Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma Superb (3T)... to ..

VAG-owy - A5 (PQ35) tylko że wydłużony...

 

robią na niej też:

Audi A3 Mk2 (8P)

Audi TT Mk2 (8J)[1]

Audi Q3

Škoda Yeti (5L)

Škoda Octavia Mk2 (1Z)

SEAT Altea (5P)

SEAT León Mk2 (1P)

SEAT Toledo Mk3 (5P)

Volkswagen Golf Plus (5M)

Volkswagen Jetta Mk5 (1K)

Volkswagen Eos (1F)

Volkswagen Tiguan (5N)

Volkswagen Scirocco (13)

Volkswagen Golf Mk6 (5K)

Volkswagen Golf Mk5 / GTI / R32 / Rabbit Mk5 (1K)

Volkswagen Jetta Mk6 (1K)

Volkswagen Beetle (2011-)

Volkswagen Touran (1T)

Volkswagen Caddy (2K)

 

PQ46 platform cars

 

Volkswagen Passat (3C)

Volkswagen Passat CC (35)

 

 

to zeby rozwac zludzenia kolegi plejadek uzupelnie :

 

MLB/MLP (B8)Main article: Volkswagen Group MLB platform

 

Audi A5 (Typ 8T, 2007-)

Audi A4 (Typ 8K, 2008-)

Audi Q5 (Typ 8R, 2009-)

Audi A8 (Typ 4H, "D4", 2010-)

Audi A7 (Typ 4G, 2010-)

Audi A6 ("C7", 2011-)

 

tak wiec to by bylo na tyle co laczy Passata z A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej a pomyślałeś o tym, że nie każdy ma walizke pieniędzy na auto? I auto dla niego jest dupowozem, a nie maszyną do lansu i dawania banana na twarzy? Niektórzy wolą dać 70k zł i cieszyć się bezawaryjnym, zwykłym z wyglądu, w miarę komfortowym autem, niż dawać 200k zł i jeździć czymś Hyundaio podobnym, ze słabym sprzęgłem i palącym wiadro paliwa na kilometr?

 

Uwielbiam takie płytkie myślenie. Nie wszyscy są milośnikami motoryzacji i dla nich Skoda jest 100razy lepsza niż siakieś tam Bubaru :D

 

sory za 70 tys wole avensis ktore jest jeszcze bardziej bezawaryjne co do komfortu skody nie jezdziles chyba focusem np.

co do porownania skody do audi to jak juz tak porownujesz i chcesz miec cos taniego kup dacie duster 4x4 po co na skode wydawac 130 tys jak mozna 60

 

-- 8 mar 2012, o 21:19 --

 

Uwielbiam takie płytkie myślenie. Nie wszyscy są milośnikami motoryzacji i dla nich Skoda jest 100razy lepsza niż siakieś tam Bubaru :D

 

jesli ktos podnieca sie skoda powiem krotko nie jezdzil w zyciu niczym innym niz polonez lanos itp przesiadł sie z gowna na jeszcze wieksze

 

Tylko w którym miejscu ja pisałem o sobie? Napisałem tylko, że większość kierowców ma inne priorytety i dla nich Skoda będzie duużo bardziej rozsądniejszym zakupem niż Subaru. Bo tak jak napisał eMTe idealnie spełnia wszystkie wymagania stawiane "dupowozom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Skody przez 10 lat (ale Octavii I, czyli tej niepsującej się), mogę powiedzieć:

Skoda to bardzo dobry samochód, niezawodny, solidny, ekonomiczny, pojemny, niezniszczalny, udowadniający swoją wyższość przy każdej stłuczce, bezawaryjny, szybki, łatwy w prowadzeniu, a jak już się coś wyjątkowo popsuje - łatwy i tani w naprawie.

 

Ale mimo że Subaru nie ma wielu z powyższych cech, jest to zupełnie inny samochód. I po przejechaniu nawet 1 000 km nie ma już odwrotu, nawet do wypasionej Skody Superb. Miałem nieprzyjemność powozić taką w lecie i byłem bardzo rozczarowany, choć może 5 lat temu byłbym zachwycony.

 

Problem polega na tym, że nie można klasyfikować Subaru i Skody w tej samej kategorii, choć może teoretycznie (wymiary, ceny) są podobne. Są to autka o zupełnie innym charakterze i dla zupełnie innych odbiorców, każde jest świetne w swoim rodzaju, ale porównywanie ich nie ma, moim skromnym zdaniem, żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy mi sie poprostu nie podoba [...]

Jedyna przewagą Outbacka nad Superbem jest to ze to Subaru a nie Skoda

O urodzie już było - nie jest ślicznotką.

Jeszcze jedną przewagą jest wyższy prześwit. Ale wtedy ze sfery "dupowozów" przechodzimy do "targetów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej wedle twojej logiki wlasciciel najnowszego Audi S6 czy S8 moze powiedziec ze w sumie jezdzi Continentalem GT , no bo Bentley ma ten sam silnik....................

