Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2021 o 20:52, Guzik napisał:

XTek dzisiaj w drodze do Morskiego Oka jakieś 600 metrów przed metą. Koleiny miały ze 20cm, ale nic go nie zatrzymało. Kodiaq chyba by nie podjechał.

na tym filmiku koleiny mają 20 cm? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No mają. Filmik tego nie oddaje, ale były miejsca gdzie forek szorował brzuchem.
To faktycznie na filmiku nie widać

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem kupić Superba 2.0TSI ale w 3 lata tak podrożał, że teraz zakup tego auta niestety nie ma sensu. Lepiej dołożyć 20-30 tys zł i kupić za gotówkę mieszkanie na wynajem.

Ciekawe czy inne Skody też tak podrożały.

Jak chodzi o konkurencję, to Stingera 2.0 wogóle wycofali z oferty. Został tylko Stinger 3.3 który kosztuje chore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał:

Ciekawe czy inne Skody też tak podrożały.

Jak chodzi o konkurencję, to Stingera 2.0 wogóle wycofali z oferty. Został tylko Stinger 3.3 który kosztuje chore pieniądze.

Poszły w górę. Widziałem ofertę Octavii Scout w mocnej konfiguracji, prawie top za 198 tys. Superb Scout to ok. 230 tys. i w tym wypadku Scout oznacza kilka plastików i podwyższenie zawieszenia o 2 - 3 cm. za 10 tys. zł. Można przyjąć iż przesunięciu uległy ceny segmentów o 1 wyżej. Jeśli popatrzymy z tej perspektywy to może się okazać, że wcale nie musisz dopłacać do zakupu mieszkania na wynajem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, maciek323 napisał:

Chciałem kupić Superba 2.0TSI ale w 3 lata tak podrożał, że teraz zakup tego auta niestety nie ma sensu. Lepiej dołożyć 20-30 tys zł i kupić za gotówkę mieszkanie na wynajem.

Ciekawe czy inne Skody też tak podrożały.

Jak chodzi o konkurencję, to Stingera 2.0 wogóle wycofali z oferty. Został tylko Stinger 3.3 który kosztuje chore pieniądze.

 

Powiedzieć, że wszystkie auta podrożały to truizm. Generalnie zrobiło się przesunięcie segmentów jeśli chodzi o ceny.

Teraz auto klasy kompaktowej wymaga wyłożenia kwoty niegdyś zarezerwowanej dla segmentu o oczko wyżej. Auto oczko wyżej kosztuje tyle co niedawno auto o kolejne oczko wyżej. itd.

Szukając value for money w segmencie na chwilę obceną chyba Ford ze swoim Mondeo jest najatrakcyjniejszy bo za te +/-150k można ustrzelić Vignale ze staroświeckim mocnym dieslem i automatem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek323 napisał:

Chciałem kupić Superba 2.0TSI ale w 3 lata tak podrożał, że teraz zakup tego auta niestety nie ma sensu. Lepiej dołożyć 20-30 tys zł i kupić za gotówkę mieszkanie na wynajem.

To gdzie w Wawie mieszkania po 200 tys. sprzedają? :P

 

ps.

Żona od 20 lat mi klaruje przy każdej zmianie auta, że zakup samochodu to wydatek nie inwestycja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jaca68 napisał:

To gdzie w Wawie mieszkania po 200 tys. sprzedają? :P

 

 

Primo, nie pisałem wyłącznie o Warszawie. Rynek wynajmu jest szeroki.

 

Secundo - da się. Ostatnio oglądałem ładne pół domu - 100 metrów, duża działka, nie tak daleko od Warszawy (przedmieście Minska Maz.) - wywoławczo 240 tys zł. I nie jest to żadna tajna oferta, ani unikat - wisi sobie na gumtree.

Takie wynajęte 100 metrów przyniesie dochód pewnie nie mniejszy niż kawalerka w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek323 czytałem gdzieś ostatnio, że średnia cena zakupu auta w Polsce za rok 2020 wyniosła +-125k zł brutto.

 

Auta w tym roku mają podrożeć przynajmniej o 10%, a w 2022 roku jeszcze bardziej, bo zwiększona ma być lista wyposażenia obowiązkowego w UE. Teoretycznie pierwszy kwartał tego roku to jeszcze niby okazja na zakup auta w dobrej cenie.

 

Patrząc nawet na Dacię Duster. Kiedyś podstawa zaczynała się od 39900, a teraz 48900. Przeliczając to na procenty to cena wzrosła o 22,55%, a rabatu w tej marce się nie dostaje :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NonPhixion napisał:

 

Auta w tym roku mają podrożeć przynajmniej o 10%, a w 2022 roku jeszcze bardziej, bo zwiększona ma być lista wyposażenia obowiązkowego w UE. Teoretycznie pierwszy kwartał tego roku to jeszcze niby okazja na zakup auta w dobrej cenie.

