Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

hej EkoDrajwerzy ;-)

 

ja czasami jezdze EKO jak jada misiaki przedemna albo za mna z videorej... ;-)

 

teraz bede znal dokladnie moje spalanie i bede sie rozpisywal tutaj na maxa ;d bo montuje komputer ;-)

 

pozdraiwam...

 

p.s. mimo tego ze cena benzynki spadla z 4 na 3,5 to i tak 50zl = 50 mil, i trudno mi jest wytlumaczyc dlaczego tak jest... moze mamy jakiegos magika ktory mi to wyjasni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dążę do tego aby zejść na 10 litrów (23,52 MPG) ale jakoś nie mogę. Może jak zdejmę relingi poprzeczne to z litr zejdzie w dół. Średnia na 1400 km to 12 litrów z czego 1100 to trasa. W mieście 13 :)

 

Tak sobie tłumacze, że Bestia musi żreć bo inaczej zdechnie :D

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (2.5 MT) pali ponad 10, chociaż na wyświetlaczu pokazuje ostatnio 9,8. Jazda miejska, rzadko obwodnica Trójmiasta, nie stoję w korkach.

Jak ostatnio liczyłam wyszło mi ponad 11 litrów.

A ja dążę do tego aby zejść na 10 litrów

Powodzenia!

Mi się udało kiedyś w trasie zejść do 8,6, ale droga była pusta i to było dawno temu :twisted: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (2.5 MT) pali ponad 10, chociaż na wyświetlaczu pokazuje ostatnio 9,8. Jazda miejska, rzadko obwodnica Trójmiasta, nie stoję w korkach.

Jak ostatnio liczyłam wyszło mi ponad 11 litrów.

A ja dążę do tego aby zejść na 10 litrów

Powodzenia!

Mi się udało kiedyś w trasie zejść do 8,6, ale droga była pusta i to było dawno temu :twisted: :wink: .

 

A jakie masz kapcie? Ja mam 215/17/55. Opór swój mają. Jutro zdejmę poprzeczne relingi i jadę w trasę. Cudów nie oczekuję.Jak zajdzie do 11 będzie dobrze. Jak nie też będzie dobrze. :D

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feresterem 2,0 97r w nocy

 

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 10:06 pm ]

Warszawa Gdynia Sztokholm 7,2 -w nocy . FORESTER 2,0 97R.

Ta sama trasa OUTBACK 2,5 8,0 l

Jak go zdenerwuję to na trasie + 100%

A swoją drogą to zależy kiedy /chyba wiele zależy od paliwa/

Tankuję na BP

Na tej samej trasie są różnice nawet 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feresterem 2,0 97r w nocy

 

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 10:06 pm ]

Warszawa Gdynia Sztokholm 7,2 -w nocy . FORESTER 2,0 97R.

Ta sama trasa OUTBACK 2,5 8,0 l

Jak go zdenerwuję to na trasie + 100%

A swoją drogą to zależy kiedy /chyba wiele zależy od paliwa/

Tankuję na BP

Na tej samej trasie są różnice nawet 20%

 

Zdjąłem relingi poprzeczne, wsadzilem rodzine i bagaz (pół bagażnika) i pojechalem do Bialki. Spalanie to 23.4 wedlug kompa czyli 10 litrow na 100. V max to 140. Teraz leję VPower'a ale coś mnie korci przeprosić się z Verva 98.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek - Forek XT MY2004. W pierwszej trasie - 350km + 80km miasta - wynik 9,8 l/100km. Spodziewałem się więcej :-)
Depnij to będzie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami lub nawet powyżej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek - Forek XT MY2004. W pierwszej trasie - 350km + 80km miasta - wynik 9,8 l/100km. Spodziewałem się więcej :-)
Depnij to będzie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami lub nawet powyżej :wink:

 

Rozwinę temat - mój poprzedni forek - 2,5 AT wolnossak w takiej konfiguracji spaliłby podobnie. Ale za to jadąc DUŻO mniej dynamicznie. Tak więc - duży plus dla XT i MT :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Legacy 2,5 MT, MY03, kombi srednia z 3500km w trasie + 10% miasto wychodzi od 9,8 do 10,5

Co tydzien smigam na tej samej trasie Gdynia - Zagan - Gdynia.

