Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, subbiefan napisał:

Po robocie do serwisu autobusem po auto ;-)

A poważnie to miałem kiedyś Alfę i przesadzone są te historie. Choć były wyjątkowo nieudane modele i silniki, pewnie stąd legendy się wzięły. Ale to prawie każda marka ma takie wtopy.

 

3 godziny temu, Bosman napisał:

oja Jula od 3,5 roku nie strzeliła żadnego focha, nawet najdrobniejszego, wiec w stereotypowej społeczności Alfistów czuję się nieco wyalienowany :)

Np. Subaru 2,5t w podobnym wieku przynajmniej już całkiem konkretne brało olej :)

 

A serio to fajne auto im wyszło, w sensie cały koncept, mnóstwo sprawdzonej mechaniki, fotele i infotainment zerżnięte z BMW 3 (F30), ale we włoskiej stylistyce. Do tego lepsze prowadzenie i ostrzejszy układ kierowniczy, mnóstwo lekkich materiałów, rozpórek i innych smaczków wskazujących na wyjątkową dbałość o "sportowy" feeling, niska masę i jej rozkład. 

 

Największą wadą AR jest jednak to, że jej forum (czy o zgrozo grupa na FB) nie ma tego klimatu co The Forum.

Edytowane 2 godziny temu przez Bosman

 

20 godzin temu, turdziGT napisał:

Zwłaszcza rano bo nie wiesz czy będziesz jechał do roboty czy do serwisu :biglol:

 

  moja Alfa ma się dobrze, nie chce zapeszać ale do tej pory bezproblemowo 2 lata i przebieg 30 000km, oleju nie bierze nic nie stuka nic nie puka ;) nie słyszałem też o jakis wiekszych prolemach na forach Q i wsród znajomych , a za to  znam włascieli Niemców i czy niezawodnych Japończyków konkretnie Toyota, Honda i BMW, którzy przy takich przebiegach już problemy mieli i to lawetowe ;)  A jak quadrifoglio jeździ to każdy kto miał do czynienia z Q może potwierdzić także emocje gwarantowane 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, viggen napisał:

https://youtu.be/2if7b_pgEfk sporo jest takich filmów na yt

o mercedesie i bmw też by sie znalazło. Z audi sam miałem problemy że sobie powiedziałem nigdy wiecej audi ;) Jaka jest realna awaryjnośc to je nie wiem i sie nie będe uperał że jest Ok boi nie wiem , ale śledze wszystkie fora i grupy zwiazane z Q i nie  zauważyłem żeby ludzie narzekali, owszem jakieś pojedynycze akcje były na poczatku ale to chyba w kazdej marce sie zdarza... a trochę się  tego sprzedało , przebiegi spore a ludzie raczej nie oszczedzają tych aut. Osobiście znam dwóch  chłopaków co mieli Veloce i po kilku latach Q zakupili także chyba tak źle nie jest ... 

 

A no i obecnie jest 5 lata gwarancji a u konkurencji chyba tyle nie dają

Edytowane przez jaszyn
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 07:49, turdziGT napisał:

Czy ja wiem , RSy zawsze dobrze wyglądały w takich kolorach. 

 

Tu B5 w Imola yellow.

 

DQ4RDjpX4AYnAo5.thumb.jpg.cd83337b68ababcb8c20184c2b241bc0.jpg

 

audi-rs4-clubsport-1.thumb.jpg.15f2bd76574581ff82037049f69a3aae.jpg

 

Albo papaya orange. 

 

2743706967_a8a88e5d85_c.jpg.0544af25915fa67d094eb12e3fc972f8.jpg

 

Nowe RS3 tez wyglada zjawiskowo w Kaylami green.

