Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ipsx82 napisał:

 

Dla zwykłego uczciwego obywatela nie da rady ale dla przestępcy, który wyłudza kredyt bez problemu sam pesel i nr dowodu  bez plastika ... taka ta cyfryzacja.

Nie wystarczy. Zazwyczaj ma Twoje pełne dane, które wyciągnął z niepatchowanego telefonu albo komputera. Przy okazji przechwytuje też ma Twoje piny i hasła. A potem na ich podstawi robi sobie dowód "kolekcjonerski" i robi potem co chce. Np. wyrabia sobie duplikat Twojej karty SIM i nawet jak masz potwierdzenia przelewów na telefon wysyłane na SMS to ma wszystko żeby wyczyścić konto. Dlatego jak słyszę że ktoś celowo wyłącza patchowanie jak niektórzy powyżej, to tylko się uśmiecham pod nosem, bo to nie jest pytanie "czy" utraci swoje dane, tylko pytanie jest "kiedy"...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

24 minuty temu, skwaro napisał:

Nie wystarczy. Zazwyczaj ma Twoje pełne dane, które wyciągnął z niepatchowanego telefonu albo komputera. Przy okazji przechwytuje też ma Twoje piny i hasła. A potem na ich podstawi robi sobie dowód "kolekcjonerski" i robi potem co chce. Np. wyrabia sobie duplikat Twojej karty SIM i nawet jak masz potwierdzenia przelewów na telefon wysyłane na SMS to ma wszystko żeby wyczyścić konto. Dlatego jak słyszę że ktoś celowo wyłącza patchowanie jak niektórzy powyżej, to tylko się uśmiecham pod nosem, bo to nie jest pytanie "czy" utraci swoje dane, tylko pytanie jest "kiedy"...

 

Prędzej wyłuądzą dane z serwerów instytucji rządowych niż z mojego smartfona :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 08:26, czekker napisał:

 

Programowanie to taki ciężki kawałek chleba, a Ty jeszcze chcesz, żeby dokumentację pisali..? ;)

BTW, współczesne auta to kompy na czterech kołach - pomyśl sobie, że ci sami ludzie ogarniają soft w samochodach :facepalm::biglol:

 

Masz rację, może wiele wymagam, nie jestem programistą, ale weźmy taki Discord... Nie dość, że aktualizacje wyrzucają konkretne okienko, które informuje o tym co zostało zmienione i często jest tam sporo do poczytania, to na dodatek wszystko jest przetłumaczone na polski często w bardzo przyjazny sposób - wskazujacy, że robią to ludzie, a nie Gtranslator. I z Discorda też codziennie korzystają tysiące ludzi i z pewnością też ich serwery są narażone na cyber ataki. Więc jednak można się wziąć i robić dobrą robotę. Pomijam fakt, że nie niezależnie od tego czy się płaci za Discord Nitro czy korzysta z darmowej wersji to nie ma tam reklam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orear napisał:

weźmy taki Discord...

 

Pewnie, że sie da - wystarczy tylko chcieć..

 

Sam lubię poczytać co tam np. w Firefox'ie dłubią:

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/notes/

https://www.mozilla.org/en-US/security/known-vulnerabilities/firefox/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jmiciuk napisał:

Ale twierdzisz że serwery instytucji rządowych są takie dobre czy telefony takie kiepskie ? 

Bo to pierwsze raczej wątpliwe jest 

Telefon znacznie łatwiej zaatakować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skwaro napisał:

Mylisz się :)

 

Raczej nie dowiemy się, że był atak hakerski na serwery rządowe. Nawet jak zgubię smartfona to wszystko zablokuję i powiadomię odpowiednie organy, banki itd. Zgubię kartę Visa to też ją zablokuje. 

 

4 minuty temu, skwaro napisał:

Telefon znacznie łatwiej zaatakować.

 

Telefon czy Smartfon bo to jest różnica. Moi rodzice mają takie smartfony na których nie działają żadne aplikacje bankowe itd jedyne co możesz to ściągnąć kontakty :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, llkuba napisał:

 

Raczej nie dowiemy się, że był atak hakerski na serwery rządowe. Nawet jak zgubię smartfona to wszystko zablokuję i powiadomię odpowiednie organy, banki itd. Zgubię kartę Visa to też ją zablokuje. 

Ja z racji branży w której robię raczej się dowiem, ale niekoniecznie będą to informacje publicznie dostępne. Chociaż większość takich zdarzeń z przeszłości wcześniej czy później wypłynęła.

A smartfona wcale nie musisz zgubić, żeby ktoś przejął wszystkie dane z niego. Wystarczy że wejdziesz niezaktualizowanym telefonem na zainfekowaną stronę www. Zdziwiłbyś się ile jest przypadków utraty całości oszczędności przez niezabezpieczonego smartfona...

