Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, llkuba napisał:

 

A ja mam inne zdanie nie kupuję flagowych bo szkoda mi kasy i wybieram średnią półkę. Po drugie nie wykorzystuje możliwości mojego smartfona który służy głównie do dzwonienia, pisania SMS, odpisania mejla, przejrzenia pdf-ów i zrobieniu kilku zdjęć. Moje telefony zawsze są w futerałach więc i tak widzę tylko przód. Często gdy smartfon zwalnia wystarczy zrobić restart a w najgorszym wypadku przywrócić do ustawień fabrycznych i zainstalować potrzebne aplikacje. Bateria wytrzymuje 2-3 lata więc po tym czasie czas na zmiany, nawet jak wyświetlacz pęknie to oczywiście kupuje nowego smartfona ;)

 

Mój smartfon Xiaomi posiadają Irdę dzięki której służy jako pilot do telewizorów i wzmacniaczy.

 

Jest to moje podejście do smartfonów.

Z tym że u mnie reset, nawet Hard reset czy wgranie systemu od nowa nie przynosił poprawy na taki czas jaki bym sobie życzył- robienie resetu co miesiac lub nie wgrywanie aktualizacji to nie rozwiązanie tym bardziej że niektóre apki wymagają aktualnej wersji androida.

 

Testowo kupiłem falgowy model i po 2 latach dalej chodzi bez problemowo. W2018 2szt wyszły mnie po niecałe 1800zł. Jednego po 2 latach sprzedałem bez problemu za 800zł. Czyli za cenę podstawowych modeli

 

U mnie telefon służy zarówno do dzwonienia jak i sms ale zdecydowanie częściej emaile pisanie dokumentów (cały pakiet office przydaje się) wideorozmowy jak i podczas działań mam kilka apek przydatnych - karty ratunkowe pojazdów, tablice adr, czy e-remiza gdzie mam praktycznie wszystko.

Mapy nawigacje najbliższe hydranty czy to ile osób pojawi sie na alarm.

 

Dużo też idzie na muzyke i social media.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, bikeman1 napisał:

Note 10+ - szeroki kąt 

Wrzucam dla porównania 

A od siebie dodam że P30 Pro ma moja Żonka, kupowałem w jednym czasie, nówki, dla siebie Nota, dla Żony Huweja. I jeśli chodzi o jakość zdjęć, to Hjuwej jest daaaaleko w tył od Samsunga

 

 

20210128_085044.jpg

Faktem jest, że podobno po aktualizacji do android 10 P30 Pro robi coś gorsze zdjęcia, ale z racji, że od początku jadę na tej wersji to tego nie czuję. LG G6 kupowałem blisko 3 lata temu po przesiadce z LG G2, więc dla mnie zmiana telefonu jest zawsze na duży plus, a poprzedni w idealnym stanie dałem żonie i pewnie starczy jej na następne najmniej 2 lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Nowe samsungi serii s21

Warto  się tym interesowac ? Chodzi mi głównie o exynosa w porównaniu do snapdragona. zależy mi na stabilnej pracy i nie grzaniu się telefonu podczas użytkowania.

 

 

 

Obecnie mam s8 i czasem sie zagrzeje ale to sporadycznie gdy jade na gps.

 

 

Żona ma s20FE tylko ze względu na to że wszystkie s20 grzeją się i bateria leci jak wściekła natomiast z s20fe tego problemu nie ma. 

 

Exynos2100 to  lepsza od porzednika wersja , co wiecej w testach wydajnosciowych radzi sobie dobrze - w S21 jak na razie śmiga jak zły, telefon wg mnie jest ok (odswiezanie 120Hz robi robote). Co do Snapdragona888 - teraz to chyba stajnia qualcomma ma problem z przegrzewaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bikeman1 napisał:

To tak samo jakby ktoś testował SsangYonga i mówił przecież to "prawie" jak Toyota/Merc/Mazda. A jeszcze nie tak daleko wstecz SsangYongi były na resorach

 

W latach 90siątych Samsung produkował samochody jak widać prędzej zobaczysz na polskich drogach czy w europie SsangYouga niż Samsunga :biglol:.

