Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni CVT Subaru Forester SJ


Piotr L

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Forester to SUV a nie terenówka, bardzo dobry, bijący właściwościami terenowymi wiele innych "Suwów" ale nadal to tylko SUV i tak należy go traktować..

Każdy pojazd ma swoje przeznaczenie i jeżeli to uszanujemy to się odwdzięczy..;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zaszalałem i przy okazji przeglądu wymienilem dynamicznie olej w cvt. Zdjęcie tj kolor oczywiście nie świadczy o jego stanie. Auto ma za sobą 95kpln, 85% trasa. Raczej spokojnie, racze nie wiecej niż +10% ponad dopuszczalne. 

PART_1599570856948.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na tabliczce znamionowej.

Ale generalnie: forester xt, obk 3.6 i diesle skrzynia mocniejsza tr690, pozostałe słabsza tr580. Nie wiem jak levorg i e-boxer.

Słabsza tj. przystosowana do niższego maks momentu obrotowego,  mocniejsza do wyższego.

 

Edytowane przez TOMA52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
16 godzin temu, LUKASJXT napisał:

Cześć wszystkim. Proszę was o pomoc. Czy możecie polecić pewny serwis a tym samy dobrego fachowca, który podejmie się wymiany dynamicznej w skrzyni TR 690? Z góry bardzo dziękuje za pomoc. Pzdr.

Dlaczego dynamiczna?

Statycznie co 60 tys km. Po co kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LUKASJXT napisał:

Gdybym miał auto od nowości to tak bym zrobił, przy metodzie dynamicznej znacznie więcej jak nie wszystko jest wymieniane.

Kupiłem też używane auto. 

Wymienisz statycznie za jakiś czas i masz to samo. 

Jeśli nic nie było wymieniane wcześniej, tym bardziej warto wymienić statycznie. 

W tym przypadku drożej nie znaczy lepiej. dynamicznie jest tylko drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał auto od nowości to tak bym zrobił, przy metodzie dynamicznej znacznie więcej jak nie wszystko jest wymieniane.
Gdybym miał od nowości to lecialbym za każdym razem dynamicznie. A jeśli nie znasz historii to moim zdaniem lepiej statycznie wymienić. Krążą różne opinie jedne wyssane z palca inne potwierdzone że dynamiczna uziemiła samochód. A inni tylko wymieniają dynamicznie i jest git. Sam decydujesz. Każdy serwis ASB Ci wymieni dynamicznie ATF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewemarkam napisał:

inni tylko wymieniają dynamicznie i jest git

Inni tylko statycznie i jest git.

Dlaczego dynamiczna wymiana ma być lepsza? Dlatego że droższa? 

Wymiana całości oleju nie jest zalecana w maszynach ogólnie i jest to powszechna dobra praktyka.

Jeśli olej wymieniany jest regularnie, zostanie od wymieniony, tyle że nie na raz. 

W przekładni nie ma spalania jak w silniku, nie ma konsumpcji. Zużycie ma inny charakter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ewemarkam napisał:
2 godziny temu, Aga napisał:
Na oficjalnym forum SIP polecamy ASO emoji4.png
 

Tylko ASO z tego co wiem wymienia tylko statycznie. Nie mają chyba maszyn.

To zależy które. 

U Zdanowicza wymieniają statycznie. 

O wyższości jednej metody nad drugą już napisano wiele. 

 

Ja wymieniałam statycznie, o czym już tu pisałam. Poprzedni właściciel nie wymieniał w ogóle. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aga napisał:

To zależy które. 

U Zdanowicza wymieniają statycznie. 

O wyższości jednej metody nad drugą już napisano wiele. 

 

Ja wymieniałam statycznie, o czym już tu pisałam. Poprzedni właściciel nie wymieniał w ogóle. 

"Przyroda nie znosi próżni" i jest trochę serwisów A/T na rynku,godnych polecenia,więc co komu bardziej odpowiada to wybiera.

Przy kupnie auta z importu i pomimo niewielkiego przebiegu,olej wymieniłem dynamicznie, bo nie wiem,kto i w jaki sposób jeździł autem,w jakich warunkach.Powiadają, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu,ale nie w tym przypadku:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...