Skocz do zawartości

Historia rajdów, czyli wszystko co najlepsze!


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Tommo napisał:

Ktoś wie który model samochodu zdobył najwięcej tytułów? Chodzi o ilość zwycięstw w RMŚ, do okresu upadku muru :)

 

Bez względu na zakres czasowy królowa jest tylko jedna.

 

Lancia Delta 

 

Lancia Delta    6
Volkswagen Polo R WRC    4
Citroën C4 WRC    3
Citroën Xsara WRC    3
Fiat 131 Abarth    3
Ford Focus WRC    3
Peugeot 206 WRC    3
Subaru Impreza    3
Audi Quattro    2
Citroën DS3 WRC    2
Hyundai i20 Coupe WRC    2
Peugeot 205    2
Peugeot 206 WRC    2
Toyota Celica    2

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, turdziGT napisał:

A w nawiązaniu do 131 to Abarth grupy 4 jest wysoko na mojej liście najfajniejszych aut rajdowych zarówno competition jak i chmologacyjny czyli Abarth Stradele IMG_8829.thumb.JPG.bd723567ce3a3f34c5d0d9d63f39189e.JPG

 

IMG_8830.thumb.PNG.f4154d105c88a10709b35d5cba6ac6b1.PNG

 

Zwlaszcza na felgach Campagnol

 

:wub:

Moje ciche marzenie już nieosiągalne nawet w formie jakiej kolwiek repliki.Swego czasu widywałem zwykłego,stał w krzakach kolo opuszczonego domu jeździłem zostawiałem kartki,chodzilem po sąsiadach i nawet dotarłem do żony wlasciciela ,ale byłej zostawiłem list z wyrazami chęci zakupu niestety po kilku latach zniknął raczej na złom bo już trawa rosła na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irektob napisał:

Moje ciche marzenie już nieosiągalne nawet w formie jakiej kolwiek repliki.Swego czasu widywałem zwykłego,stał w krzakach kolo opuszczonego domu jeździłem zostawiałem kartki,chodzilem po sąsiadach i nawet dotarłem do żony wlasciciela ,ale byłej zostawiłem list z wyrazami chęci zakupu niestety po kilku latach zniknął raczej na złom bo już trawa rosła na dachu.

Ja mielem Ritmo 130TC Abarth ale to nie bylo to samo mimo ze jak na tamte czasy to chodzil niesamowicie jak na Hot Hatch. Ogøadaøem nawet kiedys 131 Sport ale byl po powaznym dzwonie wiec dalem sobie spokoj. Nigdy juz do tematu nie powrocilem a szkoda to teraz tak jak piszesz pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, irektob napisał:

Moje ciche marzenie już nieosiągalne nawet w formie jakiej kolwiek repliki.Swego czasu widywałem zwykłego,stał w krzakach kolo opuszczonego domu jeździłem zostawiałem kartki,chodzilem po sąsiadach i nawet dotarłem do żony wlasciciela ,ale byłej zostawiłem list z wyrazami chęci zakupu niestety po kilku latach zniknął raczej na złom bo już trawa rosła na dachu.

 

Znajomy ma takiego, po roku się zorientowałem że ma tylko dwoje drzwi. :biglol:

 

Myslalem ze to taki 125p tylko Włoski. 

 

 

7B1FF5F2-146B-4725-BD2D-172C7B6E1DAF.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125P a 131 to dwa zupełnie różne samochody, to tak samo jak Poloneza pomylić z Deltą, kształt podobny ;) 

Jedno co łączy te auta to silnik DOHC, który występował w każdym z tych modeli i szkoda, że FSO wystarczyło kasy tylko na zakup licencji na produkcję, a maszyn już nie kupiono. Mocniejsze jednostki były dostępne tylko z Włoch, co w efekcie skutkowało dużo wyższą ceną.

 

Poniżej fabryczny Polonez Coupe 2000 TURBO i Bublewicz:

976d78c708ef37a28a1f3c5d88690689.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ManoLEE napisał:

125P a 131 to dwa zupełnie różne samochody, to tak samo jak Poloneza pomylić z Deltą, kształt podobny ;) 

Jedno co łączy te auta to silnik DOHC, który występował w każdym z tych modeli i szkoda, że FSO wystarczyło kasy tylko na zakup licencji na produkcję, a maszyn już nie kupiono. Mocniejsze jednostki były dostępne tylko z Włoch, co w efekcie skutkowało dużo wyższą ceną.

 

Poniżej fabryczny Polonez Coupe 2000 TURBO i Bublewicz:

976d78c708ef37a28a1f3c5d88690689.jpg

Polonez Turbo to najbardzie zawodny produkt OBRSO.

 

Jak juz przy poldku ktos pamieta polska grupe B czyli Oberka ?

 

IMG_8838.JPG.74425905c3ec49d8b6f5eae970090f15.JPG

 

IMG_8834.JPG.558f7ee2eb82d7af3d7213328e93eee2.JPGIMG_8835.JPG.07cef9c26afea3ef438d715d09e7ffed.JPGIMG_8833.JPG.2f10e727314ebd9894f625a48d33ab28.JPGIMG_8832.JPG.18f5da443f9b38e47b6d3a7097ee09f1.JPGIMG_8831.JPG.5938d464c9c56dbe57010bdd51076c90.JPG

 

Widzalem raz w akcji jako mlody chlopaki na jakis wyscigacha w krakowie u mnie na osiedlu. Wygladalo ciekawe.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 13:22, Tommo napisał:

Ktoś wie który model samochodu zdobył najwięcej tytułów? Chodzi o ilość zwycięstw w RMŚ, do okresu upadku muru :)

 

 

I jest jeszcze w wersji do oglądania. 

 

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, turdziGT napisał:

Polonez Turbo to najbardzie zawodny produkt OBRSO.

 

Jak juz przy poldku ktos pamieta polska grupe B czyli Oberka ?

Polonez Turbo faktycznie był awaryjny, ale na tamte czasy mieli problem ze zmierzeniem mocy w Polsce, dopiero chyba w Świdniku w fabryce samolotów udało się znaleźć odpowiednią hamownie ;) 

Oberek nie był wytworem fabryki i niestety spłonął na jednym z rajdów.

 

Jakiś mam sentyment do tego naszego podwórka: 

jma_scan_20190109_0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mateusz22 napisał:

 

Kiedyś to było:rolleyes:

Polecam w słuchawkach!

Coś pięknego,elektronika służyła tylko do włączania świateł i wyświetlania kilku parametrów silnika,a kierowcy zaciągający się papieroskiem i popijający cole,dzisiaj takiego drajwera by zwolnili:D

Edytowane przez irektob
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał:

Jak to nie było internetu?

No normalnie-zwyczajnie nie był dostępny jeszcze na wsi, a człowieka nawet na zwykły komputer nie było stać.Pierwszy własny komputer kupułem w 2005r.a internet założyłem dopiero rok później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...