Skocz do zawartości

A4 czy Alfa Giulia


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze doradźcie, poradźcie, jednym słowem pomóżcie bo się miotam. Odbyłem tylko krótkie jazdy testowe więc nie wszystkie dylematy rozwiązane....

 

Taka sytuacja....

 

A4 Avant Quattro 252 km kontra Giulia Veloce 280 km.

 

Moje odczucia i rozterki:

 

Nadwozie:

Alfa dla mnie bajka - przepiękna. Audi praktyczne kombi + fajny design. 

 

Wnętrze:

Alfa stylowa, nie przeładowana przełącznikami, tabletami., jakość ok. Audi - nowoczesność, jakość materiałów premium.

 

Silnik skrzynia

Alfa - jechałem testówką 200km - bardzo fajne odczucia. Potem przesiadłem się do Stelvio 280 km bo nie mieli Giulii z tym silnikiem to liczyłem na większa różnicę ale pewnie inna buda i masa zredukowały efekt wow. W Audi jeździłem A5 z tym silnikiem - bardzo fajna dynamika + wydech trochę było słychać w trybie dynamic - ale w A4 chyba nie ma regulacji głośności wydechu.

 

Napęd:

o Alfie nie wiem za dużo poza tym że na 4 koła. Audi - niestety też jakieś nowinki Ultra Quattro - czyli w określonych warunkach rozpina napęd i robi się ośka ( ekologia:angry:) niby tylko na prostej - stała prędkość itd. Jeśli macie jakieś doświadczenie bądź wiedzę chętnie dowiem się więcej.

 

Układ kierowniczy:

Alfa - super bezpośredni ekstra czucie. Audi - czułem się trochę odizolowany od drogi ale auto skręcało gdzie trzeba :D

 

Gadzety :

Więcej w Audi ale nie jestem gadżetomaniakiem wiec nie jest to kluczowy parametr.

 

Cena:

Ze względu na bardzo dobrę ofertę Audi - ceny porównywalne. - przy finansowaniu na 3-4 lata róznica pomijalna.

 

No i główne zagwozdki. Jakość Alfy - czy to tylko legenda czy już się poprawiło. Co z rynkiem wtórnym jak to się póżniej sprzedaje? Trzyma cene jak mój SBD czy jest trochę lepiej?

 

W przypadku Audi rozumiem ze z odsprzedażą nie ma problemu - czy się mylę?

 

Nigdy nie miałem bezpośredniego kontaktu  z jedna czy drugą marką więc serwis(jakość, cena)jest dla mnie tez niewiadomą.

 

Radźta Panie i Panowie..... 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na własność czy tylko leasing? Jak leasing to brałbym alfę, utratę wartości masz w racie a wygląda ekstra i podobno zacnie się prowadzi :). Jakoś(ć) Audi jest nieco przereklamowana, to nie Lexus w którym nic się nie dzieje :)

Edytowane przez msi
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gazik napisał:

Forumowicze doradźcie, poradźcie, jednym słowem pomóżcie bo się miotam. Odbyłem tylko krótkie jazdy testowe więc nie wszystkie dylematy rozwiązane....

 

Taka sytuacja....

 

A4 Avant Quattro 252 km kontra Giulia Veloce 280 km.

 

Moje odczucia i rozterki:

 

Nadwozie:

Alfa dla mnie bajka - przepiękna. Audi praktyczne kombi + fajny design. 

 

Wnętrze:

Alfa stylowa, nie przeładowana przełącznikami, tabletami., jakość ok. Audi - nowoczesność, jakość materiałów premium.

 

Silnik skrzynia

Alfa - jechałem testówką 200km - bardzo fajne odczucia. Potem przesiadłem się do Stelvio 280 km bo nie mieli Giulii z tym silnikiem to liczyłem na większa różnicę ale pewnie inna buda i masa zredukowały efekt wow. W Audi jeździłem A5 z tym silnikiem - bardzo fajna dynamika + wydech trochę było słychać w trybie dynamic - ale w A4 chyba nie ma regulacji głośności wydechu.

 

Napęd:

o Alfie nie wiem za dużo poza tym że na 4 koła. Audi - niestety też jakieś nowinki Ultra Quattro - czyli w określonych warunkach rozpina napęd i robi się ośka ( ekologia:angry:) niby tylko na prostej - stała prędkość itd. Jeśli macie jakieś doświadczenie bądź wiedzę chętnie dowiem się więcej.

 

Układ kierowniczy:

Alfa - super bezpośredni ekstra czucie. Audi - czułem się trochę odizolowany od drogi ale auto skręcało gdzie trzeba :D

 

Gadzety :

Więcej w Audi ale nie jestem gadżetomaniakiem wiec nie jest to kluczowy parametr.

