Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o szacun na dzielni.... Rynce opadają z ta Twoja logika. Faktycznie na 350 tys mnie nie stac, a brac auto za 100 gdzie bede sfrustrowany jakie to g.   kupilem tez nie wchodzi w gre. 

A mam juz troche dosc używanych aut. 

Przychód kwartalny?! Co to za smieszne teksty? Zajmij sie swoim przychodem. 

Nielogiczne jest kupowanie auta za 100 i usilne zrownywanie go z Lepszymi samochodami, na ktore Cie najwyrqzniej nie stać. Fajnie szarpie skrzynia? 

Ja chociaz wole kupic czekolade i moze chwile dluzej na nia poczekac, niz produkt czekolado podobny i smiac sie ze ty juz jesz czekolade a ja jeszcze nie.

 

To ze chce miec auto lepsze, to tylko dlatego ze inne nie spelniaja moich oczekiwań i sa brzydkie. I robie to dla siebie nie dla sasiadow haha jak naprawdę tak myslisz to gratuluje. 

Jedynym odniesieniem tego co jest ladne i fajne jest moja osoba. Audi przetestowalem i jest, skoda nie jest, toyota jest itd. 

Jakos pisze ze fajna jest tez toyota ktora raczej nie daje gwiazdek na osiedlu. W dodatku mam nacjonalistyczne poglady ktore tez nie przynoszą mi popularności. 

Dobranoc 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

a brac auto za 100 gdzie bede sfrustrowany jakie to g.   kupilem tez nie wchodzi w gre. 

 

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Ja chociaz wole kupic czekolade i moze chwile dluzej na nia poczekac, niz produkt czekolado podobny i smiac sie ze ty juz jesz czekolade a ja jeszcze nie.

 

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Jedynym odniesieniem tego co jest ladne i fajne jest moja osoba. Audi przetestowalem i jest, skoda nie jest, toyota jest itd. 

 

A czemu nabyłeś Scalę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Skoda w rankingu "jakoś oferty do ceny" jest dość wysoko. Jak ktoś chce mieć niepozorne szybkie auto to Skoda jak najbardziej się nada. MIałem test drive'a w Niemcowni Superbem 280PS i racelogicem pomierzyłem 0-200 km/h. Było poniżej 20 sekund co jest wynikiem rewelacyjnym jak na takie auto. Ktoś powie, że po co takie osiągi sprawdzać w takim aucie ? No ok, ale znowu zależy kto co lubi. Dla kogoś innego EBoxer może być topowym autem bo jest eko, technologia hybrydowa itp. Dla mnie obecnie Skoda ma ciekawszą ofertę niż Subaru. Miałem nadzieję, że Lex jest przejściowym okresem do momentu aż pojawi się u nas Outback 2.4 DIT, ale nic na to nie wskazuje. Póki co zostaję przy japońcach, ale fajnym Superbem Scout bym nie pogardził :)

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi dla jednych sa ważne dla innych nie. I to ok. Ten silnik w superbie to identyczna jednostka jak ta w S3 audi i golfie R. Po gwarancji można robić na jakieś 430-450 koni i dalej jest to auto na codzień.  Wyszedł Vw ten silnik, nie powiem.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sluzbowe nowe, skusilem sie... ze bedzie zasuwać szybko... i tak jest i lepiej sie prowadzi od toyoty, a mimo wszystko jak bedzie kolejna mozliwosc zmiany chetnie wroce do wolniejszej i gorzej prowadzacej sie w zakretach i naglych manewrach toyoty. 

W skodzie wszystko jest ok jak nienodrywam rak od kierownicy i nie korzystam z niczego poza lusterkami i kierunkowskazami i skupiam sie tylko i wylacznie na b. szybkiej jeździe. W sumie to nienwiem czemu tak zasuwam... moze dlatego ze do niczego innego to sie nie nadaje? 

Toyota nie przeszkadzało mi az tak bardzo ze nie jedzie. Zmienilem bo raz ze ciekawość, trochę przez to forum haha chcialem sie przekonac czy te zachwyty nad skoda sa prawdziwe-dla mnie nie sa. 

