Skocz do zawartości

Legacy BH - Zielony Legwan


DETT

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc niejako na fali jeszcze kilka fotek mojego bombowca. Efekt jest dokładnie taki jak chciałem. Teraz tak sobie myślę, że na serio przydałoby się włożyć jakiś większy hamulec pod to koło. ;) Mimo że jeżdżę dość płynnie i z pomyślunkiem to czegoś mi brakuje w tych hamulcach. Tego pazura, który odciska pas bezpieczeństwa na klatce piersiowej i obojczyku.

 

ze8Gmuf.jpg

 

X7re4YL.jpg

 

OQ5mTUo.jpg

 

I ostatnie po lekkim botoxie :P :

fzV7HCB.jpg

 

A Szary Dai dzisiaj odpalił. Od pierwszego. Silnik co prawda pracuje trochę jakby miał astmę, ale to pewnie wina osadu z baku, który zaciągnęła pompa. Filtry i tak lecą do wymiany, może też jakiś wężyk podciśnienia sparciał. Grunt że mój zabytek działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znowuż kilka fotek mojego Legwana. Część ot tak, po prostu, część jako DTN (Dokumentacja Techniczno-Naprawcza).

 

YlIP81s.jpg

Pod willą rodziny Wayne. Tą spaloną przez Ra's al Ghul'a...

 

Kilka zdjęć z majówki:

1VV9Vem.jpg

 

3yosZhF.jpg

 

DyqftJd.jpg

 

fiVZrdC.jpg

 

F7iGBI1.jpg

 

 

Ze spraw technicznych, to wymieniłem łożysko przód:

rJshhV9.jpg

 

Druga sprawa to uzupełniłem zagłówki tylnej kanapy. Środkowy z Legacy IV:

R9NgPpg.jpg

 

Dopiero niedawno zauważyłem specyficzny sposób w jaki opuszczają się szyby:

srFuDOz.jpg

Na zajezdni PKS, gdzie przeważnie tankuje jeden z kierowców stwierdził ze współczuciem w głosie: "Szyba spadała, co?"

 

W domu pojawiło się kolejne dzieło japońskiej inżynierii - Toyota Corolla E11 Wagon.

XYNPq26.jpg

Rocznik '99, 1,4 5MT. Docelowo ma to być daily-driver dla mojej mamuśki. Do wymiany jest tylko skrzynia, bo synchronizator 3-go biegu się poddał. Oprócz tego mankamentu auto całkiem przyjemne. Pasują wszystkie koła, które mam dla Daihatsu.

Wagoning zaczyna mi się podobać. ;)

 

XUsy4x6.jpg

 

湾岸

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Toyota Corolla E11

 

Kiedyś polowałem na G6, ale ciężko coś przyzwoitego znaleźć, a później zmieniły się priorytety.

 

Widzę, że Tobie też ten plastik/guma pod szybą tylnych drzwi rozpękł się i odstaje. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisana historia, lub raczej historie obu aut, gratuluję podejścia do aut.

Legaś w środku to prawdziwy "salonik", ale lusterka jakoś nie teges, raczej nie pasują do charakteru auta - nie bij, to moja opinia ;)

A kółek do Daihatsu to masz więcej niż nie jedna dama torebek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota Corolla E11

Kiedyś polowałem na G6, ale ciężko coś przyzwoitego znaleźć, a później zmieniły się priorytety.

 

Widzę, że Tobie też ten plastik/guma pod szybą tylnych drzwi rozpękł się i odstaje. :wacko:

Na Corollę (jakąkolwiek  ;)  ) zachorowałem jeszcze zanim miałem prawko, na fali Initial D. To były czasy jak "Stage 4" był dopiero w produkcji.

A te dynksy faktycznie ostają. Z obu stron. Uznałem że taka uroda Legasa.

 

wydaje mi się , czy w przednich nadkolach masz dużo rudej ?

wg mojego oka na 100% ruda i to bardzo dużo - jak najszybciej do roboty , dał bym to jako priorytet gdyby auto było moje :)

Mylisz się. Nie ma tam rudej. Może na zdjęciu tak to wygląda, bo podciągałem kontrast i nasycenie. W ogóle Legas jest nad wyraz zdrowy.