 

2 godziny temu, bikeman1 napisał:

A od siebie dodam że P30 Pro ma moja Żonka, kupowałem w jednym czasie, nówki, dla siebie Nota, dla Żony Huweja. I jeśli chodzi o jakość zdjęć, to Hjuwej jest daaaaleko w tył od Samsunga

 

Ładne zdjęcie ale ciężko jest mi się odnieść do tego bo nie mam tych dwóch smartfonów w ręce. Nie robię zdjęć profesjonalnie ale według mnie Huawei robi fajne zdjęcia (matryca Sony obiektyw Leica) i jest tańszy. Jak miałem Huawei P8 lite (nie flagowiec) przez 5 lat i do dzisiaj działa to Xcowery, Asusy o podobnych parametrach moich znajomych już dawno są w śmietniku (dbam o telefon).

 

Mojej Kobiecie tak co 1,5 roku wymieniam smartfona i nie ważne czy to jest flagowiec czy średnia półka bo zawsze pęka wyświetlacz. A ona cieszy się bo często posiada nowy telefon. A przy jej i moim zastosowaniu nie odczuwamy różnicy bo nie wykorzystujemy potencjału obecnych smartfonów ;).

 

Bartku jak widzisz każdy ma swoje zdanie ;).

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Z tym że u mnie reset, nawet Hard reset czy wgranie systemu od nowa nie przynosił poprawy na taki czas jaki bym sobie życzył- robienie resetu co miesiac lub nie wgrywanie aktualizacji to nie rozwiązanie tym bardziej że niektóre apki wymagają aktualnej wersji androida.

 

Testowo kupiłem falgowy model i po 2 latach dalej chodzi bez problemowo. W2018 2szt wyszły mnie po niecałe 1800zł. Jednego po 2 latach sprzedałem bez problemu za 800zł. Czyli za cenę podstawowych modeli

 

U mnie telefon służy zarówno do dzwonienia jak i sms ale zdecydowanie częściej emaile pisanie dokumentów (cały pakiet office przydaje się) wideorozmowy jak i podczas działań mam kilka apek przydatnych - karty ratunkowe pojazdów, tablice adr, czy e-remiza gdzie mam praktycznie wszystko.

Mapy nawigacje najbliższe hydranty czy to ile osób pojawi sie na alarm.

 

Dużo też idzie na muzyke i social media.

 

 

 

 

Wykorzystujesz swojego smartfona w pracy w której ratujesz życie i wymieniasz gdy jest technologiczne stary więc też kupiłbym flagowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania by kupować topowy  model który wytrzyma minimum 3 lata. Note 3 zamieniłem na  Note 8  a później  8 zamieniłem na note 10 Lite (tylko z powodu płaskiego ekranu) bo  normalnie bym brał Note 10 PRO ale już dosyć miałem zakrzywionego ekranu. A do dzisiaj mam jeszcze jeden z najlepszych telefonów na świecie  HTC M8 jako służbowy (chcieli mi wcisnąć S9 ale podziękowałem wole swojego prywatnego HTC)  i działa do dziś po wymianie baterii na nową.

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że od jakiegoś czasu używam flagowców ale dlatego że i wymagania mam duże bo pomimo, że dość rzadko na Forum zaglądam:blush: (trochę z braku czasu - ja wiem to żaden argument) to telefonu używam dość intesywnie a nie chcę ryzykować kupując urządzenie które może nie podołać oczekiwaniom, ale....mój syn ma jakiegoś Huaweia P coś tam smart coś tam, może i jakość samej "słuchawki" odbiega od jakości takiego np.mojego Nota 9 ale wytrzymałością zawstydziłby nie jednego "pancerniaka" i może nie jest demonem prędkości oraz zdjęć do National Geographic nim nie srobisz ale daje rade, młody zadowolony i zakochany w nim, na Szajsunga nawet nie chce patrzeć...no dobra on jest młody powiecie i głupiutki jeszcze ale znam wiele osób które chwalą bardzo sprzęt Huaweja i nie koniecznie mowa tu o flagowcach, więc zależnie od potrzeb i zasobności portfela. Bez sensem jest płacić za flagowy model jeśli ktoś zdjęcia robi okazjonalnie kwiatkom na parapecie lub gdy chce odczytać emaila biegnie do kompa (bo w telefonie nie ma:facepalm:) wiele jest takich osób właśnie a flagowca noszą dla, ja nie wiem, może szpanu:huh: (wstyd się przyznać no ale znam też takich). Chciałem właściwie tylko napisać, że często nie warto płaćić grubą kasę za najnowszy, najszybszy, naj, naj smarfon, często wystarczy sięgnąć po ten tańszy model, który jednak w obecnych czasach nie jest już tak naprawdę taką ostatnią padaką a i często dodatkowo na jednym ładowaniu lepiej ciągnie, bo ekran nie ma 300hz(czy tam 120) i pierdyliarda RAMu i "rdzenióf".