 

Ja zdaję sobie sprawę, że moja logika jest pokrętna ale nie żałuję, że doprowadziła Cię do takiego spostrzeżenia. Dla użytkownika Audi świadomość, że serduszko bijące w Continentalu to zaawansowana technika VAG-a to przyjemna nobilitacja. Pewnie z punktu widzenia właściciela Bentleya to już nie wygląda tak różowo. Guru motoryzacyjne Clarksoniusz wypominał ten fakt testując Bentlaya.

 

W każdym razie dzięki za uświadomienie mi jak wielka jest przepaść technologiczna między Superbem a Audi A6. Teraz już rozumiem tych wszystkich ludzi, którzy bez zmrużenia oka wydają 100 tyś więcej, żeby mieć cztery pierścienie na masce. Chociaż uważam, że każdy kupujący Skodę aby pozbawić go jakichkolwiek złudzeń, powinien obowiązkowo otrzymywać ulotkę, że jego auto to nie Audi z przyczepionym zielonym kurakiem.

 

Ja tam jednak nieustannie na masce swojego auta wolę oglądać sześć gwiazdek. :P Będziemy mieć problem bo już niedługo zaczną się pojawiać gościowie w fajnych Toyotach i niektórzy na pewno będą twierdzić, że właściwie to oni jeżdżą Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję sobie sprawę, że moja logika jest pokrętna ale nie żałuję, że doprowadziła Cię do takiego spostrzeżenia. Dla użytkownika Audi świadomość, że serduszko bijące w Continentalu to zaawansowana technika VAG-a to przyjemna nobilitacja. Pewnie z punktu widzenia właściciela Bentleya to już nie wygląda tak różowo. Guru motoryzacyjne Clarksoniusz wypominał ten fakt testując Bentlaya.

 

W każdym razie dzięki za uświadomienie mi jak wielka jest przepaść technologiczna między Superbem a Audi A6. Teraz już rozumiem tych wszystkich ludzi, którzy bez zmrużenia oka wydają 100 tyś więcej, żeby mieć cztery pierścienie na masce. Chociaż uważam, że każdy kupujący Skodę aby pozbawić go jakichkolwiek złudzeń, powinien obowiązkowo otrzymywać ulotkę, że jego auto to nie Audi z przyczepionym zielonym kurakiem.

 

 

plejadek, dla kogos kto przemieszcza sie z A do B , nie potrzebuje nikmu nic udowadniac i po prostu szuka duzego rodzinnego auta taka Skoda bedzie nawet wiecej niz wystarczajaca i faktycznie nie ma sensu doplacac tle pieniedzy bo pewnie i tak nie zrobi i nie odczuje roznicy.Wracaja do tematu unifikacji , to nie ma znaczenia jaki i z czego silnik pracuje pod maska i od jakiego auta jest pozyczony wazny zeby byl dobry ( moze byc nawet ze Skody ).Owa unifikacja ma tez swoje pewne zalety , np: takie ze czesci i serwis do Audi jest o wiele tanszy niz w BMW i MB.W sytuacji awaryjnej masz tez 3 rozne inne serwisy do ktorych mozesz podjechac.

Oczywiscie nie ma tez tak ze marka stojaca wyzej dzieli sie wszystkim , np: 2.0 TSI w VW i Audi z pozoru jest taki sam ale w Audi ma zmienne fazy a VW nie.Taka mala rzecz a robi roznice np: w NM 350 zamiast 300 w VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge w to uwierzyc ze ktos w ogole z forumowiczow, fanow subaru porownuje skode do subaru!!! jak tak mozna to to ze skoda kosztuje 100tys to tylko idioci ja kupuja ludzie ktorzy nie maja wlasnego zdania nie wiem jak mozna dac za skode 100tys czy nawet 60 czy 70 ja 30dych bym niedal. Skode to mozna porownac do daci fso deawoo skoda nie ma nic prestizu wygladu nawet logo marki jest marne

 

jesli ktos podnieca sie skoda powiem krotko nie jezdzil w zyciu niczym innym niz polonez lanos itp przesiadł sie z gowna na jeszcze wieksze

 

Matej, sorki ale musiałem w końcu coś napisać.

 

U mnie w garażu stoją 2 Subaru, więc nie chcę nikogo przekonywać, że Skoda jest lepsza.

Ale... Trzeba mieć trochę pokory i kultury osobistej.

Nie można po użytkownikach innej marki jeździć jak po burych sukach tylko dlatego, ze maja inny gust niż Twój - "jedynie słuszny".

Nikt nie jest nieomylny i zapewniam Cię, że Ty też nie.

 

WNIOSEK: Niezależnie od tego jak wielkim jestem fanem Subaru i jak bardzo jestem przekonany o jego wyższości nad Skodą, proponowałbym nieco więcej wstrzemięźliwości i umiarkowania w formułowaniu swoich opinii na ten temat. Bo mnie jako miłośnikowi Subaru jest wstyd, że może ktoś z zewnątrz zajrzy na to Forum, poczyta takie posty jak Twoje i źle sobie pomyśli o całej naszej społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral w Skodzie niejedno subaru by pewnie objechał ;)

True 8)

 

Kucyka był wrzucił dla rozluźnienia spinki, ale się wstydzę :oops::P

Nie ma spinki. Taki pokojowy komentarz celem uniknięcia nagromadzenia złych emocji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, no weź chłopie/kobieto/ludziu z tymi kucykami, to już się porzygać można ..

