Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

 

A to nie wiedziałem. Muszę jazdę próbną zaliczyć, bo autko zacnie się prezentuje, chociaż to Toyota ;)

Większość tego auta zrobiło Subaru, produkuje też tylko FHI.

 

 

No wlasnie, juz mialem sie oburzyc! Toyota zrobila tylko design i dostarcza wtrysk bezposredni.

 

tylko?

bez tego "tylko designu" to pewnie nawet nie spojrzalbys w strone tego auta, to raz, a dwa, to silnik 2.0i n/a, bez tego "tylko" wtrsyku, w najlepszym przypadku generowalby powalajace 165-170 KM oraz emisje na poziomie 250+ :mrgreen:

poza tym, Subaru z napedem na jedna os to nawet gorzej niz przednio-napedowe BMW :toobad::facepalm:

juz lepiej Toyota z silnikiem od Subaru...

 

 

a propos Skody: mowcie co chcecie, ale dla mnie Skoda Yeti to genialne autko - jak na razie (odpukac) sprawuje sie bez zarzutu i tak naprawde trudnos ie do czegos przyczepic... ale moze jestem zbyt malo wymagajacy ;):D

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koledzy którzy lubią tylko niemiecką motoryzację po super testach i recenzjach kupili Yeti..

Po pół roku wszyscy chcą sprzedać... Dla nich to auto pomyłka, ale każdy ma różne gusta i wymagania :-)

 

A co oni jazdy próbnej nie odbyli?  testów (sponsorowanych) można się naczytać, ale trzeba podchodzić z rezerwą. Z drugiej strony pewne mankamenty wychodzą przy dłuższym użytkowaniu samochodu. Pytanie dlaczego konkretnie to była pomyłka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie koledzy którzy lubią tylko niemiecką motoryzację po super testach i recenzjach kupili Yeti..

Po pół roku wszyscy chcą sprzedać... Dla nich to auto pomyłka, ale każdy ma różne gusta i wymagania :-)

 

A co oni jazdy próbnej nie odbyli?  testów (sponsorowanych) można się naczytać, ale trzeba podchodzić z rezerwą. Z drugiej strony pewne mankamenty wychodzą przy dłuższym użytkowaniu samochodu. Pytanie dlaczego konkretnie to była pomyłka ...

 

 

a no wlasnie... przynajmniej na tym Forum wszyscy wypowiadajacy sie skraza, ze Yeti ma strasznie twarde zawieszenie... moja Skoda jest "made in KZ" i byc moze ma inne (bardziej komfortowe) nastawy zawieszenia, ale jak dotychczas nie odczulem zadnego dyskomfortu nawet na seryjnych 17-calowych felgach i nawet podrozujac po naprawde kiepskich drogach (uwierzcie mi na slowo, tak zlych drog jak w KZ w Europie trzeba poszukac)

 

ergonomia w Yeti jest swietna, pozycja za kierownica bardzo dobra (ja ze swoim wzrostem i waga bez problemu znalazlem idealna pozycje, co np. w XV bylo dosc trudne a w Lanosie STI - niemozliwe)

siedzenia na pierwszy rzut oka sa dosc waskie (szczegolnie dla pupy :) ), ale nawet po ~1000 km w ciagu jednego dnia czulem sie calkiem ok, wiec tragedii nie ma

 

jedyny mankament to wysoki prog - zima trzeba bardzo uwazac, aby nie ubrudzic spodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja w Yeti nie mogłem sobie miejsca znaleźć (tzn. w dłuższej trasie) a w XV czy STI Lanosie czuje się wyśmienicie ;)

 

XV ma tył podobnie twardy do zawieszenia w Yeti tyle, że XV jest sprężysty zawieszenie wyraźnie pracuje czego nie odczuwałem w Yeti

 

zawieszenia w Skodzie mogą mieć różne charakterystyki w zależności od rynku w przypadku Yeti były różnice między rynkiem DE a PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jedyny mankament to wysoki prog - zima trzeba bardzo uwazac, aby nie ubrudzic spodni
 

 

 

 

I tutaj nowy forek lepszy  

 

XV ma ten sam problem z progami co Yeti

 

natomiast Tiguan i Forek maja tak samo rozwiązane drzwi, które w całości zakrywaja próg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedyny mankament to wysoki prog - zima trzeba bardzo uwazac, aby nie ubrudzic spodni

 

I tutaj nowy forek lepszy :)

 

bez 2 zdan :) nowy Forek to bardzo fajne auto, mam nadzieje ze po FL poprawia drobne niedociagniecia i wtedy XT'ek bylby autem niemal idealnym B)

 

z innej strony, jednak Yeti ma juz swoje lata, to stary model jakby nie bylo... ciekawe, jak Skodzie sie uda zapowiadany wiekszy SUV/crossover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega właściciel VW mi podesłał :biglol:

dd109dce58f643d2e4fccb0a93d14.png

Eeee, wszystkie instrukcje są nic nie warte. Piszą je:

1. Ignoranci czyli Prezesi i/lub Dyrektorzy

2. Znerwicowani inżynierowie po 10 latach kopania w "d" przez tych z punktu 1

3. Zdegradowani ludzie z marketingu przez tych z punktu 1

4. Pan Kaziu z linii produkcyjnej, którego lubią ci z punktu 1

Jakby tak sumiennie się do nich przyłożyć to najlepiej niejeździć, a jak już to tylko do ASO  ;)  :biglol:

 

Upalać te VAGi ile wlezie!

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie koledzy którzy lubią tylko niemiecką motoryzację po super testach i recenzjach kupili Yeti..

Po pół roku wszyscy chcą sprzedać... Dla nich to auto pomyłka, ale każdy ma różne gusta i wymagania :-)

A co oni jazdy próbnej nie odbyli? testów (sponsorowanych) można się naczytać, ale trzeba podchodzić z rezerwą. Z drugiej strony pewne mankamenty wychodzą przy dłuższym użytkowaniu samochodu. Pytanie dlaczego konkretnie to była pomyłka ...

No właśnie nie ;-) dali się według nich nabrać na chłyt makiekingowy. Zawieszenie jakieś jak na takie auto twarde, pozycja za kierownicą, nudne aż do przesady...

Ale kupili nowe superby i polecają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...