 

Cena:

Ze względu na bardzo dobrę ofertę Audi - ceny porównywalne. - przy finansowaniu na 3-4 lata róznica pomijalna.

 

No i główne zagwozdki. Jakość Alfy - czy to tylko legenda czy już się poprawiło. Co z rynkiem wtórnym jak to się póżniej sprzedaje? Trzyma cene jak mój SBD czy jest trochę lepiej?

 

W przypadku Audi rozumiem ze z odsprzedażą nie ma problemu - czy się mylę?

 

Nigdy nie miałem bezpośredniego kontaktu  z jedna czy drugą marką więc serwis(jakość, cena)jest dla mnie tez niewiadomą.

 

Radźta Panie i Panowie..... 

 

 

 

 

 

 

 

Ja jezdzilem Giulia 280KM i chodzi na prawde dobrze i daje mnustwo frajdy za kierownicy ale , no wlasnie ale biograc pod uwage ogromna utratę wartości i jednak dalej szwankujaca niezawodność nie był bym wstanie kupic tego auta w innej formie własności niz leasing.To samo zreszta tyczy sie QV.Pobawic sie mieć fun i oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narażę się na tym skodowym forum ;) Bierz Alfę.

Padnie pytanie: po co się tak wyróżniać.... odpowiedź: ktoś musi ;) 

Pozdrawiam

 

Utrata wartości jako główny argument. To może coś głupiego-  masz do wyboru: dziewczynę marzeń i taką, jaką mają wszyscy sąsiedzi na kilku ulicach wokół. I myślisz- przy rozstaniu, ta ładna zrobi większą awanturę, a z tą szarą pójdzie łatwiej :P:mrgreen:

  • Super! 4
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się narażę :)   :

jeździłem Alfą 159 JTDM przez 5 lat. Nic się nigdy nie popsuło oprócz przepalonej żarówki po 4 latach.....

Miałem kilka innych marek, ale żadna nie była bezawaryjna jak Alfa i Fiat. Zabrzmi to teraz jak żart, ale żartem nie jest:

bezawaryjne japończyki nie miały startu do Alfy. Mitsubishi z salonu w ciągu pół roku odwiedziło serwis 2 razy (check engine, pisk z osłonki szyby).

Subaru z salonu odwiedziło w ciągu pół roku serwis 2 razy (reklamacja czujników parkowania).

Jak nigdy nie miałeś Alfy to bierz Alfę !!!

 

Giulia to nowy model, czy będzie to bezawaryjne auto to chyba na dzisiaj trudno jeszcze powiedzieć. Stelvio tym bardziej. Czas pokaże....... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pomagacie panowie, nie pomagacie...
Generalnie w głowie miałem poustawiane czekałem jedynie na głos rozsądku z Forum a tu dupa...

Finansowanie to leasing ale jak najbardziej z opcją wykupu bo ja starej daty jestem i jakoś tak płacić i na koniec zostać bez auta to nie umiem wiec utrata wartości tez robi robotę. Wchodzi w grę jeszcze wynajem długoterminowy np na 3 lata i jak będzie wszystko Ok to później leasing z wykupem.

Serce mówi Alfa - rozum Audi...

Adi - Teoja argumentacja trafia do mnie
Irek jak skończę w skodzie to będzie na Ciebie

TurdziGT ta co jechałeś miała aktywne zawieszenie? Maja taka opcje wraz z aktywnym dyfrem i nie wiem co to warte?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie A4 ani Gulia ale mamy już w domu od nowości drugie Q5, jeździłem już po zakupie Audi Alfą Stelvio.... Jakbym mógł kupować jeszcze raz to brałbym z żona Alfę... Audi troochę przereklamowane, że o serwisie w Bielsku nie wspomnę..., pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gazik napisał:

Wszyscy za Alfa - to czemu tego tak mało na ulicach jezdzi? emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Alfę bierz! Zobacz ranking awaryjności :

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22678607,alfa-romeo-jednym-z-liderow-niezawodnosci-lepsi-tylko-japonczycy.html

 

Alfa na 5 , Subaru na 10 miejscu.

Moja Córka ma małe MiTo z mocniejszym silnikiem i w ciągu ostatnich 2 lat przepaliła się żarówka w światełku cofania. Nie napiszę ile razy w tym czasie byłem Foresterem w serwisie. A ile razy wsiadam w to auto, mówię sobie: "mógłbym takim jeździć ;-)" i też mam banana na twarzy ;-)

Forester jest kochany i zapowiadam mu dożywocie u nas, ale gdybym miał teraz kupować drugie auto, to zdecydowanie Giulia. W piątek mijałem jedną (1 szt) nową Giulię i niezliczoną ilość Audi. Wiesz co przykuło moją uwagę ? Bierz Alfę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jako wlasciciel Alfy moge sie wypowiedziec...

