Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@Fala, kursorów nie ma, ale jest kropka(a'la trackpoint) i można dość łatwo nawigować po tekście ;)

wp_ss_20150922_0007.png

Super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzałek komuś brakuje to jest klawiatura SwiftKey i da się to włączyć również na androidzie.

 

Nie wiem czy WP da się porównać z iOS - Microsoft zaczął w końcu stawiać na komunikację wszystkiego ze wszystkim, Apple skupia się głównie na swoim ogródku.

post-416-0-66341600-1442952429_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z moim Note 4. Kupiłem go pod koniec czerwca od niezależnego dystrybutora. Pudełko było zaplombowane, a sam aparat pochodzi z dystrybucji węgierskiej. Nigdy nie przeglądałem na nim podejrzanych i potencjalnie zainfekowanych witryn. Aplikacje tylko z Google Play i tylko te, co do których nie mam wątpliwości. Co jakiś czas w czasie korzystania z preinstalowanej przeglądarki (z innych aktualnie nie korzystam, bo mi nie odpowiadają), włącza się strona androido[kropka]net i komunikat, że system jest zainfekowany. Czasami nie da się tego wyłączyć (w po rozwinięciu otwartych kart, przeglądarka automatycznie i natychmiastowo powraca na androido). Poza tym telefon potrafi bardzo porządnie zamulić, a jest wolne ponad 66% pamięci. Powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł - już kolejnego dnia problemy powróciły. Oddawać od razu do serwisu, czy może ktoś już miał podobne kłopoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Fala, kursorów nie ma, ale jest kropka(a'la trackpoint) i można dość łatwo nawigować po tekście ;)

wp_ss_20150922_0007.png

Super :)

...się okazuje, że nie dla dualsima ta atrakcja póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miechy temu wziąłem, szczerze - zupełnie bez przekonania, na zasadzie, że spróbujemy coś nowego, P8 LTE. 

Do tej pory byłem, i w zasadzie ciągle jestem, niewzruszonym fanem Note'a. Potwornie lubię tę serię, ale...

Osobiście uważam, że na rynku dzisiaj nie ma lepiej wykonanego telefonu niż P8 LTE. Jest po prostu zrobiony perfekcyjnie, z dbałością o szczegóły, idealnie leży w dłoni

i wygląda świetnie. Obsługa jest rewelacyjna, interfejs producenta powiedzmy szlachetny, parametry bardzo dobre.

W testach piszą, że ze wzgl. na słaby procek graficzny nie radzi sobie z "dużymi" grami. Potwierdzam, procek jest słaby, ale nie odczułem żadnej,

podkreślam żadnej różnicy np. na RR3 w stosunku np. do Note3, który jest naprawdę szybki. Generalnie, nie bardzo kumam o co biega, ale to działa.

Niewątpliwym minusem jest kamera. Teoretycznie 13 megapiksów i optyczna! stabilizacja powinny robić robotę. Huwei zastosował jednak nieco inną matrycę

niż reszta świata, co powoduje, że zdjęcia IMHO nie są idealne i gorsze niż np. w galaxach. Jej atutem jest lepszy odczyt w słabych warunkach, co powoduje,

że zdjęcia w "mroku" wychodzą lepsze niż w pozostałych telefonach.

Ogólnie - niezwykle udana konstrukcja, która mile mnie zaskoczyła. Jeżeli będą podążać w tym kierunku to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może dobrze się stało. Zamówiony Honor 7 3GB RAM, 16 GB ROM, aparat 20,7 Mpix.

Fajny telefon, porządnie wykonany ale ja jednak nie mogę się przyzwyczaić do interfejsu, dla mnie idealnym pod tym względem jest Samsung.

Po 16 października będzie do kupienia za przyzwoite pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z moim Note 4. Kupiłem go pod koniec czerwca od niezależnego dystrybutora. Pudełko było zaplombowane, a sam aparat pochodzi z dystrybucji węgierskiej. Nigdy nie przeglądałem na nim podejrzanych i potencjalnie zainfekowanych witryn. Aplikacje tylko z Google Play i tylko te, co do których nie mam wątpliwości. Co jakiś czas w czasie korzystania z preinstalowanej przeglądarki (z innych aktualnie nie korzystam, bo mi nie odpowiadają), włącza się strona androido[kropka]net i komunikat, że system jest zainfekowany. Czasami nie da się tego wyłączyć (w po rozwinięciu otwartych kart, przeglądarka automatycznie i natychmiastowo powraca na androido). Poza tym telefon potrafi bardzo porządnie zamulić, a jest wolne ponad 66% pamięci. Powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł - już kolejnego dnia problemy powróciły. Oddawać od razu do serwisu, czy może ktoś już miał podobne kłopoty?

