Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.08.2021 o 06:26, ewemarkam napisał:

Zauważyłem po swoim telefonie że.... Szybkie ładowanie daje Ci oczywiście szybciej pełny akumulator, ale nie jest to jakby taka samą ilość energii niż gdyby ładować wolniej. Wolniejsze ładowanie wciska jakby więcej energii do baterii. Inaczej mówiąc telefon naładowany szybko do 100% będzie trzymał krócej niż ładowany do 100% wolniej. I druga sprawa jeśli zależy nam na żywotności baterii to nie ładujemy w nocy, a w dzień i odpinamy przy ok 80% wyladowujemy do 20%, i raz na miesiąc do 100%. Chemia w ogniwach najbardziej zużywa się przy pełnym naładowaniu. Dlatego gdy np kupujemy coś powystawowego z baterią, to będziemy pewni że ma zużyty akumulator bardziej niż normalnie używany sprzęt.

mam przykład z życia:

ja i kumpel kupiliśmy ponad rok temu nowe p30pro. Ja ładuję od początku 20W ładowarką od starszego modelu, rzadko kiedy dodaną 40W. Kolega zaś nie miał wcześniej huawei i ładuje dodaną w/w 40W. Po roku jego bateria znacznie krócej trzyma niż moja, mimo większego użytkowania przeze mnie względem jego. On już po pół roku marudził na swój akumulator.

 

Btw. ja ładuję 10-90% kiedy tylko mogę, bo też wyczytałem, że 90-100 działa "destrukcyjnie".

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

do 80% ładuj powyżej 80% nie zalecane

 

Polecam tą aplikacje do kontrolowania ładowania baterii, przy 80% brzęczy telefon z informacją o odłączeniu go od ładowania

 

 

Screenshot_20210819-211101_AccuBattery.jpg

Screenshot_20210819-211513_AccuBattery.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biglol: i tak baterii Li-ion w smartfonie nie naładujesz do 100% ważniejsza jest żeby jej nie rozładować po niżej 20% ;). Taka aplikacja ma sen do urządzeń które są cały czas podłączone do ładowarki np: tablet powieszony przed salką konferencyjną w który jest rezerwacja , wtedy aplikacja monitoruje naładowanie i rozładowanie akumulatora ;)

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ipsx82 napisał:

do 80% ładuj powyżej 80% nie zalecane

 

Polecam tą aplikacje do kontrolowania ładowania baterii, przy 80% brzęczy telefon z informacją o odłączeniu go od ładowania

A sama ta aplikacja ile zużywa zasobów i energii skoro ciągle monitoruje naszego smartfona w tle.

Bo trochę to wygląda jak kiedyś mocno modne aplikacje do czyszczenia i usuwania innych aplikacji, które to niby przyspieszały nasz telefon... a z mojego doświadczenia wynika, że po prostu im mniej rzeczy na telefonie tym lepiej, szczególnie tych, które chodzą w tle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie powinno być tak, że każda bateria powiina być wyposażona w taki moduł elektroniczny, który dba o jej żywotność a w sposób mniej lub bardziej powiązany o naszą planetę? To chyba nie jest już technologia kosmiczna by cos takiego było w każdej baterii/telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neutrino33 napisał:

A czy nie powinno być tak, że każda bateria powiina być wyposażona w taki moduł elektroniczny, który dba o jej żywotność a w sposób mniej lub bardziej powiązany o naszą planetę? To chyba nie jest już technologia kosmiczna by cos takiego było w każdej baterii/telefonie.

 

 

Pffffff. Kiedy padnie Ci bateria, to pomyślisz, żeby zamiast płacić za jej wymianę, to dołożyć i kupić nowy telefon = profit dla producentów. Myślisz, że oni dbają o planetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pffffff. Kiedy padnie Ci bateria, to pomyślisz, żeby zamiast płacić za jej wymianę, to dołożyć i kupić nowy telefon = profit dla producentów. Myślisz, że oni dbają o planetę?
Problem w tym żeby kupić jeszcze dobra baterię. Jest pełno podróbek. Za oryginalne producent sobie krzyczy tyle że lepiej kupić nowy telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie powinno być tak, że każda bateria powiina być wyposażona w taki moduł elektroniczny, który dba o jej żywotność a w sposób mniej lub bardziej powiązany o naszą planetę? To chyba nie jest już technologia kosmiczna by cos takiego było w każdej baterii/telefonie.
 
Jest, to tzw BMS. Każda go ma, ale on dba o to aby nie wybuchła podczas ładowania, choć to i tak potrafi zrobić, aby się nie przegrzała podczas ładowania. Jeśli napięcie spadnie za nisko to nie wypuszcza go na styki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

 

Pffffff. Kiedy padnie Ci bateria, to pomyślisz, żeby zamiast płacić za jej wymianę, to dołożyć i kupić nowy telefon = profit dla producentów. Myślisz, że oni dbają o planetę?