 

Fajnie opisana historia, lub raczej historie obu aut, gratuluję podejścia do aut.

Legaś w środku to prawdziwy "salonik", ale lusterka jakoś nie teges, raczej nie pasują do charakteru auta - nie bij, to moja opinia ;)

A kółek do Daihatsu to masz więcej niż nie jedna dama torebek :)

Spoko, liczyłem się z tym, że te lusterka mogą wywołać mieszane odczucia. ;)  Po prostu się przyzwyczaiłem i do Corolli pewnie też takie zamontuje.

A kół do Daihatsu nie mam już wcale tak dużo. Chyba tylko cztery i pół kompletu. B)  W apogeum mojej felgomanii miałem ich bodaj dziesięć. Obecnie jeszcze dwa leżą i czekają na nowych właścicieli bo mi nie pasowały  z rożnych względów.

Edytowane przez DETT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc niejako na fali jeszcze kilka fotek mojego bombowca. Efekt jest dokładnie taki jak chciałem. Teraz tak sobie myślę, że na serio przydałoby się włożyć jakiś większy hamulec pod to koło. ;) Mimo że jeżdżę dość płynnie i z pomyślunkiem to czegoś mi brakuje w tych hamulcach. Tego pazura, który odciska pas bezpieczeństwa na klatce piersiowej i obojczyku.

 

ze8Gmuf.jpg

 

 

 

Super wygląda na złotym :)

 

Sorki za zaśmiecanie, ale zainspirowałeś mnie, więc tylko tak dla porównania  :)

post-2795-0-58414600-1463468963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda na złotym :) Sorki za zaśmiecanie, ale zainspirowałeś mnie, więc tylko tak dla porównania :) Załączone miniaturki 20160516_183412.jpg

 

Zdjęcia fajnych Legwanów to żadne zaśmiecanie, więc czuj się jak w domu. ;)

 

 

Zdjęcie z piwkiem najlepsze - jeans, laczki i biała skarpetka ;) ;) ;)

 

Ale to chyba nie jest piwko :D

Z tej listy tylko jeans się zgadza. :D

Nie piwko ino kawa, nie laczki lecz niskie sztyblety, a skarpetka nie biała tylko beżowa. Mści się zabawa z kontrastem i nasyceniem. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stary swietny watek. Nadzwyczajny legac. A kolor jest jakby stworzony pod ten model. Na warszawie widzialem dwa takie. Nie usne :) a swoim legacem juz jaram sie pol roku. Mi wyszlo przez przypadek choc zaqsze skrycie marzylem o takim modelu. Brak mi tylko skor i podwojnwgo szybera w moim ...i swapa silnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki ten Twój Legac :)
BTW. Teraz już wiem, skąd było pytanie o moją dokładkę zderzaka. ;)
Z moich sugestii to, polecam ten chrom na grilu ładnie w czerń zrobić, wg mnie lepiej się prezentuje. Ja na dniach wrzucę kilka fotek mojego to sobie będziesz mógł porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ja dopiero teraz tu dotarłem... Absolutnie piękny wóz i profi foty, gratki :) Dobra rozkmina z felgami z Avensisa, weszły w punkt. Pucuj i pieść! :)

Lepiej późno niż wcale. :D

Takoż czynię w miarę możliwości czasowych i finansowych. Nim się za dobrze jeździ żebym cackał się z nim całymi wieczorami w garażu jak to robiłem z Daihatsu. :biglol:

 

Stary swietny watek. Nadzwyczajny legac. A kolor jest jakby stworzony pod ten model. Na warszawie widzialem dwa takie. Nie usne :) a swoim legacem juz jaram sie pol roku. Mi wyszlo przez przypadek choc zaqsze skrycie marzylem o takim modelu. Brak mi tylko skor i podwojnwgo szybera w moim ...i swapa silnika. Pozdrawiam

Z kolorem to jest tak samo jak z Szarym Dai - nie byłem, i w sumie nadal nie jestem do niego przekonany, ale już się przyjęło. Osobiście wolałbym żeby Legas był jaśniejszy. Najlepiej żółty/złoty/musztardowy albo biały. Ale jest jaki jest. Kolor o niczym nie stanowi na dobrą sprawę.

