Skocz do zawartości

Awaria:( :( :(!!!!!Pomocy!


Duchu

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, subleo napisał:

Wada konstrukcyjna, kwestia SBD została zbadana i wyjaśniona przez portugalskich naukowców:

https://www.researchgate.net/publication/274405313_Crankshaft_failure_analysis_of_a_boxer_diesel_motor

 

Bardzo ciekawa publikacja, fajnie ze ktos sprobowal rozgrysc problem.Dzieki za linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Duchu napisał:

Tak chodzą poliftowe wersje...

 

 

Mam polifta, 2.0 benzyna, nalatane połowe z tego co ty, kupiony w Polsce, wszystkie serwisy w aso lub carfit, bezwypadkowy/bezkolizyjny, myty, nacierany woskami, zmienione audio, kompleksowo wyciszony, konserwacja podwozia, cuda, niewidy...

 

Gdybym sprzedawał, a Ty dałbyś mi 30k to bym Ci zatankował do pełna, rozłożył czerwony dywan i jeszcze wcześniej podgrzał fotel ...

 

Niestety nie sprzedaje, bo wartość rynkowa tej wersji auta jest dużo niższa niż wynika to z jego zalet.

 

Reasumując, to przepłaciłeś i to zdrowo.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, benola napisał:

Myślę,że lepiej zrobić silnik u Carfita i masz gwarancje chyba na dwa lata i święty spokój,a nie wyrabiać jakieś kombinacje z przekładaniem benzyny,też nie wiadomo w jakim stanie.

 Gwarancja się skończy i co? Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie spróbować go sprzedać w takim stanie jakim jest.(palący, klepiący boxer SUBARU okazja!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastian32 napisał:

 

Mam polifta, 2.0 benzyna, nalatane połowe z tego co ty, kupiony w Polsce, wszystkie serwisy w aso lub carfit, bezwypadkowy/bezkolizyjny, myty, nacierany woskami, zmienione audio, kompleksowo wyciszony, konserwacja podwozia, cuda, niewidy...

 

Gdybym sprzedawał, a Ty dałbyś mi 30k to bym Ci zatankował do pełna, rozłożył czerwony dywan i jeszcze wcześniej podgrzał fotel ...

 

Niestety nie sprzedaje, bo wartość rynkowa tej wersji auta jest dużo niższa niż wynika to z jego zalet.

 

Reasumując, to przepłaciłeś i to zdrowo.

 

Po co dobijasz chłopaka...? :/ 

Pech jak nie powiem co, ale tak bywa jak kupujemy oczami w ciemno :/ Nauczka na przyszłość. Powodzenia w remoncie/sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karas napisał:

zawsze możesz też kupic goly silnik np z wersji my15:

http://allegro.pl/subaru-legacy-silnik-diesel-boxer-2015-i6780040160.html

i dać do przełozenia. Podobno te silniki są już wolne od wady z poczatkowych lat produkcji. Chyba najtańsze rozwiązanie z mozliwych. 

Super pomysł. Używany słupek za 13,5k zł. Kolejne kilka tysięcy za osprzęt (nie myślisz chyba, że stary będzie pasował?), kilka tysięcy za przekładkę. To wychodzi "taniej" niż w ASO naprawa na nowych elementach.

 

7 godzin temu, palmall napisał:

Nie remontuj tego ścierwa. Nie daj się wpuścić po raz drugi w maliny. Wystarczy raz.


Na forum powinien wisieć taki oczoje..y baner przestrzegający przed zakupem tego wynalazku. I to na stronie głównej. 

Zgadzam się w 100%. Ale SIP może mieć coś przeciwko takiemu banerowi na swojej stronie. :D

 

9 godzin temu, Duchu napisał:

 Gwarancja się skończy i co? Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie spróbować go sprzedać w takim stanie jakim jest.(palący, klepiący boxer SUBARU okazja!)

Jak pisałem wcześniej. Odezwij się do użytkownika Ferdek (https://forum.subaru.pl/profile/2386-ferdek/).

Ma doświadczenia podobne do Twoich. Mieszkacie w pobliżu, porozmawiajcie o Jego sposobie na ten sam problem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WOJO napisał:

Super pomysł. Używany słupek za 13,5k zł. Kolejne kilka tysięcy za osprzęt (nie myślisz chyba, że stary będzie pasował?), kilka tysięcy za przekładkę. To wychodzi "taniej" niż w ASO naprawa na nowych elementach.

a dlaczego stary ma nie pasowac ( chyba że wiesz coś czego my nie wiemy to napisz tzn ze jest to kompletnie nowa jednostka)?? :)  słupek to słupek wyciagasz stary silnik demontujesz z niego osprzęt ( skrzynie biegów, kolektory, turbo itp) przykrecasz do nowego słupka wkładasz silnik. najwiekszym problemem może być elektronika i wiązka silnika która może byc inna. I tak wyjdzie taniej niż 20k pln +...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do house_1 on połączył H6 z sbd i hula. 2 litrowy silnik bedzie za słaby do ori skrzyni (zbyt długie przełożenia)  a nie wiem czy przy zmianie skrzyni od 2 litrowki będzie pasować reszta napędu. Poza tym h6 to drugi w kategorii pancerności piec po ej20. Dodatkowo H6 potencjalnie mają lepszą kondycje, bo w zdecydowanej wiekszości są spięte z automatami.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

a dlaczego stary ma nie pasowac ( chyba że wiesz coś czego my nie wiemy to napisz tzn ze jest to kompletnie nowa jednostka)?? :)  słupek to słupek wyciagasz stary silnik demontujesz z niego osprzęt ( skrzynie biegów, kolektory, turbo itp) przykrecasz do nowego słupka wkładasz silnik. najwiekszym problemem może być elektronika i wiązka silnika która może byc inna. I tak wyjdzie taniej niż 20k pln +...