3 minuty temu, llkuba napisał:

Telefon czy Smartfon bo to jest różnica. Moi rodzice mają takie smartfony na których nie działają żadne aplikacje bankowe itd jedyne co możesz to ściągnąć kontakty :biglol:.

Oczywiście mowa o smartfonie. Tradycyjne telefony są coraz rzadziej spotykane.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skwaro napisał:

Wystarczy że wejdziesz niezaktualizowanym telefonem na zainfekowaną stronę www. Zdziwiłbyś się ile jest przypadków utraty całości oszczędności przez niezabezpieczonego smartfona...

 

Tak tylko, że w moi przypadku muszę potwierdzić czy pobrać itd. Każda aplikacja pyta mi się czy pozwalam na dostęp np: kontaktów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

 

Tak tylko, że w moi przypadku muszę potwierdzić czy pobrać itd. Każda aplikacja pyta mi się czy pozwalam na dostęp np: kontaktów itd.

Gdyby tak było, to nie byłoby wirusów na telefonach :)

 

Poczytaj o tylko jednym z przypadków, a takich jest jest mnóstwo i praktycznie z każdym oprogramowaniem:

https://www.zdnet.com/article/popular-apps-on-google-play-linked-to-old-remote-code-execution-bugs/

Dodam tylko że Remote Code Execution pozwala na zdalne zrobienie WSZYSTKIEGO z Twoim telefonem bez Twojej wiedzy i zgody.

 

A na dokładkę info ze styczna, tym razem dotyczące samego Androida:

https://threatpost.com/google-warns-of-critical-android-remote-code-execution-bug/162756/

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JobForACowboy napisał:

Proszę cię.... Równie dobrze noś papierkowe dokumenty, nie posługuj się internetem tylko pocztą tradycyjną, a przelewy dalej rób na Poczcie, wypełniając blankiety. emoji846.png

Jako że mam już ponad 40 lat i byłem wychowany w sumie już w 3 systemach, to lekko podjeżdżacie naftą... emoji6.png

Nie wiem o co ci chodzi.

 

Ale widzę, że już wiesz wszystko. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos aktualizacji różnych..

Pamiętam jak daaaawno temu firma, do której mam sentyment czyli Sun Microsystems, w taki oto sposób łatała mailtool'a w SunOS/Solaris (opisy kolejnych łatek - wyciąg z README):

 

(from 102839-01)
1222943 S494_FCS mailtool always dumps core when load the mail spool.

 

(from 102839-02)
1210714 Mailtool attachments with subtypes are not displayed with the correct icon as defined by the cetable.

 

(from 102839-03)
4017858 mailtool patch 102839-02 patch corrupts multipart mail

 

(from 102839-04)
4050471 When sorting folder by time and date, mailtool doesn't properly sort the mails.

 

A jeszcze lepsze było README.106125-04 (patch for patchadd and patchrm):

 

Problem Description:
4137237 patchadd 106300-01 results in rm -rf / as root

 

:biglol:

 

  • Dzięki! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

Ja jak zgubie telefon to przepadam na amen bo mam w etui telefonu prawko, dowód osobisty, karty płatnicze i wejściówkę do selgrosu oraz Sobieskiego. Dzięki temu etui nie muszę się martwic o portfel, którego często zapominałem zabrać z domu.

`a po co tak? :) w mObywatel masz wszystko, używając systemów płatniczych typu Apple Pay, Google Pay rozwiązujesz problem kart, apką selgrosu albo do kart (ja używam Stocard i tam mam wszsystkie karty od Leroya do Selgrosa, Smyka itp.) Jedyny problem to bateria ale przy normalnym użyciu 2-3 dni to nie jest tragedia. No i jak zgubisz telefon to nie trzeba tych plastików od nowa robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Gdyby tak było, to nie byłoby wirusów na telefonach :)

 

Poczytaj o tylko jednym z przypadków, a takich jest jest mnóstwo i praktycznie z każdym oprogramowaniem:

https://www.zdnet.com/article/popular-apps-on-google-play-linked-to-old-remote-code-execution-bugs/

 

 

Wirusy są i będą z nami. Jeszcze nie dawno w mikrokontrolerach Intela była ukryta podatność na złamanie zabezpieczeń sprzętowych, żeby uzyskać 100% ochronę należy wymienić płytkę krzemową na płycie głównej :biglol:.

 

Problem jest taki, że jedna łatka zamyka furtkę ale może otworzyć drugą, jesteśmy tylko ludźmi. 

 

Aktualizuję tylko to co uważam za słuszne, nie korzystam z większości aplikacji Messenger, Facebook itd a większość mają wymuszone zatrzymanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JobForACowboy napisał:

.... To gubię tylko urządzenie. Ty jak zgubisz portfel, to gubisz tożsamość, którą można szybko wykorzystać i narobić Ci problemów. Jedynym plusem tego kraju jest jedna z najlepszych cyfryzacji w EU.

