Skocz do zawartości

Forek SG XC "Rudy Łosio Wóz"


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Na Forestera chorowałem już przed zdaniem prawa jazdy. Mimo płynącego czasu i nowych generacji jakoś najbardziej upodobałem sobie SG.

 

W zeszłym roku dokonałem pierwszego zakupu który okazał się bardzo nieudanym, sprawa wylądowała w prokuraturze i wciąż się ciągnie.

Niedawno zebrałem się na odwagę i dokonałem drugiego zakupu. Finansowo nie byłem gotowy na dwa Forestery ale ufając Pani mecenas, że gotówkę za pierwszego prędzej czy później odzyskam (oby już bliżej niż dalej...) - zebrałem się na odwagę.

 

W moje ręce trafił więc Forester MY07 2.0 XC SPE w bardzo ładnym stanie z polskiego salonu i pełną dokumentacją.

sub1.thumb.jpg.bfb85af89104feae8b2bd6edfd01e5e1.jpg

 

Mimo, że stan auta jest bardzo dobry to przez pierwszy miesiąc sporo rzeczy sobie wypisałem do poprawy, część już zrobiona, a część czeka na swoją kolej.

Po przejściach z pierwszym Forkiem aż nadmiernie zwracam uwagę na każdy dźwięk odbiegający od normy...

 

Na pierwszy strzał weszło całe nowe kompletne sprzęgło i tuleje wahaczy z tyłu.

Dodatkowo w serwisie LPG potrzebne były drobne poprawki w instalacji - poziomowanie butli która mając za dużo luzu stukała w czasie jazdy.

 

sub4.thumb.jpg.8ed1c414e73e91f362a2827910db9834.jpg

 

Nie obeszło się też bez wymiany kilku żarówek - podświetlenia zegarów i postojowego z przodu.

 

sub3.thumb.jpg.8175f1d43db650dc9730b33a6ad5efa0.jpg

 

Pewnego dnia w nocy jakiś sąsiad wyraźnie poczuł się zazdrosny ;)

 

sub2.thumb.jpg.29a9769edb198c00c81d48c6c014939d.jpg

 

Aktualnie płucze się skrzynia biegów, a jak się już wypłucze to będzie ciąg dalszy drobnych poprawek :)

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LosioDriver napisał:

Pewnego dnia w nocy jakiś sąsiad wyraźnie poczuł się zazdrosny ;)

Hak dla sprzedawcy pierwszego i oby drugi się sprawował. A sąsiad? Cóż, jeśli tablica była KRA, a na ramce Koper :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Guliwer napisał:

Hak dla sprzedawcy pierwszego i oby drugi się sprawował. A sąsiad? Cóż, jeśli tablica była KRA, a na ramce Koper :biglol:

 

Zobaczymy co będzie dla sprzedawcy pierwszego, na razie oczekuję...

 

A co do tablicy to jest jeszcze gorzej :D Bo nie dość że jest Koper, to jeszcze jest KWA zamiast KR i wojna o miejsca parkingowa na dzielni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M E G A  F O T A...
Uwielbiam takie klimaty. W mojej pipidówie próżno szukać takich scenerii. Masz to w większej rozdzielczości?
Będzie Pan zadowolony :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem w Forku kamerkę która po dokładnie miesiącu przyszła z Singapuru (kupiona na AliExpress 11.11 za ponad połowę taniej niż jej cena w Polsce :yahoo:) .

 

Po namęczeniu się z montażem okablowania w suficie kamerka prezentuje się tak:

kam.thumb.jpg.8936745034f6ba9afabe8744347064c8.jpg

 

Z zewnątrz nie udało mi się zrobić zdjęcia żeby była widoczna. Ogólnie jest ciężko widoczna bo wystaje zza maskownicy tylko kawałek dolnej części z obiektywem.

 

Kamerka jest wpięta do linii oświetlenia (jest zasilana cały czas) specjalnym kablem z zabezpieczeniem przed wyładowaniem akumulatora (czy działa przekonam się za kilka dni).

Dzięki stałemu zasilaniu cały czas czuwa czy coś nie dzieje się przed pojazdem (czujnik ruchu + czujnik wstrząsów).

 

Zasadniczo full wypas i chyba jedyna tak nie rzucająca się w oczy kamerka na rynku B)

 

Dla zainteresowanych model to VIOFO A119 V2.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzedni model tej kamerki (A118) z dokupioną anteną GPS. Działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DETT napisał:

Pewnie z zewnątrz wygląda to jak akcesoryjna antena od GPS'u, co? Świetny patent wg. mnie.

