Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem informację : podobno silnik wraz z turbo ma być "nowy" , dziwi mnie jednak fakt że ma przyjść w częściach i być składany w Polsce :/ Podobno subaru niedysponuje całymi silnikami - tak twierdzi kierownik serwisu w Katowicach. Czas oczekiwania na elementy silnika ok 30 dni + montaż.

 

Nie mam już siły się denerwować tą sprawą - wg. mnie jest to kpina i olewanie klienta przez SUBARU.

Edytowane przez Grzesiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację : podobno silnik wraz z turbo ma być "nowy" , dziwi mnie jednak fakt że ma przyjść w częściach i być składany w Polsce :/ Podobno subaru niedysponuje całymi silnikami - tak twierdzi kierownik serwisu w Katowicach. Czas oczekiwania na elementy silnika ok 30 dni + montaż.

 

Nie mam już siły się denerwować tą sprawą - wg. mnie jest to kpina i olewanie klijęta przez SUBARU.

 

 

z tymi aso to trzeba uważać..... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

klijęta

:facepalm: normalnie nigdy tego nie robię, ale to jest zbyt grube aby tak po prostu pominąć... :puchar:

 

 

 

No tak Warszawa... nic dodac nic ujac...  ;)

Na dodatek wszystkiego dzwoniłem do Subaru Import Polska z mysla ze moze jakies mile slowo od nich uslysze przy okazji tej imprezy.

Dowiedzialem sie ze kwiatow nie wysylaja  :D  a czesci ida tyle ile ida i tele :yahoo: . Potwierdza to jeszcze bardziej jak maja wyje.... i jak chu.. wbijaja w kazdego fana marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

klijęta

:facepalm: normalnie nigdy tego nie robię, ale to jest zbyt grube aby tak po prostu pominąć... :puchar:

 

 

 

No tak Warszawa... nic dodac nic ujac...  ;)

Na dodatek wszystkiego dzwoniłem do Subaru Import Polska z mysla ze moze jakies mile slowo od nich uslysze przy okazji tej imprezy.

Dowiedzialem sie ze kwiatow nie wysylaja  :D  a czesci ida tyle ile ida i tele :yahoo: . Potwierdza to jeszcze bardziej jak maja wyje.... i jak chu.. wbijaja w kazdego fana marki.

 

 

Z częściami zamiennymi w Subaru tak jest w sumie jak kupowałem to byłem tego świadomy, jak idą z Japonii to tyle to trwa nic się nie przyspieszy. Masz jakiś samochód zastępczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak Warszawa... nic dodac nic ujac... ;)

 

Po co ta zlosliwosc? Byka zrobiles, ze az oczy bola..  :wacko:  Powinienes uderzyc sie w piers i podziekowac za zwrocenie uwagi.

 

Powodzenia z silnikiem i wiecej wiary w ASO. Dostaniesz nowy silnik, wiec chyba nie ma co narzekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego wiecej oczekiwales od SIP/FHI? Auto sie zepsulo,bywa.Czesci zamowione,bedzie zrobione i bedzie jezdzic.Liczyles ze nastepnego dnia po awarii wysla specjalnie dla Ciebie gotowy silnik specjalnym samolotem z JP ktory max po kilku dniach zamontuja w Twoim aucie?:)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czesci ida tyle ile ida i tele

 

Ani nie broniąc, ani nie tłumacząc, ale dla przykładu/porównania:

 

Kia Rio zakupione zaraz po premierze jako jedno z kilkudziesięciu aut przez firmę finansową.

Jakiś miesiąc po zakupie auto trafiło do nas na lawecie z przebiegiem niecałych  3kkm.

Przegryziona wiązka el przy którymś z czujników na górze silnika (nie pamiętam dokładnie którym, nie ja zajmowałem się sprawą).

Przewody przy tym czujniku są ekranowane, procedura naprawy to wymiana całej wiązki za 9kpln. 

Status części po zamówieniu - do produkcji. 

Czekaliśmy na tą wiązkę jakieś 5 miesięcy. 

Firma straszyła sądami itepe... Nic to nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

klijęta

:facepalm: normalnie nigdy tego nie robię, ale to jest zbyt grube aby tak po prostu pominąć... :puchar:

 

No tak Warszawa... nic dodac nic ujac... ;)

 

Na dodatek wszystkiego dzwoniłem do Subaru Import Polska z mysla ze moze jakies mile slowo od nich uslysze przy okazji tej imprezy.