Z tego co piszesz, to raczej Ty popadasz w skrajność, żyjąc tu i teraz...
 

To ciekawe, bo z mojej perspektywy to właśnie ty gubisz wszystko gubiąc telefon, bo tam masz całe swoje dane, żeby nie powiedzieć całe swoje życie. W portfelu mam trochę gotówki, jakąś kartę i prawo jazdy...jest to niewątpliwie problem, ale bardziej przeraża mnie fakt zgubienia telefonu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie aplikacja bankowa , poczta email i problem bardzo wielki po zgubieniu telefonu. Nieuczciwy znalazca telefonu mając te dane bez problemu oczyści konto. Nie wiem czy mi cos to da ale u siebie telefon zabezpieczyłem dwoma odciskami palca (jeden z lewej ręki drugi z prawej) oraz pinem 12 cyfrowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

W telefonie aplikacja bankowa , poczta email i problem bardzo wielki po zgubieniu telefonu. Nieuczciwy znalazca telefonu mając te dane bez problemu oczyści konto. Nie wiem czy mi cos to da ale u siebie telefon zabezpieczyłem dwoma odciskami palca (jeden z lewej ręki drugi z prawej) oraz pinem 12 cyfrowym :P

Tu doszedłeś do meritum. 

To już nie te czasy, że byle zlodziejaszek po zdobyciu telefonu uzyska dostęp do wszystkich danych. Ba, czasami nawet telefonu nie odblokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Neutrino33 napisał:

To ciekawe, bo z mojej perspektywy to właśnie ty gubisz wszystko gubiąc telefon, bo tam masz całe swoje dane, żeby nie powiedzieć całe swoje życie. W portfelu mam trochę gotówki, jakąś kartę i prawo jazdy...jest to niewątpliwie problem, ale bardziej przeraża mnie fakt zgubienia telefonu.

ze zgubionego/skradzionego kasuje wszystko zdalnie. Przeciętny znalazca/złodziej raczej z niego i tak nie skorzysta, chyba że jest moim klonem. Kupuje nowy telefon, wgrywam wszystko na nowo i tego samego dnia mogę mieć ponowny dostęp do wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radekk napisał:

ze zgubionego/skradzionego kasuje wszystko zdalnie. Przeciętny znalazca/złodziej raczej z niego i tak nie skorzysta, chyba że jest moim klonem. Kupuje nowy telefon, wgrywam wszystko na nowo i tego samego dnia mogę mieć ponowny dostęp do wszystkiego

A widzisz...najwyraźniej masz w tym wprawę, bo ja to nawet telefonu nie zmieniam dlatego, że nienawidzę całej tej operacji bo czuję jak technologia kradnie mi czas.

Rozumiem to, być może jestem dinozaurem...ale jakoś mnie to nie pzeszkadza, mam nadzieję, że innym też nie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekk napisał:

wgrywam wszystko na nowo

A często wystarczy się tylko zalogować i większość rzeczy „magicznie” pojawia się z powrotem. Owszem, trzeba odnowić autoryzację kilku aplikacji, ale to też kwestia paru kliknięć zazwyczaj.

34 minuty temu, Neutrino33 napisał:

ale bardziej przeraża mnie fakt zgubienia telefonu.

Ale by skorzystać z większości rzeczy jakie znajdują się na telefonie, trzeba go najpierw odblokować. Zazwyczaj to nie jest tak trywialne jak przyłożenie „znalezionej” karty kredytowej do kilku terminali by wyczyścić z niej limit dostępny bez autoryzacji. 

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

Rozumiem to, być może jestem dinozaurem...ale jakoś mnie to nie pzeszkadza, mam nadzieję, że innym też nie :hi:

Pociesz się tym, że jak zabraknie prądu to będziesz górą - o ile ktoś będzie mógł wtedy zrealizować transakcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekk napisał:

ze zgubionego/skradzionego kasuje wszystko zdalnie. Przeciętny znalazca/złodziej raczej z niego i tak nie skorzysta, chyba że jest moim klonem. Kupuje nowy telefon, wgrywam wszystko na nowo i tego samego dnia mogę mieć ponowny dostęp do wszystkiego

 

Tak wygodnie to pewnie sprzęty z logiem ogryzka - i to w zasadzie chyba jedyna rzecz, która mogła by mnie do tego przekonać..

Niestety z mojego punktu widzenia brakuje tam kilku podstawowych funkcjonalności typu obsługa kart pamięci i dual sim - co (w połączeniu z brakiem odpowiedników kilku androidowych appek, do których jestem przyzwyczajony oraz absurdalną ceną urządzeń) sprawia, że nie jestem i pewnie nie będę targetem dla tych sprzętów.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...