Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, QbaqBA napisał:

 

:D

Spokojnie, spokojnie.

Auta zmieniam co ok 150tys km, w kontraktach na najem.  Na long life przelatałem w sumie 4ry wozy , 2xpassat, 1xSuperb, 1x Mondeo. Ani jeden nie wymagał dolewek oleju i ani jeden nie zajeczał podczas eksploatacji z tego powodu.

Każdy spokojnie przeżył tę wspólna przygode.

 

Nie zmienia to faktu ze w sti zmieniam olej co 1-1,5tys km bo tyle co roku nawija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na stronie seata 370km za 209 tys... 

 

Oczywiście ze bede konsekwenty i wybiore toyote z 7.2 0-100 z fajnym silnikiem hybrydowym,  zaoszczedze 3 x1200zl za wymianę hamulcy przez 90tys km.  

Natomiast  jestem trochę niewiarygodny bo moim nastepnym autem będzie duuuuuze coupe,  jesli trafie w totka to lusso :) jesli nie to inne.  Koniec z nudnymi autami.  Zostawie sobie legaca ktorego mam,  moze za jakies 15 lat zamiast lpg beda wrzucac hybrydy do niego :P to sobie przerobie.  

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://autogaleria.pl/skoda-karoq-sprzedaz-opinie

 

250 tys. w ciagu ok. 2 lat - niby niezle, ale dla porownania Subaru tylko w USA sprzedalo ok. 254 tys. XV Crosstrek'ow za 2017 ir 2018 rok (w Europie - ok. 25 tys. w ciagu tego samego okresu)

 

   
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Ze Skodą może się udać, z Seatem polegną. Ta marka nie ma wybitnej historii, więc z nie ma z czego czerpać swojej wyjątkowości i prestiżu. 

 

Skody szkoda bo zrobili Czesi mega robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chojny napisał:

Ze Skodą może się udać, z Seatem polegną. Ta marka nie ma wybitnej historii, więc z nie ma z czego czerpać swojej wyjątkowości i prestiżu. 

 

Skody szkoda bo zrobili Czesi mega robotę. 

może niech zamienią, Skoda ma i dłuższą historię mają z czego czerpać zarówno biorąc pod uwagę motosport czy tak samo mając markę L&K która jednak była marką produkującą bardziej luksusowe modele

 

rok 1925

1234583611_13-04-05-Skoda_Museum_Mlad_Boleslav_by_RalfR-096.thumb.jpg.5bcc3a15d942eccd1d53a984d664eacf.jpg

 

czy 1957

Skoda-museum-mlada-boleslav-rr-104.thumb.jpg.60b40a1ec95dbfb2ade88e8eb870dc04.jpg

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

Dokładnie tak. Na miejscu Czechów bym się "uniósł". 

 

jezeli jedyne odgorne ograniczenie, ktore ich dosiegnie, bedzie tylko brak alcantary, to podejrzewam, ze jakos to przezyja... :hi:

gorzej, jezeli zostana ogoleni z innych "luksusowych" opcji / technologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

 

jezeli jedyne odgorne ograniczenie, ktore ich dosiegnie, bedzie tylko brak alcantary, to podejrzewam, ze jakos to przezyja... :hi:

gorzej, jezeli zostana ogoleni z innych "luksusowych" opcji / technologii

 

Raczej na jakości skóry nie poprzestaną bo o tym by nie wspominali tylko robili i już. Szykują większe zmiany w dół.

 

Z silnikami tez pewnie zastopują i będą Czesi dostawać jakieś słabe padaki tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że zmiany mogą być dużo większe i technologia pójdzie sporo w dół:(

w kwestii motosportu na Wikipedii pierwszy sportowy model Skody jest z 1936 roku. Takie Lamborghini samochody tworzy od 1963, Porsche w 1948 stworzyło model 356, wcześnie chyba z sportem niewiele miało wspólnego, z marek które przychodzą mi do głowy z dłuższą historią sportową to Ferrari i Aston Martin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eddie_gt4 napisał:

nawet i nie podejrzewalem, ze na Forum Subaru jest tylu (skrytych?) wielbicieli czeskich aut, ktorzy tak bolesne reaguja na nadchodzace zmiany... ;):P

 

Syndrom Sztokholmski... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak myślę czy kiedyś miałem jakąś Skodę i faktycznie miałem w firmie Skodę Pickup. Fajny samochód był, 1.5 tony żeliwa czy kamienia brała na pakę i jechała, trzeba było tylko załadować trochę na miejsce pasażera żeby dociążyć przednią oś żeby ruszyć i móc kierować:biglol:

Nawet jak Forester postanowił przewrócić się na plecy to przez jakiś czas nią jeździłem. Możliwe że ma to coś wspólnego z syndromem Sztokholmskim, wyjścia nie miałem:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chojny napisał:

Ze Skodą może się udać, z Seatem polegną. Ta marka nie ma wybitnej historii, więc z nie ma z czego czerpać swojej wyjątkowości i prestiżu

Do tego stworzyli Cuprę, przy której sam Seat to firma z mega tradycją ;) To ma być ich broń bardziej premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 00:49, MateuszWwa napisał:

 Koniec z nudnymi autami.  Zostawie sobie legaca ktorego mam,  moze za jakies 15 lat zamiast lpg beda wrzucac hybrydy do niego :P to sobie przerobie.  

  

 

I tak spaliłeś wszystkie swoje wcześniejsze ochy i achy na temat toyot które miałeś i niesamowitej auriski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radekk napisał:

z marek które przychodzą mi do głowy z dłuższą historią sportową to Ferrari i Aston Martin.

Bugatti, Mercedes, Ford, MG, Alfa, Fiat, Chevrolet, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...