Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... A mi ostatnio niebieska strzała spaliła po mieście średnio 22.5 litra na 100km... Wyliczone z tankowań, wyjeżdżone jakoś tak około 80km i wciągnął 18l. Niby to subaru z wiatrakiem i jak to już tu pisano wiele razy - spali tyle, ile się wleje - tyle, że to WRX... :shock: Do tego dobrze utrzymany, silnik w super stanie. Powiedziałbym, że to tak na tej górnej granicy przyzwoitości.

To tak tylko na potwierdzenie, że w tego typu autach spalanie baaaardzo zależy od stylu jazdy - chyba bardziej, niż w wolnym ssaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko na potwierdzenie, że w tego typu autach spalanie baaaardzo zależy od stylu jazdy - chyba bardziej, niż w wolnym ssaku.

 

No nie wiem. Ja dzisiaj zatankowałem i wyszło mi 15,1l :shock: Staram się nie przesadzać ze stylem jazdy...Inna sprawa że tylko miasto, ciągłe korki a też ciągle na zimnym. Rano odpalam jak dojade do pracy to właściwie jest dobrze rozgrzany potem kilka godzin przerwy i znowu na zimnym :???:

Dobrze że benzin nie kosztuje tyle co w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że spalanie zależy od stylu jazdy. Normalnie pali mi 11 - 11,5 l/100km po mieście i trochę trasa. Niestety w sobotę musiałem bardzo szybko dostać się do Poznania :roll: - z wiatrem spalił 15,5l. :evil: Gorzej było w drodze powrotnej - pod wiatr 16,5l :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tankowania Justynki to 8,91l/100km z 300km w mieście tak dynamicznie jak można od Justyny wymagać, oraz 7,89l/100km z dotychczas zrobionych 20.720km głównie po mieście (rekord MAX 9,48l/100km z upalaniem zimą na placyku, min 6,39l/100 w trasie przez Niemcy z przelotowymi rzędu 120-140km/h)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos wiecej zaczal wciagac....Nawet 16L/100km...

Musi, ze to przez zime.

 

A dlaczego?

 

a dlatego, że zima masz dłuższy czas nagrzewania się silnika a więc i pracy na bogatszej mieszance, silnik zimny mosty dyfry skrzynia zimne wiec i olej gęsty a więc i opory wieksze, a dlatego, że często masz powłączane odbiorniki energii elektrycznej typu wycieraczki, dmuchawę, ogrzewanie foteli, szyb itp a to wszystko wymaga dostarczenia konkretnej energii biorącej się ze spalanego paliwa... aha nawet jazda z ogrzewaniem na maxa powoduje wzrost apetytu autka... no i zazwyczaj opony zimowe mają z racji klockowatego bieżnika wieksze opory toczenia...

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy bak wychodzi 8,6L/100 średnio 20%miasto 80%trasa

w mieście nie chciał zejść poniżej 10L/100km

przy bardzo delikatnej jeździe

na trasie Katowice-Warszawa średnio 130-140/kmh do 3000rpm głównie 5-6bieg spalanie wyszło 7,8L/100Km

 

Być może to kwestia tego że auto jest nowe i jeszcze nie dotarte.

Jeśli to spalanie zostanie na tym poziomie to dla mnie wcale nie jest to rewelacja.

 

YRK pisał że jemu wyszło średnio z pierwszego baku 7,4L/100 po Wawie

 

Więc ja albo mam dziurę w baku, albo z tym niskim spalaniem w Boxer dieslu to jakaś ściema jest... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi ktoś jakiś czas temu powiedział, że na The Forum będzie można przeczytać takie wpisy to bym chyba wyśmiał. Co to się porobiło - tragedia bo Subaru spala mi 9L gnojówki a w kolorowej książeczce napisali że będzie jeździło na oparach :roll:

 

Wiesz, gdyby informacje o spalaniu były podane obiektywnie to wybrał bym pewnie 2,5 XT a nie diesla

 

bo czy spali mi w miescie 10L czy 14L to niewielka różnica

 

7L ropy (wg różnych opinii) do 14L benzyny w 2,5 turbo to proszę kolegi już 100% więcej jest jest :mrgreen:

 

szkoda że zamiast podać faktyczne spalanie diesla to tu jakieś bzdury znalazłem.

Nie wieże że forkiem w dieslu da się w mieście zejść poniżej 10L

no chyba że mój trefny jakiś jest... to dopiero pierwsze kilko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...