Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2020 o 09:02, Bobej napisał:

Szwagier odebrał dwa tygodnie temu GLB 35 AMG.  Auto pięknie jeździ.  Jak z jakością wykonania to się okaże.  Jak na razie to ma zaparowane oba klosze reflektorów :D

20201205_090049.jpg

 

 

Możesz coś więcej napisać nt wrażeń z jazdy z glb. Dokładnie takiego szukamy teraz dla siostry i szwagra. Niewykluczone że na początku przyszłego tygodnia się zdecydujemy bo mam kilka opcji na oku.

 

Warto ? Przesiadka z Forka XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, beben napisał:

 

 

Możesz coś więcej napisać nt wrażeń z jazdy z glb. Dokładnie takiego szukamy teraz dla siostry i szwagra. Niewykluczone że na początku przyszłego tygodnia się zdecydujemy bo mam kilka opcji na oku.

 

Warto ? Przesiadka z Forka XT

Pytanie nie do mnie, ale moze Ci pomogę. Mamy GLB A35 AMG od dwóch tygodni. 

Auto dla Żony, przesiadka z CLS 2012. 

Ogólnie uważam auto za bardzo udane. Miejsca w środku naprawdę dużo, wykonanie i spasowanie OK. Nie trzeszczy, nie stuka, nie puka. Wyciszenie - CLS to nie jest, ale te 150 po autostradzie nie meczy. Burmaster gra fajnie, systemy działają dobrze, MBUX glosowo - da sie to polubić. Jedno co wola o pomstę do nieba to zamykanie drzwi z tylu. Trzeba walnąc jak w Polonezie. Podobno TTTM... słabe, ale da sie z tym żyć. 

Co do wrażeń z jazdy... silniczek daje radę, skrzynia bardzo szybka i płynna. A jak na takie pudełkowate coś, wrażenia z jazdy i prowadzenie są bardzo pozytywne. Precyzyjnie i pewnie, czuć ze to AMG. Dziś, z barku STI, pojechałem polatać po śniegu na lotnisku na Bemowie. Z ESP w trybie sport (niestety nie wyłącza całkowicie), pozwala na dużo zabawy. 

Póki co jak dla mnie dobrze wydane pieniądze. Zobaczymy za jakiś czas. Osobiście polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tsunetomo napisał:

Z ESP w trybie sport (niestety nie wyłącza całkowicie), pozwala na dużo zabawy. 

zobacz jak przytrzymasz dłużej, wówczas powinno wyłączyć

 

11 minut temu, Tsunetomo napisał:

Jedno co wola o pomstę do nieba to zamykanie drzwi z tylu. Trzeba walnąc jak w Polonezie. Podobno TTTM... słabe, ale da sie z tym żyć.

nie wiem jak w GLB ale znany objaw z innych modeli, podczas wizyty w serwisie poproście o regulacje drzwi, możliwe że częściowo pomoże

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

zobacz jak przytrzymasz dłużej, wówczas powinno wyłączyć

 

nie wiem jak w GLB ale znany objaw z innych modeli, podczas wizyty w serwisie poproście o regulacje drzwi, możliwe że częściowo pomoże

To drugie sprawdzę przy wymianie oleju po 1500km. ESP chyba nie da sie wyłączyć całkowicie, tutaj nie ma do tego przycisku jak w Subaru, jest tryb sport ustawiany z komputera. Antyway, jak za te pieniądze fajny, zręczny suvik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tsunetomo napisał:

ESP chyba nie da sie wyłączyć całkowicie, tutaj nie ma do tego przycisku jak w Subaru, jest tryb sport ustawiany z komputera

w GLB nie masz na tunelu środkowym przy tej podkładce na rękę przycisku od kontroli trakcji? I na przyciśnięcie przełącza na ESP sport, a dłuższe przytrzymanie ESP off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radekk napisał:

w GLB nie masz na tunelu środkowym przy tej podkładce na rękę przycisku od kontroli trakcji? I na przyciśnięcie przełącza na ESP sport, a dłuższe przytrzymanie ESP off

Mam taki przycisk na kierownicy, gdzie koduje sie skróty. Jest do ESP - są opcje dwie - on i off. W off daje duży margines, ale IMHO do końca na wyłącza. Spróbuje potwierdzić jeszcze w MB. Jak dla mnie bez znaczenia, bo i tak to był incydent taki wypad, nie do tego jest to auto ;)

Cytat z TopGear:

This is a safe, secure-feeling car that majors on grip – something it has vast reserves of – but lacks nuance. It’s all a bit one-dimensional, as evidenced by the fact that even if you turn the ESP all the way off, the car still cuts power long before you get anywhere near the edge. Not that anyone interested in a GLB will care about that kind of thing. But that hasn’t stopped AMG in the past. 

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turdziGT napisał:

Jak dla mnie wygląda świetnie 

 

 

cupra-formentor-tuning-abt-3.jpg

cupra-formentor-tuning-abt-5.jpg

Widziałem w czwartek w salonie na żywo, jest jeszcze lepiej ! ale czekam na info co do ceny z silnikiem 2.5 T 400KM, sprzedawca mówił, że kiepsko w tym roku będzie z dostępnością :( . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie czuje żadnego laga w RS3 no chyba ze ktos oczekuje full boost z pojedynczego turbo przy 1 500 obrotów no ale to chyba TDI musi sobie kupic. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 20:53, Michał W. napisał:

Porsche Cayenne GTS Coupe w teście od „Pertyn ględzi”.

Pertyn w formie - jedzie silnikiem z turbo, ale ględzi, że to wolnossący. Zamiast przyznać się do błędu i poprawić, to pi..., że GTS jest identyfikowany jako wolnossący:respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...