Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, mechanik napisał(a):

Jakiś offroad XV ktoś wrzuci?

https://fb.watch/hfd_o_jy5J/

Mój dojazd do drugiego ASO był niezłym offroadem. Nawigacja  poprowadziła mnie w pola drogą, którą chyba tylko traktory jeździły wcześniej. Byłem blisko ul. Puławskiej w Warszawie ale w takim stresie, że nie było łatwo mi do niej wrócić. Niestety - zapisu brak. No i to wszystko Oplem Grandlandem X a nie XV, stojącym w warsztacie ASO ;) .

 

Dużą grupę ludzi spotkałem w tych polach i ciemnościach jak tam szli, nie wiem skąd i dokąd, z jakimiś tobołami... :facepalm: .

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Mój dojazd do drugiego ASO był niezłym offroadem. Nawigacja  poprowadziła mnie w pola drogą, którą chyba tylko traktory jeździły wcześniej. Byłem blisko ul. Puławskiej w Warszawie ale w takim stresie, że nie było łatwo mi do niej wrócić. Niestety - zapisu brak. No i to wszystko Oplem Grandlandem X a nie XV, stojącym w warsztacie ASO ;) .

 

Dużą grupę ludzi spotkałem w tych polach i ciemnościach jak tam szli, nie wiem skąd i dokąd, z jakimiś tobołami... :facepalm: .

Żadnego zdjęcia? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mechanik napisał(a):

Żadnego zdjęcia? :unsure:

@mechanik, zastanawiałem się wtedy czy mnie jakaś TARDIS nie przeniosła w czasie i przestrzeni na ukraiński front. Nie zdjęcia mi były w głowie tylko jak stamtąd wyjechać.

 

Nie powiem, Grandland X dał radę choć ze dwa razy głowa odbiła mi się od słupka B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

@mechanik, zastanawiałem się wtedy czy mnie jakaś TARDIS nie przeniosła w czasie i przestrzeni na ukraiński front. Nie zdjęcia mi były w głowie tylko jak stamtąd wyjechać.

 

Nie powiem, Grandland X dał radę choć ze dwa razy głowa odbiła mi się od słupka B.

Od wczoraj jeżdżę Alfą Stelvio. Jak wspomniałem cudowne auto. 

Jednak zupełnie inny świat.

Wiejska droga, wjazd na działkę czy pod lokalny sklep. Nawet nie chodzi o to że nie wjedzie, ale żal po prostu. 

Na równym asfalcie oczywiście jest super, jednak wolę swojego Jeepa na 35'. Rzeczywiście czuję swobodę - wjeżdżam bez obaw w każdą drogę.

Pamiętam że Subaru w jakimś stopniu się sprawdzało, nie miałem wrażenia jak w Alfie, że na polnej drodze to nie jego świat.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mechanik napisał(a):

Od wczoraj jeżdżę Alfą Stelvio. Jak wspomniałem cudowne auto. 

Jednak zupełnie inny świat.

Wiejska droga, wjazd na działkę czy pod lokalny sklep. Nawet nie chodzi o to że nie wjedzie, ale żal po prostu. 

Na równym asfalcie oczywiście jest super, jednak wolę swojego Jeepa na 35'. Rzeczywiście czuję swobodę - wjeżdżam bez obaw w każdą drogę.

Pamiętam że Subaru w jakimś stopniu się sprawdzało, nie miałem wrażenia jak w Alfie, że na polnej drodze to nie jego świat.

To chyba powinno być w wątku "Co jeśli nie XV" ;)

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CUV napisał(a):

A manual w temacie :

 

BD6E6DDA-9A81-49FB-ABC7-CB7B2E7F8170.png

W instrukcji napisano:

"proszę mieć na uwadze fakt, że Subaru z napędem AWD jest samochodem osobowym i nie jest ani terenówką ani samochodem o właściwościach All Terrain". 

_20221214_083332.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mechanik napisał(a):

W instrukcji napisano:

"proszę mieć na uwadze fakt, że Subaru z napędem AWD jest samochodem osobowym i nie jest ani terenówką ani samochodem o właściwościach All Terrain". 

_20221214_083332.JPG

Czyli XV to po prostu hatchback ze zwiększonym prześwitem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Czyli XV to po prostu hatchback ze zwiększonym prześwitem ;) .

No i jest tam jeszcze zazwyczaj napęd na wszystkie koła, co nie jest takie oczywiste u innych producentów.

Ale ogólnie taka jest geneza powstania pierwszego Forestera, który mimo odmiennego kształtu jest po prawdzie podniesioną Imprezą, o OBK wyrosło z Legacy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał(a):

W instrukcji napisano:

"proszę mieć na uwadze fakt, że Subaru z napędem AWD jest samochodem osobowym i nie jest ani terenówką ani samochodem o właściwościach All Terrain". 

_20221214_083332.JPG

Przecież zawsze była mowa, że niespotykane właściwości terenowe tego auta to swego rodzaju błąd konstrukcyjny i rozwiązanie napędu okazało się lepsze niż założyli projektanci.

Nie wiedziałem, że oficjalnie jest to napisane w instrukcji :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 09:40, Szürkebarát napisał(a):

Czyli XV to po prostu hatchback ze zwiększonym prześwitem ;) .

Niby tak , ale nie ;)

inny hatchback ze zwiększonym prześwitem (Seat Ateca awd) a jednak ma zakaz jeżdżenia po nierównych drogach ;)

BTW, nie znalazłem manuala w PDF dla XV e-boxer po polsku.

