Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, blejzu napisał:

No, no. Prosze sie tak nie rozpedzac z ta wloska kawa :) W Wietnamie pilem Kopi Luwak (slynna kawa ktora wyszla z "lisa" :)) i jest genialna nawet gdy zrobi ja wietnamczyk w swoim dripie przy ulicy. A w Hanoi mozna dostac kawe w ktorej mleko zostalo zastapione jajkiem i wgniata ona w fotel. 

Również piłem Kopi w SIN , i mówiąc szczerze , oprócz mega ceny , to szału nie robi .

Zrób sobie kawe + olej kokosowy . lub masło i zmiksuj małym blenderem :)

Dla mnie mega :) i zdrowo

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carfit napisał:

ale po co , kup od razu Włochy ;)

 

Nie mam jak, ale delegacje tam to był piękny czas :) jedzenie, kawa, zwiedzanie tip top.

Hmmm a może by tak Luwaka hodować

:D 

 

ładne to Link wiki

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, carfit napisał:

Również piłem Kopi w SIN , i mówiąc szczerze , oprócz mega ceny , to szału nie robi .

 

Mi sie sni po nocach :p Do tej pory pluje sobie w brode, ze chcialem rozmienic 100 dolarow ostatniego dnia i przez to nie kupilem wiekszej paczki :D Ale coz...

 

Cytat

Zrób sobie kawe + olej kokosowy . lub masło i zmiksuj małym blenderem :)

Dla mnie mega :) i zdrowo

Musze kiedys sprobowac :) Ale ta z jajkiem.. ehh... moze to kwestia dziury w scianie w Hanoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Rzeczywiście fajne te ekspresy NIVONA , a szwajcarzy zawsze mi sie dobrze kojarzą :). Już wybrałem model , i będę miał super prezent dla żonki na zbliżające się urodziny :thumbup:

Dzięki wszystkim  ! :)

 

Dodam, że produkowane w tym samym zakładzie co Jura. Nivone polecam, mam juz automat nivony od 8 lat, raz wymieniłem żarna młynka, bo już mieliła nie tak drobno i działa dalej. Mamy w firmie Saeco model przemysłowy i chodzimy co jakieś 2tyg nabuzowani, bo trzeba do drugiej kuchni chodzić, ten co jakiś czas strajkuje.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Korton napisał:

Dodam, że produkowane w tym samym zakładzie co Jura. Nivone polecam, mam juz automat nivony od 8 lat, raz wymieniłem żarna młynka, bo już mieliła nie tak drobno i działa dalej. Mamy w firmie Saeco model przemysłowy i chodzimy co jakieś 2tyg nabuzowani, bo trzeba do drugiej kuchni chodzić, ten co jakiś czas strajkuje.

To jeszcze zrób mi dobrą cene i jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

Widziałem te nivona za ok 1500 jest sens czy tylko droższe modele wchodzą w grę?

Wybrałem model 970 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamul napisał:

Widziałem te nivona za ok 1500 jest sens czy tylko droższe modele wchodzą w grę? Nie chcę przekraczać budżetu ale w sumie różnica niewielka.

Jak kiedyś kupowałem, to były wyższe modele z przyciskami w ekranie itp, okazało się, że bebechy (młynek, zaparzacz) to to samo, różnią się programami i np większym wyświetlaczem.

Może, się okazać, że ten najtańszy nivony, będzie miał to samo co te droższe, ale bez bajerów/programów i wyglądu designerskiego - ale to musisz się dowiedzieć/sprawdzić. Bo ja porównywałem modele średni z wyższym o jeden/dwa numerki (seria 700)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Korton napisał:

Jak kiedyś kupowałem, to były wyższe modele z przyciskami w ekranie itp, okazało się, że bebechy (młynek, zaparzacz) to to samo, różnią się programami i np większym wyświetlaczem.

Może, się okazać, że ten najtańszy nivony, będzie miał to samo co te droższe, ale bez bajerów/programów i wyglądu designerskiego - ale to musisz się dowiedzieć/sprawdzić. Bo ja porównywałem modele średni z wyższym o jeden/dwa numerki (seria 700)

Pracowałem chwile przy sprzęcie to zabieg znam i obadam.

 

Ja to i tak tylko tylko espresso ale żona mleczne pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blejzu napisał:

Wydaje mi sie, ze te tansze maja prostszy system do spieniania mleka. Ja moge cappuccino zrobic jednym przyciskiem a w tych tanszych trzeba najpierw spienic mleko, potem zrobic espresso wiec troche wiecej zabawy.

Tak tak, może być pozbawiony funkcji dodatkowych, chodzi mi po samo robienie kawy (zmielenie i zaparzenie), a czy spieni mleko przyciskiem, czy pokrętłem to już od ceny zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

Pokarz mi proszę konkretny model , bo byłem na stronie i nic nie widziałem

Jura E8, a jeszcze lepiej J6.

Tylko trzeba kupić za odrą, u nas ceny są z kosmosu. E8 kosztuje 899 EUR. Sprawdź: www.best-in-jura.de

Sklep sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jura E8, a jeszcze lepiej J6.
Tylko trzeba kupić za odrą, u nas ceny są z kosmosu. E8 kosztuje 899 EUR. Sprawdź: www.best-in-jura.de
Sklep sprawdzony.

