Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

 

 

Geolandary to porażka i w tym od lat FHI jest niestety konsekwentne

nie tylko FHI, nissan, lexus, toyota - wszyscy do swoich Suvów montuja to badziewie. najgorsze jest to ze z tymi oponami nie za bardzo jest co zrobić- nowych szkoda wyrzucić , kupić nikt ich nie chce nawet za 1/3 ceny nowego kompletu... One są tak jak napisał sjak zwyczajnie niebezpieczne. Na suchym jako tako jeszcze kleją pomimo pisków ale na mokrym jest dramat - auto slizga sie w zakretach - kontrola trakcji cały czas swieci przy troche szybszej jezdzie. Mówicie ze dobrze sprawują się na bezdrożach- śmiem twierdzić ze tak samo dobrze jak zwykła drogowa opona. Taka sama błotnista stroma trasę bez problemu robiłem SX4 4x4 wyposazonym w drogowe continentale co XV na Geolandarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kupując nowe auto trochę szkoda wywalać nowe opony, dlatego kiedyś w forku jeździłem na fabrycznych geo kilka lat, każdy większy zakręt na mokrym to była modlitwa o przetrwanie :mellow: Dobrze, że kontroli trakcji nie miałem, to nic nie świeciło chociaż :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile powinno wynosić ciśnienie w oponach 235/40/18 w sti 2007

 

Nie ma takiej tabelki. Opona o tym rozmiarze chyba nie była przewidziana do Hawka.

 

Muszę pochwalić Uniroyale Rain Sport 3 225/55/R18 w Outbacku. Na suchym bardzo poprawnie się spisują a na mokrym faktycznie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bedacych w temacie opon. Panowie niebawem bede poszukiwał gum letnich do Xv'a ( zbliza sie okres zimowy, ceny opon letnich ida w dol ) Głównym kryterium wyboru jest głośnosc opony, ponieważ XV ma słabo wyciszone nadkola oraz trakcja na mokrym - na suchym wszystkie opony klasy premium kleja. W chwili obecnej  moim faworytem sa dunlopy sp sportmaxx ze wzgledu na głosnosc - 67dB. Znacie cos równie cichego o podobnych parametrach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W chwili obecnej  moim faworytem sa dunlopy sp sportmaxx ze wzgledu na głosnosc - 67dB.  ...

 

Ja mam u siebie wlasnie Dunlopy sportmaxx RT 225/45/17 i powiem ze sa na prawde ciche mimo ze sa dosc szerokie, prowadzenie rewelacyjne, trzymaja pieknie, nie piszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupował ktoś w opony w http://polskihurtopon.pl ?

Mają naprawdę dobre ceny - komplet Dunlop SP SportMaxx RT (215/55 R17 Y 94) tańszy o ponad 280zł niż na oponeo.pl, ale opinie niezbyt ciekawe - głównie długi czas realizacji.

A może jakieś inne sprawdzone sklepy?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś w opony w http://polskihurtopon.pl ?

Mają naprawdę dobre ceny - komplet Dunlop SP SportMaxx RT (215/55 R17 Y 94) tańszy o ponad 280zł niż na oponeo.pl, ale opinie niezbyt ciekawe - głównie długi czas realizacji.

A może jakieś inne sprawdzone sklepy?

Sprawdzaj opinie w internecie zanim zamowisz, wiekszosc tych sklepow nie posiada swoich magazynow, sa tylko posrednikiami, zamawiaja zagranica i dostajesz info kiedy dostawa...jeden z takich sklepow przeciagal termin o 3tyg....najlepiej dzwonic i pytac

 

Alledrogo ;) albo oponytanio.pl - kiedys zamawialem, ale tez dostawa z niemiec ok 6dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś w opony w http://polskihurtopon.pl ?

Mają naprawdę dobre ceny - komplet Dunlop SP SportMaxx RT (215/55 R17 Y 94) tańszy o ponad 280zł niż na oponeo.pl, ale opinie niezbyt ciekawe - głównie długi czas realizacji.

A może jakieś inne sprawdzone sklepy?

Ostatnio kupowałem ten model w oponeo.pl i mieli dostępne w ciągu tygodnia. Jak taniej to dopytaj się o datę produkcji czy aby za długo nie leżały (niby nic ale nie wiadomo jak przechowywane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do Hawka 2.5NA 205/55/16 jest fabrycznie montowana. Ja mam taki rozmiar na zimę 

w 2.0 na słupku jest naklejka i jest 16 cali tylko na profil 50. Zimowe koła mam na właśnie 55/16 ale na niższym profilu nie ukrywam, że wygląda chyba lepiej.

Tylko cena na komplecie opon ponad 200 zł ;) 


 

 

zdecydowanie potenza jak jest; chyba, że nie zależy Ci na "czuciu drogi"

a jak z żywotnością? starczą chociaż na te 50-60 tys. przebiegu? 


dodatkowo z tego co widzę Dunlop SPSport Maxx RT ma tylko 67 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@leon, Turanza T001

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-t001-205-55-r16-91-h#70807020

tańsza jest Potenza teraz na wyprzedaży :huh: 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-potenza-adrenalin-re002-205-55-r16-91-w#91217538

 

tylko pytanie, czy wyższy profil da się znacząco odczuć na minus podczas prowadzenia? czy lepiej kupić profil 55, a lepszą oponę Potenza RE002 niż profil 50 i Dunlop SPSport?


ile Potenza może mieć żywotności przy normalnej jeździe? 50-60 tys. km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

epszą oponę Potenza RE002

 

Mam poważne wątpliwości co do jej lepszości. Miałem ją w Cytrynie i było kiepsko, teraz w Legacu i niestety też jest kiepsko. Na mokrym ABS włącza się jak na gównianym Chińczyku, na suchym jakoś też jaj nie urywa. Niestety, ale jestem b.mocno rozczarowany tą oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@leon, dlatego Potenz odpuszczę bo podobno szybko się zużywa, ale Turanza już jest pod tym względem lepsza.

Interesuje mnie ten Dunlop który ma jedyne 67dB podawane 

 

Miałem w Forku Turanze i po zmianie na Dunlop'a poziom hałasu istotnie zmalał. W niektórych testach wychodziło, że Dunlop mocno się zużywa u swoich nie zauważyłem tego tzn. po 15kkm starły się ok. 1mm (nie wiem czy to dużo czy mało - przy spokojnej jeździe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w internecie można się doszukać, że Dunlop zużywa się niestety dosyć szybko a jednak zależy mi na oponach na więcej niż 2 sezony

zalezy ile robisz rocznie km. jezeli 50k km to po jedym sezonie kazda opona bedzie jeszcze na max jeden sezon  a jezeli 10-15 to spokojnie 4-5 sezonow przelatasz...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...