Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Obsuwy terminów się niestety zdarzają jak kupowałem kiedyś Hondę to też trzeba było poczekać chyba że 2miesiące więcej. Z Subaru poszło lepiej wszystko na czas no może prawie wszystko bo niektóre akcesoria dotarły 2 tygodnie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac paul,

 

Superb z konkurencyjnymi silnikami dla Outbacka:

1.8TSI 160koni , 4x4 wersja wyposazenia srednia = 108.000

Subaru Outback 2.5i 170koni, z NAJNIZSZYM wyposazeniem kosztuje na dzis dzien 148tyś. Z wyposazeniem odpowiadajacym temu w/w superbowi czyli Comfort kosztuje 165tyś.

 

 

jesli dla Ciebie nie ma róznicy miedzy 108 a 165tyś to pogratulowac:)

 

 

Superb z dieslem 2.0TDI i 4x4 120tys, outback z dieslem 2.0 - 152tyś.

 

Róznica jest i to spora:)

 

Kiepsko porównujesz ceny:)

 

Na dzień dzisiejszy Outback 2D w wersji VA kosztuje około 127 kPLN (produkcja 2011) taka sama nówka z 2012 kosztuje 141.900 PLN

 

2,5 w Polsce jest zabijany przez akcyzę.

 

Ale Legacy z silnikiem 2,0 można wyrwać duuużo taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ma sawd

nie żebym się czepiał, ale ten argument dyskwalifikuje wszystkie pozostałe marki :wink:

 

Na pewno nie dyskwalifikuje quattro. Czy dyskwalifikuje napędy dołączane ?

Nie wiem bo potencjalne auto musiałbym kupować w zimę i mieć okazję do pojeżdżenia po śniegu :)

Jeździłem trochę autem z dołączanym napędem i nie pasowało mi jak włączał się w zakręcie.

Jeden chce mieć skórzaną tapicerkę, drugi kabrio a trzeci sawd... :)

 

Subaru po prostu lubię jeździć. Jak kilometraż mi się zwiększy to nie wykluczone, że

rozważę Skodę diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o nowym ?

 

temat dotyczy nowych aut , wie jaki ma sens przytaczanie strszych samochodw..........

 

Pierwsze zdanie z pierwszej strony:

"od razu przepraszam za prowokacyjny tytuł. Mam do Was pytanie, dlaczego ulubiliście sobie markę Subaru?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner,

no to Cie zaskocze:

 

Skoda Octavia Scout , 1.8TSI:

 

Bo nie ma Skody, która:

- odpycha się do setki w ~8 sekund

Scout 1.8TSI ma 8.1 do 100. Jesli chcesz zasugerowac ze Skoda ma słabe jednostki to jestes w mega błędzie, ma duzo lepsze niz te z Subaru. Benzynowe 3.6 260konne, Benzynowa 2.0TFSI 210konne, Benzynowe 1.8TSi 160konne, Benzynowe 1.4TSI 122konne, i Benzynowe 1.2TSI 105konne, czy Subaru ma taki wybór tak fajnych jednostek? Bo na tę chwile benzynowe to 2.0 150konni które srednio sie nadaje do innych aut niz Impreza albo 3.6 z Outbacka, nic posredniego.

 

 

- ma podwyższone zawieszenie

Scout ma :)

 

ma sawd

s-awd moze nie ma, ale jej haldex wcale nie jest najgorszy, w codziennym uzytkowniu nie widac róznicy.

 

- ma potencjał do modyfikacji

Mysle, ze 1.8TSI ma taki sam potencjał do modyfikacji jak 2.0T z subaru.

 

Dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy którys z was przesiadł by sie z swojego subaru do skody??

 

Ja się przesiadłem świadomie z Forestera 2,0 MY 06 na Ocatvie 1,4tsi kombi 2011.

W listopadzie miałem wypadek w którym Forester doznał kasacji i mając do wydania na auto nie więcej niż 70 tyś PLN kupiłem Skodę. Firma dała mi wybór:

- za darmo Skoda

- Forester ok ale miałem płacił przez 4 lata wszystkie koszty utrzymania i na koniec zapłacić rate wykupu z leasingu 20 tys PLN.

Forestera odpuściłem a zaoszczędzone pieniądze wole wydać na fajną wycieczkę z rodziną czy remont mieszkania niż na SLSy ,rozrządy i drogie przeglądy:)

Uwielbiałem swojego Forestera,auto nie podrobienia ale to tylko samochód który może ulec wypadkowi,zostać ukradziony i szkoda na niego wydawać worka pieniędzy za wszelka cenę.