 

20220307_085749.thumb.jpg.4101075b274c91da37e478bc8e86740a.jpg

ja wiem ze to fajnie jezdzi 

ja wiem ze to jest szybkie i komfortowe 

ja wiem ze moze sie podobac 

 

ale  wiekszosc nowych modeli  0000 ma obrzydliwie paskudny przod   :rzygi: 

na tym zdjeciu prawie to widac  a jakby zrobić fotke troszeczke niżej i bardziej od prawej to byłoby to widac doskonale  :)

jakas taka narośl pomiedzy lampami na zderzaku  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Wwie często widze te bobry bez przedniej rejestracji, bo z nią dopiero jest wizualny dramat i wygląda jakby producent nie przewidział na nią miejsca.

Właściciele widocznie wolą ryzykować mandat niż jeździć czymś tak szpetnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bosman napisał:

Po Wwie często widze te bobry bez przedniej rejestracji,

Z reguły te bardziej agresywne oraz sportowe zderzaki prezentują się lepiej bez rejestracji o super autach nie wspominając. W mojej hali garażowej ktoś często zmienia auta (RS3, RS6, R8, M2, M3, M5, jakieś AMG też się pojawiło) i na żadnym przednich blach nie posiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jaszyn napisał:

o mercedesie i bmw też by sie znalazło. Z audi sam miałem problemy że sobie powiedziałem nigdy wiecej audi ;) Jaka jest realna awaryjnośc to je nie wiem i sie nie będe uperał że jest Ok boi nie wiem , ale śledze wszystkie fora i grupy zwiazane z Q i nie  zauważyłem żeby ludzie narzekali, owszem jakieś pojedynycze akcje były na poczatku ale to chyba w kazdej marce sie zdarza... a trochę się  tego sprzedało , przebiegi spore a ludzie raczej nie oszczedzają tych aut. Osobiście znam dwóch  chłopaków co mieli Veloce i po kilku latach Q zakupili także chyba tak źle nie jest ... 

 

A no i obecnie jest 5 lata gwarancji a u konkurencji chyba tyle nie dają

Nie jestem fanboyem żadnej marki i miałem Saaba, Lexusa, Volvo, Hondę, Nissana ,VW teraz BMW biorę obecne to co daje mi najwięcej funu w określonym budżecie zawsze robiąc duży research przed kupnem. Po nieudanych próbach polubienia przodu nowego M3/4 zainteresowalem się Giulia QV i mimo wszystko uważam, że jest w sieci więcej materiałów o problemach (głównie z elektroniką) z tym autem niż u konkurencji AMG , M czy RS. Nie znaczy to też, że przekreślam to auto z tego powodu, nadal chciałbym je mieć.

 

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę jestem funboyem alfy :) bo na razie jestem zachwycony tym samochodem czerpie z niego niesamowita radość, najfajniejsza zabawka jaka miałem . Jakby  fochy strzelała to pewnie zmienię zdanie na razie mam gwarancje i autko się sprawuje pewnie dlatego nie doszukiwałem się w necie problemów Na forach których jestem nie ma takiego szumu jaki był  np przy SBD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaszyn napisał:

o mercedesie i bmw też by sie znalazło. Z audi sam miałem problemy że sobie powiedziałem nigdy wiecej audi ;) Jaka jest realna awaryjnośc to je nie wiem i sie nie będe uperał że jest Ok boi nie wiem , ale śledze wszystkie fora i grupy zwiazane z Q i nie  zauważyłem żeby ludzie narzekali, owszem jakieś pojedynycze akcje były na poczatku ale to chyba w kazdej marce sie zdarza... a trochę się  tego sprzedało , przebiegi spore a ludzie raczej nie oszczedzają tych aut. Osobiście znam dwóch  chłopaków co mieli Veloce i po kilku latach Q zakupili także chyba tak źle nie jest ... 

 

A no i obecnie jest 5 lata gwarancji a u konkurencji chyba tyle nie dają


 

Land Rovery, Alfy…. opinie te same i kochasz albo nienawidzisz. Jak jeździ to bajka, jak się coś skiepści a lubi to często koszmar. Generalnie auta dla świadomych klientów. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, viggen napisał:

Auto dla kolekcjonera podobnie jak Giulia QV GTA, oba w cenie 992 GT3 i oba dużo wolniejsze.