Patrząc nawet na Dacię Duster. Kiedyś podstawa zaczynała się od 39900, a teraz 48900. Przeliczając to na procenty to cena wzrosła o 22,55%, a rabatu w tej marce się nie dostaje :-)

Z tego wszystkiego najmniej mogą podrożeć "japońce" i "koreańce", gdyż te auta mają w standardzie całkiem przyzwoite wyposażenie. Za to grupa VAG sprzedająca za 200 tys. SUV-y bez radia, czy z manualną klimatyzacją może mieć kolejny pretekst do optymalizacji cennika. 

Co do Dacii podobna sytuacja jest z Fiatem 500 - kiedyś wersja POP była na stocku od 38 tys. teraz też ok. 48 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla superba ktorego niewiem czemu ludzie kupuja - alternatywa jest TOYOTA CAMRY - tansza, lepsza, wiadomo:) 

 

Skoda to dziad - przekonuje sie o tym jezdzac na sniegu. Automat subarowski, automat cvt z toyoty one umieja sobie radzic ze sniegiem tzn poprostu jechać. Skoda natomiast sie zakopuje, poprostu auto czujac ze jest slisko to dodaje wiecej mocy i mimo odpuszczania gazu albo doslownie muskania gazu to skoda wie lepiej i doklada swoje - efekt jest taki ze kola boksują. Nie mozna podjechać tak jak na recznej skrzyni biegow tak z wyczuciem a jednoczsnie siła.  Dzisiaj podjezdzalem pod swoj lekko oblodzony podjazd Toyota camry cvt i dwukrotnie nieudanie haha skoda scala. Toyota poprostu podjezdza jak zwykly automat albo auto z reczna skrzynia biegow - poprostu normalnie. To jak sie zachowuje dsg i jaki moment rzuca na kola jak jest slisko to przechodzi ludzkie pojecie - bo jest to kolejna totalna niedorobka. Szmata nie auto. 

Zle dzialaja czujniki w skodzie, wjezdzam pod skosem w brame , wiadomo auto pika, ale nie raz sie zatrzymuje dęba bo uzna ze uderze w cos .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie toyota tez miala problemy ze kola sie uslizgiwaly, ale skrzynia jak debilka czy tam komputer nie dodawal bez sensu wiecej gazu i momentu na ośke zeby bez sens mielic kolami  co ma miejsce w skodzie. 

Czy na kopnym sniegu to skoda równiez wybiera opcje mielenia kolami zamiast jechania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje ze młodnieje :) działa kojąco.  8,3 sekund do setki to dobry czas, niezla trakcja jak na ośke, duzy, stabilny. Od zawsze chcialem limuzyny takich gabarytów , S klasa nowa za droga- uzywane to znowu jakieś wieksze koszty a co najwazniejsze nieoczekiwane. Moze to śmieszne ze przyrownoje do S klasy - ale kufer zdaje sie jest taki sam lub w camry jest wiekszy .

Corce lat 6 podoba sie Gelenda.... mi tez...obawiam sie ze sprzedaz domu moglaby nie sięgnąć zakupu :) 

 

Ciesze sie z powrotu camry na rynek PL bo nie mialbym co kupić ! I musialbym odwlec zakup i dozbierać i przeplacic troche za Niemca. Albo za Leksa RX tak czy inaczej od 250 minimum zaczynaja sie auta do jakich sklonny bylbym wsiasc i jeszcze za to placic. 

LS tez drogi - ale tez powiecie ze dziadkowe?:) 

Petrolhead z YT fajny wozik kupil CL merca... 

 

Ja proponuje pojezdzić sobie weekend camry i wtedy mozna sobie wyrobić zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki ladny domek i auto pasowało :).... ta skoda to musi teraz gryźć sie z krajobrazem 

Spodoba wam sie camry polifcie - zderzak juz jest taki europejski, feligi tez jak z jakiegos nissana lub skody, dziadostwo. 

 

Niesamowicie dziwny wybor... i to jeszcze ten oszukany model octavia? ile tam ma podloga bagaznika 100cm dlugosci? 120 szerokosci? 

Ta wersja ze zdjecia to fakt 150 tysi lub wiecej ale skoda napewno niewiele mniej. 

 

A co w skodzie jest takiego ciekawego? Tu chociaz zauwazyles zderzak ktory jest inny, a  w skodzie? Zero przetloczen, poscinane szpachelką z glinianego klocka auto i gotowy projekt  ostrych lini vw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...