Spróbuj "hard reset" lub jak kto woli "upload mode" - czyli na raz: głośność w górę + power + przycisk centralny - i trzymaj aż do resetu i dłużej... Potem przesuwanie kursowa głośnością, do wpisu "wipe data" a "powerem" potwierdzasz...

Jak to nie pomoże - serwis

Edytowane przez Marcin BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miechy temu wziąłem, szczerze - zupełnie bez przekonania, na zasadzie, że spróbujemy coś nowego, P8 LTE. 

Do tej pory byłem, i w zasadzie ciągle jestem, niewzruszonym fanem Note'a. Potwornie lubię tę serię, ale...

Osobiście uważam, że na rynku dzisiaj nie ma lepiej wykonanego telefonu niż P8 LTE. Jest po prostu zrobiony perfekcyjnie, z dbałością o szczegóły, idealnie leży w dłoni

i wygląda świetnie. Obsługa jest rewelacyjna, interfejs producenta powiedzmy szlachetny, parametry bardzo dobre.

W testach piszą, że ze wzgl. na słaby procek graficzny nie radzi sobie z "dużymi" grami. Potwierdzam, procek jest słaby, ale nie odczułem żadnej,

podkreślam żadnej różnicy np. na RR3 w stosunku np. do Note3, który jest naprawdę szybki. Generalnie, nie bardzo kumam o co biega, ale to działa.

Niewątpliwym minusem jest kamera. Teoretycznie 13 megapiksów i optyczna! stabilizacja powinny robić robotę. Huwei zastosował jednak nieco inną matrycę

niż reszta świata, co powoduje, że zdjęcia IMHO nie są idealne i gorsze niż np. w galaxach. Jej atutem jest lepszy odczyt w słabych warunkach, co powoduje,

że zdjęcia w "mroku" wychodzą lepsze niż w pozostałych telefonach.

Ogólnie - niezwykle udana konstrukcja, która mile mnie zaskoczyła. Jeżeli będą podążać w tym kierunku to super.

Piszesz o modelu Ascend czy Lite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja pytałem wcześniej tutaj o P8 lite- najpierw odrzuciłem zakup, bo stwierdziłem, że póki mój dotychczasowy żyje to nie wymieniam- i wykrakałem, po kilku dniach umarł- zaczął się resetować itd. A zaczęło się od przegrzania podczas 4h jazdy na google maps, a dzień później padł całkiem.

Stąd zakup na szybko - P8 lite z polskiej dystrybucji.

Telefon jak dla mnie mega neutralny, ma swoje plusy i minusy jak każdy model- jednak najbardziej dobiło mi (i chyba to wpłynęło najbardziej na opinii z częściowo zadowolony na neutralny) po tygodniu pojawiła się aktualizacja emui, po której padł softwarowo aparat- wyrzuca komunikat, że jakaś aplikacja działa w tle i go blokuje. Najpierw usuwanie procesów, plików itd. aż skończyłem na przywróceniu ustawień fabrycznych i dalej dpupa. Jako, że nie mam teraz czasu bo ciągle w wyjazdach- zaakceptowałem niemiły stan rzeczy i o dziwo 2 dni temu przypadkiem odpaliła się latarka i aparat pochodził 2 dni i znów ma zachwiania, raz chodzi później 10x nie..ehh. Wiem, że to rasowy pech a nie sprawa wszystkich P8 lite, ale niesmak jest.