Jakoś ta GTA bardziej specjalna dla mnie niż to BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, viggen napisał:

Auto dla kolekcjonera podobnie jak Giulia QV GTA, oba w cenie 992 GT3 i oba dużo wolniejsze.

Cena lekko zaporowa. 900 tysi na start. No ale takie dziwne czasy. W salonie Porsche słyszałem, że 2-letniego Turbo S używanego na torze sprzedali za 20 tys. więcej niż cena katalogowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zyzol napisał:

W salonie Porsche słyszałem, że 2-letniego Turbo S używanego na torze sprzedali za 20 tys. więcej niż cena katalogowa

bo był od ręki?

Iga Świątek wygrała w turnieju Porsche Tycan. Odbierze je za ponad rok - nawet w takiej sytuacji trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, STIFF napisał:

bo był od ręki?

No właśnie tak, był od ręki. Dlatego piszę, że dziwne czasy. Zamówienie nowej 911, to podobno raczej 2024 rok a nie wiadomo, ile będzie kosztowała. Poza tym będzie hybrydą.

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie od dziś sprzedawcy mówią, że promocją jest to, że auto jest. I brać dziś bo jutro będzie drożej. Taka promocja "drożej niż wczoraj ale taniej niż jutro".

Chyba w każdej jednej marce kupując coś dziś nowego, nie ma ani gwarancji ceny, ani terminu, ani tego że wogóle zrealizują zamówienie. :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy też są  cwaniakami. Brat zamawiał Leona we wrześniu. Miał być do końca 2021 roku. Termin kilkakrotnie przekładali. Miesiąc temu poinformowali że lepiej będzie jak wycofa zaliczkę bo w tym roku już żaden Leon nie przyjedzie bo taka kolejka jest. W międzyczasie jego konkretny egzemplarz podrożał o 16 tyś. Wiele osób z tego co czytał na forach zabralo zaliczki i poszło szukać czego innego. Brat stwierdził że czeka i takim oto cudem jego samochód jest już na parkingu u dealera i zaraz go może odebrać i to po starym cenniku. Wychodzi że sprzedawcy kłamią żeby sprzedać samochody po nowych cenach i to dużo wyższych. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy też są  cwaniakami. Brat zamawiał Leona we wrześniu. Miał być do końca 2021 roku. Termin kilkakrotnie przekładali. Miesiąc temu poinformowali że lepiej będzie jak wycofa zaliczkę bo w tym roku już żaden Leon nie przyjedzie bo taka kolejka jest. W międzyczasie jego konkretny egzemplarz podrożał o 16 tyś. Wiele osób z tego co czytał na forach zabralo zaliczki i poszło szukać czego innego. Brat stwierdził że czeka i takim oto cudem jego samochód jest już na parkingu u dealera i zaraz go może odebrać i to po starym cenniku. Wychodzi że sprzedawcy kłamią żeby sprzedać samochody po nowych cenach i to dużo wyższych. 

Jedni kłamią inni nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

Wniosek prosty, przy odbiorze nowego samochodu z salonu, należy złożyć zamówienie na następny:P


 

Nie śmiej się…. jak mi wyprodukowali i dostarczyli w ustalone 6 miesięcy, w cenie z zamówienia i bez obciętego wyposażenie to przy odbiorze sprzedawca radził zagrać szybko w totka. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są samochody od ręki.

Jak ktoś ma ciśnienie na nowe auto, tu i teraz, to coś znajdzie godzac się na pewne kompromisy. 

Robiłem research przez kilka ostatnich tygodni.

 

Wybor jest wprawdzie dosć skromny ale:

- alfy do wyboru, stelvio, giulia

- mondeo dostepne od reki, nawet tdci

- arteony od ręki

- forestery, xv, outbacki od reki

- peugeot 508 od ręki

- mazda ma jakies 6ki od reki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...