprawę to będziesz tak szybko kręcił że siła odśrodkowa zapobiegnie wylaniu się płynu
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Machoń napisał:

 

 

Spotkałem się też z informacją, że podczas zalewania powstać może poduszka powietrzna....... hmmm

 

Tam gdzie spotkałeś się z tą informacją zapytaj czy olej zalewają w próżni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowych Subaru nie wykonalne jest zlanie filtra olejem ponieważ znajduje się on na górze silnika tzn. otwierasz maskę i go widzisz.  Żeby go wkręcić musisz odwrócić go gwintem do dołu - wszystko od razu wyleje się na silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalewanie filtra jest zbędę, w momencie uruchomienia silnika filtr jest napełniany w sekundę. Przeważnie po wymianie oleju z filtrem, obserwuję jak szybko zgaśnie kontrolka ciśnienia oleju i gaśnie ona tak samo szybko jak przed wymianą, czyli natychmiast jak silnik załapie. Żadne manuale nie sugerują żeby zalewać filtr , ale jak ktoś jest nadgorliwy to niech sobie zalewa i myśli że coś zrobił lepszego dla silnika i przedłużył diametralnie jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skwaro napisał:

Spróbujcie zalać filtr przed przykręceniem w FA/FB20 :)

Jest przecież maszyna do wkręcania pełnych filtrów do FB. Należy pamiętać, że olej wlewamy przez korek spustowy po zakręceniu pełnego filtra, nigdy przed.

 

https://www.facebook.com/SJSDrivingAcademy/videos/symulator-dachowania/3218412211528293/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

zalewanie filtra jest zbędę, w momencie uruchomienia silnika filtr jest napełniany w sekundę. Przeważnie po wymianie oleju z filtrem, obserwuję jak szybko zgaśnie kontrolka ciśnienia oleju i gaśnie ona tak samo szybko jak przed wymianą, czyli natychmiast jak silnik załapie. Żadne manuale nie sugerują żeby zalewać filtr , ale jak ktoś jest nadgorliwy to niech sobie zalewa i myśli że coś zrobił lepszego dla silnika i przedłużył diametralnie jego żywotność.

 

Jak jest pęknięty smok olejowy to nie zapala się czerwona kontrolka, więc nie do końca jej ufam. Wolę zalewać filtr (o ile to możliwe) według starej szkoły mechaników i nie ma to nic związanego z nadgorliwością ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Machoń napisał:

 

Czyli wychodzi na to, że jednak nie trzeba....  ciekawe jaki jest zapis w polskiej instrukcji ? hmmm

a co ma do tego polska instrukcja, przeciez to wycinek z service manuala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skwaro napisał:

To chyba odnośnie interwałów wymiany było nie filtrów :) Które zresztą w skrzyniach automatycznych też widzę oczami wyobraźni jak ktoś próbuje zalewać przed montażem :)

Dokładnie :)  Chodziło właśnie o interwały,że: 

"Longlife wymieniamy co 30000km" , i "w skrzyni automatyczniej nigdy się nie wymienia oleju". 

Kolesie i czasem dziewczyny, którzy lubią motoryzację , to nie "łykną" takich "rad", ale jak towarzystwo, które samochody traktuje, jak autobus, w stylu "chcę zalać bak, wsiąść i jechać" to myślę, że nieświadomie dokładają od siebie bardzo dużo, do tego , że zajeżdżają szybciej furmany. Ps gdzieś chyba tu pisałem na forum historyjkę, jak do mojego kolesia zadzwoniła jego kobieta, że "czajniczek" jej się zaświecił na desce i co ma zrobić? gość w pierwszym momencie nie skumał o co chodzi , oddelegował kobietę, żeby "gitary" nie zawracała bzdurami, a po chwili oddzwaniwał spocony z nerwów, żeby powiedzieć kobiecie, że ma stawać na trasie, bo oleju samochód nie ma i zajedzie w jego furze silnik ;P  więc i tak bywa... 

Ps2 filtr zew w automacie już na sucho wkręcałem ;)  (ten wkręcany na totalnym relaksie, bez sił odśrodkowych ;) )

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...