 

To chyba jeszcze większa rzeźba i druciarstwo niż przełożenie PB -> ON

 

Najlepiej zrób tak jak kolega wyżej opisał. Będziesz miał więcej frajdy z jazdy.

Edytowane przez palmall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, benola napisał:

Myślę,że lepiej zrobić silnik u Carfita i masz gwarancje chyba na dwa lata i święty spokój,a nie wyrabiać jakieś kombinacje z przekładaniem benzyny,też nie wiadomo w jakim stanie.

Carfit ma niezłą promocję na blok... Warto się zainteresować. Będzie auto na długie lata.

Pozdrowienia!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luke Skywalker napisał:

Carfit ma niezłą promocję na blok... Warto się zainteresować. Będzie auto na długie lata.

Pozdrowienia!

Luke

 Tzn.

Jak policzysz z 15k za blok, to dochodzi jeszcze sprzęgło i parę innych gratów. Zapewne skończy się na 25-27tys. Wszystko pod warunkiem, że nie wyjdą niespodzianki.

A ja się zastanawiam na dieslem po wymianie silnika na nowy po zmianach konstrukcyjnych. Chyba zaryzykuję, bo nie mam czym jeździć.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Duchu napisał:

 Gwarancja się skończy i co? Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie spróbować go sprzedać w takim stanie jakim jest.(palący, klepiący boxer SUBARU okazja!)

Jak będziesz dbał o silnik,wymieniał olej w terminach lub wcześniej,oczywiście dobry olej,nie deptał zimnego,lał dobre paliwo,to będziesz długo jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, benola napisał:

Jak będziesz dbał o silnik,wymieniał olej w terminach lub wcześniej,oczywiście dobry olej,nie deptał zimnego,lał dobre paliwo,to będziesz długo jeździł.

Chętnie poczytam o konkretach, bo frazesy każdy potrafi napisać... :D

Mam wrażenie, że akurat przy tym silniku potrzebne jest więcej szczęścia niż ponad normalnego dbania o silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, benola napisał:

Jak będziesz dbał o silnik,wymieniał olej w terminach lub wcześniej,oczywiście dobry olej,nie deptał zimnego,lał dobre paliwo,to będziesz długo jeździł.

A dasz gwarancję bo jak nie to nie pisz głupot i nie mieszaj ludziom w głowie. Miej nadzieję, że tobie to pomoże a nadzieja umiera ostatnia.

Ja bym sprzedał lub poszedł do Carfita. Decydowałby rzut monetą. Jak dużo jeździsz to rozważyłbym Carfita, jak mało (poniżej 20tkm rocznie) to bym sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 21:26, Karas napisał:

zawsze możesz też kupic goly silnik np z wersji my15:

http://allegro.pl/subaru-legacy-silnik-diesel-boxer-2015-i6780040160.html

i dać do przełozenia. Podobno te silniki są już wolne od wady z poczatkowych lat produkcji. Chyba najtańsze rozwiązanie z mozliwych. 

To jest Panie cena za goły słupek...takie rozwiązanie kosztuje ok 27k

1 godzinę temu, benola napisał:

Jak będziesz dbał o silnik,wymieniał olej w terminach lub wcześniej,oczywiście dobry olej,nie deptał zimnego,lał dobre paliwo,to będziesz długo jeździł.

To już cała recepta na szczęśliwe życie? ;P

3 godziny temu, lojszczyk napisał:

 Tzn.

Jak policzysz z 15k za blok, to dochodzi jeszcze sprzęgło i parę innych gratów. Zapewne skończy się na 25-27tys. Wszystko pod warunkiem, że nie wyjdą niespodzianki.

A ja się zastanawiam na dieslem po wymianie silnika na nowy po zmianach konstrukcyjnych. Chyba zaryzykuję, bo nie mam czym jeździć.

Sprzedam Ci swojego w promocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sławek1 napisał:

A dasz gwarancję bo jak nie to nie pisz głupot i nie mieszaj ludziom w głowie. Miej nadzieję, że tobie to pomoże a nadzieja umiera ostatnia.

Ja bym sprzedał lub poszedł do Carfita. Decydowałby rzut monetą. Jak dużo jeździsz to rozważyłbym Carfita, jak mało (poniżej 20tkm rocznie) to bym sprzedał.

Gwarancję to masz na nowy lub na naprawę,a dbanie o silnik na pewno zwiększa szanse na dłuższą poprawną pracę.A stosowanie dobrych materiałów eksploatacyjnych nie jest mieszaniem w głowie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10 kwietnia 2017 o 14:36, Luke Skywalker napisał:

Carfit ma niezłą promocję na blok... Warto się zainteresować. Będzie auto na długie lata.

Pozdrowienia!

Luke

 

30tys+ 22tys+ Xtys= stare auto SBD

 

interes życia

sorry ale tak to widzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...