1F376CE8-1009-4A61-8D6A-D3894E9440A6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, CUV napisał(a):

BTW, nie znalazłem manuala w PDF dla XV e-boxer po polsku.

I nie znajdziesz, jakiś dziwny opór przed „nowinkami” wyczuwam. Nie ma to jak sprawdzona opasła makulaturowa cegła zajmująca praktycznie cały schowek pasażera. Można np. użyć jej do zabezpieczenia auta przed stoczeniem ;) Ale może @DZIAŁ TECHNICZNY kiedyś zdecyduje się na publikację elektronicznej wersji instrukcji. Przecież wersja do druku i tak zapewne jest w PDF. Komórka czy tablet wprawdzie skutecznie auta nie zabezpieczą, ale o ile łatwiej by się do takiej instrukcji wracało. A jeszcze jakby samo Subaru przewidziało by na tych ekranach stacji multimedialnych dało się wyświetlić instrukcję... Pozostaje wiara w Kaizen i cierpliwe czekanie. Może za rok, albo dziesięć... :ph34r: 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CUV napisał(a):

inny hatchback ze zwiększonym prześwitem (Seat Ateca awd) a jednak ma zakaz jeżdżenia

Przecież w instrukcji Subaru którą sam wkleiłeś jest podobna uwaga.

Ostrzeżenia pozwalają producentowi uniknąć roszczeń gwarancyjnych, wynikających z przedwczesnego zużycia podzespołów. 

Co do tych możliwości terenowych to czym niby Subaru Forester miałby różnic się od Toyoty RAV4, Tiguana itp? RAV4 nawet występowały w Terenwizji. Oczywiście w innych markach napęd AWD wymaga dopłaty.

Od tygodnia jeżdżę Alfą Stelvio Q4, korzystając z każdej okazji sprawdzam zachowanie na śniegu i muszę przyznać że nie widzę aby na tym polu auto ustępowało SAWD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mechanik napisał(a):

Przecież w instrukcji Subaru którą sam wkleiłeś jest podobna uwaga.

Ostrzeżenia pozwalają producentowi uniknąć roszczeń gwarancyjnych, wynikających z przedwczesnego zużycia podzespołów. 

Co do tych możliwości terenowych to czym niby Subaru Forester miałby różnic się od Toyoty RAV4, Tiguana itp? RAV4 nawet występowały w Terenwizji. Oczywiście w innych markach napęd AWD wymaga dopłaty.

Od tygodnia jeżdżę Alfą Stelvio Q4, korzystając z każdej okazji sprawdzam zachowanie na śniegu i muszę przyznać że nie widzę aby na tym polu auto ustępowało SAWD.

 

No tak , ale w subaru jest ciąg dalszy : jeśli jednak zabierzesz swoje subaru …, to zapnijcie pasy, przytroczcie bagaże, weźcie ze sobą apteczkę, linę , łopatę, CB radio i …bawcie się dobrze. Bo jak nie można dodać dni życiu, to dodajmy życia dniom.
Dlatego zrezygnowałem z Ateki , wziąłem XV i dodaję życia dniom. :D .
W temacie : we wtorek zakładam osłony pod silnik i dyfer.

 

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 13:07, CUV napisał(a):

Temat opony:

dzielę się https://liftedimports.com/best-off-road-tires-for-subaru-crosstrek/

są też zakładki, jakie największe się zmieszczą itp. 

Jedna kwestia co się zmieści. 

Inna jak wpłynie na trwałość, jakie dystanse będzie można bezstresowo pokonać, ile wytrzymają łożyska, piasty, napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 20:38, mechanik napisał(a):

Jedna kwestia co się zmieści. 

Inna jak wpłynie na trwałość, jakie dystanse będzie można bezstresowo pokonać, ile wytrzymają łożyska, piasty, napęd?

Pytanie godne praktyka, zgadzam się w rozciągłości. Jak to ktoś napisał : każdy krok w kierunku osiągów , jest krokiem odejścia od trwałości.  Niemniej ustaliliśmy, że to są zabawki, każdy z nas decyduje, jak bawi się swoimi , a że czasem któraś się zepsuje … Ważne , aby wyciągnąć wartościowe dla siebie wnioski i…

do zabawy przytulić np. Rubicona ;) 

w temacie : 1. czuje osłony na zawieszeniu ( albo autosugestia)

2. czekam, żeby założyć „traperki”

D1E5845A-FB5A-4372-A8E3-CEA3E9F3A79A.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CUV napisał(a):

Pytanie godne praktyka, zgadzam się w rozciągłości. Jak to ktoś napisał : każdy krok w kierunku osiągów , jest krokiem odejścia od trwałości.  Niemniej ustaliliśmy, że to są zabawki, każdy z nas decyduje, jak bawi się swoimi , a że czasem któraś się zepsuje … Ważne , aby wyciągnąć wartościowe dla siebie wnioski i…

do zabawy przytulić np. Rubicona ;) 

w temacie : 1. czuje osłony na zawieszeniu ( albo autosugestia)

2. czekam, żeby założyć „traperki”

D1E5845A-FB5A-4372-A8E3-CEA3E9F3A79A.jpeg

Czemuś ta felga podoba mi się bardziej niż te, w które wyposażyła Szarego Mnicha fabryka w... Tokio, Ote? Gdzie właściwie XV jest produkowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...