Dowiedzialem sie ze kwiatow nie wysylaja :D a czesci ida tyle ile ida i tele :yahoo: . Potwierdza to jeszcze bardziej jak maja wyje.... i jak chu.. wbijaja w kazdego fana marki.

Szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem z czym jest problem. Shit happens. Jeśli masz zastępcze to nie powinieneś marudzić, zwłaszcza ze z tego co piszesz to wymieniają uszkodzone części na fabrycznie nowe. Czego oczekiwałeś po telefonie do SIP? Pytam serio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nowego auta na wczoraj :huh:

Dowiedział, się z serwisu, że nie będą nic naprawiać, tylko dostanie nowy silnik i nowe turbo, to mu jeszcze źle :D

 

 

 

podobno silnik wraz z turbo ma być "nowy"

Nowy w cudzysłowie? Nie wierzysz czy co?

 

 

dziwi mnie jednak fakt że ma przyjść w częściach i być składany w Polsce :/

No ale myślisz, że Polscy mechanicy nie wiedzą co to klucz dynamometryczny i nie dadzą rady kilku puzzli złożyć w całość?

 

 

Nie mam już siły się denerwować tą sprawą - wg. mnie jest to kpina i olewanie klienta przez SUBARU.

Dobra to teraz do sedna. Co jest kpiną, a co olewaniem klienta?

 

Tak pytam, bo jak na razie wszystko się toczy raczej normalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra to teraz do sedna. Co jest kpiną, a co olewaniem klienta? Tak pytam, bo jak na razie wszystko się toczy raczej normalnie..

Nie było przeprosin i kwiatów.

Moim zdaniem Wszystko jest prawidłowo. Może trochę długo to będzie trwać, ale rekompensatą jest nowe serce z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zdenerwowanie autora tematu bo nie po to kupuje sie subaru zeby po paru k km auto z wybuchnietym silnikiem ladowalo w serwisie. Ale tak jak koledzy pisza awarie sie zdarzaja. Bedzie nowy silnik wiec wszytsko jest tak jak byc powinno. A ze na czesci trzeba czekac coz taki urok niszowych aut importowanych z Innego kontynentu. To nie Skoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz do sedna. Co jest kpiną, a co olewaniem klienta?

 

No to ja widze tutaj kilka:

 

1) Naprawa na gwarancji dluzej niz 14 Dni.

   

2) 30 dni na dostawe silnika z japoni. :facepalm:

     Normalnie z ksiezyca trwal transport 3-4 dni :mrgreen:

 

3) Importezy Subaru niemaja magazynow w polsce

    Ilez to trzeba miec miejsca zeby miec ciagle jeden zespol na polcce.?

    ... no niewiele ale to kosztuje, niech wiec klient czeka.

 

    W DK czekalem na silnik 10 Dni . Kompletny nie w czesciach! Maja oni kuku w tym servce?

    

      Na glowice 10 Dni

    

      Na Short block 3 dni

 

Oczywiscie na jakies plastikowe drobiazgi do bagaznika czekalem  chyb tez 10-14 dni bo jeszcze nikt i nigdy tego w dk nie potrzebowal

 

...a tak wogole wyjasnia to dlaczego Subaru wycofalo sie czesciowo ze sportu.

 

Z taka jakoscia aut i logistyki, Paryz -Dackar 2014 konczyli by dopiero za rok (w 2017) :puchar:

 

A ja myslalem ze Subaru ma zle service tylko DK :blink:

Edytowane przez Martin Vanger
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zdenerwowanie autora tematu bo nie po to kupuje sie subaru zeby po paru k km auto z wybuchnietym silnikiem ladowalo w serwisie. Ale tak jak koledzy pisza awarie sie zdarzaja. Bedzie nowy silnik wiec wszytsko jest tak jak byc powinno. A ze na czesci trzeba czekac coz taki urok niszowych aut importowanych z Innego kontynentu. To nie Skoda

Na durną linkę łączącą lewarek zmiany biegów ze skrzynią do Fabii II czekałem 6 tygodni!!!!!!!

Wiec tak... subaru to nie skoda...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1) Naprawa na gwarancji dluzej niz 14 Dni.

A gdzie Wy macie jakieś zapewnienie, że będzie trwałą krócej?

 

 

Zgodnie z prawem, to chyba jest 14 dni na odpowiedź?

 

Dokładnie, gwarant ma obowiązek do 14 dni roboczych poinformować reklamodawcę o formie rozwiązania problemu, usterki etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...