Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

A czy przypadkiem nie dostałeś takiego emaila ?

 

Jeśli coś jest na Twoim telefonie, to na pewno jest ważne
Automatyczna kopia zapasowa danych z telefonu jest teraz częścią Twojej subskrypcji, dzięki czemu możesz lepiej chronić to, co dla Ciebie ważne. Aplikacja Google One pozwala tworzyć kopie zapasowe zdjęć, filmów, wiadomości, kontaktów i innych danych. Jeśli zgubisz telefon lub kupisz nowy, możesz w kilka minut bezproblemowo przenieść wszystko na nowe urządzenie z Androidem.
Automatyczna kopia zapasowa danych z telefonu jest dostępna tylko w aplikacji Google One na Androida.

Właśnie to mam wyłączone, nie zależy mi na tym żeby wszystko automatycznie trafiało na serwer. Wolę mieć nad tym kontrolę. 

Na razie rozwiązaniem okazało się odpięcie konta Google od aplikacji Zdjęcia. I chyba tak to zostawię. To co ma się znaleźć na dysku komputera udostępniam za pomocą GDrive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj oglądałem program na YT niezależnego recenzenta, który twierdzi że nie ma sensu kupować 11 i teraz najlepszy moment na kupno XS bo tym napaleńcom co mają XS  a chcą mieć 11 będą chcieli jak najszybciej pozbyć się obecnego modelu w niskiej cenie.

 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ipsx82 napisał:

Wczoraj oglądałem program na YT niezależnego recenzenta, który twierdzi że nie ma sensu kupować 11 i teraz najlepszy moment na kupno XS bo tym napaleńcom co mają XS  a chcą mieć 11 będą chcieli jak najszybciej pozbyć się obecnego modelu w niskiej cenie.

 

No właśnie „specką” jak dla mnie 11 wygląda lepiej niż xs poza ekranem oczywiście. Natomiast cała reszta tylko in plus.  Poza tym kupono używanego XS to i brak gwarancji i jednak nie wiadomo jak był użytkowany.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, GREGG napisał:

 

Kabla też nie trzeba wymieniać - można za grosze kupić nakładki na wtyczki z przejściem ze zwykłego usb na usb-c

Tak jak i kabel USB USB C można kupić już poniżej 10 zł. Za 20-30 już są jakiś bardziej pewnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stefanekmac napisał:

Minus-ładowarki wszelkie muszą być nowe-inna końcówka.

 

W obecnych czasach każdy producent smartfonów ma swoje standardy szybkiego ładowania. Nawet każdy Huawei np: P8 Lite, P10 Lite, P10 czy P20 PRO itd. w zestawie posiada dedykowaną (zalecaną) ładowarkę i kabel. Wymieniłem tylko cztery smartfony ale każdy z nich posiada inną ładowarkę (różne napięcia i prąd które w zależności od modelu zmieniają się w traktacie ładowaniu akumulatora). Jak kupisz kiepskiej jakości kabel czy użyjesz innej ładowarki to "smartfon" nie będzie szybko się ładował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie końcówek to w swoim P9 przerobiłem to, że wejście USB-c po prostu się wytarło i przewód ledwo się tego trzyma. Do obecnego telefonu kupiłem końcówkę magnetyczną z przewodem. Działa, ładuje, nie muszę wkładać i wyciągać końcówki niszcząc gniazdo w kolejnym telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Orear napisał:

Odnośnie końcówek to w swoim P9 przerobiłem to, że wejście USB-c po prostu się wytarło i przewód ledwo się tego trzyma

Ciekawy przypadek, bo zazwyczaj wytarciu ulega wtyczka kabla gdzie ulokowane są zaczepy. Samo gniazdo (o ile jest czyste) spokojnie powinno wytrzymać 10 000 cykli. 

 

5 godzin temu, llkuba napisał:

W obecnych czasach każdy producent smartfonów ma swoje standardy szybkiego ładowania. Nawet każdy Huawei np: P8 Lite, P10 Lite, P10 czy P20 PRO itd. w zestawie posiada dedykowaną (zalecaną) ładowarkę i kabel. Wymieniłem tylko cztery smartfony ale każdy z nich posiada inną ładowarkę (różne napięcia i prąd które w zależności od modelu zmieniają się w traktacie ładowaniu akumulatora). Jak kupisz kiepskiej jakości kabel czy użyjesz innej ładowarki to "smartfon" nie będzie szybko się ładował. 

