Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny zmieniają się z dnia na dzień, oczywiście na niekorzyść.Jeśli kończy się ubezpieczenie, a pozostało mniej niż 30 dni, to nie ma co czekać, a takim sposobem zaoszczędzimy i to nie mało

 

Wysłane z Tapatalka

tak, wiem, dopiero co ubezpieczaliśmy z narzeczoną focusa, 850zł, gdybym płacił chwilę przed końcem polisy byłoby ponad 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oc, ac na stałą sumę (wymóg), nw assistance a reszta nie wiem (alianz) oferuje mi za 4300 i jest to pakiet dealerski. Nie wiem ile można się spodziewać aby było normalnie ? Czy ktoś płaci za to mniej? Z góry dzięki za pomoc w poniedziałek muszę ubezpieczyć.

niestety ceny ubezpieczeń  bardzo w tym roku wzrosły. Jezeli  masz leasing to musisz miec ubezpieczenie na danych warunkach i nic nie poradzisz - tzn.  ubezpieczenia bez pewnych opcji nie wchodzi w gre. Temat przerabiałem ze swoim XV miesiąc temu. Pomimo max znizek za bezszkodowosc, znizek za ubezpieczenie domu i tak musiałem wywalic za samo OC 825pln gdzie w roku ubiegłym płaciłem 654zł. W sumie(OC+AC+NW) wyszło mi 3k pln z kawałkiem  Może uda Ci sie ugrac pare PLN w innej ubezpieczalni ale nie spodziewaj się cudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie, rok pojazdu nie ma nic do stawek OC - pamiętam przypadek, kiedy stawka OC przeważała wartość auta...

Fakt, czasy OC p.p.m. za 300 PLN poszły w niepamięć - ale 2kzł to trochę przydużo jak za osobówkę na terenie naszego powiatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ubezpieczałem swoje legacy, kalkulacja przez rankomat ok 860zł w axa, kalkulacja bezpośrednio przez axa ok. 710zł, nie wiem jaki powód bo te same dane wpisywane itp, jedyna różnica że może z tydzień czasu dzielił obie kalkulacja (najpierw rankomat potem strona axa) więc zachęcam do sprawdzenia "bardziej" samodzielnie.

 

z ciekawostek: poprzedni właściciel płacił prawie 2000zł samego OC, co jest około 1/4 wartości samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to wygląda. Dla mnie to czarna magia jest, bo wy tu mówicie o ubezpieczeniu za 1400 oc+ac a mi wychodzi 4300 najtaniej z Allianz. Ugrać nic nie ugram, tylko dziwi mnie to że niektórym niskie ceny wychodzą :). Co zrobic. Na jakiej zasadzie takie ceny po 1400-1500 można dostać z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to wygląda. Dla mnie to czarna magia jest, bo wy tu mówicie o ubezpieczeniu za 1400 oc+ac a mi wychodzi 4300 najtaniej z Allianz. Ugrać nic nie ugram, tylko dziwi mnie to że niektórym niskie ceny wychodzą :). Co zrobic. Na jakiej zasadzie takie ceny po 1400-1500 można dostać z ciekawości ?

slyszalem ze wplyw na cene ma to ile posiada sie dany samochod, ze niby jak świeżo kupiony to sie bardziej na niego uwaza :P ( tak mi powiedzial rzeczoznawca jak przyjechał robic zdjecia do AC.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i banał, ale ja przede wszystkim zwracam uwagę na wysokość wkładu własnego i amortyzację części. Czasem może wydawać się, że oferta OC+AC+NNW jest świetna a przy próbie uzyskania odszkodowania pojawia się zonk ;).

 

Ahia, na cenę ma też oczywiście wpływ adresu parkowania samochodu. Ja podałem daleko od Warszawy, tam gdzie jest zarejestrowany co zaoszczędziło kilka stówek...

Edytowane przez svavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie, nie wierz stricte, że ktoś ma identyczny zakres umowy za 1/3 składki- nie ma takich cudów. Diabeł tkwi w szczegółach - musiałbyś porównać OWU obydwu ubezpieczycieli, procedury likwidacyjne itp.itd.

