Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, aflinta napisał:

Z pewnością jest to jedna z podstawowych zalet :) Mi podoba się też ogólne nie zwracanie uwagi na to czy zahaczę o krawężnik przy parkowaniu

 

To co jest zaletą w mieście i w lesie, staje się wadą na trasie (hałas, zużycie paliwa, podatność na wiatr).

Przez 9 lat jeździłem z podwyższonym prześwitem i wydawało mi się, że nigdy nie wrócę do "normalnego".

Teraz jeżdżę na zmianę dwoma samochodami z prześwitem 15 cm (jeden ma 3 m rozstaw osi)  i tak naprawdę nie potrzebuję więcej. Wszystko zależy od sposobu użytkowania i o tego co mamy w głowie (w sensie uświadomienie faktycznych potrzeb).

 

Myślę, że 17-18cm jak w golfie to jest fajny kompromis. Tym bardziej, że liczy się nie tylko prześwit ale i zwis. 

 

15 godzin temu, Karas napisał:

2.0 TSI + dsg ( połączenie bijące na głowę każdą  wymienioną w tym wątku jednostkę ) w kolorze jakimkolwiek ( może być czarny) z wyłączeniem perły -niestety jakikolwiek egzemplarz dostępny najwcześniej w kwietniu po rabatach okolice 170k pln...  I faktycznie auto które jest odpowiednikiem XV -podwyższony kompakt /w sumie kombi z dobrym napędem, na szczudłach i motorem który daje radę

 

Zaletą jest też normalnych rozmiarów bagażnik - mimo kompaktowych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

To co jest zaletą w mieście i w lesie, staje się wadą na trasie (hałas, zużycie paliwa, podatność na wiatr).

Dużo też zależy od tego, czym się jeździło wcześniej. Przed XV jeździłem wyższym samochodem i podobnie (nie)wygłuszonym, więc rozczarowania nie było.
A jeżdżąc w mieści dobijam do 12 l na 100 km. Na trasie schodzę poniżej 9. I tu jest różnica, bo mój 2.0D palił mniej. Palił ON. No i ceny paliwa były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antikos napisał:

jak kupisz to koniecznie pokaż na forum - no chyba że żartowałeś ? ale to poważne forum 

Po głębokim namyśle odstępuję od planów z uwagi na karne i zapewnie dożywotne relegowanie z Forum! :D

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

"Bazowa pojemność bagażnika wynosi 611 litrów" ?

Chyba pojadę to sprawdzić z miarką ;) 

 

Miarką? Nieee, oni to mierzyli inaczej chyba. Po uszczelnieniu komory bagażnika nalali do pełna wody, potem ją spuścili do naczynia z podziałką i po odjęciu literka, który nie dał się spuścić i został w zakamarkach bagażnika, wyszło 611 litrów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest prawdą to, co mówili w jednym z internetowych testów, to XV ma większy bagażnik niż BMW, Opel i prawie taki, jak Volvo i Kia (wg ADAC), czyli całkiem spory. A dotąd myślałem, że mały jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

"Bazowa pojemność bagażnika wynosi 611 litrów" ?

Chyba pojadę to sprawdzić z miarką ;) 

 

Wypadałoby sprawdzić... Żona miała Tiguana I gen. i tam realna pojemność bagażnika vs oficjalne dane to był jakiś żart. No ale ten koncern znany jest z tego, że z okłamywaniem klientów nie ma problemu :rolleyes:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 12:25, Karas napisał:

wszystko to małe w środku. Jedyna nadzieja w corolli cross

Corolla Cross w wersji amerykańskiej ale rozmiary akurat się nie zmienią.

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogos nie przerazi marka kia to w nl zapowiadali nowy sportage

1.6 turbo benzyna 180 koni, 4wd, wersje mhev i phev

wyposazenie po dekiel w (podobno) bardzo przyjemnej cenie

auto chyba zblizone rozmiarem do xv i na fotach wygladal znakomicie

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FOR CVT napisał:

jak kogos nie przerazi marka kia


Dlaczego ma przerazić? Od dawna robią bezawaryjne samochody na europejskim poziomie i cały czas idą mocno do przodu.

Do tego długa gwarancja i obsługa serwisowa wyprzedzająca o dwie dekady to, co znam z Subaru.

Nie ma się czego bać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spawalniczy napisał:


Dlaczego ma przerazić? Od dawna robią bezawaryjne samochody na europejskim poziomie i cały czas idą mocno do przodu.

Do tego długa gwarancja i obsługa serwisowa wyprzedzająca o dwie dekady to, co znam z Subaru.

Nie ma się czego bać.

I w taki sposób buduje się wizerunek marki. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FOR CVT napisał:

jak kogos nie przerazi marka kia (…)

wyposazenie po dekiel

Mnie też nie przeraża. I nawet swego czasu brałem Sportage pod uwagę.

BTW, Żona jeździ najmniejszą kijanką, która z „wyposażenia” ma tylko elektryczne szyby. Ale do wahadłowej jazdy po mieście (dom-praca-dom) wystarcza.

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożeją niestety wszystkie samochody.

Plusem jest to, że Sportage można wybrać z szerokiej palety opcji. Począwszy od ośki z manualem za nieco powyżej 100 tyś zł. przez miękką hybrydę, hybrydę, plugin, benzynę, diesla, skrzynię dwusprzęgłową lub hydrokinetyczną i napęd 4x4. Do tego 4 linie wyposażenia. Każdy potencjalny klient może znaleźć coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zyzol napisał:

Cenowo niestety też cały czas idą do przodu

 

mhev 4wd ze srodkowym wyposazeniem 32-33tys euro (bez bpm)

na polskiej stronie 145tys brutto cennikowo - pisze oczywiscie o nowym modelu

chcialem wkleic pdf ale blokuje mi regionalne strony

 

 

5 minut temu, spawalniczy napisał:

Sportage można wybrać z szerokiej palety opcji

 

zgadza sie, ilosc opcji oszalamia posiadacza forestera

ale i tak go nie sprzedam  B)

 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...