Ze smaczków na + /z którymi nie spotkałem się w dotychczasowych nabytkach/:

- tryb ultra oszczędny, z którego korzystam- wyłącza wszystko oprócz dzwonienia i smsów w 2G

- delikatna wibracja jak ktoś odbierze połączenie /nie ma potrzeby słuchania sygnału lub grania na czekanie/

- emui samo w sobie

- wbudowane mądrze działające substytuty clean mastera itp

minusy: - grzeje się, w zimie rękawiczki będą mi zbędne, głośniki w dolnej części obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Fala, kursorów nie ma, ale jest kropka(a'la trackpoint) i można dość łatwo nawigować po tekście ;)

wp_ss_20150922_0007.png

Super :)
...się okazuje, że nie dla dualsima ta atrakcja póki co...
Ta atrakcja tylko dla testerów i developerów póki co ;):P ale spokojnie, jeszcze są błędy, czasem trzeba tel zresetować, czasem jakaś apka się wykrzaczy, lepiej poczekać chwilę na gotowy produkt(w grudniu pierwsze telefony mają dostać oficjalny update) ;)

Pokazywałem ostatnio WP10 kumplowi, który też ma lumię 925 i także mu się zmiany podobały :)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@Fala, kursorów nie ma, ale jest kropka(a'la trackpoint) i można dość łatwo nawigować po tekście ;)

wp_ss_20150922_0007.png

Super :)
...się okazuje, że nie dla dualsima ta atrakcja póki co...
Ta atrakcja tylko dla testerów i developerów póki co ;):P ale spokojnie, jeszcze są błędy, czasem trzeba tel zresetować, czasem jakaś apka się wykrzaczy, lepiej poczekać chwilę na gotowy produkt(w grudniu pierwsze telefony mają dostać oficjalny update) ;)

Pokazywałem ostatnio WP10 kumplowi, który też ma lumię 925 i także mu się zmiany podobały :)

 

No to czekam, jednocześnie chyba sprzedam 640 DS jak tylko się 950 DS pojawi - w pierwszej kolejności ze względu na aparat foto do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa miechy temu wziąłem, szczerze - zupełnie bez przekonania, na zasadzie, że spróbujemy coś nowego, P8 LTE. 

Do tej pory byłem, i w zasadzie ciągle jestem, niewzruszonym fanem Note'a. Potwornie lubię tę serię, ale...

Osobiście uważam, że na rynku dzisiaj nie ma lepiej wykonanego telefonu niż P8 LTE. Jest po prostu zrobiony perfekcyjnie, z dbałością o szczegóły, idealnie leży w dłoni

i wygląda świetnie. Obsługa jest rewelacyjna, interfejs producenta powiedzmy szlachetny, parametry bardzo dobre.

W testach piszą, że ze wzgl. na słaby procek graficzny nie radzi sobie z "dużymi" grami. Potwierdzam, procek jest słaby, ale nie odczułem żadnej,

podkreślam żadnej różnicy np. na RR3 w stosunku np. do Note3, który jest naprawdę szybki. Generalnie, nie bardzo kumam o co biega, ale to działa.

Niewątpliwym minusem jest kamera. Teoretycznie 13 megapiksów i optyczna! stabilizacja powinny robić robotę. Huwei zastosował jednak nieco inną matrycę

niż reszta świata, co powoduje, że zdjęcia IMHO nie są idealne i gorsze niż np. w galaxach. Jej atutem jest lepszy odczyt w słabych warunkach, co powoduje,

że zdjęcia w "mroku" wychodzą lepsze niż w pozostałych telefonach.

Ogólnie - niezwykle udana konstrukcja, która mile mnie zaskoczyła. Jeżeli będą podążać w tym kierunku to super.

Piszesz o modelu Ascend czy Lite?

 

Piszę o P8 LTE ->

http://consumer.huawei.com/pl/mobile-phones/tech-specs/p8-l09-pl.htm#anchor

;)

P8 LTE to jednak trochę inny sprzęt niz P8 Lite. Wiem, bo kumpel w pracy ma ten drugi, więc od czasu do czasu coś tam porównamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze smaczków na + /z którymi nie spotkałem się w dotychczasowych nabytkach/:

- tryb ultra oszczędny, z którego korzystam- wyłącza wszystko oprócz dzwonienia i smsów w 2G

- delikatna wibracja jak ktoś odbierze połączenie /nie ma potrzeby słuchania sygnału lub grania na czekanie/

 

 

Jakiś ultra power saving ma dziś chyba każdy telefon. S5 przełącza ekran na czarno-biały (OLED zjada dużo mniej prądu w tym trybie), przełącza się z 4G na 3G i do wyboru daje kilka podstawowych apków (dzwonienie, smsy, internet, rejestrator dźwięku itp). Przy 80% baterii pokazuje mi teraz, że podziała w tym trybie 10dni. Kobity HTC też ma coś podobnego.

