Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

No to z tym ubezpieczeniem na statkach to dłuższa historia. Istnieje takie pojęcia jak awaria wspólna. Kapitan może ogłosić awarie wspólna i mówi ze aby uratować cześć ładunku musiał poświęcić jakaś jego cześć albo uszkodził statek bo starał sie ratować ładunek.No i w takim wypadku ubezpieczyciel nie płaci NIC, a szkody pokrywają ci których ładunek ocalał :) Jak się wozi coś statkamii trzeba uważać czy ubezpieczenie obejmuje awarie wspólna. Standardowo nie i żaden ubezpieczyciel nawet słowem nie powie o tym cudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

eddie_gt4 moim zdaniem bezsprzecznie jedno z najładniejszych aut, które obecnie są na rynku. Oczywiście mowa o tych ze zdjęć. Nic nie jest przekombinowane, wszystko proste, ale też widać agresje i moc. Jestem oczarowany tą Skodziną... nawet STi przy tej Occi wygląda biednie, o N/A nie wspominam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4 moim zdaniem bezsprzecznie jedno z najładniejszych aut, które obecnie są na rynku. Oczywiście mowa o tych ze zdjęć. Nic nie jest przekombinowane, wszystko proste, ale też widać agresje i moc. Jestem oczarowany tą Skodziną... nawet STi przy tej Occi wygląda biednie, o N/A nie wspominam :(

 

zgadzam sie jak najbardziej... mam pewne zastrzezenia wobec przodu (jakby troszke przekombinowali), ale linie sa proste i po prostu ladne, szczegolnie w kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że autem jakim się poruszam na co dzień jest Octavia II po liftingu (ta brzydsza) i przyjdzie mi pewnie na przełomie roku zmienić służbowy dupowóz też przyglądałem się Octavii 3. Pomijając fakt, że źle zrobiłem wybierając skrzynię DSG 7 w to innych negatywnych odczuć jako do pojazdu codziennego nie miałem. W tym budżecie jaki miałem w 2010 roku na auto nic lepiej wyposażonego i z lepszym silnikiem (1.8 TSI) nie można było dostać. Oczywiście nie wytrzymałem długo z serią i Octa jest trochę pomodzona - felgi, zawias, hamulce, wnętrzem audio...

 

Nowy liftback nie podoba mi się wcale, kombi za to jest fajne a wersja RS też wygląda ciekawie.

 

Niestety jakość materiałów we wnętrzu - boczki drzwi szczególnie, zakończenie kanapy - jest bardzo słaba obecnie wg mnie i trzeba by też to od razu zmienić.

I w końcu ceny - też nie jest różowo - "spasiona" Octavia z silnikiem 1.8 TSI, wersja Elegance + ksenon+ podgrzewane fotele+ BT (czyli to co u mnie obecnie, a cena w 2010 roku była na poziomie 88 k PLN) to dziś ponad 110 tys. PLN a to już trzeba się poważnie zastanowić czy warto za kurę tyle dać...

 

I wszystko zależy od tego czy Nasz "nierząd" przeforsuje, że nie będzie odliczeń VAT i kratki od 1.01.2014, bo wtedy sytuacja na rynku nowych aut moim zdaniem będzie jednak inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie takie mialem zastrzerzenia do skody. Jak nia jezdzilem ... trzwi troche taniocha zalatuja :wacko: . Praktyczne auto ale jakoscia odbiego od VW nie mowiac o szuwaru (plastyki moze i twarde ale za to dobrze wygladaja)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ponad 110 tys. PLN a to już trzeba się poważnie zastanowić
Też tak uważam. Zeby skodzina miała troche 'ekstrasów' i dynamiki trzeba sie zbliżyc do kwoty sześciocyfrowej :blink: albo i ją przekroczyć :o . Za auto tej marki :facepalm: to przepraszam bardzo ale ja na pewno nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję na targach motoryzacyjnych poobcować trochę z nową Octavią, zaraz po tym przesiadłem się do Mazdy 6 i leciwej już Hondy Accord. Nie rozumiem niektórych dziennikarzy, którzy z uporem maniaka zaliczają nową Octavię do klasy średniej. Dla mnie to jest ciągle nadmuchane auto kompaktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te tarcze z tyłu bidniutkie, a z tymi felgami to już zupełnie bidniuteńkie :biglol: ...

w nowym Forku XT, tak na oko, tylko niewiele wieksze...

 

A mocy i masy jakby więcej...

no i premium, panie, premium - toc wam nie jakas tam szkodzina! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...