Skocz do zawartości

Zabezpieczenie kluczyka bezdotykowego - keyless protector a może coś innego ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, aflinta said:

W Subaru za keyless się nie dopłaca - jest gratis w wyższej wersji gdzie płaci się za kilka innych rzeczy ;)

I niestety nie można z tego zrezygnować.

Rozumiem, że dla niektórych komfort bezkluczykowego użytkowania samochodu jest wart każdych pieniędzy, ale nie dla każdego.

W moim Espace po odejściu samochód sam się zamyka i po dotknięciu klamki otwiera ale jak zamknę samochód pilotem to dotknięcie klamki nie otwiera go.

Jak jestem już w środku, bez względu na to jak został otwarty, kartę mogę mieć w spodniach albo w czytniku i samochód zapala po naciśnięciu Start.

I właśnie taki chciałbym mieć wybór a nie być zmuszonym do używania systemu bezkluczykowego.

Mimo że posiadam system bezkluczykowy to i tak zawsze zamykam samochód pilotem. Takie mam przyzwyczajenia i nie uważam tego za niewygodne.

 

Niestety producenci tak jak banki (karty zbliżeniowe) narzucają swoją wolę klientom, szkoda że Subaru też idzie tą drogą i nie daje wyboru. Tzn. wybór jest, albo bogatsza wersja z systemem albo biedniejsza bez ale to nie jest praktyczny wybór :-(

Edytowane przez PawelP76
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie popadajmy w paranoję, w większości tak masz im bogatsza wersja tym taki system jest. Zaraz zaczniemy się czepiać że jak chcę zjeść schabowego to w knajpie narzucają mi zestaw z ziemniakami czy czymś innym, nie wspominając już o surówce:P

Rozumiem że tam musi być jakaś antenka, to zawsze można w kluczyku ją unieszkodliwić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o alternatywy...

 

Ampire WFS300-BT CAN Immobilizer

Z opisu wygląda ciekawie..

do odpalenia potrzebna jest sekwencja dowolnych przycisków w aucie np czy to w drzwiach, czy na kierownicy czy też konsoli centralnej...

 

 

może ktoś zna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu oglądałem na YT jak kradną chyba audi za pomocą "walizki"  spod domu , mówiąc szczerze przeraziłem sie , za namową @sieklazainstalowałem GPS  + namierzanie radiowe , nie dało mi to spokoju i kupiłem zwykłą kasetkę metalową na kluczyki , kupiłem folię metalową na kleju , całą kasetkę w środku okleiłem kilkukrotnie i tam chowam kluczyki do aut . Ale kiedyś wpadłem na pomysł , typu sprawdzam :) . Podeszłem do auta z kasetką z kluczykami i byłem mocno zdziwiony ...... Mercedes sie otworzył , Audi sie otworzyło , Subaru sie otworzyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

Ale kiedyś wpadłem na pomysł , typu sprawdzam :) . Podeszłem do auta z kasetką z kluczykami i byłem mocno zdziwiony ...... Mercedes sie otworzył , Audi sie otworzyło , Subaru sie otworzyło

 

Z ciekawości przed chwilą zrobiłem doświadczenie.

Do koperty z folii aluminiowej włożyłem kluczyk - i działa. To zanczy działa koperta i kluczyka nie widzi.

Dopiero zgodnie z informacją na wyświetlaczu po zbliżeniu kluczyka do przycisku uruchamiania udało się uruchomić silnik.

Pilot w kluczyku również nie działa.

 

Doświadczenie z klasycznym alarmem - pilot nie działa.

 

Kup sobie tego protectora, będziesz spokojny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎05‎.‎2018 o 13:18, Piskoor napisał:

jeśli chodzi o alternatywy...

 

Ampire WFS300-BT CAN Immobilizer

Z opisu wygląda ciekawie..

do odpalenia potrzebna jest sekwencja dowolnych przycisków w aucie np czy to w drzwiach, czy na kierownicy czy też konsoli centralnej...

 

 

może ktoś zna ?

@Piskoor a widziałeś cene ;) na szybko tak ok 1500 zł. Może dużo, może mało zależy dla kogo ;)

 

ale pomysł fajny, sam miałem pstryczka na pompę x lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda - z drugiej strony KLP na dwa kluczyki wychodzi prawie 1200.  

ale sama idea zabezpieczenia wygląda interesująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2018 o 11:51, PawelP76 napisał:

jak zamknę samochód pilotem to dotknięcie klamki nie otwiera go

 

w sti mam dokladany alarm i podobnie dziala

wychodze z auta, auto zamyka sie i uzbraja alarm - dotkniecie klamki otwiera auto i rozbraja alarm

zamykam auto pilotem - tylko pilotem moge je otworzyc

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 22:12, carfit napisał:

Jakiś rok temu oglądałem na YT jak kradną chyba audi za pomocą "walizki"  spod domu , mówiąc szczerze przeraziłem sie , za namową @sieklazainstalowałem GPS  + namierzanie radiowe , nie dało mi to spokoju i kupiłem zwykłą kasetkę metalową na kluczyki , kupiłem folię metalową na kleju , całą kasetkę w środku okleiłem kilkukrotnie i tam chowam kluczyki do aut . Ale kiedyś wpadłem na pomysł , typu sprawdzam :) . Podeszłem do auta z kasetką z kluczykami i byłem mocno zdziwiony ...... Mercedes sie otworzył , Audi sie otworzyło , Subaru sie otworzyło :(

Też taki eksperyment robiłem i otworzyłem Subaru więc gdzieś sygnał się przedostawał(może źle okleiłem choć dałem ze dwie warstwy) ale samego pilota folią aluminiową owinąłem raz i nie dało się już otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się grubość oklejenia folią tylko szczelność. Ważne jest to by folia z wieczka zachodziła na folię z dolnej części pudełka na całym jego obwodzie, obie części muszę mieć ze sobą kontakt galwaniczny (umożliwiający przepływ ładunków elektrycznych). 

Na dobrą sprawę to nie musi być folia, powinna wystarczyć drobna siatka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

 

Nas nie - ale bezmózgów w jułeseju z pewnością. Na zasadzie "daj głupiemu marchewkę, to się pokaleczy". 

 

Zresztą - nic mnie już nie zdziwi jeśli chodzi o kreatywność amerykańskich lojersów od odszkodowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2018 o 14:09, PawelP76 napisał:

 

Gdy byłem na etapie wyboru samochodu i rozmawiałem ze sprzedawcą Mercedesa zadałem mu pytanie na temat zabezpieczeń.

Pokazał swój kluczyk do CLA i wyjaśnił, że ma możliwość wyłączenia nadajnika. Po prostu trzeba w sobie wyrobić nawyk aby wyłączając samochód wyłączyć nadajnik (czyli w sumie 2 krotne 'kliknięcie') i po problemie.

Dlaczego inni producenci nie dają możliwości wyłączenia zasilania pilota tego, bez zaprzęgania teorii spiskowych, nie sposób wyjaśnić.

 

W nowym XV (więc w Imprezie chyba też) masz możliwość wyłączenia/uśpienia kluczyka, to tylko 2 kliknięcia. Sprawdzałem, nie otworzysz samochodu dotykając klamki i mając kluczyk w kieszeni. Jest to zawsze jakaś alternatywa zabezpieczenia samochodu, szczególnie jak idziesz na długie zakupy czy do kina i chcesz mieć święty spokój. Możemy teraz przybić piątkę z właścicielami CLA :P

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Snuff said:

W nowym XV (więc w Imprezie chyba też) masz możliwość wyłączenia/uśpienia kluczyka, to tylko 2 kliknięcia. Sprawdzałem, nie otworzysz samochodu dotykając klamki i mając kluczyk w kieszeni. Jest to zawsze jakaś alternatywa zabezpieczenia samochodu, szczególnie jak idziesz na długie zakupy czy do kina i chcesz mieć święty spokój. Możemy teraz przybić piątkę z właścicielami CLA :P

Świetna wiadomość, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎24‎.‎05‎.‎2018 o 20:59, Snuff napisał:

W nowym XV (więc w Imprezie chyba też) masz możliwość wyłączenia/uśpienia kluczyka, to tylko 2 kliknięcia. Sprawdzałem, nie otworzysz samochodu dotykając klamki i mając kluczyk w kieszeni. Jest to zawsze jakaś alternatywa zabezpieczenia samochodu, szczególnie jak idziesz na długie zakupy czy do kina i chcesz mieć święty spokój. Możemy teraz przybić piątkę z właścicielami CLA :P

 

HOW ;)

 

step by step ;) sprawdzę w imprezie MY18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orm napisał:

 

HOW ;)

 

step by step ;) sprawdzę w imprezie MY18

jest w instrukcji: naciskasz na pilocie i trzymasz przycisk "zamknij", w tym samym czasie klikasz 2 razy "otwórz" (ten środkowy), puszczasz - dioda zaświeci 4 razy i masz blokadę kluczyka. Po tym zabiegu nie otworzysz samochodu dotykając klamkę, więc sposób na "walizkę" odpada :yahoo:

Wciśnięcie dowolnego przycisku na kluczu aktywuje go ponownie lub możesz otworzyć drzwi środkowym. Działa, sprawdzałem.

.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Snuff napisał:

jest w instrukcji: naciskasz na pilocie i trzymasz przycisk "zamknij", w tym samym czasie klikasz 2 razy "otwórz" (ten środkowy), puszczasz - dioda zaświeci 4 razy i masz blokadę kluczyka. Po tym zabiegu nie otworzysz samochodu dotykając klamkę, więc sposób na "walizkę" odpada :yahoo:

Wciśnięcie dowolnego przycisku na kluczu aktywuje go ponownie lub możesz otworzyć drzwi środkowym. Działa, sprawdzałem.

.

 

@Snuffdzięki ! działa w imprezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...