Skocz do zawartości

Reflektory w Forester XT 2017


Lesiorip

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - sprawdzałem kiedyś jakie mam zamontowane w foresterze - z fabryki wyjechał z palnikami firmy Koito. Jak poszperałem w internecie, to znalazłem takie palniki w zagranicznych sklepach. Była przy nich informacja, że to są specjane palniki, które można wymieniać pojedynczo, bo po wymianie nowy świeci takim samym światłem - jak ten używany. Ja to rozumiem tak, że po prostu jasność i temperatura barwowa są tak dobrane, że świecą mniej więcej tak jak częściowo zużyty już palnik.

Zresztą dokładnie takie same palniki dostosowane do tego zużytego sprzedaje Philips

Z tego co pamiętam, to w forku SG była taka sama sytuacja - fabryczne palniki były z serii tych "używanych", na szczęście można było dokupić do nich zamienniki o normalnych, czyli lepszych od fabrycznych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie jest regulacja - samopoziomowanie w SJ ?

na tej samej zasadzie co w SH ? (czyli lubiąca się zaciąć/zapiec szczególnie z przodu dźwigienka przy łączniku stabilizatora?  którą tylko można kupić w ASO z elektryką)

czy coś lepszego zastosowali w SJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 19:57, Jacocz napisał:

W serwisie zgłosiłem problem i podobno tyle co mogli podnieśli do góry . Efekt prawie żaden . Szkoda że nie ma innych żarnikow  

 

 

Ja wyjechałem z salonu na LED-ch to z perspektywy czasu to tragedia była. Lewy reflektor trzymał kierunek, ale za krótko świecił, aby miał normalny zasięg to konieczny był pełen obrót śruby przy reflektorze, Prawy potrzebował podniesienia o ok 3/4 obrotu i dodatkowo świecił na pobocze, by go przywrócić, by świecił na jezdnię, to potrzeba było 3 pełne obroty drugą śrubą!!!

Ja ustawiam sobie ma prostej pustej drodze, zasłaniając ręcznikiem raz jeden, raz drugi reflektor. Wiele lat temu mi w stacji kontroli pojazdów ustawili na przyrządach i było za krótko, podniosłem sobie. Po roku wizyta w tej samej stacji i nie mieli uwag do ustawienia świateł. Po tym doświadczeniu, że na stacji nie zawsze jest ok, sam sobie korygowałem ustawienia w każdym następnym aucie i na przeglądach okresowych nikt nie miał zastrzeżeń. Poniżej zdjęcie z internetu z poglądem zasięgu świecenia świateł mijania różnych aut

 

 

reflektory_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drodze nie każdy ma świadomość, że jak ma dobrze ustawione światła a obciąży tył czy bagażnik, by zrobić użytek z pokrętła po lewej stronie i obniżyć zasięg, tacy też się zdarzają, ale co zrobić...live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostactwo to jest ustawiać światła na drodze bez żądnej wiedzy jak to zrobić .

Za taka luksusową usługę  na SKP biorą całe 20-50 zł. Najlepiej robić to przy ścianie porównawczej bo wózek trzeba ustawić na dobrej wysokości co mało kto robi .

Ale lepiej po cebulacku oślepiać wszystkich bo widzę dalej 

Edytowane przez Karenz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, 

Odgrzeje kotleta co by nowego wątku nie zakładać. 

Zakupiłem zza oceanu Forestera 2.0XT 2018r. Touring Eyesight. Zgodnie z informacją ASO w tym samochodzie zamontowane są reflektory o numerach : 84002SG270 i 84002SG260. I pytanie jest takie czy jeśli zakupię zwykłe lampy halogenowe jak w aukcji poniżej to będę musiał coś przerabiać czy po prostu wkładam i spinam. 

 TYC https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-16-europa-silnik-nowe-lampy-kpl-13110842172 

pozdro

Edytowane przez Klimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tych LEDów: świecą bardzo ładnie, mocno i wyraźnie, choć mi trochę brakuje tej rozmytej szarej strefy.

Ale mają pewną wadę: w zimie, gdy pada śnieg albo lód, zaklejają się bardzo szybko, bo są ZIMNE. Zwłaszcza marznący deszcz to totalna porażka - spryskiwacz tego nie oczyści, a ręką się też nie zawsze da. Doświadczyłem tego osobiście.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 20:46, subarutux napisał(a):

świecą bardzo ładnie, mocno i wyraźnie

ja mam odmienne zdanie, mam porównanie do reflektorów led w Golfie 7 i Lexusie (zwykłe nie matrycowe itp), to te w Foresterze nie są żadną rewelacją, jedyna ich zaleta to że są skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 10:26, Klimson napisał(a):

Witam, 

Odgrzeje kotleta co by nowego wątku nie zakładać. 

Zakupiłem zza oceanu Forestera 2.0XT 2018r. Touring Eyesight. Zgodnie z informacją ASO w tym samochodzie zamontowane są reflektory o numerach : 84002SG270 i 84002SG260. I pytanie jest takie czy jeśli zakupię zwykłe lampy halogenowe jak w aukcji poniżej to będę musiał coś przerabiać czy po prostu wkładam i spinam. 

 TYC https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-16-europa-silnik-nowe-lampy-kpl-13110842172 

pozdro

Nie, nie będą pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
4 godziny temu, Guliwer napisał(a):

Czy ktoś wymieniał samodzielnie skrętne LEDY w polifcie SJ? Do Subaru mam kawałek, ale jak mus to mus.


Wymieniasz, podłączasz i działa. W SSM jest tylko opcja testowania. Nic się nie kalibruje.  Na stacji kontroli regulujesz tylko wysokość, wiadomo.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ir3n3usz napisał(a):

Wymieniasz, podłączasz i działa. W SSM jest tylko opcja testowania. Nic się nie kalibruje.  Na stacji kontroli regulujesz tylko wysokość, wiadomo.

No no potrzebuję tylko numer części i adres sklepu, bo jakoś nie mogę namierzyć w sieci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ir3n3usz napisał(a):

https://dealerzy.subaru.pl/ zgodnie z regulaminem ;-)
Z tego co pamiętam, chyba 7tyś zł sztuka

Ale że co, żarówki też muszę kupować u Dealera:

obraz.png.4c459a95de474e29ad2f85202430fdaf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 21:25, Guliwer napisał(a):

Ale że co, żarówki też muszę kupować u Dealera:

obraz.png.4c459a95de474e29ad2f85202430fdaf.png

No niestety nierozbieralny reflektor :facepalm: czas pomyśleć o SG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...