 

elmo absolutnie nie słuchaj piotrusia ...... akurat przed chwilą moja córa podeszła do monitora zobaczyła Twojego kucyka i dowiedziałem się nie tylko to, że nazywa się Rainbow Dash ale, że na forum mam bardzo fajnych kolegów. Wytrwałości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się skody jak i większość aut z grupy vag :? ale faktycznie, szukając dupowozu i patrząc na rozwój naszej zacnej marki to widać, że przegrywa nawet z skodą. Jedyne dobre modele mają już swoje lata i się starzeją a wprowadzane nowe wyglądają jak daewoo zrobione przez chevroleta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge w to uwierzyc ze ktos w ogole z forumowiczow, fanow subaru porownuje skode do subaru!!! jak tak mozna to to ze skoda kosztuje 100tys to tylko idioci ja kupuja ludzie ktorzy nie maja wlasnego zdania nie wiem jak mozna dac za skode 100tys czy nawet 60 czy 70 ja 30dych bym niedal. Skode to mozna porownac do daci fso deawoo skoda nie ma nic prestizu wygladu nawet logo marki jest marne

 

jesli ktos podnieca sie skoda powiem krotko nie jezdzil w zyciu niczym innym niz polonez lanos itp przesiadł sie z gowna na jeszcze wieksze

 

Matej, sorki ale musiałem w końcu coś napisać.

 

U mnie w garażu stoją 2 Subaru, więc nie chcę nikogo przekonywać, że Skoda jest lepsza.

Ale... Trzeba mieć trochę pokory i kultury osobistej.

Nie można po użytkownikach innej marki jeździć jak po burych sukach tylko dlatego, ze maja inny gust niż Twój - "jedynie słuszny".

Nikt nie jest nieomylny i zapewniam Cię, że Ty też nie.

 

WNIOSEK: Niezależnie od tego jak wielkim jestem fanem Subaru i jak bardzo jestem przekonany o jego wyższości nad Skodą, proponowałbym nieco więcej wstrzemięźliwości i umiarkowania w formułowaniu swoich opinii na ten temat. Bo mnie jako miłośnikowi Subaru jest wstyd, że może ktoś z zewnątrz zajrzy na to Forum, poczyta takie posty jak Twoje i źle sobie pomyśli o całej naszej społeczności.

nikko

dobrze powiedziane; +1 8)

 

Tak się składa, że miałem okazję jeździć nowiutkim superbem 1.8T i jest to bardzo przyzwoite auto. Duże, przestronne, środek jest naprawdę świetnie zrobiony i skrojony, także poza cienkim jak anoreksja prestiżem (no i wyglądem w liftbacku) nie można autu wiele zarzucić, obiektywnie... Najdroższa z możliwych wersji była testowana na łamach Top Gear PL i kosztowała jakies 210 tysi +/-...

Dzięki subarycie miałem też okazję posiedzieć w nowym OBK... jest naprawdę świetny jak dla mnie, szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak fajnego środka, materiały lepsze niż kiedykolwiek, spasowanie, krój... wszystko było fajne... Zostaje kwestia wyglądu, skoda jest nudna jak flaki z olejem, ale who cares, natomiast OBK jest powiedzmy ambiwalentny... :mrgreen: O napędzie się nie wypowiadam, bo OBK nie jeździłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga! mam argument...że Skoda lepsza....Robert w czwartek upalał Skodę a nie Subaru...a przecież mógłby Subaraka gdyby tylko chciał znaczy wybrał Skodę bo lepsza....buahahhaha...i teraz się zacznie :mrgreen:

 

3 miesiące temu przerabiałem ten temat - zawsze marzyłem o subaraku ale niestety to jeszcze nie ten moment finansowy więc szukałem czegoś inego...po porównaniu ofert na nowe auto z grupy VAG w cenie do 90 tys każdy a argumentów przemawiał na korzyść Skody, rozsądek i ekonomia również...no i kupiłem...nowego focusa benzynę 1,6 turbo trudno co zrobić....??? a żaden z czynników nie przemawiał na jego korzyść a mi się poprostu spodobał i już i jedynym argumentem jaki znalazłem gdy żona spytała dlaczego focus było BO TAK :P ...nie zawsze kupuje się to co podpowiada rozsądek... więc ta dyskusja do nikąd prowadzi....i może trwać wiecznie...czego i Wam i sobie życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo absolutnie nie słuchaj piotrusia ...... akurat przed chwilą moja córa podeszła do monitora zobaczyła Twojego kucyka i dowiedziałem się nie tylko to, że nazywa się Rainbow Dash ale, że na forum mam bardzo fajnych kolegów. Wytrwałości

:mrgreen:

plejadek, gratuluję fajne córki :wink: :mrgreen:

ABCUTE.gif

 

-- 10 mar 2012, o 19:41 --

 

piotruś, :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...