Zaczne od tego, ze przed zakupem mialem podobny dylemat co Ty. Bralem rowniez pod uwage A4 (i pare innych wozow).

Zdecydowalem sie na Alfe, glownie ze wzgledu na jej fenomenalne wlasciwosci jezdne (prowadzenie, wywazenie samochodu, itd.) - to takie racjonalne za. Mniej racjonalne to to blizej nieokreslone "cos", co mnie w Giuli uzeklo od poczatku.

Oczywiscie mialem (i wlasciwie dalej mam bo auto nie ma jeszcze 10k km) troche obaw o awaryjnosc samochodu, ale jak na razie wszystko ok. Sadzac po komentarzach innych uzytkownikow Alfy, nie jest zle. Byly jakies tam choroby wieku dzieciecego, ale moj samochod juz chyba ich nie ma.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Nadwozie:

Alfa dla mnie bajka - przepiękna. Audi praktyczne kombi + fajny design.

Tutaj sie z kolega zgodze w zupelnosci.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Wnętrze:

Alfa stylowa, nie przeładowana przełącznikami, tabletami., jakość ok.

Fantastyczne siedzenia w wersji Veloce, chociaz dla niektorych skora to wada (ja tez wlasciwie nie chcialem). Fotele sa bardzo wygodne ale jak ktos ma szerokie cztery litery (jak ja) to moze powiedziec, ze siedzenia ciasnawe, ale mnie to pasuje - super trzymanie w zakretach.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Silnik skrzynia

Alfa - jechałem testówką 200km - bardzo fajne odczucia. Potem przesiadłem się do Stelvio 280 km bo nie mieli Giulii z tym silnikiem to liczyłem na większa różnicę ale pewnie inna buda i masa zredukowały efekt wow.

Wedlug mnie skrzynia to rowniez duza zaleta Alfy. Jak chcesz sobie smigac autostrada to automat bardzo szybko i plynnie zmiena biegi, wystarczajaco szybko reaguje przy naglym przyspieszeniu. Jak chesz sie pobawic przelaczasz w tryb dynamic, skrzynie na manual i jazda. Fajne kopniecie przy zmianie biegow, skrzynia sama nie zmienia przelozen.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

W Audi jeździłem A5 z tym silnikiem - bardzo fajna dynamika + wydech trochę było słychać w trybie dynamic - ale w A4 chyba nie ma regulacji głośności wydechu.

Dynamika ok, ale jakos tak bez emocji.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Napęd:

o Alfie nie wiem za dużo poza tym że na 4 koła. Audi - niestety też jakieś nowinki Ultra Quattro - czyli w określonych warunkach rozpina napęd i robi się ośka ( ekologia:angry:) niby tylko na prostej - stała prędkość itd. Jeśli macie jakieś doświadczenie bądź wiedzę chętnie dowiem się więcej.

Tutaj ciezko mi sie wypowiedziec bo jak na razie nie testowalem Alfy na sniegu (czy gorszej przyczepnosci). Jedyne spostrzezenie to, ze ciezko ja wyprowadzic z rownowagi.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Układ kierowniczy:

Alfa - super bezpośredni ekstra czucie. Audi - czułem się trochę odizolowany od drogi ale auto skręcało gdzie trzeba :D

Podzielam obie opinie.

 

Musze jeszcze wspomniec o ukladzie hamulcowym. Z jednej strony jest super, jezeli chodzi o wydajnosc (chociaz na torze nie testowalem) i efektywnosc, ale według mnie jest malo precyzyjny - wedlug mnie winne jest "elektryczne" sterowanie - tutaj cos wiecej LINK

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

Cena:

Ze względu na bardzo dobrę ofertę Audi - ceny porównywalne. - przy finansowaniu na 3-4 lata róznica pomijalna.

Ja dostalem naprawde niezla oferte na Alfe, ale po jezdzie testowej Audi, jakos nie bardzo mi sie chacialo ciagnac finansowe negocjacje.

 

10 godzin temu, Gazik napisał:

W przypadku Audi rozumiem ze z odsprzedażą nie ma problemu - czy się mylę?

To sie okaze za jakies dwa lata.:)

 

 

Jak masz jakies dodatkowe pytania odnosnie Alfy to wal jak w dym, postaram sie pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niemal wszyscy polecają Alfę a Audi pewnie tysiące razy więcej jeździ ;) ale oczywiście jesteśmy tu między maniakami a nie wśród szarych kierowców jeżdżących 4 pierścieniami ;)
Z 2 podanych ja też brałbym Alfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magnetron napisał:

" ... Ja dostalem naprawde niezla oferte na Alfe, ..."

 

Możesz napisać coś więcej? W stosunku do tego co pokazuje konfigurator na oficjalnej stronie, dostałeś jakiś ciekawy rabat (jaki, jeśli wolno spytać), inne udogodnienia?