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że nie każdemu potrzebny naj naj naj flagowiec. Mi z konieczności potrzebny z rysikiem, a że taki robił do tej pory HTC i Samsung w wersjach top to byłem na nie skazany i nie wyobrażam sobie teraz innego telefonu bez rysika. Ponoć teraz Motorola wypuściła fona z rysikiem a Samsung zapowiedział uśmiercenie serii note i dodanie rysika do foldów. Prawdopodobnie tym mykiem Samsung strzeli sobie w kolano. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z flagowcami "tu i teraz" jest ich cena. LGG2 kupowałem w roku premiery. G6 rok po premierze (z 3000 cena spadła do 1700), a teraz P30 Pro wziąłem używke, bo nowa 2 lata po premierze stoi po 3000 zł (wersja 8/256). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ipsx82 napisał:

Zgadzam się z tym że nie każdemu potrzebny naj naj naj flagowiec. Mi z konieczności potrzebny z rysikiem, a że taki robił do tej pory HTC i Samsung w wersjach top to byłem na nie skazany i nie wyobrażam sobie teraz innego telefonu bez rysika. Ponoć teraz Motorola wypuściła fona z rysikiem a Samsung zapowiedział uśmiercenie serii note i dodanie rysika do foldów. Prawdopodobnie tym mykiem Samsung strzeli sobie w kolano. 

O to to, ten rysik właśnie (i nie tylko) pewnie dało by się bez ale wiele mi ułatwia czasami.

 

Teraz, wąż napisał:

jak jest na huawei bez sklepu play?

to ma sens jakis?

Gdyby kiedyś Nokia na swoje smartfony miała tak dobrze rozbudowany sklep z aplikacjami to pewnie do tej pory była by nadal mocnym graczem w pierwotnych rękach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamW202 napisał:

 

Gdyby kiedyś Nokia na swoje smartfony miała tak dobrze rozbudowany sklep z aplikacjami to pewnie do tej pory była by nadal mocnym graczem w pierwotnych rękach. 

 

 

Czyli nie ma problemów wszystko co wazne jest w ich sklepie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wąż napisał:

 

 

Czyli nie ma problemów wszystko co wazne jest w ich sklepie tak?

Z tego co wiem tak (pakiet office, komunikatory, nawigacje, itp...) ale zaczekaj, może wypowie się ktoś kto konkretnie ma osobiście urządzenie tego producenta to dowiesz się czy jednak czegoś mogłoby brakować. Jeśli zależy Ci jednak na prawie kompletnej kompatybilności "prawie"* ze wszystkim to jednak urządzenie z "normalnym" androidem będzie lepsze, tak sądzę (acz kolwiek nie słyszałem aby ktoś z mojego otoczenia narzekał na jakieś problemy).

* "prawie" bo od którejś tam wersji androida moje telefony nie działają ze Starlinkiem Subaru, głos po bluetooth- tak i nic poza tym ale to raczej powszechnie wiadomo:mrgreen:

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

Zgadzam się z tym że nie każdemu potrzebny naj naj naj flagowiec. Mi z konieczności potrzebny z rysikiem, a że taki robił do tej pory HTC i Samsung w wersjach top to byłem na nie skazany i nie wyobrażam sobie teraz innego telefonu bez rysika. Ponoć teraz Motorola wypuściła fona z rysikiem a Samsung zapowiedział uśmiercenie serii note i dodanie rysika do foldów. Prawdopodobnie tym mykiem Samsung strzeli sobie w kolano. 

