Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle czasu jeździsz i nie ustawiłeś :huh: przecież to dla własnego bezpieczeństwa.

temat poruszany w dziale XV

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/68552-czy-kupilbys-xv-raz-jeszcze/page-19

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/85274-subaru-xv-problem-z-ustawieniem-%C5%9Bwiate%C5%82-mijania-i-ich-skuteczno%C5%9Bci%C4%85/

problemem jest strumien swiatla. Na stacji kontroli pojazdow czy ASO  wychodzi ze swiatla ustawione sa ok a w rzeczywistosci wala w ziemie. Niby moge podniesc samodzielnie ale sam mocno sie wkurzam jak zostane oslepiony wiec zostawailem jak jest i po prostu nie jezdze noca

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, podnieś tylko prawe światło, nieznacznie, skontroluj efekt i ewentualnie popraw. Da się osiągnąć kompromis bez oślepiania, trzeba tylko trochę cierpliwości. Twoje bezpieczeństwo, to też bezpieczeństwo pieszych. Jeśli ich nie widzisz, to bezpieczni nie są.

Jak Ci się nie chce samemu grzebać, to przyjedź do mnie, mój sąsiad ma fajny płot do ustawiania świateł :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Test w automaniaku dla mnie ciekawy, mimo, że skoda i volvo były jako crossovery, a subaru jako nisko osadzona osobówka, to nie umniejszając oczywiście jakości w prowadzeniu takiego auta, test świetnie pokazał, że taki crossover jest w zasadzie gówno wart na zwykłej drodze, co jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że taki crossover jest w zasadzie gówno wart na zwykłej drodze, co jest do wszystkiego, to jest do niczego.

byc moze crossovery nie prowadza sie tak dobrze jak niskie osobowki ale co mi po super prowadzacym sie aucie skoro nie dojade nim po nie utwradzonej drodze do domu za miastem czy nie zaparkuje w centrum wroclawia gdzie krawezniki maja po 30cm wysokosci? Dal wielu- zreszta widac to po ilosci crossoverow smigajacych po naszych drogach a jest ich coraz wiecej- wazniejsza jest praktycznosc auta niz doskonale prowadzenie sie po rownej drodze. Zreszta crossovery wcale tak zle sie nie prowadza jak Ci sie wydaje -przejedz sie a sam sie przekonasz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

że taki crossover jest w zasadzie gówno wart na zwykłej drodze, co jest do wszystkiego, to jest do niczego.

byc moze crossovery nie prowadza sie tak dobrze jak niskie osobowki ale co mi po super prowadzacym sie aucie skoro nie dojade nim po nie utwradzonej drodze do domu za miastem czy nie zaparkuje w centrum wroclawia gdzie krawezniki maja po 30cm wysokosci? Dal wielu- zreszta widac to po ilosci crossoverow smigajacych po naszych drogach a jest ich coraz wiecej- wazniejsza jest praktycznosc auta niz doskonale prowadzenie sie po rownej drodze. Zreszta crossovery wcale tak zle sie nie prowadza jak Ci sie wydaje -przejedz sie a sam sie przekonasz

 

 

 

Może trochę źle dobrałem słowa. Owszem masz rację, jak ktoś jeździ częściej po nieutwardzonej nawierzchni, to taki cross się jak najbardziej sprawdza, test natomiast pokazał ich słabe prowadzenie na typowo utwardzonej jezdni, gdzie np musimy wykonać szybki manewr omijania. Poza tym w teście padło stwierdzenie, że jest teraz moda na crossovery, ludzie je kupują a i tak 95% jazdy to asfalt, wtedy można się zdziwić przy awaryjnych sytuacjach, Warto po prostu pamiętać, że mając takiego crossa, jest trochę różnica w prowadzeniu od typowej osobówki, chociaż ich test i tak średnio pokazał różnicę między typową osobówka, bo subaru jest osobówką trochę nietypową, tzn o lepszej trakcji niż wiele podobnych aut, mogli dać jakąś ośkę w kombi, wtedy były test bardziej miarodajny imho.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przez 70kkm w miarę niskim i twardym (jak na rodzinne kombi) Passatem na oponie 235/45/17 a później od razu przesiadka w OBK na 215/55/17 i muszę przyznać, że nie czuję diametralnej różnicy w prowadzeniu na asfalcie. Może trochę przez to, że pewności dodaje napęd na obie osie i świadomość, że boxer daje niżej położony środek ciężkości, ale na pewno nie powiedziałbym, że OBK nie prowadzi się tak dobrze jak wcześniejszy szmelzwagen. Tutaj przynajmniej czuję co się dzieje w układzie kierowniczym bo mnie żadna elektryka nie wyręcza :D o możliwości zjazdu z utwardzonej drogi nie wspomnę, wykorzystuję kiedy tylko mogę i szeroko się uśmiecham :)