P8 Lite  P10 lite, P10 używają USB 2.0, na dodatek lite mają złącza micro USB a P10 USB-C. Magistrala USB 2.0 nie była pierwotnie przystosowana do szybkiego ładowania telefonów, stąd tyle protez i problemów. Dopiero zastosowanie USB C z Power Delivery (czyli w praktyce telefon musi mieć przynajmniej USB 3.1 Gen 2 - samo gniazdo USB C nie wystarczy) uporządkowało cały problem i jedna ładowarka pasuje dla wszystkich. Mam Pixela i ładuje się szybko zarówno podpięty do ładowarki USB-C jaka z nim przyszła jak i do dwuletniego notebooka z USB-C obsługującym Power Delivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Ciekawy przypadek, bo zazwyczaj wytarciu ulega wtyczka kabla gdzie ulokowane są zaczepy. Samo gniazdo (o ile jest czyste) spokojnie powinno wytrzymać 10 000 cykli. 

Też tak sądziłem, ale zmieniłem zdanie kiedy kupiłem nowy kabel i okazało się, że też ledwo co się trzyma w gnieździe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aflinta napisał:

Dlatego używa się nawet 20V i 1A a nie 5V i 4A :)

Najmocniejszą ładowarkę którą mam potrafi negocjować napięcie od 9 do 5 V i prąd 2A. Osobiście do PS Classic czy konwerterów audio video wykorzystuje 5V 2A. Co do wyżej wymienionego standardu USB-C ponoć maksymalna moc to 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też mam. Całkiem spoko, choć trochę dziwne menu opcji BT, ale do przeżycia. Ogólnie z takich ficzerów: można wymusić wszędzie ciemny motyw i wtedy automatycznie załącza go w aplikacjach, które go obsługują (chyba trzeba tam kliknąć 15 razy i uruchomić tryb programisty, każdy wie o co chodzi); można cały telefon obsługiwać w poziomie, nawet menu aplikacji; od aktualizacji nie zawiesił się ani razu, wszystko działa płynnie i całkiem przyjemnie się konfiguruje.

Wymagał aktualizacji aplikacji Dźwięki żeby móc ustawić własny dzwonek mp3, ale teraz już ma wszystko czego mi potrzeba.

BTW, Mam czysty w Pixelu, więc nie wiem jak będzie w telefonach od Operatora i spoza Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elo!

Od wczoraj mam P20 pro.

Musze przenieść kontakty, wiadomości, zakladki z Windows Phone. 

Chciałbym pójść na skroty - czyli nie szukac w necie, tylko skorzystać ze sprawdzonego sposobu.

Ktoś coś jakoś(ć)? :mrgreen:

Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 08:01, koziolek napisał:

Spróbuj Phone Clone, na androidzie działa ok, ale czy windowsa poradzi to nie wiem.

 

Dziękuję, niestety ni chu chu. Phone Clone jest na iOS i Androidy różne, ale na WinPhone'a - nie. Phone Clone rozpoznaje Lumię 950XL jako Samsunga GT8000 czy cooś w tym stylu.
Póki co chodzę ze starym WinPhonem z książką i nowym P20 bez danych, nie mam czasu się zagłębić ale robi się z tego jakaś chora jazda. Zamiast prosto zaznaczyć wszystkie kontakty w starym tel i je przerzucić przez Bluetooth na nowy - będzie kombinacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 07:49, Fala napisał:

Elo!

Od wczoraj mam P20 pro.

Musze przenieść kontakty, wiadomości, zakladki z Windows Phone. 

Chciałbym pójść na skroty - czyli nie szukac w necie, tylko skorzystać ze sprawdzonego sposobu.

Ktoś coś jakoś(ć)? :mrgreen:

Dziękuję! 

A nie kontaktów w chmurze outlook ? I tamzrobić przez stronę eksport do pliku a potem na koncie google zrobić import z pliku ? 

Wiadomości i zakładki skasuj, po co tyle bajzlu trzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jmiciuk napisał:

A nie kontaktów w chmurze outlook ? I tamzrobić przez stronę eksport do pliku a potem na koncie google zrobić import z pliku ? 

Wiadomości i zakładki skasuj, po co tyle bajzlu trzymać :D

 

Właśnie próbuję z Outlookiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuję telefonu dla żony, ale ze względu że nie chce mieć czegoś większego niż 5.5" mam wąskie gardło i ciężko mi coś znaleźć...
Z jej wymagań to chce mieć tylko dobry aparat reszta mniej ważna... 
I teraz pytanie od was co byście polecili ?
Sam zastanawiam się nad Iphone8 - > ale nie wiem czy przekonam ją do IOS i nie wiem jak ten aparat się sprawuje...
Obecnie ma samsunga a tam i wyświetlacz i aparat nie jest najgorszy...

Z góry dzięki za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...