Skocz do zawartości

Srebrne STI z kwarantanny


iktorn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj już samochód  stoi pod domem. 

Pierwsze wrażenie bardzo dobre i nawet te pomarańczowe felgi nie psuja całokształtu.

 

Antoś samochód zaakceptowal!

 

Żona pod warunkiem, że felgi zostaną natychmiast przemalowane na kolor złoty zgodziła się zostawić auto i nawet też jej się podoba :)

 

Z rzeczy mniej przyjemnych to na przeglądzie stwierdzili

-lozysko w przednim prawym kokę do wymiany 

-łączki stabilizatora i gumy w tylnym zawieszeniu do wymiany 

-lampy przednie z anglika no cóż musialo być coś dawno w takim razie robione z przodu ale co jeszcze nie wiem, na serwisie będę próbował to ustalić. 

 

Z przyjemnych rzeczy całkowity brak rdzy. Teczka faktur i przegladow do tego muszę usiąść i to przejrzeć, 2 kluczyki w komplecie, pan niemiec dołożyl mi nowa czarna przednia dokładke do zderzaka i dokladke na dach plus karton jakiś części.

 

Samochód wymaga dopiessczenia i dopieszczał go powoli będę. 

 

Jako że w sobote wyjezdxam na urlop to jutro demontuje kola i zawiozę do malowania i tu pytanie jaki jest kod lakieru oryginalnych złotych felg???

 

W tygodniu samochód będzie cały prany żeby dla mnie go odświeżyć.

 

Po powrócę zajmuje się mechanika i tutaj pytanie gdzie lub u kogo najlepiej na Śląsku serwisować Imprezę by również przy tym nie zbankrutować??

C4DC1F8C-5AE0-46E1-8AFA-F1448D059762.jpeg

  • Super! 11
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iktorn napisał:

Jako że w sobote wyjezdxam na urlop to jutro demontuje kola i zawiozę do malowania i tu pytanie jaki jest kod lakieru oryginalnych złotych felg???

 

Ja podałem kod GK1 BBS GOLD, mieli skład w bazie. Nabili próbną puszkę w sprayu i po sprawdzeniu koloru będę zamawiał docelowy taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Masz uznane ASO - https://mts.subaru.pl/

Wolałbym jednak bliżej Katowic bo tam mam ponad 200 km. A co powiecie o 4 turbiny??? 

Edytowane przez iktorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamówić sobie naklejki na zaślepki halogenów i na drzwi przednie

Czy wiecie gdzie można zamówić naklejki jak najlepszej jakości czy macie jakieś dojście? Ja znalazłem na alle drogo takie coś co o nich sądzicie? 

https://allegro.pl/oferta/subaru-impreza-sti-naklejki-na-zaslepki-halogenow-4967712163?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook

 

https://allegro.pl/oferta/subaru-impreza-sti-naklejki-na-drzwi-komplet-2-szt-4971909185?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 08:44, iktorn napisał:

Wolałbym jednak bliżej Katowic bo tam mam ponad 200 km. A co powiecie o 4 turbiny??? 

Oni już nie mają serwisu.

Na grube rzeczy(albo paczkę małych) jeżdżę do Nowego Sącza (bardzo dobrze i tanio), a na małe do AMS w Katowicach (tam już można bez większych problemów zbankrutować dlatego tylko małe rzeczy).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pasjonująca lektura, a zakup Subaru równie spontaniczny jak u mnie (pojechałem obejrzeć pierwsze ogłoszenie jakie zobaczyłem na otomoto a drugiego dnia Forek stał pod domem :D). Niech Ci służy, spełnianie marzeń to cudowne uczucie :) Ja czekam już prawie rok na odbiór mojego czyli turboszybkiego Forkach po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj ku uprzejmosci Oktana wpadły opony na lato 225/40/r18. Może nie najwyższych lotów ale narazie wystarcza. Nie ma co za bardzo denerwować Zony:evil2:

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a9A8C41C8-7AD2-4CD1-B882-6061FC1C932A.thumb.jpeg.f453a7dc79ce806ca39272c6f9beeb6b.jpeg

 