 

 

 

jest teraz moda na crossovery, ludzie je kupują a i tak 95% jazdy to asfalt

 

I właśnie te 5% robi różnice kiedy 19 razy jedziesz do pracy po suchym i równym a 20 trzeba zjechać bo sytuacja awaryjna. Ja jadę, osobówki stoją i trąbią. Przy wypadach za miasto, w góry, Mazury podrzędne drogi to już znacznie większy odsetek.

Edytowane przez MateuszKramek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale na pewno nie powiedziałbym, że OBK nie prowadzi się tak dobrze jak wcześniejszy szmelzwagen

znajomy kupil nowego civica - niskie twarde z 18 calowymi felgami na nalesniku. Przejechalismy sie kretymi gorskimi drogami "na wysokich obrotach"- jak to w Hondzie. Nastepnie ta sama trase przejechalismy moim XV wygladajacym jak karoca przy niskim civicu. XV bez zadnego problemu wchodzil w zakrety z tymi samymi predkosciami co civic. Po przejazdzce kolega wsiadl w swoj samochod i rusyl przede mna probujac mi uciekac - bezskutecznie. Dlatego stwierdzenie ze

 

 

że taki crossover jest w zasadzie gówno wart na zwykłej drodze, co jest do wszystkiego, to jest do niczego.

jest mocno chybione w przypadku aut marki Subaru.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może po prostu o wiele lepiej jeździsz od tego kolegi? ;)

tez tak sobie to tlumacze :)

Autom marki Subaru mozna wiele zarzucic: ze sa slabo wykonczone, slabo wyciszone, plastiki uzyte do wykonczenia wnetrza sa tandetne, twarde  szybko sie rysuja, wydaja przerozne dzwieki 

ale samochody te prowadza sie naprawde zacnie -lepiej od typowej osobowki pomimo duzo wiekszgeo przeswitu. W dodatku dzwiek przegonionego boksera jest bardzo przyjemny dla ucha.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj ten test na TVN turbo... na siłę szukali słabości Subaraka bo... wiedzieli że jest debeściak ale głupio było chwalić tylko jedno auto  :biglol:

 

Urwał plastik i nie jedzie dalej... no proszę was... zwalnianie przed hopą... no błagam... Levorg by to wybrał jak WRC  ;)

 

Uważam że bardzo fajny test, uwidocznił kolosalna przewagę Subaru nad innymi konstrukcjami a reżyserowane niedomagania... cóż, nie chcieli właścicieli Skód dobijać  :)

 

Chłopaki wiedzą co dobre  ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii testu i rzekomego niedomagania Subaru w terenie - polecam wszystkim przejażdżkę za Subarym na Rajdzie Polski ;). Wielokrotnie już udowodniliśmy, ze nawet Imprezy są doskonałymi autami terenowymi, dla których nie ma terenu nie do pokonania. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bardzo dostała w dupę na dwóch pierwszych próbach? Poza tym, gdyby subaru prowadził [you], to na pewno by wygrał ;).

Niby wiem że to you ale tym razem dam się nabrać ;)

 

w gazecie Motor opisują superba 2.0 TSI, 280 koni, i przyśpieszenie porównują do... imprezy sti oczywiście. Niby niewiele gorsze. Świat się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

To nie debilizm redaktorow. Pismaki pracuja w mediach nalezacych do Niemcow, glownie Alex Springer. Pisza to co kaza im pisac. Na portalach internetowych 80 procent tresci dzialow motoryzacyjnych to materialy reklamowe VAG.  Niemiecki Onet calkiem odjechal z kryptoreklama . Tam nawet odrazajace padlo Skoda Fabia jest przedstawiane jako arcydzielo. Dlatego czesciowo moge zrozumiec irracjonalne gusta rodakow i mity, w ktore wierza. Wiekszosc nie ma zadnych alternatywnych zrodel informacji a to co w kraju widza i czytaja jest praniem mozgu hojnie sponsorowanym przez skompromitowany dzialalnoscia przestepcza VAG.  Jak widac dzieki zmasowanej reklamie mozna sprzedawac dobrze nawet g... zawiniete w blyszczacy papierek.

bartosz51 baw sie z kolegami ich nickami w swoich zartach, od mojego trzymaj sie z daleka.

Edytowane przez FastAndFurious
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...