Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni CVT Subaru Forester SJ


Piotr L

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mrk2607 napisał:

Sporo wniosło do tematu ;)

Sorki ale co to miało wnieść skoro parę tygodni temu szukałem ASO które by wymieniło mi w.w metodą a część forumowiczów odradzało tą metodę? Po za tym twoja odpowiedź tym bardziej nic nie wniosła.

Edytowane przez LUKASJXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nawiązując do swojego posta z dnia 22.02.2020r po dwóch latach i zrobieniu około 55tyś km ponownie wymieniłem olej w skrzyni metodą dynamiczną. Aktualnie pacjent ma przejechane 116tyś km. Procedura dokładnie ta sama, olej ten sam Motul Cvtf, wymiana filtra. Zaobserwowałem, że tym razem olej był w lepszej "kondycji" niż przy pierwszej wymianie. Poniżej przedstawiam podglądowe zdjęcia z całego procesu wymiany. 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cargo1985 napisał:

Nawiązując do swojego posta z dnia 22.02.2020r po dwóch latach i zrobieniu około 55tyś km ponownie wymieniłem olej w skrzyni metodą dynamiczną. Aktualnie pacjent ma przejechane 116tyś km. Procedura dokładnie ta sama, olej ten sam Motul Cvtf, wymiana filtra. Zaobserwowałem, że tym razem olej był w lepszej "kondycji" niż przy pierwszej wymianie. Poniżej przedstawiam podglądowe zdjęcia z całego procesu wymiany. 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Wkrótce i mnie czeka wymiana oleju w skrzynce, jeszcze na gwarancji. Czy wziąć olej który proponują w ASO, nie wiem jaki to olej, czy wybrać sobie któryś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Wkrótce i mnie czeka wymiana oleju w skrzynce, jeszcze na gwarancji. Czy wziąć olej który proponują w ASO, nie wiem jaki to olej, czy wybrać sobie któryś?

W Aso zaproponują tobie tylko org. olej i taki zaleją. Skoro auto masz na gwarancji to nie masz wyboru. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cargo1985 napisał:

W Aso zaproponują tobie tylko org. olej i taki zaleją. Skoro auto masz na gwarancji to nie masz wyboru. 

I tu byś się mógł zdziwić ...

W lubelskim ASO tylko olej firmy BG. Nawet jak się chce OEM to nie mają. SIP podjął współpracę z firmą BG (o czym było pisane na Forum), BG zaopatrzyło ASO w maszyny i leją ich olej:

 

Edytowane przez TOMA52
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Patrząc po zdjęciach to miska jest klejona na silikon.

Znalazłem taką oryginalną uszczelkę Uszczelka Miski Olejowej Skrzyni CVT do Subaru Impreza / Forester / Legacy / Outback / XV / Levorg / 31338AA020

Do czego w takim razie ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufasz ASO? Ale przecież to nie zabronione, nie ufać. Można nie ufać wodzie w kranie, Coca- Coli w butelce ale też chlebowi,  naszemu codziennemu.

 

Można nie ufać koalicji rządzącej oraz opozycji, mediom państwowym oraz opozycyjnym. Można wątpić czy śluby ubóstwa księdza są przestrzegane oraz czy prognozy pogody są robione pod publikę czy rzetelnie.

 

Nie ma gwarancji że myślę tak jak napisałem czy dokładnie odwrotnie. Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Subary napisał:

Dzieki Czarek,

Wygląda że zamówiłem niepotrzebnie - wolałem się zabezpieczyć, żeby się nie zdziwić po odkręceniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja po drugiej wymianie po 120 kkm.
Pierwsza statyczna w ASO bez odkręcania miski przy 60 kkm
Wybrałem metodę „ półdynamiczną” taki kompromis dla tych co chcieliby wymienic cały olej ale nie maja sprawdzonego zakładu ze sprzętem w pobliżu lub obawiają się uszkodzeń skrzyni o nieznanym serwisie olejowym.
Poszło Ok 13 litrów Motula i nowy filtr oleju.
Pomysł zaczerpnięty z netu




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 18.02.2022 o 15:48, cargo1985 napisał(a):

Nawiązując do swojego posta z dnia 22.02.2020r po dwóch latach i zrobieniu około 55tyś km ponownie wymieniłem olej w skrzyni metodą dynamiczną. Aktualnie pacjent ma przejechane 116tyś km. Procedura dokładnie ta sama, olej ten sam Motul Cvtf, wymiana filtra. Zaobserwowałem, że tym razem olej był w lepszej "kondycji" niż przy pierwszej wymianie. Poniżej przedstawiam podglądowe zdjęcia z całego procesu wymiany. 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Bardzo proszę o namiary na warsztat w Białymstoku w którym dokonał Pan wymiany oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakoś oleje orlenu nigdy mnie nie przekonywały, gdyby to był dawny lotos można byłoby spróbować. Ten olej jest niewiele tańszy od motula multicvtf. U mnie motul był dwa razy używany zamiast dedykowanego. Samochód jeździ, skrzynia zmienia biegi, więc nie widzę potrzeby trzymania się drogiego oleju z aso. Subaru to nie jest statek kosmiczny że działa tylko na określonych materiałach a na innych nie, chociaż niektórzy na tym forum bardzo w to wierzą.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lesiorip napisał(a):

Jakoś oleje orlenu nigdy mnie nie przekonywały, gdyby to był dawny lotos można byłoby spróbować. Ten olej jest niewiele tańszy od motula multicvtf. U mnie motul był dwa razy używany zamiast dedykowanego. Samochód jeździ, skrzynia zmienia biegi, więc nie widzę potrzeby trzymania się drogiego oleju z aso. Subaru to nie jest statek kosmiczny że działa tylko na określonych materiałach a na innych nie, chociaż niektórzy na tym forum bardzo w to wierzą.

Subaru nie produkuje sam oleju, dla niego produkują firmy zajmujące się olejami. Prawdopodobnie dostawcą oleju dla subaru jest Mitasu natomiast słuszne stwierdzenie co do jakości orlenowych produktów i  tego należy sie wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...