I mi też trafił się przez przypadek. Kolega-diagnosta sobie zażartował że jego kolega ma na sprzedaż takie nietypowe japońskie kombi, i że pewnie mi się spodoba. I tak się spełniło i moje młodzieńcze marzenie o Subaru. :)

 

Ładniutki ten Twój Legac :)

BTW. Teraz już wiem, skąd było pytanie o moją dokładkę zderzaka. ;)

Z moich sugestii to, polecam ten chrom na grilu ładnie w czerń zrobić, wg mnie lepiej się prezentuje. Ja na dniach wrzucę kilka fotek mojego to sobie będziesz mógł porównać.

A widzisz. ;)  Na Twoje szczęście pytanie już nieaktualne, co? ;)

Na dzień dzisiejszy grill "shadow-line" już sobie popełniłem. I jeszcze jedną drobnostkę. Też wkrótce pokażę, tylko chcę zachować chronologię we wrzucaniu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na Twoje szczęście pytanie już nieaktualne, co? ;)

Dokładnie tak, na moje szczęście udało mi się dopaść taki sam zderzak jak miałem, więc dokładka pasowała idealnie.

 

Na dzień dzisiejszy grill "shadow-line" już sobie popełniłem. I jeszcze jedną drobnostkę. Też wkrótce pokażę, tylko chcę zachować chronologię we wrzucaniu zdjęć.

Czekam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takich legasi jak Twój mógłbym w Zielonej policzyć na palcach jednej ręki (wliczając własnego)
 

 

To juz zalezy gdzie kto mieszka, mi by palcow rak i nog nie starczylo zeby zliczyc wszystkie na mojej ulicy  :biglol:

 

A poza tym chcialem powiedziec, ze wyglada swietnie na tych felgach z toyoty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuje za słowa uznania jak i krytyki (szczególnie odnośnie lusterek ;) ).

 

Po drugie trochę fotek, bo w czasie długiego majowego weekendu porobiłem ich trochę. Co rok robię sobie cruising o wschodzie słońca. Zawsze brałem Szarego Dai, ale tym razem i dałem rady przygotować Go po zimie. Poza tym Legwanowi też należy się trochę chwały w pierwszych promieniach majowego słońca...

 

8P1mFwq.jpg

 

V4IKcdS.jpg

 

vljppMW.jpg

Cherry Blossom

 

a43wIV4.jpg

Kiedyś, jak jeszcze chodziłem do technikum, to ścigaliśmy się z kumplami na tej ulicy. To był nasz lokalny drag-strip... Jak sobie to dziś przypominam, to dociera do mnie, że miałem więcej szczęścia niż rozumu...

 

LniCwJB.jpg

 

VVyT3sG.jpg

Park w moim mieście. Najlepiej oświetlona część miasta po zmroku. Nie jakieś tam ronda czy skrzyżowania z Drogą krajowych 20 i 21...

 

i91Bytt.jpg

 

zWBdfD5.jpg

 

pzYmw1l.jpg

 

MIY6vco.jpg

 

ZxvKOe7.jpg

 

 

Ostatecznie, kilka dni dosłownie po majówce udało mi się namówić Szarego na opuszczenie przytulnego legowiska w pobliżu miejskiej ciepłowni:

WyzdJlX.jpg

Ale jak to z zabytkami bywa, ma swoje humory. A im dłużej jeżdżę Subaru tym trudniej mi zaakceptować twardość i ogólną uciążliwość Haiiro...

 

 

Będąc w zakładzie oponiarskim trafiłem na katalog felg firmy Brock. I oto co znalazłem:

mL9NBdj.jpg

Wg. mnie felga bardzo podobna do moich toyotowych. Na moich jest nabite wewnątrz "TOYOTA" i "MADE IN EU". Wiem że felgi Brock są produkowane w Europie. Formalnie jest to marka niemiecka, ale fabrykę mają chyba gdzieś na Bałkanach. Od moich felg te z katalogu różnią się przede wszystkim innym splotem na środku i brakiem wytłoczonego logo. No i szerokość jest inna. Ja mam 7J przy średnicy 17. Ale sami przyznajcie - podobne, nie? ;)

 

I jeszcze kilka zdjęć z jednej majowej niedzieli. Tłem moja szkoła, gdzie się uczyłem a teraz pracuje.

rI1hDA9.jpg

 

Legwan i Haiiro razem:

4Cl4ru2.jpg

 

I na koniec jeszcze ja z nimi B)

lE4qfdo.jpg

 

つづく

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zatem ciąg dalszy.

