Skocz do zawartości

80kkm przebieg padł silnik


Mario73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak napisałem 80kkm rok 2004 xt 2.0 jadąc na autostradzie. Nagle stracił moc,a za nim zasłona dymna jak na poligonie.

 

Już zwalniał do 20 km/h. miałem się zatrzymać, ale nagle poleciało znowu dużo białego dymu i przyspieszył tak że dojechałem do miasta nawet 100km/h .dalej nie miał mocy, ale jechał. taki mały przebieg olej wymieniany! nie wiem. 

 

 Co wróżycie? 

           

       może ktoś przeżył coś podobnego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

 

No to padł czy jechał? Ja wróżę ze zima bedzie sroga ;)
Co masz na myśli pisząc "silnik padł".

Brak mocy biały dym i może ( trzy gary zostały) Nie wiem


Jesteś pewny przebiegu? 80kkm w MY04 to jakaś idylla :)

Tak takiego rodzyna trafiłem(.miał 67kkm)4wiosny temu. A jednak zrobił kuku. przy takim przebiegu


A jaki poziom oleju był po tych wybrykach?

No było po niżej skali. 1l dolałem, aby go bagnet zobaczył  :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżę duży odpływ gotówki z portfela.Jeśli przebieg jest orginalny w co wątpię, to albo poprzedni właściciel albo obecny ma zadatki na dobrego rzeźnika.Te silniki wytrzymują duże przebiegi i taką awarię mogły spowodowac albo katowanie bez opamiętania albo przebieg znacznie większy niż masz na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się zastanawiać czy przebieg jest prawdziwy czy nie, spójrzcie na tę linijkę:

 

A jaki poziom oleju był po tych wybrykach?

No było po niżej skali. 1l dolałem, aby go bagnet zobaczył  :cry:

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo miałeś za niski przed autostradą  , albo  gubiłeś go przez wycieki lub spalanie w silniku czy przez turbo. Tylko jak nagle zgubiłeś litr to musiało dymić chwilę.

A pewny jesteś stanu oleju przed tym zajściem?

(Co do przebiegu to Forkiem za 4 lata zrobiłem 12 tys, a GT - kiem  za 9 lat ok. 10 tys. i tylko  małe trasy w zasadzie. Jak Gt stoi ponad 2 tygodnie to jadę przed siebie w dobrą pogodę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały  dym to spalany olej i płyn chłodniczy, a jak spalany olej to uszczelka pod głowica i / lub nieszczelne pierścienie (choć wtedy to bardziej niebieski dym), sprawdzałeś poziom oleju regularnie ? Na turbinach się nie znam to nie wypowiadam , choć mądrzejszego trzebaby spytać czy nie maczała w tym paluchów.. Sprawdź tez poziom płynu chłodniczego. Obawiam się remontu głowic(y)   Tak czy owak będzie BMW :(

pozdro !

Edytowane przez pitravenwolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny przebiegu? 80kkm w MY04 to jakaś idylla :)

Rzadko, ale takie rodzynki się zdarzają. W mojej rodzinie były nawet 2 sztuki :)

Peugot 206, już nie pamiętam dokładnie bo to było parę lat wstecz u mojego szwagra, ale był właśnie problem ze sprzedażą, bo nikt nie chciał uwierzyć w tak niski przebieg... Normalnie wypadałoby by przekręcić licznik tylko do przodu :D

Toyota Verso mojego ojca, przebieg niecałe 60tys po 8 latach. Wytłumaczenie proste, jeździł na co dzień samochodem służbowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...