Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Po Łodzi z zapiętym reduktorem to mam problemy aby zejść poniżej 16. Po przejechaniu 17 tys. km średnie spalanie na komp. to 17.2 dodam tylko, że to wolnossące 2.0 :)

Zastanawia mnie, czy jakość paliwa ma jakiekolwiek znaczenie? Nie wiem czy w dobie kryzysu nie przejść na 95okt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, z odcinkami dość paliwożernej szybkiej jazdy miejskiej i pozamiejskiej (szybkiej - tutaj się nie śmiać - 100-150 km/h), w korkach niewiele - 10,2 ltr/100 km. Tankuję 98.

 

Całkiem dobry rezultat jak na samochód o masie 1,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Łodzi z zapiętym reduktorem to mam problemy aby zejść poniżej 16. Po przejechaniu 17 tys. km średnie spalanie na komp. to 17.2 dodam tylko, że to wolnossące 2.0 :)

Zastanawia mnie, czy jakość paliwa ma jakiekolwiek znaczenie? Nie wiem czy w dobie kryzysu nie przejść na 95okt.

Mi GT mniej pali po Łodzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Łodzi z zapiętym reduktorem to mam problemy aby zejść poniżej 16. Po przejechaniu 17 tys. km średnie spalanie na komp. to 17.2 dodam tylko, że to wolnossące 2.0 :)

Zastanawia mnie, czy jakość paliwa ma jakiekolwiek znaczenie? Nie wiem czy w dobie kryzysu nie przejść na 95okt.

 

akurat w moim gtku ma, paradoksalnie radzilbym ci w dobie kryzysu pojsc w inna strone i przerzucic sie na cos markowego 98 a najlepiej jeszcze wiecej oktanow

 

w zeszly weekend dokonalem czegos co wydawalo mi sie kiedys nierealne, moj GTek na autostradzie w Danii na dunskim v-power racing 99 spalil 9,1l/100km :) jazda byla prawie caly czas na podcisnieniu, bez zbednych przyspieszen, plynnie bez korkow, maksymalnie 130-140, na wiecej nie pozwalal spory ruch. na polskim paliwie, tymbardziej na polskich drogach nigdy nawet nie zblizylem sie do takiego wyniku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty widzę kolosalne rozrzuty i dochodze jednak do wniosku że auta mają tu chyba najmniej do powiedzenia a zdecydowanie zależy od wspomnianego "łącznika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w moim gtku ma, paradoksalnie radzilbym ci w dobie kryzysu pojsc w inna strone i przerzucic sie na cos markowego 98 a najlepiej jeszcze wiecej oktanow

 

w zeszly weekend dokonalem czegos co wydawalo mi sie kiedys nierealne, moj GTek na autostradzie w Danii na dunskim v-power racing 99 spalil 9,1l/100km :) jazda byla prawie caly czas na podcisnieniu, bez zbednych przyspieszen, plynnie bez korkow, maksymalnie 130-140, na wiecej nie pozwalal spory ruch. na polskim paliwie, tymbardziej na polskich drogach nigdy nawet nie zblizylem sie do takiego wyniku :cool:

 

Kilka lat temu moj Legacy 2,2 AT zadziwil mnie wlasnie na dunskim paliwie, spalanie niecale 8,5 l pomimo korkow pod Hamburgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, średnie spalanie (liczone ręcznie tzn ilość km i zakupione paliwo) z 2200 km - 9,40. Liczyłem dwa razy, bo najpierw myślałem, że pominąłem jeden rachunek, ale po skrupulatnym sprawdzeniu i ponownym przeliczeniu wyszło to samo. Mam bardzo spokojny styl jazdy ( ale nie jestem zwolennikem eko-drajwingu :twisted: ), nie stoję w korkach, 90% km to trasa, używam często sekwencji w skrzyni. Jak na razie doszedłem do wniosku, iż popełniłbym wielki błąd kupując forka 2.0 wolnego. Co najdziwniejsze Rav4 pali mi bardzo podobnie 9-9,5l/ 100km.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeleciałem się po znanej niektórym trasie: Walim-Sierpnice-Sokolec-Kamionki-Rościszów-Glinno-Zagórze Śląskie-(Restauracja Fregata :D)...

Wolny ssak ostro katowany, wziął 14l...gazu ;)

napisze tylko, że pedał gazu pracował w trybie 1-0 :mrgreen:

 

autostrada, 170-180kmh (na navi), przez 100km, potem 60km przejechane z prędkością około 150kmh, zjarałem 14l gazu/100km

 

coś powtarzalne te 14l...czyżby wtryskiwacze nie dawały rady więcej?

 

Udało mi się też po raz pierwszy zejść poniżej 10l gazu. W niedziele na trasie Wrocław-Warszawa, czas przejazdu coś między 3,5 a 4h (jazda nie emerycka, taka normalna) 9,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5 A/T to jednak oszczędna :twisted: maszyna. Mojej żonie nie udaje się w mieście więcej niż 12l/100km. Ale zwykle mieści się w 11l. WRX w mieście to około 200 mil na jednym tankowaniu czyli około 15 - 16 l/100 km. Na trasie (ale tylko raz) było 8,5-9 l /100 km. No i żona pytała, czy coś się stało, że jedziemy 90 km/h... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że w tym temacie jak juz wczesniej ktos zauważył główną role odgrywa woźnica... jak pogoni do galopu wszystkie konie to i owsa potem nie moze żałować...

jak furmankę ciągną 2-3 osiołki to i owsa mniej mozna sypać... ot i cała filozofia. Sam po swojej Justynie widzę , że spokojnie w trasie jadąć mogę osiągnąć nieco ponad 6l/100km a gdy prawy pedał częściej gości w okolicy podłogi bywa, że i ponad 10l/100km potrafię zalac potem do zbiornika... a to N/A 1.3 i tylko 68 kucyków ciągnących furmankę o masie zaledwie 945kg

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX w mieście to około 200 mil na jednym tankowaniu czyli około 15 - 16 l/100 km. Na trasie (ale tylko raz) było 8,5-9 l /100 km. No i żona pytała, czy coś się stało, że jedziemy 90 km/h... ;)

moja dziewczyna WRXem w trasie zrobila 400mil :razz:

wyszlo jakos 7.8L/100km :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.5 XT Manual

 

Miasto w zależności od paliwa - zawsze tankuje Racing'a ale chciałem zrobić porównanie :wink:

 

wyniki:

 

V- Power Racing 13,2

V-Power 98 14,9 :shock:

Verva 14,2

 

do tej pory mnie zastanawia fakt, że jak miałem WRX-a 2007 to nigdy mi nie zszedł poniżej 15 L w mieście. Jazda taka sama co Forkiem - trasy identyczne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...