 

Dla mnie rysik to też podstawa. Mój obecny Note 10 Plus, ma się jak najlepiej, ale jeżeli wyjdzie potwierdzone info ze maja zlikwidować Note to chyba kupię ze dwie sztuki ostatniej najnowszej wersji Note:)

 

Ze strony Samsunga, jest to dla mnie niepojety ruch że mieliby zliwkiwowac Note, bo niby się nie sprzedaje, na rzecz Folda który jest okropny jak noc listopadowa i do tego ekran na zgięciu jest mega niestetyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adamW202 napisał:

Z żadnym nowym androidem nie działa w moim Subaru, i nie jest to wina smartfonów.

Ogólnie jest to wina słabego standardu i braku jego kompatybilności wstecznej. Na szczęście Mirrorlink poszedł w piach. Ale ja nie o tym pisałem. Chodziło mi, że telefony Huawei bez dostępu do usług Google raczej nie obsłużą Android Auto, a tym samym będą miały ograniczoną użyteczność w nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to trzeba by było dopytać kogoś kto ma taką konfigurację, znaczy Huawei + Suabru z Android Auto (bo ze Skodą pewnie działa:mrgreen:).

P.S. generalnie to od samego początku chodziło mi, że nowe androidy nie działają z Mirrorlink ale pomieszałem pojęcia, sorry.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wąż napisał:

przepatrzyłem i mój następny telefon to będzie xiaomi mi10 pewnie t . poczekam aż potanieją trochę jeszcze :D 

zależy mi na wificalling w orange i 2x sim a to dość mocno ogranicza wybór

 

"Jeżeli Wasz telefon nie znajduje się na powyższej liście, a chcielibyście skorzystać z Wi-Fi Calling, to nic straconego. Operator przygotował specjalną aplikację, która pozwala na korzystanie z Wi-Fi Calling na każdym smartfonie z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej." - speed test.

 

Xiaomi to dobry wybór mam redmi note 9 pro 128/6 GB i śmiga aż miło. Smartfon w okolic 1000 zł posiada dual SIM, Irdę dzięki której nie muszę szukać pilota od TV czy wzmacniacza :). Nawet jak młody wyszczeli telefon w powietrze to nie ma dużej straty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamW202 napisał:

że nowe androidy nie działają z Mirrorlink

Mirrorlink nie był nigdy androidowym wynalazkiem. Wymyśliła go Nokia dla swoich telefonów opartych na Linuksie, potem Samsung, Sony i inni zaczęli robić wersję na swoje telefony z Androidem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Mirrorlink nie był nigdy androidowym wynalazkiem. Wymyśliła go Nokia dla swoich telefonów opartych na Linuksie, potem Samsung, Sony i inni zaczęli robić wersję na swoje telefony z Androidem. 

A potem wszyscy swoich klientów (czytaj mnie i wielu innych) olali sikiem grubości komina Batorego i nie działa juz chyba od jakiś 3 albo 4 lat, ludzie kupowali nowe Suabru juz z nie współpracującym wtedy ze współczesnymi telefonami Mirrorlinkiem co moim zdaniem było ciosem poniżej pasa.

Nie znam genezy powstania Mirrorlinka a Nokia na Linuksie to były telefony niszowe bo na żywo Nokii N9000 to nawet nie widziałem, zresztą jakie to ma znaczenie, liczy się fakt, że nikt nie ma sentymentów z tamtej strony dlaczego więc klienci mieli by takowe mieć, nie ma sensu ani przywiązywać sie do marki ani do stereotypów, należy wybierać to co daje najlepszy stosunek wartości urządzenia do pieniędzy jakie trzeba za nie zapłacić i koniec (taka tam demagogia na temat kupywania tylko produktów ogólno uznanych firm czy rozglądać się, myśleć i wybierać według potrzeb).

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamW202 napisał:

Nie znam genezy powstania Mirrorlinka a Nokia na Linuksie to były telefony niszowe bo na żywo Nokii N9000 to nawet nie widziałem

Swego czasu posiadałem N92 mini jako służbowy i to był bardzo fajny telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ipsx82 napisał:

Swego czasu posiadałem N92 mini jako służbowy i to był bardzo fajny telefon :)

Prawda, zapomniałem Linuks Mint bodajże, Nokia miała w ogóle fajne telefony, kiedyś, kiedyś....echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...