Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

A jakbyś w tą szparę zaaplikował klej do szyb? Inaczej - podejrzewam - bez rozklejania szyby się nie obędzie.

też się zastanawiałem,,, ale też nie jestem w stanie pojąć dla czego się podniosła. 

Nie skurczyła się ani nic XD. 

mam pomysł czy jej nie potraktować np. wd40 żeby ją zmiękczyć zobaczyć czy się wtedy nie położy, albo podgrzać lekko. 

Klej zastanawiam się czy nie przeniesie problemu wciekającej wody pod nią na inne części uszczelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przy okazji wymiany szyby.

Po latach ona się potrafi "kurczyć-sztywnieć" i tak to wygląda.

 

Generalnie szyba i uszczelka to też elementy eksploatacyjne - zużywają się, szyba rysuje i odpryskuje, a uszczelka sztywnieje, pogoda i UV dobrze degraduje :biglol:

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artaa napisał(a):

Ja wymieniałem przy okazji wymiany szyby.

Po latach ona się potrafi "kurczyć-sztywnieć" i tak to wygląda.

 

Generalnie szyba i uszczelka to też elementy eksploatacyjne - zużywają się, szyba rysuje i odpryskuje, a uszczelka sztywnieje, pogoda i UV dobrze degraduje :biglol:

Takie coś może brałeś?

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-szyby-przedniej-subaru-forester-ii-2-03-9591312146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wolą czasem wymienić po prostu. Niektóre silniki mają taką przypadłość, że zerwany pasek wielorowkowy potrafi się w rozrząd wkręcić. Ja bym wymieniał co 5-6 lat zużycie będzie widać tak czy tak. Możesz mechanika poprosić aby przy wymianie oleju zobaczył na jego stan i tyle wystarczy. Ewentualnie wymienił jak będzie potrzeba.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował smoka olejowego RMC z ta nakładką przedłużającą zasysanie oleju ? warto ? czy lepiej obspawać smoka OEM ?

 

Temat już nieważny,  zakupiłem IAG Performance V2 Oil Pickup:P

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gajcus napisał(a):

Łącznik stabilizatora na tył do SG da się dopasować od czegoś? Coś w stylu łączników z vaga w SF

tak, podobno pasuje coś od KIA i jest podobno nieśmiertelne. Mam takie i faktycznie tematu łączników nie ma już od dawna. Niestety, więcej nie wiem.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdaSch napisał(a):

tak, podobno pasuje coś od KIA i jest podobno nieśmiertelne. Mam takie i faktycznie tematu łączników nie ma już jak dawna. Niestety więcej nie wiem.

modelu z jakiego są te łączniki nie kojarzysz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji sprawdzić, coś mi świta że 20 / 20 ale może ktoś inny będzie miał praktyczną wiedzę

 

Ogólnie jak chcesz coś poprawić to najpierw zmień sam tył, stare forki dobrze na to reagują, przodu raczej mocniej bym nie spinał ale to wszystko zależy ;) 

Edytowane przez mirasek
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kris16 napisał(a):

Przymierzam się do wymiany tulei samolotu tylniego dyfra . Jakieś podpowiedzi jak się za to zabrać by nie byłą to mordęga ? 

Jeżeli chodzi o samą wymianę tulei, to ja wymieniałem w wahaczach poprzecznych tylnej belki metodą: Stare wypal, nowe na smarze w imadło i pięknię wszystko powchodziło bez żadnych uszkodzeń. To taki sposób jeżeli nie ma się narzędzi, jedyne co to miałem palnik na te kartusze do kuchenek turystycznych. Oczywiście wahacze po wypaleniu starych tulei oczyszczone, pomalowane podkładem i finalnie farbą na czarno.

Edytowane przez yaroz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szybkie pytanie jako że jutro ma mi gościu przywieźć samochód pod dom forester SG lift 2.5xt i nie mam mozliwosci weryfikacji, a miał wczoraj telefon od Pana, że samochód zaczął wyć na zimnym, jak się rozgrzeje to podobno jest ok. Według zapewnien Pana maglownica do regeneracji kupujecie to? Mogę być spokojny?

Edytowane przez Arcanst
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...