Staram sie nie przekraczac 140km/h a na prostych smigac z tempomatem nastawionym na 120km/h. Z Gdyni do Zagania mam rowno 500km i jadac z taka predkoscia schodzi mi okolo 5,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się podzielę spostrzeżeniami z użytkowania.

Średnie spalanie 4000 km to 12,6 l/100 km 60% trasa 40% miasto

Maksymalne jakie udało mi się uzyskać to 13,8 l/100 km w trasie

a minimalne jak na razie to 9,6 l/100 km poza miastem max do 130 km/h w trybie Inteligent

Bez deptania na zmianę w pedał gazu i hamulca na katowickiej odcinek między Częstochową a Mszczonowem starając jechać jednym tempem, w granicach do mojego naturalnego ogranicznika prędkości którym jest antena od CB wyszło 10,8 l/100km.

Naprawdę jestem miło zaskoczony spalaniem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Lublin - Zakopane, trochę po Zakopcu, powrót. Łącznie ok 900 km. Forek załadowany - średnie spalanie 8.8l/100km. (2.0 benzyna automat). Szczególnie ciekawy był powrót 13.II w piątek, ach biedne te ośki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem już kilka tankowań, ale dopiero ostatni bak poddałem testom.

100% trasy po Warszawie i to głównie w korkach / krótkie odcinki max po 10 - 15 km

 

Wynik 13,5 l

 

Jazda raczej spokojna, kilka razy dotknąłem przy starcie podłogi + 3 parkingowe śnieżne upalanki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nowy 2,0DX pierwsze dwa tankowania Orlen, śr. spalanie 9,5-9,0 później Statoil - śr. 7,8, teraz dwa razy na Neste, śr. 7,6. Zużycie liczone wg rachunków za paliwo. Ciekawe, ze komputer pokazywał początkowo ok. 1 l mniej, teraz różnica to ok. 0,5 l. Nie wiem, czy to błąd komputera, czy dystrybutora na stacji. Jazda z przewagą miejskiej w warunkach zimowych. Wypad autostradą, ze średnią 130 km/h to zużycie 10,0 l/100. Ciekaw jestem jak będzie dalej. Na razie w miarę docierania spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nowy 2,0DX pierwsze dwa tankowania Orlen, śr. spalanie 9,5-9,0 później Statoil - śr. 7,8, teraz dwa razy na Neste, śr. 7,6. Zużycie liczone wg rachunków za paliwo. Ciekawe, ze komputer pokazywał początkowo ok. 1 l mniej, teraz różnica to ok. 0,5 l. Nie wiem, czy to błąd komputera, czy dystrybutora na stacji. Jazda z przewagą miejskiej w warunkach zimowych. Wypad autostradą, ze średnią 130 km/h to zużycie 10,0 l/100. Ciekaw jestem jak będzie dalej. Na razie w miarę docierania spada.

 

nie licz na to że spadnie

docieranie tu specjalnie nie wpłynie na spalanie.

wpłynie bardziej obcie z silnikiem, skrzynią, i napędem.

mi na początku palił więcej bo jeździłem nim tak samo jak BMW.

 

Wskazania komputera zaniżają od 0,5 do nawet 2 litrów / 100km

u mnie przy super ekonomicznej jeździe spada w okolice 8 a średnio wychodzi w okolicach 9litrów

 

7 litrów jest do uzyskania jadąc 90km/h na 6 biegu na autostradzie

wtedy komp pokazuje ok 6 litrów/100

 

na spalanie nie ma wpływu też paliwo

V-power czy ultimate czy inne zwykłe ON - pali tak samo

na V-power mam wrażenie że silnik trochę kulturalniejszy ale to chyba subiektywne odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w pierwszej krajowej trasie. Dokładnie Bielsko-Włocławek-Ostrowiec Świętokrzyski-Nowy Sącz-Bielsko. Średnia z tej trasy to tyci mniej niż 12l/100km. Jazda w śniegu 70%, jazda drogą expresową 30%, jazda w górach po śniegu 20% (szacuję), jazda z niepalącymi dwoma garkami 100% Ja nie wiem jak on będzie pędził na 4 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...