Jeżeli tylko będzie mnie naprawdę stać to wrócę do Subaru ale na razie Skoda jest wyborem "idelanym":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz opisać wrażenia po takiej przesiadce. Chodzi mi o plusy i minusy jednego w stosunku do drugiego. Oczywiście taka ocena jest rzeczą subiektywną, ale jestem ciekaw pierwszych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 TSI 122 KM 200Nm idzie fajnie ale pali realnie 11 litrów , o katalogowych 8,5l mozna zapomniec. W porownaniu do 2,0 N/A 158 KM jest bardziej elastyczny i ma większa Vmax ale ogolnie nie jest szybszy.

Ogolnie to jest inny swiat ale da sie przeciez jezdzic i co jest dla mnie wazne teraz tanio jeździć. Jest troche twardo bo dostałem egzemplarz z kolami 225/45/17. Auto jest do bólu nudne ale po prostu dobrze spełnia swoją funkcję i chyba o to chodzi. Mam tanie auto na 3 lata w którym nie stresuje się ze padnie sprzęgło, łożyska w skrzyni ,nie biegam z linijką żeby zmierzyć tył czy SLS nie opadł o 0,0001mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenia po przejechaniu paru km... Superb 4x4 1.8T...

w porównaniu do Imprezy MY06 N/A... 160KM

i do Legasia 165KM... (ojca)

 

1 Wrażenia z jazdy bardo pozytywne... przyspiesza jak Impreza...

 

2 Jest dużo wygodniej... = fotele :-P, trzymanie boczne na przyzwoitym poziomie... - tu mogę porównać że jak w Legacy :-)

 

3 Błędem było usadowienie żony z tyłu... a później powrót Impreza tez z tyłu... do narzekania że jest głośno doszło narzekanie na miejsce na nogi... (na brak) ;-/ - z tyłu dużo więcej miejsca niż w Legacy

 

Jak pisałem wcześniej... gdybym miał wybierać Legacy 2.0 za 120tyś... i Superb 4x4 za ponad 30tys taniej... to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napalił się strasznie na Yeti
Zamówił, wpłacił zaliczkę... Już 4 tydzień go zwodzą po umówionym terminie

 

z Yeti tak to juz jest, bardzo nieuchwytne bestie. Podobno istnieja, ale zlapac trudno

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 1.8TSI ma taki sam potencjał do modyfikacji jak 2.0T z subaru.

 

 

1,8 i 2,0 TSI maja obecnie taki potencjal ze Subaru to moze tylko pozazdroscic.........Jest juz pare firm nawet w PL ktore udowdnily ze 2.0 TSI robi ponad 400 bez wielkich fajerwerkow i to bez wymiany tlokow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

 

Gdybyś wsiadł i odbył dłuższą jazdę próbna jednym i drugim zwłaszcza w gorszych warunkach to jednak Superba byś sobie odpuścił. Jeżeli tak by się nie stało to znaczy że ważniejsze jest 40 tys. w kieszeni :idea:

 

-- Cz mar 15, 2012 7:56 am --

 

Jest juz pare firm nawet w PL ktore udowdnily ze 2.0 TSI robi ponad 400 bez wielkich fajerwerkow i to bez wymiany tlokow :lol:

 

 

Normalnie zaleciało tu " szybkimi i wściekłymi" :wink: :mrgreen:

 

No z Vag-ami to niektóre warsztaty wręcz "cuda" robią :wink: Dłubanie w tych silnikach to rzecz powszechna tylko pytanie po co ? Zrób u siebie 400 KM , żeby to jakoś się kupy trzymało to "pól auta" musisz wymienić a i tak co chwilę coś się sypnie :idea:

 

Nie lepiej jest od razu kupić odpowiednio mocny wóz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

Gdybyś wsiadł i odbył dłuższą jazdę próbna jednym i drugim zwłaszcza w gorszych warunkach to jednak Superba byś sobie odpuścił. Jeżeli tak by się nie stało to znaczy że ważniejsze jest 40 tys. w kieszeni :idea:

 

Niedługo pojawi się Skoda Superb Scout, jak dla mnie to może utrudnić wybór. W kategorii uterenwionych kombi robi się ciasno - tzn. jest już w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 1.8TSI ma taki sam potencjał do modyfikacji jak 2.0T z subaru.

 

 

1,8 i 2,0 TSI maja obecnie taki potencjal ze Subaru to moze tylko pozazdroscic.........Jest juz pare firm nawet w PL ktore udowdnily ze 2.0 TSI robi ponad 400 bez wielkich fajerwerkow i to bez wymiany tlokow :lol:

 

 

Proszę Cię. :idea: Taki "doświadczony" forumowicz a takie herezje wypisujesz......

 

Skąd bierzecie te ceny SuperB ? Porównuje i w żadnym wypadku nie che mi wyjść 30k pln. Przy porównywalnym wyposażeniu rzadko jest ok. 8.000.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...