Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Czujnik podpięte, koło nie ma żadnych ubytków. Są natomiast znaki namalowane (nie wiem po co)  ale jak się one zgrają to wtedy kreska jest na godzinie 8

 

Tu jest filmik jak pani powoli rozbiera ;-) i pokazuje znaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak??  Napisz coś więcej...
Dmuchawa to silnik - co się konkretnie zepsuło, i co konkretnie nie pasuje.
Spaliła się płytka w dmuchawie. Pytanie czy razem z silnikiem czy nie.

Nowa dmuchawa ma inne złącze - 2 pinowe. Stara ma 6 pin.

Jak? Ponoć przestała dmuchać, przy mnie ją rozebrali, zamontowali na nowo, dali nawiew na full. Dmuchawa nie zaczęła pracować, a po kilkunastu sekundach zaczęła się dymić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ipsx82 napisał:

Jak działa spryskiwanie lamp xenonowych w foresterze SG Polift bo nigdzie nie znalazłem przycisku do spryskiwania lamp tak jak jest w legacy

Działa razem ze spryskami szyby jak ciut dłużej potrzymasz przycisk z tego co pamiętam :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aplam13 napisał:

Ma może ktoś sprawdzone wieszaki wydech do Forka SG dłuższe niż standardowe? Muszę kupić coś najlepiej jutro bo wydech mi o belke haka uderza:angry:

Ja zamawiałem z tego linka

Uniwersalny samochód gumowy wieszak wydechowy montaż rury 11mm uchwyt otwory ciężki wieszak wymiana 4 wersja Sport J4F5|Hangers, Clamps & Flanges| - AliExpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Zmieniałeś już końcową puchę? U mnie po montażu nic nie stuka. Może podjechać do "tłumikarzy" to może coś luzem by mieli? :)

To pewnie do mnie:)

Podobno Ori założona właśnie i tak wygląda, myślę dłuższe wieszaki a jak nie to podgiac uchwyty:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, yaroz napisał:

O to mi chodziło tylko szukam czego co można gdzieś w pl najlepiej w KRK kupić dzisiaj, myślę nad doraźnie od Lublina zamontować o takie: Wieszak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa spryskiwanie lamp xenonowych w foresterze SG Polift bo nigdzie nie znalazłem przycisku do spryskiwania lamp tak jak jest w legacy
Tak jak pisze @Kiwi 4ester , a jak nie działa to trzeba dolać płynu. Raz myślałem, że mi się spryskiwacze zepsuły bo na obu szybach działały, a na lampy nie. Dowiedziałem się wtedy, że pompka od spryskiwaczy lamp jest troszkę wyżej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam pompka z reguły pada, też mam do wymiany.

Ale na razie nie chciało mi się zderzaka zdejmować, ale teraz zbiłem halogen, więc już są 2 powody. ;-)

I jeszcze słabo działa pompka na szybę (no cóż ma swoje lata)  więc do wymiany, czyli 3 powód jest ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ipsx82 napisał:

To i u mnie do wymiany bo nie działa  pryskanie na lampy.

 

Często jak szukalem Forka przed zakupem użytkownicy odłączali żeby dużo płynu nie szło, sprawdź czy to nie to przypadkiem:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, aplam13 napisał:

Często jak szukalem Forka przed zakupem użytkownicy odłączali żeby dużo płynu nie szło, sprawdź czy to nie to przypadkiem:)

Serio wierzysz w takie rzeczy? W większości egzemplarzy nic nie trzeba odłączać bo pompka i tak nie działa. 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Serio wierzysz w takie rzeczy? W większości egzemplarzy nic nie trzeba odłączać bo pompka i tak nie działa. 

Fakt u mnie przedlift, ale sprysk lamp przestał działać z innego powodu na wieki wieków :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacek Chodup napisał:

Czy błotniki przednie w sg, przed lift i polift są takie same? Szukam bo w moim polifcie już się dziura zrobiła. Nie zależy mi na kolorze, a widzę że czasem niektóre są o połowę tańsze.  Nawet sa nowe zamienniki ale opisane że do forka od 2002 roku. 

Różne są, musisz patrzeć za poliftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Serio wierzysz w takie rzeczy? W większości egzemplarzy nic nie trzeba odłączać bo pompka i tak nie działa. 

W jednym nawet sprawdziłem czy gość gada prawdę i faktycznie jak podłączyliśmy działała normalnie. Różni ludzie chodzą po świecie i jeden ściemnia, a inny po prostu dla swojego widzimisię zrobi jak zrobi:upside-down-face_1f643-small:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednej lamie żarnik D2R czasem się wyłącza, ale jak świeci to świeci normalnie. Jak się wyłączy to wystarczy pyknąć włącznikiem O/I i znowu działa. 

Czy to kończy się żarnik czy coś z przetwornicą bo w większości xenonów to afaik zdychają powoli ale świecą do końca :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie ale mocowaniem łączników stabilizatora jest inne. 

Godzinę temu, Edmund napisał:

Dzień dobry. Czy przednie wahacze w SF są zamienne z wersją SG ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VEC napisał:

U mnie w jednej lamie żarnik D2R czasem się wyłącza, ale jak świeci to świeci normalnie. Jak się wyłączy to wystarczy pyknąć włącznikiem O/I i znowu działa. 

Czy to kończy się żarnik czy coś z przetwornicą bo w większości xenonów to afaik zdychają powoli ale świecą do końca :question:

Ja miałem bardzo podobnie przez całą ubiegłą zimę. Na wiosnę zamieniłem żarówki stronami by poobserwować ich zachowanie i o dziwo działają do teraz - nic nie gaśnie. Zobaczymy gdy zrobi się chłodniej. Możliwe, że coś nie do końca łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, braun napisał:

Ja miałem bardzo podobnie przez całą ubiegłą zimę. Na wiosnę zamieniłem żarówki stronami by poobserwować ich zachowanie i o dziwo działają do teraz - nic nie gaśnie. Zobaczymy gdy zrobi się chłodniej. Możliwe, że coś nie do końca łączy.

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...