Skocz do zawartości

Klima w mieszkaniu


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie się podłączę - dom pod Warszawą. W zeszłym roku 30 st. w domu, tym bardziej, że mieszkamy na poddaszu.

 

Gdzie powinno się zamontować nawiew? Bardziej w sypialni, czy raczej w części dziennej (u mnie są po przeciwnych stronach poddasza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimę tylko w dziennym połączonym z kuchnią i jak dla mnie to jest optimum. Nie jestem fanem spania przy włączonej klimie, bo jakoś zawsze budziłem się chory :angry: Teraz buduje mi się dom i też zakładam tylko w salonie i w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem spania przy włączonej klimie, bo jakoś zawsze budziłem się chory ...

Fuji ma splity do montażu w sypialniach. W trybie nocnym nadmuch jest minimalny i tylko w stronę ściany.

Masz wrażenie że klima nie działa a temperatura nie rośnie i śpi się extra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
6 minut temu, pumex1 napisał:

ja też... Ale nie mam tak długiej rurki, żeby pić w salonie, bezpośrednio z lodówki ;) a postawiłem kufelek, to za chwilę zupa była :wacko:

Przez jakis czas miałem lodówkę turystyczną w salonie ale Kobiecie nie spodobała się i po zimie nie wróciła i została w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pumex1 napisał:

Nie mieszamy dwóch systemów walutowych ;) Garfield jest tylko jeden ;)

 

:biglol: uwielbiam Garfielda a jutro dzień którego nie lubimy :facepalm:. Zawsze jak jest poniedziałek przypominam sobie tego wspaniałego kota ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie bardzo można montować klimatyzator, stojący na balkonie wzbudza protesty, a wiercenie w ścianie zewnętrznej jest niedopuszczalne ;)  kiedyś miałam przenośny, jak się córka urodziła w pewne upalne lato, wówczas się przydał, ale ogólnie to to prowizorka i nie do końca spełnia swoją rolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

Zrozumieć kobiety<_<

Ale w ogóle z tej piwnicy nie wychodzi?:blink:

Lodówka jest cały czas w piwnicy nie ma nóg. Zastanawiam się czy tam nie miałyby lepiej .;)

4 minuty temu, Aga napisał:

Pewnie okropnie skwaśniała :o

Czyściutka :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ogarniam porównanie montażu agregatu klimatyzatora na balkonie i wykonanie przewiertu przez ścianę zewnętrzną do wywożenia śmieci do lasu? Rozumiem, że tu chodzi o jakieś zadry z przeszłości pomiędzy rozmówcami ;)

Splity to wizualna porażka na elewacji ale komfort użytkowania mieszkań jest w mojej ocenie sprawą nadrzędną. Przy obowiązujących w Polsce przepisach (powoli ewoluujących) oraz zwyczajach związanych z wyborem systemu wentylacji przez inwestorów, chwilowo brak alternatywy możliwej do wdrożenia na szerszym polu.

Montuje splity w każdym mieszkaniu, które zasiedlam od 15 lat :) Mają one również przydatną funkcję inwertera (za stosunkowo niewielką dopłatą).

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aga napisał:

U mnie nie bardzo można montować klimatyzator, stojący na balkonie wzbudza protesty, a wiercenie w ścianie zewnętrznej jest niedopuszczalne ;)

Uwielbiam takie życiowe wspólnoty mieszkańców... Niech wszystkim będzie gorąco, dorobili się i klimatyzatory kupują... 

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rozumiem zakaz wieszania "czegoś" na elewacji. Stawianie na balkonie to lekka przesada. Po pierwsze stosunkowo łatwo zamaskować tego typu element, po drugie mnie przeszkadza, że ktoś na balkon wystawia starą szafę i suszy swoje pranie ;)

Pamiętacie scenę z brązowymi zasłonami w "Alternatywach"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, llkuba napisał:

Przez jakis czas miałem lodówkę turystyczną w salonie ale Kobiecie nie spodobała się i po zimie nie wróciła i została w piwnicy.

Kobieta? ;)

26 minut temu, Michał Krupa napisał:

Rozumiem zakaz wieszania "czegoś" na elewacji. Stawianie na balkonie to lekka przesada. Po pierwsze stosunkowo łatwo zamaskować tego typu element, po drugie mnie przeszkadza, że ktoś na balkon wystawia starą szafę i suszy swoje pranie ;)

Tutaj w grę wchodzi postawienie "pudła" w kącie, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać - nawet wizualnie ;)

 

27 minut temu, Michał Krupa napisał:

Pamiętacie scenę z brązowymi zasłonami w "Alternatywach"? :D

i jak to wygląda.... ? ja g... w lesie  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...