W tygodniu przyszły również naklejki, nie są oryginalne ale od takich zacznę. Kupione na alle drogo 5CB4F8FF-F26F-44DB-B201-587ED2272DA7.thumb.jpeg.a8e3d2202a2e5d8df6cb8f4aa984e79e.jpeg

 

Wczoraj kupiony równiej olej Motul 5w40 300v. Na wymianę jestem umówiony na środę. Od razu wymieniamy wszystkie filtry, olej w skrzyni i dyfrze., wszystkie płyny ustrojowe, lozysko w przednim prawym kole, gumy w zawieszeniu i zajmuje się spryskiwaczami bo coś niedomagają. A co wyjdzie jeszcze w praniu to się okaże. 

 

Na 8.08 jestem umówiony na korektę lakieru z założeniem powłoki ceramicznej oraz pranie i odświeżenie wnętrza. 

 

Następnie malujemy felgi na złoto i w tym roku pracę uznam za zakończone, chyba że wyjdzie jeszcze coś czym trzeba będzie się zająć natychmiast. 

Edytowane przez iktorn
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gutek napisał:

A jakie to oponki ?

Nexen.

 

Dzisiaj w końcu udało się zarejestrować samochód po 2 tygodniach oczekiwania... Nasze urzędy cofnęły się do epoki kamienia łupanego. Kolejki jak za komuny... 

Ramka oczywiście reklamuje mojego szwagra który zrobił świetna robotę i sprowadził mi samochodzik :P

0E8A89C4-B1B1-4CCE-8C4F-4D0D497F0C1C.thumb.jpeg.e098271b392c1666ed307658953eb92e.jpeg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Infra napisał:

Mam zimowe Nexeny w Audi i to kupa jakich mało :P

I tak może być przekonam się jak założę. Ale narazie te muszą na ten i przyszły sezon wystarczyć. :wrrum:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0C29198F-CA78-42F9-A3C9-410CF9E9A948.thumb.jpeg.53b20bf27778297e176265628b8c7ca2.jpeg

 

Przy takim przebiegu zaczynam przygodę z STI :thumbup:

Samochód dzisiaj dostał:

-nowy olej Motul 5w40 300v.

-wszystkie możliwe filtry

-lozysko przedniego  prawego koła 

-gumy ori w przednim zawieszeniu 

-swieze  wszystkie płyny ustrojowe

 

Do zrobienia na dzień dzisiejszy pozostało:

-gumy w tylnym zawieszeniu jeśli to nie pomoże to wymieniam amortyzatory

-wymiana rozrządu i tu pytanie jaki jest interwał wymiany rozrządu? Bo na tym na dzień dzisiejszy jest przejechane 20000 km ale ma już 5 lat

-naprawa klimy bo nie domaga

-naprawa spryskiwaczy bo nie działają

-geometria zawieszenia

-wymiana oleju w dyferencjale jaki olej polecacie?

-wymiana oleju w skrzyni biegow również jaki olej polecacie?

Na powyższe jestem umówiony 10.08.2020 i wtedy mam nadzieję że samochód będzie już top top. Oczywiście przy okazji może wyjść coś więcej ale narazie jestem dobrej myśli. 

 

Mechanik który serwisuje mi samochody jest pod wrażeniem stanu ogólnego samochodu oraz tego że nigdzie nie ma rdzy. Dla mnie zadanie by stan mojej perełki z dnia na dzień poprawiać by mogła cieszyć oko i oczywiście ucho:drool:

 

 

Edytowane przez iktorn
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wrócił z prania, mycia i czyszczenia silnika wygląda świetnie. Na 8 sierpnia jestem umówiony na nałożenie powłoki ceramicznej i polerkę samochodu. 

 

Tosiek jest kupiony 

8A655C7C-26CB-46B8-B33D-99FE8BD8EE3E.thumb.jpeg.91762967440a323faabdcbc95ce63d16.jpeg9591554A-522E-4874-B8A8-DFA778844B89.thumb.jpeg.83a33c9aa301d1ad2d7d04d3e544dea3.jpegE4B534FD-BC31-4EDB-AFE9-68E7B7C83CC7.thumb.jpeg.cfeb51f0f44251eba3b8279adb60215a.jpeg

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...