Skocz do zawartości

Klima w mieszkaniu


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2018 o 15:40, Zyzol napisał:

Z reguły autoryzowane przeglądy są konieczne do utrzymania gwarancji

NIe tylko, u mnie przeglądy są konieczne aby spółdzielnia się na mnie nie wypięła i nie cofnęła zazwolenia (choć jeszcze od 2 lat ani razu nie sprawdzali - znając moje szczęście raz bym olał to by przyszli sprawdzić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moominko napisał:

NIe tylko, u mnie przeglądy są konieczne aby spółdzielnia się na mnie nie wypięła i nie cofnęła zazwolenia (choć jeszcze od 2 lat ani razu nie sprawdzali - znając moje szczęście raz bym olał to by przyszli sprawdzić ;) )

A jaka jest podstawa prawna takiego podejścia? Nikt nie może Ci nakazać robienia płatnych przeglądów - możesz sam dbać jeżeli potrafisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aflinta napisał:

A jaka jest podstawa prawna takiego podejścia? Nikt nie może Ci nakazać robienia płatnych przeglądów - możesz sam dbać jeżeli potrafisz. 

Nie mam akurat przy sobie zgody na montaż klimy, jak znajdę czas to poszukam w papierach i Ci odpiszę jak to tam zostało opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aflinta napisał:

TU-154 ma silniki odrzutowe, może chodziło o Tu-95/TU-114? B)

Tak, masz rację TU-114 ;). TU-154 zawsze mi się kojarzy z czymś złym, przewrażliwiony jestem.

7 godzin temu, Kambol napisał:

Jak ktoś  miałby w ten sposób korzystać z rolet, to lepiej w ogóle nie robić okien w domu. :D

Załączę Ci krótką instrukcję nieautomatycznej obsługi rolet: wstajesz (rolety są odsłonięte), cieszysz się porannym słońcem i chłodem po nocy,  przed wyjściem rano do pracy (o ile ktoś chodzi na rano) - opuszczasz rolety ...po powrocie (tu być może będziesz musiał zapalić światło, ale jeśli nie jesteś bardzo podatny, to raczej nie wpadniesz w depresję ;)) otwierasz rolety i cieszysz się ze światła dziennego i chłodnego mieszkania. Tymczasem za oknem już późne popołudnie...  :P

Tak :). Jeżeli masz inteligentny dom to otwierając bramę z pilota otwierasz garaż a rolety same podnoszą się w zależności od konfiguracji. A np: o godzinie 22:00 dom zamienia się w lekki bunkier.

 

7 godzin temu, Kambol napisał:

Specjaliści twierdzą, że przeciętne rolety zewnętrzne raczej działają prowłamaniowo niż chronią. ;)

Co do patrzącego sąsiada to jeśli komuś to przeszkadza, to rolety na zewnątrz nie są przeciwwskazaniem do zastosowania firanek/zasłon/rolet od środka. :)

Ja sobie chwalę (podobnie jak całkiem elegancji wentylator sufitowy B)).

Tak, rolety są delikatne ale zawsze to jakaś ochrona. Co do wyboru lampy wszystko zależy od pomieszczenia, mebli i nie wszędzie pasuje. Taka lampa w wiatraku przeważnie ma ustawienie lato, zima. Jak robiłem remont w mieszkaniu wyprowadziłem na balkon kabel 3 fazowy, skrętke, koncentryki tak w razie montażu, agregatu do klimatyzacji czy prądotwórczego, kamery a nawet anteny satelitarnej. 

Zaprojektowałem skrętki RJ45 do TV czy  innych urządzeń w różnych miejscach. Gniazd 230 V (podzielone na fazy) jest tyle, że w każdym pomieszczeniu mogę podłączyć wentylator przenośny. Teraz moja Kobieta ma problem przy prasowaniu bo nie wie gdzie podłączyć żelazko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, llkuba napisał:

Dobre na depresję. Rano wstajesz zapalasz światło i masz jasno :facepalm:

Rano wychodząc zamykam, też nie szczelnie więc ciemno nie jest, jak wracam to otwieram, ewentualnie zostawiam przymknięte od strony słonecznej.

 

Depresji nie mam:P

 

10 godzin temu, llkuba napisał:

My też nie mamy firan :OO: kto by to prał.

Pralka:P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radekk napisał:

Depresji nie mam:P

Byłeś u lekarza ? ;)

 

 

22 minuty temu, radekk napisał:

Pralka:P

To trzeba wyciągnąć drabinkę, zanieść, rozstawić, ściągnąć, zanieść firanki do pralki, wsadzić do pralki,odkręcić wodę, włączyć program i ustawić, czekać ..., wyciągnąć, powiesić, odstawić drabinę.