 

Coś w stylu takiego GPS'a. Schowało się bardziej niż się spodziewałem. Przy pozostałych wideorejestratorach to jest jak niebo a ziemia. Wcześniej miałem Prestigio który jak większość kamerek jest na takim uchwycie jak telefon tylko mniejszych... nie dało się tego ładnie wkomponować, do tego obraz podskakiwał w czasie jazdy  bo cały uchwyt drżał. Uchwyt na przyssawkę który często odklejał się od szyby w upały, czasem w czasie jazdy co potrafiło wystraszyć. Ostatecznie kiedy uległ pęknięciu nie dało się nigdzie dokupić takiego samego uchwytu (tutaj żalę się na firmę Prestigio która pokazała, że na support nie ma co liczyć), na szczęście klejenie co jakiś czas załatwiało sprawę. Tutaj jest stopka przyklejona do szyby i zapowiada się, że nie będzie żadnych problemów.

W Prestigio dodatkowo bateria po pewnym czasie spuchła (oczywiście Prestigio nie wiedziało skąd wziąć zamiennik). Oby kondensatory były naprawdę lepszą opcją :)

 

20 minut temu, Yanas napisał:

Mam poprzedni model tej kamerki (A118) z dokupioną anteną GPS. Działa bardzo dobrze.

 

Ile już ją używasz? Ciekaw jestem żywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Teraz, lutek34 napisał:

 

Masz tą kamerkę z modułem GPS?

O jakim specjalnym kablu do podłączenia piszesz? Czy o takim

 

Moduł GPS może zakupie w przyszłości, nie widziałem na razie potrzeby. Fajnie, że w tym modelu można to dołożyć w przyszłości.

Za to w komplecie wziąłem filtr polaryzacyjny.

Kabelek dokładnie ten. :) Na ten moment jeszcze mi nie wyładowało aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kamera jest non stop podłączona do zasilania, kiedy się usypia i wzbudza? Czy to działa na zasadzie czujnika ruchu?

Czy kamera wyczuwa ruch kiedy samochód jest zaparkowany a ktoś blisko przejdzie przed maską?

Mógłbyś podać link skąd ją kupiłeś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lutek34 napisał:

Mógłbyś podać link skąd ją kupiłeś?

 

Pewnie tu: (?)

 

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-A119-2-0-LCD-Capacitor-Novatek-96660-HD-2K-1440p-1080P-Car-Dash-Camera/32701811121.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lutek34 napisał:

Rozumiem że kamera jest non stop podłączona do zasilania, kiedy się usypia i wzbudza? Czy to działa na zasadzie czujnika ruchu?

Czy kamera wyczuwa ruch kiedy samochód jest zaparkowany a ktoś blisko przejdzie przed maską?

 

Tak, kamera jest non stop podłączona do zasilania. Po minucie od wykrycia braku wstrząsów i ruchu przechodzi w tryb parkingowy. Wtedy działa detekcja ruchu w polu widzenia kamery i detekcja wstrząsów. Kiedy wykryje ruch zaczyna wykonywać wideo poklatkowe aż do kilku sekund po ustaniu ruchu. Po wykryciu wstrząsu nagrywa wideo przez minutę od ustania wstrząsów.

Czasy oczywiście można ustalać samemu. Ustawień jest bardzo dużo.

 

14 godzin temu, Fala napisał:

 

Na AliExpress ale nie od tego sprzedawcy. Kupiłem z oficjalnego sklepu VIOFO. 11.11 mieli jedną z lepszych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaglądnąłem do tematu. Forek fajny, choć ja nie kocham srebrnego koloru. Z moim miałem takie same przejścia na początku. Oświetlenie zegarów i przełączników tych co masz na nich przełącznik gazu i poziomowanie butli LPG :) Po 3 latach najpoważniejsze inwestycje to była chłodnica klimy i rozrząd. Poza tym eksploatacja nie jest jakoś specjalnie droga (nie jest to Audi czy Alfa Romeo), ale i nie tania (nie jest to Toyota czy Opel).

Fajną masz letnią felgę. Daj jakieś większe foto.

A co do tablicy, to pewnie ktoś Ci ją chciał podprowadzić, żeby sobie "zatankować za darmo", a tu zonk, niby na podkładce, a jednak przykręcona :) Zrobisz jak uważasz, ale ja bym tablice po prostu wyklepał na drewienku i zostawił, choć można sobie wziąć nową z wydziału komunikacji.

Edytowane przez broneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, broneq napisał:

Właśnie zaglądnąłem do tematu. Forek fajny, choć ja nie kocham srebrnego koloru. Z moim miałem takie same przejścia na początku. Oświetlenie zegarów i przełączników tych co masz na nich przełącznik gazu i poziomowanie butli LPG :) Po 3 latach najpoważniejsze inwestycje to była chłodnica klimy i rozrząd. Poza tym eksploatacja nie jest jakoś specjalnie droga (nie jest to Audi czy Alfa Romeo), ale i nie tania (nie jest to Toyota czy Opel).