Wysyłają do polski ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaca68 a jak z gwarancją? Sam gdy kupowałem rozważałem opcję z Niemiec, ale otrzymałem informację z Jura Polska, że serwisują gwarancyjnie tylko ekspresy z polskiej dystybucji. Chyba, że coś ostatnio się zmieniło.

 

W przypadku Jury warto zwracać uwagę, że tylko droższe modele są produkowane w Szwajcarii. E8 chyba jest już szwajcarska. Te tańsze w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, subleo napisał:

@Jaca68 a jak z gwarancją? Sam gdy kupowałem rozważałem opcję z Niemiec, ale otrzymałem informację z Jura Polska, że serwisują gwarancyjnie tylko ekspresy z polskiej dystybucji. Chyba, że coś ostatnio się zmieniło.

 

W przypadku Jury warto zwracać uwagę, że tylko droższe modele są produkowane w Szwajcarii. E8 chyba jest już szwajcarska. Te tańsze w Chinach.

E8 Jeszcze nie jest ze Szwajcarii, J6 jest.

Z gwarancją nie pytałem, niech spróbują nie uznać, chyba przepisy UE zmuszają do uznania. 

Mówią tak żeby sprzedać w swoich chorych cenach, prawda jest taka że kupiłem z podanym wyżej sklepie, ekspres ma menu po polsku i naklejkę po klapką  "jura support" która podaje numery telefonów w rożnych krajach w tym w Polsce. Nie było za to Polskiej instrukcji, zadzwoniłem na infolinie z naklejki, pytam o instrukcję, poprosili kopię rachunku z autoryzowanego sklepu i powiedzieli że wyślą kurierem, ja mówię że pdf wystarczy, usłyszałem "to nie jest standard Jura, dostanie pan wydrukowaną instrukcje kurierem bez żadnych kosztów" wysłałem skan mailem. Za trzy dni był kurier z instrukcją PL.

 Więc, po mojemu, jak się ktoś pyta przed zakupem to zniechęcają, ale po zakupie traktują inaczej. :)

8 godzin temu, carfit napisał:

Wysyłają do polski ?

Wysyłają, pisałem że sprawdzony, kupiłem, przysłali, działa jestem zadowolony. :)

6 godzin temu, ThorG. napisał:

Też polecam Nivonę.

Zastanawiałem się nad Nivoną, u jednych znajomych hula już kilka lat, za to u koleżanki padł system mleczny po 2 latach. Jak wyczaiłem opcję Jura z DE - nie zastanawiałem się więcej.

Poza tym "piano white" ładnie wygląda w kuchni.

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jaca68 napisał:
9 godzin temu, carfit napisał:

Wysyłają do polski ?

Wysyłają, pisałem że sprawdzony, kupiłem, przysłali, działa jestem zadowolony. :)

6 godzin temu, ThorG. napisał:

Też polecam Nivonę.

 

Wysyłają do PL, FV też wystawią, ja płaciłem netto po podaniu NIP EU;) Z gwarancją nie powinno być problemów, ale JURA się nie psuje:thumbup:

Edytowane przez vexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carfit napisał:

Dzięki , mówiąc szczerze po raz pierwszy słyszę tą nazwę Nivona , zainteresuje sie tym .

 

świetne expresy. W firmie mamy chyba 4 lub 5 sztuk, mają co robić ;) plus 3 sztuki w rodzinnych domach,  naprawdę dobry sprzęt. Jak mi to ktoś kilka lat temu polecił to też nazwę marki słyszałem po raz pierwszy. POLECAM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ThorG. napisał:

Też polecam Nivonę. Mam w firmie i teraz też w domu. Zaletą nad Jurą jest wyjmowany zaparzacz. Serwisy dobre tylko w Wawie i w Poznaniu. 

 

Potwierdzam, Nivona robi super kawę :thumbup: Od 3 lat działa bezawaryjnie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 20:18, carfit napisał:

A możecie coś polecić z budżetem powiedzmy do 4k ? też jestem na kupnie , ale zależy mi aby miał rurkę do mleka w kartonie , a nie pojemnik na mleko.

Mam w domu jura Impressa J9 chyba od 9 lat. Ponad 4tys kaw ma zrobione, dolicz do tego latte, mleko i inne, pewnie będzie z 5k. Ostatnio był z nim problem pierwszy raz bo nie puszczał mleka, ale okazała się to jakaś pierdoła. Ma wężyk do kartonu z mlekiem, choć w zestawie też był dodatkowy pojemnik. Mi się nie chce przelewać, więc wyciągam karton z lodówki, rurka do środka i działa. Jestem naprawdę zadowolony. Jak przez 2 tygodnie go nie miałem, to ciężko było mi się odnaleźć rano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 22:35, kamul napisał:

 

Nie mam jak, ale delegacje tam to był piękny czas :) jedzenie, kawa, zwiedzanie tip top.

Hmmm a może by tak Luwaka hodować

:D 

 

ładne to Link wiki

 

Kopi luwak można kupić w Selgrosie.

Do do jakości nie wypowiem się, bo nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...