Poza tym WRX z 2003r jest warty ułamek tego, co Twój forester. Może się nawet okazać, że stawka jest u kolegi wyższa :)

 

Ciesz się, że nie masz ciągnika siodłowego - niektórzy szkodowi klienci płacą po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy za pojedyncze OC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne jest, tylko dziwi mnie to ze tak wychodzi :) Trudno zaplace, bo muzyka już zgrana na pendriva i zimny łokieć czeka :). A tak serio to no coz za avensis 2005 pierwsze składki płaciłem 3600 co mi się koszmarnie drogo wydawało i to była jeszcze polisa gdzie był wkład własny 1500 zł przy ac plus gowniany assistance...

Im się już w głowie przewraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Im się już w głowie przewraca

tak i nie. "internetowi" ubezpieczyciele przyzwyczaili ludzi do niskich stawek. Wszystko fajnie pieknie jak dostajesz małą kwote do zapłaty, myslisz ze wygrales los na loterii . Niestety problem pojawia się jak chcesz to odszkodowanie otrzymać na oryginalnych częściach z naprawą w ASO  -  przerabiałem temat z jedną z "internetowych" ubezpieczalni - nie odbierają telefonów, wysyłasz pismo za pismem ( koniecznie za potwierdzeniem odbioru bo potrafią nie dotrzeć ) , sprawa przeciąga się miesiącami ty masz w końcu dosyć i na wszystko się zgadzasz. Po tej przygodzie wykupuje ubezpieczenie z bezpośrednia likwidacja, wariant "serwisowy" na oem czesciach i niech ubezpieczalnie same ze sobą dochodzą do porozumienia ( a prawnicy takiej ubezpieczalni potrafią działać bardzo skutecznie)

 

 

Jakubie, nie wierz stricte, że ktoś ma identyczny zakres umowy za 1/3 składki- nie ma takich cudów. Diabeł tkwi w szczegółach - musiałbyś porównać OWU obydwu ubezpieczycieli, procedury likwidacyjne itp.itd. Poza tym WRX z 2003r jest warty ułamek tego, co Twój forester. Może się nawet okazać, że stawka jest u kolegi wyższa

dokładnie tak . Nie ma nic za darmo. Nikt nie ubezpieczy Ci Auta wartego 130k pln za 1500pln bez wkładu własnego za części,  na naprawie na oryginalnych częściach w ASO z dobrym assistance z bezpośrednia likwidacja szkody. Wiec to co koledzy piszą o ubezpieczeniu nowego auta za 1500pln na wyżej wymienionych warunkach jest niemożliwe. - radze poczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Oczywiście gdybyś auta nie miał w leasingu to znalazłbyś sporo tańsze ubezpieczenie ale leasingodawca wymaga zazwyczaj najwyższego wariantu ubezpieczenia od kwoty z faktury. Spróbuj zapytac jeszcze w ASO Subaru- kiedys pakiet dealerski był w Warcie ale do najtańszych nie należał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczenie: OC za BMW e36 328iA z 1995r znalazłem minimalną stawkę 968zł w AXA, inne propozycje grubo ponad 1200... Za Forka czy GieTeka płaciłem ok 500-550zł. Gdzie sens, gdzie logika? Pojemność?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gt w kwietniu b.r. - Allianz.

Za Forka też w kwietniu - Axa.

Wychodzi na to, że bmw będę musial za 4 lata zarejestrować na żółte tablice ;)

Bo zima nie będę jeździł RWD przecież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740zł za gf '97 2.0 w link4. Wszędzie indziej +1000zl

 

Zniżka właściciela 60% moja 30% + zwyżka za wiek poniżej 26 lat

 

W zeszłym roku zapłaciłem przy zniżce 20% 470zl

 

 

Za sama markę Subaru jest zwyżka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2008 XT, pełne zniżki, naprawa w ASO na nowych częsciach, rozszerzony asistance (czyli także w przypadku awarii) OC+AC oczywiście. W Allianz - 2600zł. Link4 - 1600zł. W Linku likwidowałem szkodę z AC. Wszystkie terminy wykorzystywali do ostatniego dnia, ale płacili bez szemrania, nawet jak dodatkowe koszty wyszły już po odbiorze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...