 

Punkt wyjścia:

7ZNuDNj.jpg

 

I <BANG> Efekt po robocie:

yvLGqAQ.jpg

 

fsLn8fb.jpg

 

ABTkpdo.jpg

 

pq1FyJR.jpg

 

ALCA8dz.jpg

 

Chwyt powietrza z bug'a WRX. Pewnie znajdą się chętni do ukamienowania mnie za przyklejenie atrapy na maskę NA. :P

Bo to jest przyklejone. Klejem do szyb. A w środku jest specjalnie spreparowana zaślepka z ekstrudowanego polistyrenu.

No i grill bez chromowanej listewki. Zamalowałem na czarno, bo jakoś mi ten chrom nie pasował.

 

Przy okazji pojawiły się dziury w wydechu, przy tłumiku końcowym i zaczął "mocniej" brzmieć. :rolleyes:

 

I jeszcze widok z wnętrza:

DxUMxPE.jpg

 

Z tej perspektywy kurnik wydaje się większy niż w rzeczywistości jest.

Ale co by nie mówić to wg. mnie dodaje minimum +40 do uroku i +55 do rozpoznawalnośći.

 

 

Kolejny fajny patent, na który natrafiłem:

BqWBfWH.jpg

Jak w starszych Mercach. Wystarczy uwolnić nadmiar wężyka do spryskiwacza.

 

Drobna robótka we wnętrzu:

eW67EL0.jpg

Efekt końcowy pokaże nieco później. ;)

 

Mając już warsztat dla siebie na weekend wrzuciłem też Haiiro na widelce:

bPRWPfE.jpg

Regulacja geometrii i okresowa kontrola obecności rudej. Na szczęście takowej nie odnotowano. Wracamy do Subaru:

FQ5mq44.jpg

 

 

Jakiś czas temu coś mnie naszło żeby popykać na emulatorze w Gran Turismo 2. I przypomniało mi się, że jednym z dostępnych aut w tej grze było właśnie Legacy BH. Niestety koloru zielonego brak. Zacząłem ciachać czarnym, na złotych Advan'ach i pchnąłem go na 400+ KM. Czaad... :D

Ale ale, co zauważyłem dopiero po iluś tam wyścigach - tylne światła. W wersji JDM świecą zupełnie inaczej niż w EU.

 

Światła UE (moje):

JJ5FmhQ.jpg

Jak widać za pozycje/stop robią tylko narożne lampy w słupkach. W blendzie po lewej stronie pod światłem cofania jest tylko przeciwmgłowe, nieco bliżej tablicy rejestracyjnej.

 

A teraz wersja JDM (foto akurat gdzieś z UK):

CRAU5S1.jpg

Widać, że za pozycje/stop oprócz narożników robia też czerwone obszary w blendzie. Przeciwmgłowe jest obsadzone w zderzaku.

 

A teraz co ja mam aktualnie wydziergane:

VVU4tGw.jpg

Pozycja/stop to wciąż tylko narożniki. W blendzie, w miejscu przeciwmgłowego i symetrycznie po drugiej stronie wstawiłem jednowłóknowe żarówki i zrobiłem z nich stopy. Na razie przeciwmgłowe ulokowałem w tej przestrzeni po lewej, między światłami stop. Docelowo chcę wypełnić całą blendę światłami pozycja/stop, a przeciwmgłowe przenieść w zderzak. Potrzebuje tylko więcej tych oprawek do dwuwłóknowych żarówek. Jak ktoś ma to proszę o cynk.

 

Na koniec seflie mojego Legwana z Corolką w tle. Tak, ten wgniot na masce zostanie zlikwidowany. Jak tylko lokalny magik od tych spraw da jakiś znak życia. ;)

1Fo2TFT.jpg

 

Fortsetzung folgt...

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...