Najlepsza jest jazda osiedlem ponizej 30 kmh... mam wrażenie ze auto nie wie ktory bieg wrzucic i co chwila wbija 2 3  a wiecej to jest pomiedzy i te dzwieki jakbym nie dociska sprzęgła... 

Scala ma wygodny niemiecki fotel. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... byłem dzisiaj na serwisie w Skodzie.

 

Stoi Fabia Kombi. Wersja Ambition, dołożony podłokietnik, klimatronik, szyby tył przyciemniane i sportowa kierownica ze sterowaniem radiem i telefonem.

 

Cena 67700 zł brutto za....1.0 MPI 60KM :biglol: (Wolnossące jest MPI dla tych co nie wiedzą :-P)

 

Wyobraźmy sobie, że stoję na szlabanie, na A4, na bramkach w Gliwicach. W aucie 4 dorosłe osoby, pełny bagażnik, pełny bak paliwa i box na dachu. W okolicach Opola osiągam dopiero 140km/h jeżeli jakiś TIR nie zajedzie mi drogi. Spalanie między bramkami Gliwice-Wrocław to chyba 20l na 100 kilometrów, bo inaczej niż z pedałem wciśniętym w podłogę chyba nie da się tym jeździć.

 

 

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NonPhixion napisał:

Wyobraźmy sobie, że stoję na szlabanie, na A4, na bramkach w Gliwicach. W aucie 4 dorosłe osoby, pełny bagażnik, pełny bak paliwa i box na dachu.

Co ten przykład ma pokazać ? Fabia 1.0 60PS autem "wycieczkowym" nie jest w przeciwieństwie do takiego Forestera eboxera na przykład. Załaduj do Forka 4 osoby, box na dach i sprawdź jak "odjedziesz" z bramek.

Edytowane przez RoadRunner
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NonPhixion napisał:

W okolicach Opola osiągam dopiero 140km/h jeżeli jakiś TIR nie zajedzie mi drogi.

śmiem twierdzić że jesteś w stanie wcześniej osiągnąć tą prędkość jak zajedzie ci w miarę szybko i wpasujesz się w tunel aerodynamiczny;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RoadRunner napisał:

Co ten przykład ma pokazać ? Fabia 1.0 60PS autem "wycieczkowym" nie jest w przeciwieństwie do takiego Forestera eboxera na przykład. Załaduj do Forka 4 osoby, box na dach i sprawdź jak "odjedziesz" z bramek.

Przykład ma pokazać, że za 67700 można kupić lepsze auto w kombi np. Hyundai i30 CW 1.4 100KM Classic Plus

 

Fabia III Kombi w przedlifcie miała 1.0 MPI 75KM jako najsłabszy silnik. Miałem kiedyś nieszczęście tym jeździć 1 czy 2 dni. Ten silnik był ok w Citigo. W polificie wyrzucili to 75KM, bo pewnie normy emisji spalin spowodowały, że dali 60KM. Moim skromnym zdaniem powinni zrezygnować z tego MPI w kombi. Nie rozumiem tej polityki.

 

Porównanie Fabii Kombi do Forestera to chyba zła droga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 09:03, NonPhixion napisał:

Przykład ma pokazać, że za 67700 można kupić lepsze auto w kombi np. Hyundai i30 CW 1.4 100KM Classic Plus

W którym momencie ?

image.thumb.png.28284f4c99f2df0486d1f7201efaeaff.png

Poza tym nie szarpiemy się tutaj o parę tysi w te czy we wte tylko kwestia była co jest konkurencją (także cenową) dla topowych modeli Skody gdzie analogiczne model to tak od 100k PLN więcej.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 16:43, NonPhixion napisał:

... byłem dzisiaj na serwisie w Skodzie.

 

Stoi Fabia Kombi. Wersja Ambition, dołożony podłokietnik, klimatronik, szyby tył przyciemniane i sportowa kierownica ze sterowaniem radiem i telefonem.

