Jump to content

Historia rajdów, czyli wszystko co najlepsze!

chojny

Recommended Posts

3 minuty temu, chojny napisał:

Ror 2004 i Kubica na Karowej, Holek słabym Subarakiem. 

Też pamiętam i też byłem :)

• Upvote 1

Jak był Fiat 131, czas na godnego następce Lancia 037, auto z centralnie umieszczonym silnikiem, kompresorem i napędem na tył:

maxresdefault.jpg

Tytuł tego zdjęcia mógł brzmieć następująco ,,To nie jeździ, to już lata"

2a6491de58ad28d51e80f2a47b6c4fac.jpg

Edited by ManoLEE
  • Like 2

Tych materiałów od P.Kwiatkowskiego jest na YT sporo, ale do tego mam szczególny sentyment, bo na tym rajdzie pierwszy raz na żywo widziałem Hołkową Imprezę 555, która robiła ogromne wrażenie:

Zabawnie się to ogląda z dzisiejszej perspektywy.

Wtedy było wrażenie, że potwór nie samochód, a Hołek frunął i totalnie zdominował konkurencję. Wizualnie jechał tak ze 2 razy szybciej niż reszta.

A dzisiaj na tle obecnych WRC czy R5, człowiek się zastanawia czemu na tak dziurawy rajd używano wersji asfaltowej :), bo to ma tak mały skok zawieszenia i skacze jak piłka...

A jeszcze lepsze, że wtedy Hołek podkreślał że największe wrażenie robi na nim właśnie zawieszenie Subaru i ze tu jest największy postęp....

P.S. Najlepsze są standardy bezpieczeństwa przy kręceniu bączków na koniec (stałem chyba gdzieś w pierwszym rzędzie....)

Edited by Bosman
  • Like 2

38 minut temu, Bosman napisał:

P.S. Najlepsze są standardy bezpieczeństwa przy kręceniu bączków na koniec (stałem chyba gdzieś w pierwszym rzędzie....)

Ten w białym sweterku na 5:10? :mrgreen:

Godzinę temu, Bosman napisał:

Wtedy było wrażenie, że potwór nie samochód, a Hołek frunął i totalnie zdominował konkurencję. Wizualnie jechał tak ze 2 razy szybciej niż reszta.

W 1997 gdy większość narodu poruszała Maluchami, Polonezami, zamożniejsi Sienami, to takie Subaru widziane na oesach było niczym prom kosmiczny. Zawsze jak oglądałem bączki na koniec, myślałem jak to jest w stanie tak szybko się kręcić.

Godzinę temu, chojny napisał:

Ten w białym sweterku na 5:10? :mrgreen:

No co ty, wtedy tylko dresy kreszowe. A nie, czekaj, to było w 87' :)

18 hours ago, turdziGT said:

Tu mozna troche polemizować ze to wygrywał Lancer czy Tomi. Nikt inny poza Tomim nie był w stanie osiągnąć tym autem sukcesów. Sorry Burns chyba raz Safari wygrał E4 ?

Oczywiście nic nie ujmując TM...ale jak zmienili Lancery na spec WRC, to nawet TM nie pomógł. Safari to zupełnie inna bajka...Octavia wygrała kiedyś Safari. Swoją drogą to ja bardzo lubiłem ten "czeski czołg rajdowy".

No i była dobrze zbalansowana ;-)

We'll sign off with perhaps the Octavia WRC's most famous 'moment,' this terrifying Monte Carlo crash that very nearly resulted in Roman Kresta's demise!

Burns jeszcze wygrał GB Lancerem gr. A w 1998, chociaż troche sie konkurencja wtedy posypała.

To był ten słynny rajd, gdzie zaraz na początku odpadł Makinen po poślizgu na plamie oleju i wydawało się, że Sainz jedzie po mistrza i 300m przed metą padł silnik w Corolli, Moya wybił tylną szybę kaskiem, a mistrzem został jednak TM. Colin wtedy odpadł przez awarie silnika, a Hołek był 8.

Ale ogólnie fakt, poza Tommim, raczej nikt tym autem sukcesów nie miał.

To zresztą był fenomen, że mimo wprowadzenia aut WRC w 1997, do 1999 włącznie mistrza wyjmował TM "zwykłą" A grupą.

Edited by Bosman
  • Like 1

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Oczywiście nic nie ujmując TM...ale jak zmienili Lancery na spec WRC, to nawet TM nie pomógł. Safari to zupełnie inna bajka...Octavia wygrała kiedyś Safari. Swoją drogą to ja bardzo lubiłem ten "czeski czołg rajdowy".

