Jump to content

Historia rajdów, czyli wszystko co najlepsze!

chojny

Recommended Posts

Podobno pierwsze malowanie 555, które nie znalazło akceptacji Subaru. 

72B03B7E-9459-440B-B4CB-508719EE5B9A.jpeg

• Like 1

Okres wielkiego tytoniu to nie tylko czasy świetności w Polsce ale i na świecie. 

Lista zgłoszeń do San Remo 2000. 40 aut WRC i A8 B) 

https://www.ewrc-results.com/entries/119-rallye-sanremo-rallye-ditalia-2000/?ct=1

IMG_9019.thumb.PNG.29f5935e29a14c51bbcd446dbd768ae3.PNG

• Like 2
  • Upvote 1

12 godzin temu, fulcrum napisał:

to były czasy! teraz chyba nikt by nie zrobił tego co Panizzi  

Jeden zakręt, jedna akcja i kierowca zapisuje się w umysłach kibiców na zawsze. :thumbup:

Po tej akcji Janka znali już wszyscy kibice. :evil2:

• Like 1

25 minut temu, chojny napisał:

Jeden zakręt, jedna akcja i kierowca zapisuje się w umysłach kibiców na zawsze. :thumbup:

Po tej akcji Janka znali już wszyscy kibice. :evil2:

No tę akcję Panizziego zna chyba każdy kibić rajdów :)

A co do Karowej to takie popisówki się zdarzały wielokrotnie, ja np. zawsze będę pamiętał Hołka z 2005 jak Pugiem WRC napadł górny nawrót, akurat tam stałem :)

Od 32 minuty:

Edited by skwaro

2 godziny temu, skwaro napisał:

No tę akcję Panizziego zna chyba każdy kibić rajdów

Niezłe, niezłe, ale moją ulubioną "fan-akcją" z rajdów pozostaje chyba Gigi:

• Like 4

4 minuty temu, QbaqBA napisał:

Niezłe, niezłe, ale moją ulubioną "fan-akcją" z rajdów pozostaje chyba Gigi:

Pełna zgoda, też bardzo znany filmik :)

podobno na którymś z rajdów, gdy miał już dużą przewagę, to Kuzi też bączki kręcił. Ale znam to ze słyszenia i już nie pamiętam jaki to był rajd. I nie wiem czy to prawda...

• Downvote 1

6 minut temu, fulcrum napisał:

podobno na którymś z rajdów, gdy miał już dużą przewagę, to Kuzi też bączki kręcił. Ale znam to ze słyszenia i już nie pamiętam jaki to był rajd. I nie wiem czy to prawda...

Na 31. Elmocie. 6 minut przewagi na mecie.  ;) 

• Thanks 1

On 1/21/2021 at 7:00 PM, turdziGT said:

A w nawiązaniu do 131 to Abarth grupy 4 jest wysoko na mojej liście najfajniejszych aut rajdowych zarówno competition jak i chmologacyjny czyli Abarth Stradele IMG_8829.thumb.JPG.bd723567ce3a3f34c5d0d9d63f39189e.JPG

IMG_8830.thumb.PNG.f4154d105c88a10709b35d5cba6ac6b1.PNG

Zwlaszcza na felgach Campagnol

:wub:

Moim zdaniem jedna ze "zgrabniejszych" rajdówek wszechczasów. Miałem kiedyś 131 Supermirafiori...do tej pory nie siedzialem w samochodzie, gdzie miałbym lepszą pozycje za kierownica niż tam.

• Like 1

Fiat 131 był jednym z ostatnich samochodów rajdowych z klasycznym układem napędowym (z przodu silnik i tylny napęd). Motor 2.0 z głowicą 16 zaworową, na mechanicznym wtrysku i bez zbędnych dodatków, tylne zawieszenie niezależne. Moc do masy i zwinności dawały możliwości na zdobycie Mistrzostwa Świata. 

be3fe8df38cbbbb516331013bda23c77.jpg

• Like 2

260KM mialy auta z glowica 16V a wiec tyle co Kit Cary 20 lat pozniej :)

6 hours ago, ManoLEE said:

Fiat 131 był jednym z ostatnich samochodów rajdowych z klasycznym układem napędowym (z przodu silnik i tylny napęd). Motor 2.0 z głowicą 16 zaworową, na mechanicznym wtrysku i bez zbędnych dodatków, tylne zawieszenie niezależne. Moc do masy i zwinności dawały możliwości na zdobycie Mistrzostwa Świata. 

be3fe8df38cbbbb516331013bda23c77.jpg

...i komu to przeszkadzało? Jak dla mnie brak obowiązku homologacyjnego w postaci konieczności wyprodukowania pewnej ilości wersji drogowej rajdówki zabił nie tylko rajdy ale pewną gałąź motoryzacyjną. Przestałem się interesowac współczesnym WRC jak FIA zmieniła przepisy tylko po to by VW z wymiarami Polo mógł się wpasować. Nie wiem kto na tym zyskał, ale na pewno nie my jako pasjonaci motoryzacji...dobrze, że ostatnio Toyota z Yarisem pokazała jak to się powinno robić. Warto zwrócić uwage jak długo po wprowadzeniu aut WRC taki Lancer wciąż w specu A-grupowym wygrywał. 

• Like 2
  • Upvote 2

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Jak dla mnie brak obowiązku homologacyjnego w postaci konieczności wyprodukowania pewnej ilości wersji drogowej rajdówki zabił nie tylko rajdy ale pewną gałąź motoryzacyjną. Przestałem się interesowac współczesnym WRC jak FIA zmieniła przepisy tylko po to by VW z wymiarami Polo mógł się wpasować. Nie wiem kto na tym zyskał, ale na pewno nie my jako pasjonaci motoryzacji...dobrze, że ostatnio Toyota z Yarisem pokazała jak to się powinno robić. Warto zwrócić uwage jak długo po wprowadzeniu aut WRC taki Lancer wciąż w specu A-grupowym wygrywał. 

To był wielki błąd. Oderwanie sportu od aut produkcyjnych spowodowało że... klamki i czasem reflektrory są takie same a reszta to wydumka. Nastąpił brak identyfikacji auta drogowego z samochodem wyczynowym. 

Powinni wrócić do tych zasad, sport ten miałby wtedy więcej sensu.

• Like 3
  • Upvote 1

6 godzin temu, Neutrino33 napisał:

...i komu to przeszkadzało? Jak dla mnie brak obowiązku homologacyjnego w postaci konieczności wyprodukowania pewnej ilości wersji drogowej rajdówki zabił nie tylko rajdy ale pewną gałąź motoryzacyjną. Przestałem się interesowac współczesnym WRC jak FIA zmieniła przepisy tylko po to by VW z wymiarami Polo mógł się wpasować. Nie wiem kto na tym zyskał, ale na pewno nie my jako pasjonaci motoryzacji...dobrze, że ostatnio Toyota z Yarisem pokazała jak to się powinno robić. Warto zwrócić uwage jak długo po wprowadzeniu aut WRC taki Lancer wciąż w specu A-grupowym wygrywał. 

Tu mozna troche polemizować ze to wygrywał Lancer czy Tomi. Nikt inny poza Tomim nie był w stanie osiągnąć tym autem sukcesów. Sorry Burns chyba raz Safari wygrał E4 ?

Ror 2004 i Kubica na Karowej, Holek słabym Subarakiem. 

• Like 1