 

Cena 67700 zł brutto za....1.0 MPI 60KM :biglol: (Wolnossące jest MPI dla tych co nie wiedzą :-P)

Bo Niemiec sprzedaje wodotryski, na których jest najlepszy zarobek. W opozycji masz Fiata Tipo SW w wersji za 65 tys. z silnikiem 1.4 95 KM, niewiele więcej kosztuje wersja 120 KM. Wersja bazowa całkiem rozsądnie wyposażona, pewnie Skoda ma więcej światełek ledowych w środku, ale ja osobiście w takim budżecie brałbym Fiata w ciemno. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 07:42, Tsunetomo napisał:

Tak czy owak - w kategorii: duże, pakowne, zapewne w miarę wygodne i nieźle wykonane, z kilkoma opcjami silnika, 4x4 i automatem, w cenie do 200k+ Superb będzie miał umiarkowaną ilość konkurentów.

Do tego według znajomego tunera/mechanika 2.0 TSI jest najlepszą benzynową konstrukcją VAG-u. Kiedyś nie bez wad, teraz pewnie coraz lepszą. Dla mnie barierą (poza istotą Skody) było dość mocne wyżyłowanie tego silnika - ok. 250 KM z 2 litrów. Mniej bym się chyba bał Octavii Scout - tam ten silnik jest zrobiony na ok. 180 KM. Wygrał OBK, zobaczymy za 5 - 7 lat czy był to dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RoadRunner napisał:

W którym momencie ?

image.thumb.png.28284f4c99f2df0486d1f7201efaeaff.png

Poza tym nie szarpiemy się tutaj o parę tysi w te czy we wte tylko kwestia była co jest konkurencją (także cenową) dla topowych modeli Skody gdzie analogiczne model to tak od 100k PLN więcej.

Nie wiem skąd masz te ceny :-)

 

https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_i30_Wagon_PY2020.pdf

 

24 minuty temu, Kristofor napisał:

Mniej bym się chyba bał Octavii Scout - tam ten silnik jest zrobiony na ok. 180 KM.

180KM ma 1.8 TSI

190KM ma 2.0 TSI => Patrząc na postęp w rozwoju tego silnika, to brałbym go w ciemno jak kiedyś 1.8T z końcówki produkcji :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskich stronach jest już oferta nowej Octavii Scout. Auto wizualnie wygląda lepiej od Superba, w tej chwili jest dostępna wersja z 2.0 TDI, przyzwoicie wyposażona (bez skór, haka holowniczego i szklanego dachu) wychodzi prawie 180 tys. zł. Oczywiście nie wiemy jakie będą ceny w Polsce, jednak model dość niszowy i z rabatami akurat na tę wersję będzie ciężko. A ja tutaj podnosiłem larum że 153 tys. za demówkę w poprzedniej wersji to chora cena. Nie wiem gdzie zostanie określona ostateczna granica tego szaleństwa, ale chyba wszyscy mają za dużo pieniędzy, bo przecież ktoś te ceny ustala wraz z planami sprzedażowymi? 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kristofor napisał:

Nie wiem gdzie zostanie określona ostateczna granica tego szaleństwa, ale chyba wszyscy mają za dużo pieniędzy, bo przecież ktoś te ceny ustala wraz z planami sprzedażowymi? 

Bruksela wymyślająca kolejne chore limity?

ciekawy jestem czy z uwagi na covida i zastój w gospodarce pójdą do głowy i coś zmienia. Przecież w chwili obecnej Impreza - ani kombi, ani podniesiona, ani diesel, ani niespecjalnie jedzie (poza zakrętami, bo rzeczywiście nowa platforma robi cholerna robotę) kosztuje 144.000.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kristofor napisał:

Na czeskich stronach jest już oferta nowej Octavii Scout. Auto wizualnie wygląda lepiej od Superba, w tej chwili jest dostępna wersja z 2.0 TDI, przyzwoicie wyposażona (bez skór, haka holowniczego i szklanego dachu) wychodzi prawie 180 tys. zł. Oczywiście nie wiemy jakie będą ceny w Polsce, jednak model dość niszowy i z rabatami akurat na tę wersję będzie ciężko. A ja tutaj podnosiłem larum że 153 tys. za demówkę w poprzedniej wersji to chora cena. Nie wiem gdzie zostanie określona ostateczna granica tego szaleństwa, ale chyba wszyscy mają za dużo pieniędzy, bo przecież ktoś te ceny ustala wraz z planami sprzedażowymi? 