 

Co do wibracji, Samsungi też to mają, razem z fajnymi ułatwieniam w stylu przeglądając SMS od kogoś przykładasz telefon do ucha i automatycznie dzwoni do tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek, to ma dość wyraźnie słabszy aparat. A telefon akurat pod tym kątem wybierałem, bo nie chce mi się targać pełnoklatkowego lustra i obiektywów na spacer, a czasem zdjęcie jednak chcę zrobić.


Dwa, że Huawei wyszedł jednak nieco później i te "bajery" poważna konkurencja miała już ze 4 lata temu.

 

Trzy, że support i aktualizacje softu pewnie skończą się szybciej, niż gwarancja.

 

Cztery, że nie ma ładowania bezprzewodowego.

 

Pięć, że Huawei miałem raz router, po tygodniu skończył w kuble do recyklingu i to był ostatni raz, kiedy oszczędziłem kilka groszy bo "przecież to to samo, tylko bez płacenia za nazwę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pięć, że Huawei miałem raz router, po tygodniu skończył w kuble do recyklingu i to był ostatni raz, kiedy oszczędziłem kilka groszy bo "przecież to to samo, tylko bez płacenia za nazwę".
akurat pod tym względem to są jedną z czołowych firm na świecie. I bardziej bym powiedział że właśnie za ich nazwę można płacić ;) A że kupiłeś jakąś tandetną marketówkę to inna sprawa. Ja zazwyczaj śmieci wyrzucam, niektórzy je kupują żeby wyrzucić, ale kto bogatemu zabroni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek, to ma dość wyraźnie słabszy aparat. A telefon akurat pod tym kątem wybierałem, bo nie chce mi się targać pełnoklatkowego lustra i obiektywów na spacer, a czasem zdjęcie jednak chcę zrobić.

 

Dwa, że Huawei wyszedł jednak nieco później i te "bajery" poważna konkurencja miała już ze 4 lata temu.

 

Trzy, że support i aktualizacje softu pewnie skończą się szybciej, niż gwarancja.

 

Cztery, że nie ma ładowania bezprzewodowego.

 

Pięć, że Huawei miałem raz router, po tygodniu skończył w kuble do recyklingu i to był ostatni raz, kiedy oszczędziłem kilka groszy bo "przecież to to samo, tylko bez płacenia za nazwę".

http://galaktyczny.pl/2015/09/12/honor-7-recenzja-test/ jak masz ochote przeczytaj... moze sie przekonasz? Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek, to ma dość wyraźnie słabszy aparat. A telefon akurat pod tym kątem wybierałem, bo nie chce mi się targać pełnoklatkowego lustra i obiektywów na spacer, a czasem zdjęcie jednak chcę zrobić.

Dwa, że Huawei wyszedł jednak nieco później i te "bajery" poważna konkurencja miała już ze 4 lata temu.

 

Trzy, że support i aktualizacje softu pewnie skończą się szybciej, niż gwarancja.

 

Cztery, że nie ma ładowania bezprzewodowego.

 

Pięć, że Huawei miałem raz router, po tygodniu skończył w kuble do recyklingu i to był ostatni raz, kiedy oszczędziłem kilka groszy bo "przecież to to samo, tylko bez płacenia za nazwę". 

poza tym, że dużo bajerów przychodzi razem ze wspomnianymi aktualizacjami softu to ciekaw jestem, jak funkcje wprowadzone w 5.0.2/5.1.1 mogły być kilka lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wersji jeszcze wyjdzie, które Huaweia ominą? Poza tym nadal nie ma choćby bezprzewodowego ładowania (którego używam codziennie i do kabla nie chce mi się wracać), a do Samsungowej nakładki na system przyzwyczaiłem się i najzwyczajniej w świecie mi odpowiada. Miałem po drodze HTC One S, miałem jakiegoś Sony i kompletnie mi interfejs nie leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...