Lepiej posiedzić na The Forum -_-.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam firan bo to nie w moim stylu, nie podobają mi się i już :P napisałabym, że to wiocha ale jeszcze ktoś wrażliwy się obrazi :mrgreen:

 

Godzinę temu, llkuba napisał:

Teraz moja Kobieta ma problem przy prasowaniu bo nie wie gdzie podłączyć żelazko.

Ojej :lol:

 

Kup jej suszarkę kondensacyjną, problem zniknie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Aga napisał:

Nie mam firan bo to nie w moim stylu, nie podobają mi się i już :P napisałabym, że to wiocha ale jeszcze ktoś wrażliwy się obrazi :mrgreen:

Racja :OO:.

 

50 minut temu, Aga napisał:

Kup jej suszarkę kondensacyjną, problem zniknie :P

Zlikwiduje większość gniazd :P, ma suszarki i deskę ... . A obrus na Święta i tak prasuje.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

Byłeś u lekarza ? ;)

Jeszcze wyjdzie że nienormalny jestem

 

4 godziny temu, Aga napisał:

Nie mam firan bo to nie w moim stylu, nie podobają mi się i już :P napisałabym, że to wiocha ale jeszcze ktoś wrażliwy się obrazi :mrgreen:

Dobrze że nie jestem wrażliwy, choć nie, poprostu nie mam firan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkopie temat,

mam taki rebus,

mieszkam w bloku, na parterze jest kilka lokali uslugowych, a nizej 2 poziomy hal garazowych.

lokale uslugowe zaczely instalowac klimy i montuja skraplacze w halach garazowych, bo latwo sie przebic przez podloge.

sa jakies skutki uboczne takiego rozwiazania vs skraplacz na zewnatrz ?

wzrost wilgotnosci w hali, grzyb na scianach ?

z gory dzieki za opinie

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słabo znoszę temperatury powyżej 25 stopni.

Po kilku latach zdecydowałem się zamontować splita na dole w salonie, a na górze zrobić kanałówkę.

Split jak to split nie ma co opisywać - pozatym że działa świetnie.  Kanałówka natomiast ma swoje zalety - można opędzlować 4 pokoje za pomocą jednego urządzenia.

Z drugiej ma swoje ograniczenia - regulacja temperatury tylko centralna, nawiewy w formie kratek wentylacyjnych zamontowane w suficie więc ograniczona możliwość kierowania nadmuchem bo trzeba wstać podejść i zmieniać na kratce. Różnice w wielkości pokoi niweluje się za pomocą przepustnicy na rurach. System zamontowany na strychu.

Jedyne co złe to fakt iż nie zdecydowałem się na to kilka lat wcześniej :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 21:00, Ayo napisał:

odkopie temat,

mam taki rebus,

mieszkam w bloku, na parterze jest kilka lokali uslugowych, a nizej 2 poziomy hal garazowych.

lokale uslugowe zaczely instalowac klimy i montuja skraplacze w halach garazowych, bo latwo sie przebic przez podloge.

sa jakies skutki uboczne takiego rozwiazania vs skraplacz na zewnatrz ?

wzrost wilgotnosci w hali, grzyb na scianach ?

z gory dzieki za opinie

 

nie ma żadnych negatywów - garaż prawidłowo zaprojektowany powinien znosić znacznie większe obciążenia korozyjne, atmosferyczne, wilgotnościowe czy jak je nazwiesz.  Poza tym jest wentylowany. Jedynie będzie bardziej ciepło. natomiast centrale na zewnątrz nie wchodza zawyczaj w grę bo trzebaby je stawiać na dachu - na elewacji w usługach nikt nie da zgody.

 

23 godziny temu, Piskoor napisał:

Po kilku latach zdecydowałem się zamontować splita na dole w salonie, a na górze zrobić kanałówkę.

o jakich kosztach trzeba myśleć? może byc PRIv. W tym roku upał dał mi sie we znaki i nie wiem czy się nie złamać i nie zrobic klimy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, STIFF napisał:

o jakich kosztach trzeba myśleć? może byc PRIv. W tym roku upał dał mi sie we znaki i nie wiem czy się nie złamać i nie zrobic klimy.

o ile pamiętam góra wyszła coś koło 7k za jednostkę chyba 5 KW ( rozprowadzenie do 3 pokoi ale spokojnie obsłuży 4 )

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Patrz pan.... 8 lat później... aż tyle wytrzymałem :blink: :mrgreen:

Montaż jesień - bo teraz to raz, że terminy, a dwa ceny w "piku". 

 

Teraz tylko chyba wybór firmy. Daikin, LG, Mitsu (yyyy... chyba ostatnie to nie ;)

I żadnych kompromisów i urządzeń przenośnych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...