Weź pod uwagę inflację ok 6%. 153 dwa lata temu to 172 dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoadRunner napisał:

Weź pod uwagę inflację ok 6%. 153 dwa lata temu to 172 dzisiaj :)

OK tylko ten przykład podawałem na podstawie cen z początków tego roku. Dwa - trzy lata temu podobnie wyposażony Scout kosztował jakieś 145 tys. z 1.8 TSI i automatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał: Przecież w chwili obecnej Impreza - ani kombi, ani podniesiona, ani diesel, ani niespecjalnie jedzie (poza zakrętami, bo rzeczywiście nowa platforma robi cholerna robotę) kosztuje 144.000.

Właśnie na bazie wyposażenia poprawnej Imprezy skonfigurowałem Fiacika 500 X z silnikiem 1.3 Turbo, automatem i napędem na przód. Bez szklanego dachu - szyberek Imprezy to nie porównanie wychodzi 116 tys. za Fiata, który może lekko podniesiony, jedzie niespecjalnie też w zakrętach, zawieszenie tragedia, jakość dużo niższa niż Imprezie. W tej chwili chyba tylko Dacia ma cenniki skierowane do normalnych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ManoLEE napisał:

Toyota Corolla w sedanie również ma dobrą cenę do jakości, za Skodę Octavię płacić jak za zboże to trzeba się pier#&$% nigdy nie postawił bym tego auta na równi z Japońskim... 

To trochę tych, jak ich nazwałeś „poker...” jest, bo jakos widzę na mieście więcej octavii niż Corolli.

I po co tak negatywnie? Jeden lubi bułki a inny córkę młynarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ManoLEE napisał:

Toyota Corolla w sedanie również ma dobrą cenę do jakości, za Skodę Octavię płacić jak za zboże to trzeba się pier#&$% nigdy nie postawił bym tego auta na równi z Japońskim... 

Ciekawe jaki % Corolli i Octavii to auta prywatne. Mam na myśli nowe auta.

 

Szczerze powiem, to nie znam nikogo kto miałby nową octavię kupioną prywatnie za gotówkę lub leasing na jakąś jednoosobową działalność. Patrząc po moim otoczeniu to indywidualni (znajomi, sąsiedzi ludzie z osiedla) raczej idą w SUV-y w wielkości od XS po XXL. Głównie jest to Francja i Korea. Nikt nie kupił Skody w SUV-ie...

 

P.S. Jakiś dziadek przecznice dalej kupił zamiast Fabii II nowe Kamiq. To jedyny "SUV" Skody jak teraz się głębiej zastanowiłem.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NonPhixion napisał:

Ciekawe jaki % Corolli i Octavii to auta prywatne. Mam na myśli nowe auta.

 

Szczerze powiem, to nie znam nikogo kto miałby nową octavię kupioną prywatnie za gotówkę lub leasing na jakąś jednoosobową działalność. Patrząc po moim otoczeniu to indywidualni (znajomi, sąsiedzi ludzie z osiedla) raczej idą w SUV-y w wielkości od XS po XXL. Głównie jest to Francja i Korea. Nikt nie kupił Skody w SUV-ie...

 

P.S. Jakiś dziadek przecznice dalej kupił zamiast Fabii II nowe Kamiq. To jedyny "SUV" Skody jak teraz się głębiej zastanowiłem.

A widzisz. Jeden liczy, drugi marzy.

 

Ja kupiłem wpełni świadomie do mojej jdg Octavie L&K. Zakup na podstawie analizy ofert ktora sobie zrobiłem. 

 

 

Na czas zakupu uważam że decyzja była trafiona w 10 i auto ma to co potrzeba mi na codzień. To nie projekcja marzeń motoryzacyjnych tylko narzędzie do zarabiania pieniędzy przez trzy lata. By potem, na końcu dość łatwo ja sprzedać.

 

Za różnice w cenie miedzy moim skodzillakiem a corolla 2,0 kombi ktora rozwazałem rownież, buduje sobie właśnie nowy silnik do type r (roznica w cenie zakupu wynosiła 35tys pln co z wielką radością moj type r przyjmie na swoja klatę).

 

Także tak to wygląda. 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...