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnetron - dzieki za konkrety. Odczucia mamy podobne. Szkoda że mi nie po drodze do Ciebie to bysmy na żywo pogadali.. Jakbyś wybierał sie w świetokrzyskie to proszę daj znać chetnie sie spotkam....

Wiesz coś na temat aktywnego zawieszenia? Masz to? Handlowiec nie do końca wiedział o co chodzi....:(

I drugi temat... Da sie jakoś sparować telefon z multimediami żeby korzystać z map googla ? Coś jak mirrorlink? Czy zostaje tylko nawigacja fabryczna? Tu też miałem sprzeczne info od handlowców.... Tak na marginesie niekompetencja niektórych osób jest zadziwiająca.....

 

Dzięki Wam umawiam sie na koleją jazdę próbną...:biglol:

Znalazłem demówkę Veloce w Wawie.

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gazik napisał:

magnetron - dzieki za konkrety. Odczucia mamy podobne. Szkoda że mi nie po drodze do Ciebie to bysmy na żywo pogadali.. Jakbyś wybierał sie w świetokrzyskie to proszę daj znać chetnie sie spotkam....

Wiesz coś na temat aktywnego zawieszenia? Masz to? Handlowiec nie do końca wiedział o co chodzi....:(

I drugi temat... Da sie jakoś sparować telefon z multimediami żeby korzystać z map googla ? Coś jak mirrorlink? Czy zostaje tylko nawigacja fabryczna? Tu też miałem sprzeczne info od handlowców.... Tak na marginesie niekompetencja niektórych osób jest zadziwiająca.....

 

Dzięki Wam umawiam sie na koleją jazdę próbną...:biglol:

Znalazłem demówkę Veloce w Wawie.

 

 

 

 Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji n.t. android auto:

http://www.forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio/154741-android_auto-10.html

 

Możesz napisać, który dealer ma Veloce do jazd testowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gazik napisał:

Jakbyś wybierał sie w świetokrzyskie to proszę daj znać chetnie sie spotkam....

Nie planuje w najblizszym czasie.:P

 

42 minuty temu, Gazik napisał:

Wiesz coś na temat aktywnego zawieszenia? Masz to? Handlowiec nie do końca wiedział o co chodzi....:(

Mam u siebie. Niestety szczegolow technicznych nie znam i nie chce pisac bzdur. Teoretycznie powinno ono dostosowywac sie do nawierzni. Sztywnosc uzalezniona od wyboru trybu jazdy DNA. W tyrbie N i A stosunkowo komfortowe, w trybie D wyczuwalnie sztywniejsze (mozna zmiejszyc twardosc przec nacisniecie odpowiedniego przycisku).

Potwierdzam niestety brak kompetencji handlowcow Alfy.

 

57 minut temu, Gazik napisał:

Da sie jakoś sparować telefon z multimediami żeby korzystać z map googla ? Coś jak mirrorlink? Czy zostaje tylko nawigacja fabryczna? Tu też miałem sprzeczne info od handlowców

 

Godzinę temu, Gazik napisał:

Znalazłem demówkę Veloce w Wawie.

Postaraj sie wyciagnac samochod od dealera na dluzsza chwile, bo ja podczas 15-20 minutowej jazdy za wiele sie nie dowiedzialem. Koniecznie pobaw sie ustawieniami DNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wsiadaliście w Alfie na tylną kanapę? Strasznie krótkie drzwi, wysoko poprowadzone nadkole i niski dach powodują, że ciężko się wysiada i guza można nabić.

 

Z wysiadaniem też tak sobie.

 

 

Plastiki takie sobie.

 

Inna sprawa że Alfy kupuje się sercem ....

Zdjęcie z muzeum Alfy pod Mediolanem.

 

alfa.jpg

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu wsiadanie/ wysiadanie - dla mnie spoko ( 180cm - chudy), Tył rzeczywiście nadkole mocno wchodzi w drzwi - ale tam dzieciaki jeżdzą. 

 

I tu pytanie do magnetron - da sie w menu poustawiac żeby przedni fotel przy otwieraniu drzwi nie cofał się albo minimalnie cofał? - przecież to może komuś nogi co najmniej posiniaczyc, nie mówie juz o foteliku tyłem do kierunku jazdy. PAni handlowiec nie umiała mi na to odpowiedziec.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gazik napisał:

I tu pytanie do magnetron - da sie w menu poustawiac żeby przedni fotel przy otwieraniu drzwi nie cofał się albo minimalnie cofał?

W menu sie nie da niestety, ale sprawa zostala zgloszona do importera przez pare osob wiec zakladam, ze to kwestia czasu i kolejnego update-u oprogramowania i bedzie to mozna dezaktywowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...