Jump to content

mly96

Użytkownik
 • Content Count

  1306
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mly96

 1. mly96

  Panewka?

  Miękkie nie znaczy nowe. Wcale bym się nie zdziwił gdyby go nie zmienili, ale jakąś kasę musieli wziąć, żeby nie dołożyć za dużo Zastanów się nad sensem, bo jak nie oddasz do porządnego warsztatu i nie wyłożysz 15k to będziesz tu tak pisał co kilka miesięcy, że padło, choć nawet oddanie do dobrego warsztatu nie gwarantuje sukcesu z różnych powodów...
 2. Nawet ściągając miskę wiele nie sprawdzisz tak naprawdę, bo nie ma dostępu do wszystkich panewek. Trzeba rozkręcać silnik.
 3. mly96

  Panewka?

  Może chcesz sprzedać?
 4. Powinno pasować. Jeśli to wrx eu/us to nie ma zmiennych faz, jdm miały.
 5. Jasne, że jeśli skończy się na głowicy to koszt będzie niższy
 6. Oczywiście masz rację, pisząc ślizganie miałem na myśli zerowy moment, choć jak zauważyłeś nie jest to jednoznaczne
 7. Możesz spróbować zablokować jedno koło (niech ktoś mocno trzyma) a drugim zakręć, ale nie wiem czy to wystarczy żeby sprawdzić. Na pewno coś robi, ale nie w każdych warunkach. Kiedy jedno koło się ślizga to nie daje nic.
 8. Tak ma być. To jest kiepska szpera, która w momencie kiedy jedno koło nie ma w ogóle przyczepności to na drugie nie jest przekazywany żaden moment, czyli jak w dyfrze otwartym.
 9. Miałem alu w GD, teraz mam porządną rajdową z kompozytów, różnicy nie ma, może nawet bym powiedział, że ta kompozytowa jest cięższa, ale jest dość gruba.
 10. Zrozumiałem o co chodzi Ci z tą "fasolką" i edytowałem bo to nie ma już znaczenia co pisałem w tym wypadku jeśli te otwory w wahaczach są różnych wielkości. Tak jak pisałem, zadzwoń np. do Carsportu i zapytaj czy wahacze przednie do sti z rozstawem 5x100 i 5x114 są takie same czy inne. Jeśli są inne to pewnie masz jeden od 5x100. Tylne się na pewno różnią, ale jak jest z przodem to nie wiem.
 11. Z tego co kojarzę to około 4-5 stopni jest fabrycznie. Dowiedz się na początek czy wahacze od 5x114 i 5x100 są różne, bo może stąd wynika różnica.
 12. Na tym aucie miałem akurat taniego softa do ciemnych, 3 tygodnie po nałożeniu. Trzymał się ładnie, to mycie go zabiło. Podobno na większości myjek są używane preparaty z zasadowym PH, a takie szybko uszkadzają wosk.
 13. Szczerze mówiąc wyleczyłem się z tych myjek, średnio szło mi 20zł na mycie, a po dojechaniu do domu auto i tak było uwalone, miało zacieki. Wolę umyć pod domem, dobrą, sprawdzoną chemią, która wiem że nie naruszy mi ani powłoki, ani wosku, nie muszę się gonić bo stoi za mną x samochodów. Mogę sobie na spokojnie osuszyć auto. Po takim myciu jeśli nie spadnie deszcz to jest ono faktycznie czyste, a nie opłukane.
 14. Regularnie myłem na myjni w Koziegłowach, parę razy w Będzinie na Syberce. Teraz już tylko pod domem.
 15. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moich okolicach na tych myjniach mają tak mocną chemię, że lakier płowieje... Teraz używam tego tylko do opłukania wodą, bo szkoda robić polerkę co dwa miesiące Na jednym z aut wosk zszedł po pierwszym myciu na takiej myjni...
 16. mly96

  ebc

  Nikt raczej nie ma, bo nigdy taka w języku polskim nie powstała
 17. U mnie też kiedyś dymiło, wyjąłem turbo, śladów oleju nie było nigdzie, mechanicy mówili, że bez sensu regenerować, zrobiłem po swojemu, turbo poszło do regeneracji, auto przestało dymić. Z tym, że u mnie puszczał dyma nie tylko przy hamowaniu silnikiem.
 18. mly96

  Panewka?

  Cóż.. Uroki posiadania subaru Też kiedyś kupiłem sztukę, panewka zastukała, zrobiłem remont, kosztował tylko 8k, nowy wał, panewki. Silnik przeżył 1000km, teraz mam imprezę, która po remoncie przejechała 2500km i popękały tłoki
 19. mly96

  Panewka?

  Raczej ciężko po tym filmiku ocenić, choć coś tam słychać.
 20. Jak dbasz tak masz to sobie można powiedzieć przy nowym aucie z salonu, z którymi też potrafią być różne historie po niewielkim przebiegu... Albo przy aucie, które masz dłuższy czas. Przy kupnie subaru powinien się liczyć z tym, że może być różnie, a jego dbanie już może niewiele pomóc jak auto jest już zużyte.
 21. Nie ma co porównywać silników subaru do bmw jeśli chodzi o trwałość. Za 8-10k to raczej kupisz tylko części na generalny remont, robocizna wyjętego silnika to 2-6 tys nie licząc obróbek, zależy gdzie to oddasz. Co do trwałości to pewności nie masz żadnej, jedno auto oddałem do typa, który robił w miarę tanio, remont kosztował 8k, ale nie zmieniałem tłoków na nowe ani korb. Auto przeżyło 1000km. Teraz mam auto w którym silnik 2.5 przeżył 2500km. Ja bym się nie bawił w takie swapy, takie auto potem to wielka niewiadoma, może więcej w warsztacie przestać niż jeździć, chyba że znasz się na tym i z
 22. Może, zastanawiałem się jak mam to rozumieć i jak widać wyszło jak zawsze
 23. Przejedź się najlepiej jednym i drugim, każdy lubi co innego. Jak nie jeździsz dużo to pewnie źle nie będzie
 24. Myślałem, że matematyka na takim poziomie jest na tyle prosta dla każdego, że nikt nie będzie miał problemu sobie tego wyliczyć, ale skoro uważasz to za ukrywanie to chyba się pomyliłem
×
×
 • Create New...