Skocz do zawartości

Historia rajdów, czyli wszystko co najlepsze!


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak był Fiat 131, czas na godnego następce Lancia 037, auto z centralnie umieszczonym silnikiem, kompresorem i napędem na tył:

maxresdefault.jpg

 

Tytuł tego zdjęcia mógł brzmieć następująco ,,To nie jeździ, to już lata"

2a6491de58ad28d51e80f2a47b6c4fac.jpg

Edytowane przez ManoLEE
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych materiałów od P.Kwiatkowskiego jest na YT sporo, ale do tego mam szczególny sentyment, bo na tym rajdzie pierwszy raz na żywo widziałem Hołkową Imprezę 555, która robiła ogromne wrażenie:

 

Zabawnie się to ogląda z dzisiejszej perspektywy.

Wtedy było wrażenie, że potwór nie samochód, a Hołek frunął i totalnie zdominował konkurencję. Wizualnie jechał tak ze 2 razy szybciej niż reszta.

A dzisiaj na tle obecnych WRC czy R5, człowiek się zastanawia czemu na tak dziurawy rajd używano wersji asfaltowej :), bo to ma tak mały skok zawieszenia i skacze jak piłka...

A jeszcze lepsze, że wtedy Hołek podkreślał że największe wrażenie robi na nim właśnie zawieszenie Subaru i ze tu jest największy postęp....

 

P.S. Najlepsze są standardy bezpieczeństwa przy kręceniu bączków na koniec (stałem chyba gdzieś w pierwszym rzędzie....)

Edytowane przez Bosman
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bosman napisał:

P.S. Najlepsze są standardy bezpieczeństwa przy kręceniu bączków na koniec (stałem chyba gdzieś w pierwszym rzędzie....)

 

Ten w białym sweterku na 5:10? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bosman napisał:

Wtedy było wrażenie, że potwór nie samochód, a Hołek frunął i totalnie zdominował konkurencję. Wizualnie jechał tak ze 2 razy szybciej niż reszta.

W 1997 gdy większość narodu poruszała Maluchami, Polonezami, zamożniejsi Sienami, to takie Subaru widziane na oesach było niczym prom kosmiczny. Zawsze jak oglądałem bączki na koniec, myślałem jak to jest w stanie tak szybko się kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, turdziGT said:

Tu mozna troche polemizować ze to wygrywał Lancer czy Tomi. Nikt inny poza Tomim nie był w stanie osiągnąć tym autem sukcesów. Sorry Burns chyba raz Safari wygrał E4 ?

Oczywiście nic nie ujmując TM...ale jak zmienili Lancery na spec WRC, to nawet TM nie pomógł. Safari to zupełnie inna bajka...Octavia wygrała kiedyś Safari. Swoją drogą to ja bardzo lubiłem ten "czeski czołg rajdowy".

No i była dobrze zbalansowana ;-)

We'll sign off with perhaps the Octavia WRC's most famous 'moment,' this terrifying Monte Carlo crash that very nearly resulted in Roman Kresta's demise!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burns jeszcze wygrał GB Lancerem gr. A w 1998, chociaż troche sie konkurencja wtedy posypała.

To był ten słynny rajd, gdzie zaraz na początku odpadł Makinen po poślizgu na plamie oleju i wydawało się, że Sainz jedzie po mistrza i 300m przed metą padł silnik w Corolli, Moya wybił tylną szybę kaskiem, a mistrzem został jednak TM. Colin wtedy odpadł przez awarie silnika, a Hołek był 8.

 

Ale ogólnie fakt, poza Tommim, raczej nikt tym autem sukcesów nie miał.

To zresztą był fenomen, że mimo wprowadzenia aut WRC w 1997, do 1999 włącznie mistrza wyjmował TM "zwykłą" A grupą.

Edytowane przez Bosman
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Oczywiście nic nie ujmując TM...ale jak zmienili Lancery na spec WRC, to nawet TM nie pomógł. Safari to zupełnie inna bajka...Octavia wygrała kiedyś Safari. Swoją drogą to ja bardzo lubiłem ten "czeski czołg rajdowy".

No i była dobrze zbalansowana ;-)

We'll sign off with perhaps the Octavia WRC's most famous 'moment,' this terrifying Monte Carlo crash that very nearly resulted in Roman Kresta's demise!

Tu na pewno masz racje ale Lancer WRC to byl kompletny niewyplal cos tak jak Accent WRC i tu nawet Tomi nie pomogl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ManoLEE napisał:

czas na godnego następce Lancia 037

 

BTW, znalazłem kilka zdjęć, które robiłem na AMI Leipzig '06:

 

LanciaRally037.001.jpg

 

LanciaRally037.002.jpg

 

Lancia.001.jpg

 

Lancia.002.jpg

 

Oczywiście inne Lancie też były :wub:

 

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.001.jpg

 

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.002.jpg

 

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.003.jpg

 

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.004.jpg

 

LanciaStratosHF.001.jpg

 

LanciaStratosHF.002.jpg

 

LanciaStratosHF.003.jpg

 

LanciaStratosHF.004.jpg

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ManoLEE napisał:

W 1997 gdy większość narodu poruszała Maluchami, Polonezami, zamożniejsi Sienami, to takie Subaru widziane na oesach było niczym prom kosmiczny. Zawsze jak oglądałem bączki na koniec, myślałem jak to jest w stanie tak szybko się kręcić.

Jak prom kosmiczny ;) 

D237666A-99FF-4FC4-A403-E0C276F25CC4.jpeg

  • Super! 3
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Premo napisał:

Jak prom kosmiczny ;) 

D237666A-99FF-4FC4-A403-E0C276F25CC4.jpeg

Dokladnie gdyby nie ta Carina w tle mozna by pomyslec ze tos w Photoshopowal do zdjecia z lat 70 :)  Z drugiej trony jako osoba ktora wychowala sie na Maluchu , Duzym fiacie , Poldku czy Skodzie doceniam bardzie czym dzisiaj jezdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, turdziGT said:

 Z drugiej trony jako osoba ktora wychowala sie na Maluchu , Duzym fiacie , Poldku czy Skodzie doceniam bardzie czym dzisiaj jezdze :)

Też tak mam. Tak juz troche off topic - czy jest na forum założony dział w temacie naszych doświadczeń/historii samochodowych? Kto czym jeżdził i takie tam. Nic takiego nie mogłem odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tamtych latach chyba wszyscy mieli odcięte linki od strachu. Trzeba przyznać ze te fabryczne polonezy Bubla i Szerli pięknie latały po tej próbie w mieście.Szlo to na prawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

W tamtych latach chyba wszyscy mieli odcięte linki od strachu.

Jak chciałbyś stać bezpiecznie to raczej byś nic nie zobaczył. Zresztą obecnie pod tym kątem (abstrahując od COVID) jest podobnie. Stoisz tam gdzie safety mówi - oglądasz plecy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...