Fajną masz letnią felgę. Daj jakieś większe foto.

A co do tablicy, to pewnie ktoś Ci ją chciał podprowadzić, żeby sobie "zatankować za darmo", a tu zonk, niby na podkładce, a jednak przykręcona :) Zrobisz jak uważasz, ale ja bym tablice po prostu wyklepał na drewienku i zostawił, choć można sobie wziąć nową z wydziału komunikacji.

 

Dzięki :) Ja też nie przepadam za srebrnym kolorem ale ten srebrny to nie jest taki normalny srebrny. Wygląda o niebo lepiej niż ten zwyczajny Forkowy srebrny. Na zdjęciach tego tak bardzo nie widać, ale na żywo jest niebo a ziemia :)

Przesiadka z Toyoty więc pewnie odczuję trochę po kieszeni, ale też auto z duuużo wyższej półki więc nie ma co się dziwić.

Tablic nawet nie ściągałem, wyrównałem ile się dało i tak zostaje.

 

Zdjęcia letnich felg będą na wiosnę :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie ciepło się zrobiło to można miło w słoneczku pogrzebać przy samochodzie.

Na pierwszy rzut poszła telepiąca się niemiłosiernie roleta w bagażniku.

 

Problem sprawia fakt, że z nieznanych mi przyczyn ma ona za dużo luzu na długości i po prostu lata w każdą stronę.

Pomysł był taki, żeby między plastik, a blachę wsadzić gumki które odepchną trochę miejsce dokowania rolety by miała one mniej luzu.

 

Opiszę to dokładnie bo wiem, że nie ja jeden mam z tym problem i może jeszcze ktoś skorzysta :)

 

Tak prezentowało się to przed interwencją:

IMAG1231.thumb.jpg.271eb8585484e4d9cf5f6a8ff5f8ef0d.jpg

 

Najpierw rozbieranie plastiku, wspomogłem się opisem z tej strony: http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/how-repair-dead-moonroof-motor-162369/#/topics/162369

Dokładnie punktami #2 i #4 - czyli gdzie są zaczepy i co trzeba odkręcić dzięki czemu zabieg wykonany bez strat w plastikach i zaczepach.

Nie rozbierałem wszystkiego. Żeby bezpiecznie dostać się w miejsce które potrzebowałem wystarczyło zająć się zaznaczonymi na niebiesko miejscami:

 

null_zpsb5b3fc57.thumb.jpg.ff3cabe94f1bda04acf67db3eec0943d.jpg

 

A tak to wyszło rozebrane i poluzowane u mnie:

 

IMAG1232.thumb.jpg.50ef3eb2bf45342815ed264105e41dd0.jpg

 

Przy okazji wyjąłem metalowy chwytak rolety i obcążkami dogiąłem go troszkę do środka (tak na zapas):

 

IMAG1233.thumb.jpg.cf33f7f5a9c5244d9bc4d5a47d07fdcc.jpg

 

Pod plastik poszły gumki używane do tłumienia drgań dysków w komputerach. Najpierw dałem po 3 na jedną stronę, potem dołożyłem po jeszcze jednej.

Są elastyczne więc dokręcając potem śrubkę można regulować luz rolety. Tak się gumki prezentują:

 

IMAG1234.thumb.jpg.696c38290cf988e3a0344db86ce2cd41.jpg

 

Wsadzanie gumek był trochę upierdliwy. Wsadziłem śrubkę w miejscu pod roletę, jedną rękę z gumką w palcach wsadzałem pod plastik i nakładałem na śrubkę, drugą trochę wkręcałem śrubkę w gumkę.

I tak kolejno gumka po gumce. Jak już odpowiednią ilość wsadziłem to wkręciłem śrubkę w blachę.

 

Na koniec składanie wszystkiego do kupy, dokręcanie śrubki z gumkami tak, żeby roleta jak najlepiej się mieściła i oto efekt:

 

IMAG1236.thumb.jpg.3e38e6baa1bd67e3a7437b6e76e28a0b.jpg

 

A efekt dźwiękowy w czasie jazdy... jest cichutko, żadnych stuków z rolety :yahoo::yahoo:

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam robotę - brawo TY! Dla mnie jest jeszcze za zimno na grzebanie przy autach na polu. Ja mam zawsze rozwiniętą roletę i wtedy mniej się telepie. Poza tym przy szumach od okien to tej rolety prawie nie słychać ;) no i zawsze zostaje jeszcze rozwiązanie niezawodne i działające w 3 sekundy - przygłośnić radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...