 

Wiem, że nie ale może warto wreszcie coś zacząć robić w tym kierunku bo jak na razie to strategia ta przynosi korzyść (dość krótkowzroczną) producentom i nikomu innemu.

 

Godzinę temu, ewemarkam napisał:
1 godzinę temu, rosaskc napisał:
 
Pffffff. Kiedy padnie Ci bateria, to pomyślisz, żeby zamiast płacić za jej wymianę, to dołożyć i kupić nowy telefon = profit dla producentów. Myślisz, że oni dbają o planetę?

Problem w tym żeby kupić jeszcze dobra baterię. Jest pełno podróbek. Za oryginalne producent sobie krzyczy tyle że lepiej kupić nowy telefon.

Może wreszcie nowe rzeczy powinny być absurdalnie drogie a naprawa tych już wyprodukowanych możliwa (chodzi o to by rzeczy były tak konstruowane by dawały się w sposób szybki i łatwy naprawiać) 

 

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Jest, to tzw BMS. Każda go ma, ale on dba o to aby nie wybuchła podczas ładowania, choć to i tak potrafi zrobić, aby się nie przegrzała podczas ładowania. Jeśli napięcie spadnie za nisko to nie wypuszcza go na styki.

 

Tak właśnie mi sie zdawało, ale czy system ten nie może pójść o krok...no dobra, kilka kroków dalej i zadbać o coś więcej niż tylko zapobieganie detonacji czy przegrzewaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Neutrino33 napisał:

strategia ta przynosi korzyść (dość krótkowzroczną) producentom i nikomu innemu.

Na tym polega korporacyjny biznes. Troska o coś zawsze wynika tylko wtedy gdy pozwala zarobić większą kasę. Może faktycznie linia telefonów Bio/Eko itp. z takim układem za +50% ceny. Do tego zdjęcie jakiegoś lasu/małpki na opakowaniu + jakaś fikcyjna naprędce sklecona fundacja rekomendująca nowe podejście. Jakiś pomysł na biznes jest :D 

11 minut temu, Neutrino33 napisał:

Może wreszcie nowe rzeczy powinny być absurdalnie drogie a naprawa tych już wyprodukowanych możliwa (chodzi o to by rzeczy były tak konstruowane by dawały się w sposób szybki i łatwy naprawiać) 

Były już rzeczy super trwałe (auta z początku lat 90 ubiegłego stulecia). Producentom to się nie opłacało. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

Na tym polega korporacyjny biznes. Troska o coś zawsze wynika tylko wtedy gdy pozwala zarobić większą kasę. Może faktycznie linia telefonów Bio/Eko itp. z takim układem za +50% ceny. Do tego zdjęcie jakiegoś lasu/małpki na opakowaniu + jakaś fikcyjna naprędce sklecona fundacja rekomendująca nowe podejście. Jakiś pomysł na biznes jest :D 

Były już rzeczy super trwałe (auta z początku lat 90 ubiegłego stulecia). Producentom to się nie opłacało. 

 

...a może czas poukładać świat tak by nie kręcił się wokół pieniędzy. Kiedyś w wątku rozlużniającym atmosferę bodajżę ktoś wrzucił mema mówiącego, że jesteśmy jedynymi zwierzętami, które płacą za życie/mieszkanie na tej planecie...i to śmiemy nazywać cywilizacją istoty myślącej.

Bywa, że nie mogę zasnąć zastanawiając się dokąd zmierzamy.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Neutrino33 napisał:

że jesteśmy jedynymi zwierzętami, które płacą za życie/mieszkanie na tej planecie

Zawsze można spróbować wrócić do czasów kiedy każdy wszystko sam robił, bez handlu czy wymiany.

18 minut temu, Neutrino33 napisał:

Bywa, że nie mogę zasnąć zastanawiając się dokąd zmierzamy

Do samozagłady, zazwyczaj tak się to kończy kiedy jest więcej do wyżywienia niż zasobów. Zniszczymy warunki do naszego życia (lub coś innego je zakłóci) i podzielimy losy dinozaurów. Rządzący nie mają tu wiele do stracenia, bo zmiany i tak ich nie obejmą bo ponad połowę życia mają za sobą. Ostatnie 30 lat redukcji emisji to raczej działania pozorne, lub wypychanie jej w inne rejony świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Zawsze można spróbować wrócić do czasów kiedy każdy wszystko sam robił, bez handlu czy wymiany.

Pieniądz juz dawno przestał być li tylko ułatwieniem wymiany towarów i usług a od ostatnich stu lat co najmniej jest warością samą w sobie i w tym ja raczej upatruję upadku jego sensu. Do tego dokłada się teoria koniecznośći ciągłego wzrostu, która też jest sztuczna z natury, że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ewemarkam napisał:
9 godzin temu, rosaskc napisał:
 
Pffffff. Kiedy padnie Ci bateria, to pomyślisz, żeby zamiast płacić za jej wymianę, to dołożyć i kupić nowy telefon = profit dla producentów. Myślisz, że oni dbają o planetę?