No i była dobrze zbalansowana ;-)

We'll sign off with perhaps the Octavia WRC's most famous 'moment,' this terrifying Monte Carlo crash that very nearly resulted in Roman Kresta's demise!

Tu na pewno masz racje ale Lancer WRC to byl kompletny niewyplal cos tak jak Accent WRC i tu nawet Tomi nie pomogl. 

8 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Octavia wygrała kiedyś Safari

Yyy, nope - najlepszy wynik Skody na Safari to trzecie miejsce w Schwarza w 2001. Nota bene było to jedyne podium Skody w erze WRC.

• Upvote 1

16 godzin temu, ManoLEE napisał:

czas na godnego następce Lancia 037

BTW, znalazłem kilka zdjęć, które robiłem na AMI Leipzig '06:

LanciaRally037.001.jpg

LanciaRally037.002.jpg

Lancia.001.jpg

Lancia.002.jpg

Oczywiście inne Lancie też były :wub:

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.001.jpg

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.002.jpg

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.003.jpg

LanciaDeltaHFIntegraleEvo.004.jpg

LanciaStratosHF.001.jpg

LanciaStratosHF.002.jpg

LanciaStratosHF.003.jpg

LanciaStratosHF.004.jpg

Edited by czekker
  • Upvote 1

7 godzin temu, czekker napisał:

Jeszcze takie niebieskie rajdówki tam były..

SubaruImprezaWRC'06.001.jpg

SubaruImprezaWRC'06.002.jpg

SubaruImprezaWRC'07.001.jpg

SubaruImprezaWRC'07.002.jpg

SubaruImprezaWRC'07.003.jpg

SubaruImprezaWRC'07.004.jpg

Ależ to Subaru jest agresywne... piękne czasy. 

19 godzin temu, ManoLEE napisał:

W 1997 gdy większość narodu poruszała Maluchami, Polonezami, zamożniejsi Sienami, to takie Subaru widziane na oesach było niczym prom kosmiczny. Zawsze jak oglądałem bączki na koniec, myślałem jak to jest w stanie tak szybko się kręcić.

Jak prom kosmiczny ;) 

D237666A-99FF-4FC4-A403-E0C276F25CC4.jpeg

• Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

12 hours ago, WRC fan said:

Yyy, nope - najlepszy wynik Skody na Safari to trzecie miejsce w Schwarza w 2001. Nota bene było to jedyne podium Skody w erze WRC.

Masz rację! Pomyliłem się...niemniej jednak, fajny czołg WRC był z tej "Octavki".

6 godzin temu, Premo napisał:

Jak prom kosmiczny ;) 

D237666A-99FF-4FC4-A403-E0C276F25CC4.jpeg

Dokladnie gdyby nie ta Carina w tle mozna by pomyslec ze tos w Photoshopowal do zdjecia z lat 70 :)  Z drugiej trony jako osoba ktora wychowala sie na Maluchu , Duzym fiacie , Poldku czy Skodzie doceniam bardzie czym dzisiaj jezdze :)

1 hour ago, turdziGT said:

Z drugiej trony jako osoba ktora wychowala sie na Maluchu , Duzym fiacie , Poldku czy Skodzie doceniam bardzie czym dzisiaj jezdze :)

Też tak mam. Tak juz troche off topic - czy jest na forum założony dział w temacie naszych doświadczeń/historii samochodowych? Kto czym jeżdził i takie tam. Nic takiego nie mogłem odnaleźć.

• 2 weeks later...
9 minut temu, turdziGT napisał:

Z naszego podwórka

Trzeba było mieć jaja, żeby stać na zakręcie za takimi śmiesznymi snopkami :biglol:

image.png.ec7359e2020c1fedd65763ef174cc145.png

W tamtych latach chyba wszyscy mieli odcięte linki od strachu. Trzeba przyznać ze te fabryczne polonezy Bubla i Szerli pięknie latały po tej próbie w mieście.Szlo to na prawde dobrze.

2 godziny temu, turdziGT napisał:

W tamtych latach chyba wszyscy mieli odcięte linki od strachu.

Jak chciałbyś stać bezpiecznie to raczej byś nic nie zobaczył. Zresztą obecnie pod tym kątem (abstrahując od COVID) jest podobnie. Stoisz tam gdzie safety mówi - oglądasz plecy innych.

Nawet w obecnych czasach  daleko od drogi da sie stac tak zeby cos widzieć. Trzeba tył przyjść odpowiednio wczesniej.

Przyznać się kto wiedział?

Audi w rajdzie Hong Kong - Bejing w 1985 roku startowało w barwach... 555 :blink:

169953233_10157411668191685_4138886515506680635_n.jpg

• Upvote 1