Problem w tym żeby kupić jeszcze dobra baterię. Jest pełno podróbek. Za oryginalne producent sobie krzyczy tyle że lepiej kupić nowy telefon.

To zależy, ostatnio wymieniłem baterię w Samsungu Note 9 (zbyt dobry ten telefon by się go pozbywać ot tak, bez walki) zapłaciłem 220zł w oficjalnym serwisie Samsunga, z gwarancją na wymienioną część oraz na szczelność telefonu po wymianie. I mam jakby nowy telefon znowu:)Nie jest tanio, fakt ale nic nie kupię co by się choć trochę zbliżyło jakością do Nota 9 nawet za potrojoną wartość usługi.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamW202 napisał:

To zależy, ostatnio wymieniłem baterię w Samsungu Note 9 (zbyt dobry ten telefon by się go pozbywać ot tak, bez walki) zapłaciłem 220zł w oficjalnym serwisie Samsunga, z gwarancją na wymienioną część oraz na szczelność telefonu po wymianie. I mam jakby nowy telefon znowu:)Nie jest tanio, fakt ale nic nie kupię co by się choć trochę zbliżyło jakością do Nota 9 nawet za potrojoną wartość usługi.

I o to właśnie chodzi by produkt był tak dobry (zarówno subiektywnie jak i obiektywnie) byś nie czuł potrzeby jego zmiany a był zdecydowany naprawiać go.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, poszukuję pomocy w doborze telefonów dla rodziców. Od kiedy mam Pixela zupełnie przestałem się tematem słuchawek interesować. Obecnie rodzice mają dwa abonamenty w Orange (bez limitów rozmów SMS/MMS jakiś nieduży internet - ale wystarczający), koszt wraz ze spłatą dwóch prostych telefonów to okolice 80 zł - lojalka na trzy lata. Teraz umowa wygasa i jest potrzeba dobrania dwóch telefonów. Wchodzę na Orange i zupełnie nie znam tych chińczyków. Mają robić zdjęcia (jak to dziadkowie), bateria ma długo trzymać i słuchawka bez bajerów ale te 2-3 lata powinna wytrzymać. 

Na początku myślałem by na raty im kupić 2 x Moto G9 Power i osobno sam abonament ogarniać... ale nie wiem czy nie za wielkie telefony będą i czy nie ma czegoś ciekawszego na rynku.

Na plus z pewnością w miarę goły android i Moto zdaje się ciągle mimo zawirowań jako tako wypuszcza aktualizacje zabezpieczeń. Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, poszukuję pomocy w doborze telefonów dla rodziców. Od kiedy mam Pixela zupełnie przestałem się tematem słuchawek interesować. Obecnie rodzice mają dwa abonamenty w Orange (bez limitów rozmów SMS/MMS jakiś nieduży internet - ale wystarczający), koszt wraz ze spłatą dwóch prostych telefonów to okolice 80 zł - lojalka na trzy lata. Teraz umowa wygasa i jest potrzeba dobrania dwóch telefonów. Wchodzę na Orange i zupełnie nie znam tych chińczyków. Mają robić zdjęcia (jak to dziadkowie), bateria ma długo trzymać i słuchawka bez bajerów ale te 2-3 lata powinna wytrzymać. 
Na początku myślałem by na raty im kupić 2 x Moto G9 Power i osobno sam abonament ogarniać... ale nie wiem czy nie za wielkie telefony będą i czy nie ma czegoś ciekawszego na rynku.
Na plus z pewnością w miarę goły android i Moto zdaje się ciągle mimo zawirowań jako tako wypuszcza aktualizacje zabezpieczeń. Help!
Jest, jeszcze POCO M3.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, lukasdraz napisał:

Mam możliwość kupienia Xiaomi Mi11 z polskiej dystrybucji za 2100 zł. Ktoś ma go może? Opłaca się ? W sklepach ten model kosztuje ponad 3 tyś z tego co widzę.

 

Mam 9 PRO z 6GB ramu, 128GB pamięci wewnętrznej i śmiga jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, llkuba napisał:

 

Mam 9 PRO z 6GB ramu, 128GB pamięci wewnętrznej i śmiga jak szalony.

Ja od paru lat mam zwykłą 9 i powoli bateria się robi słaba dlatego szukam czegoś nowego aczkolwiek myślałem o mniejszym budżecie. Ale cena za 11 jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukasdraz napisał:

Ja od paru lat mam zwykłą 9 i powoli bateria się robi słaba dlatego szukam czegoś nowego aczkolwiek myślałem o mniejszym budżecie. Ale cena za 11 jest atrakcyjna.

 

Bardzo atrakcyjna ile ma GB ramu ? I pamięci zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukasdraz napisał:

8/256

Używany 3 miesiące i wzięty z Orange

 

Rewelacja :thumbup:, za mojego w tym roku albo na końcu zeszłego roku zapłaciłem około 1000 zł, nie zastanawiał bym się. Jeżeli nie był naprawiany to cena jest rewelacyjna tym bardziej, że przez Covid elektronika podrożała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...