Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując Subaru, a zwłaszcza Imprezę, nie powinno się pytać ile pali, bo spali tyle ile się wleje i zależy jak się jeżdzi :lol: , jak ktoś się pyta ile pali, tzn, że go nie stać na subi, niech poszuka czegoś ekonomiczniejszego, albo traktorka. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno się pytać ile pali
:shock:

Dlaczego??? Chyba po to ten wątek istnieje i jakbyś nie zauważył ma 58 stron z tego kilkanaście o SI .

jak ktoś się pyta ile pali, tzn, że go nie stać na subi, niech poszuka czegoś ekonomiczniejszego, albo traktorka.

No tak grubiaństwo jest naszą domeną :roll:............., życzę Ci obyś nigdy budząc się z rana nie zastanawiał się skąd wziąć kasę na paliwo.

 

Ja kupując Spec B wszystkich na forum pytałem się o spalanie i dla twojej wiadomości JESZCZE MNIE STAĆ :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze nie wiem o co kompletnie kaman, ale moj Forester mnie non stop zaskakuje. Przez 2 lata byl absolutnie przewidywalny - ok. 9-10l/100 w trasie, 13.5-16.9l/100 w miescie w zaleznosci od buta. Ostatnio jednak w miescie nie moglem zejsc ponizej 14.5 przy baaardzo kapeluszniczej jezdzie i prawie bez korkow (co nie znaczy, ze bez swiatel, ale ze byly ferie studenckie, to po Wroclawiu sie calkiem przyjemnie jezdzilo), za to z wyjatkowa latwoscia mozna bylo przekroczyc 19l/100, a nawet z lekkim upalaniem po sniegu udalo mi sie osiagnac ponad 23l/100.

 

Tym bardziej zadziwiajace jest, ze w ten weekend na dystansie 615km (do Pragi i z powrotem na 1 baku, typowa jazda kapelusza o kropelce - 80-110kmph) spalil mi niewiele ponad 8.6l/100 (udalo sie komus mniej S-turbo manual?), jak za starych dobrych czasow ustabilizowanego spalania

 

Wyglada jakby do <3krpm palil normalnie, ale powyzej tych obrotow budzil sie w nim jakis smok, ktory do tej pory zadowalal sie normalnymi ilosciami paliwa. Swiece, kable WN, przeplywka nowe, a parametry podczas jazdy w normie. Z rzeczy zmienionych na przelomie zmian stylu spalania, to nowe zimowki oraz backbox Prodrive'a. Nie wiem co o tym myslec.

Wracam do mojego zdumienia. Ostatnich kilka tankowan w miescie: 23.22l/100, 19l/100, 15.14l/100, 14.5l/100, 18.5l/100, 14.93l/100. Z tego te 23.22, to glownie upalanie na sniegu, 19 i 18.5 to dynamiczna jazda, a reszta absolutnie kapelusznicza. Dzis tankowanie po takiej samej absolutnie kapeluszniczej, po takich samych odcinkach na miescie, takich samych korkach, temperaturach powietrza, ladunku w samochodzie, cisnieniu w kolach, oponach itd. itp. Spalanie? 13.1l/100 :shock:

 

O co kurna z tym autem chodzi? Kiedys 13.6-14.0 to bylo spalanie minimalne w miescie, 14.5-15.5 jazda dynamiczna, a powyzej 16l/100 udalo mi sie tylko 3 razy wejsc i byla to jazda na maksa. Teraz (gdzies od polowy listopada) spalanie minimalne jest loteria, a jak przycisne, to bez zadnego problemu powyzej 18... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ale dopiero od dwóch baków...

 

Legac zawsze mieścił się między 11, a 12l/100km, a ostatnio 14-15 :shock:

Nie mam pojęcia o co kaman? Może paliwo?

Teraz mam zaspawany dyfer i może on będzie powodować delikatne zwiększenie spalania, ale to się okaże przy następnym tankowaniu... chociaż też niekoniecznie, bo w tak zwanym międzyczasie :wink: , ma się wreszcie zwiększyć ciśnienie doładowania, więc już zupełnie nie będę wiedział do czego się odnieść i z czym porównać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Subaru, a zwłaszcza Imprezę, nie powinno się pytać ile pali, bo spali tyle ile się wleje i zależy jak się jeżdzi :lol: , jak ktoś się pyta ile pali, tzn, że go nie stać na subi, niech poszuka czegoś ekonomiczniejszego, albo traktorka. Pozdro

 

Każdy samochód spali tyle ile się wleje do jego baku, wszystkie tak mają. To nie jest domena tylko Subaru. A pytać się o spalanie można a nawet trzeba. Czasami zwiekszone zużycie paliwa w stosunku do średniej forumowej :cool: dla danego modelu, może świadczyć o jakiejś poważnej usterce a nie tylko o tym że ktoś lubi ciężkie obuwie. Rozumiem również, że swoim tekstem chciałeś pokazać nam, że jesteś forsiasty i takie bzdety jak kasa na paliwo to nie twoje zmartwienie. Wiekszośc z nas na tym forum jeździ samochodami Subaru a jak nimi jeździmy to znaczy, że nas stać i wyobraź sobie, że pewnie wiekszość z nas analizuje zużycie paliwa. A świadczy o tym popularność tego wątku. Więć jeżeli pytanie o spalanie obraża stan twojego konta bankowego zawsze możesz unikać tego wątku. Czego ci z całego serca życzę. :wink:

 

A do meritum. Forek - miasto - 11,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie pochwalic wręcz rewelacyjnym wynikiem spalania jaki mi sie udalo dzis odnotowac :D

trasa warszawa - giżycko - warszawa, 4os, predkosci 130-150kmh, maly ruch na drodze : 9,69l/100km i nikt mnie nie wyprzedzil :razz:

jestem pelen podziwu dla mojego GT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym opustoszałym bakiem odnotowuję na stacji coraz lepsze wyniki:

 

Trasa z Warszawy do Łodzi: bardzo nierówna jazda w przedziale 110 - 140 km/h

(momentami 190 od radaru do radaru) z wielokrotnym bezpiecznym ale dynamicznym wyprzedzaniem na odcinku Rawa Maz. / Łódź

Z powrotem 80 - 130 km/h

Razem 310 km trasy (w tym 40 km po Łodzi) + 150 km Warszawskich korków

 

Rezultat: 10,8l /100 km

 

Wg mnie nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoimi średnimi:

 

:arrow: najmniej: w trasie, na tempomacie, po wiosce, z fotoradarami i przy dużej gęstości ruchu - zero wyprzedzania, grzeczna jazda 50-70 km/h --> 7.6 l/100 :cool:

No nie wyobrażam sobie, że da się mniej.

 

:arrow: normalnie: trasa W-wa - Krk, w zalezności od tego jak się "staram" - 8.8-10.8 l/100, zazwyczaj 9.8 l/100

 

:arrow: miasto: ogień na reduktorze spod każdych świateł :twisted: - 13 --> ... l/100 :evil: (dobrze, że chwilowe wskazanie kompa kończy się na 50 l/100 :mrgreen: )

 

Wszystko oczywiście wg komputera, bo jestem leniwy i samemu liczyć mi się nie chce :roll:

 

Aha, jak hamuje silnikiem to pokazuje 3.2 l/100 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESAMOWITE !!! Właśnie wróciłem ze Szwecji więc mogłem jechać o kropelce . Na trasie z domu do Gdyni 7,2 l/100km !!! W nocy z soboty na niedzielę - warunki idealne - prawie żadnego ruchu , pogoda dobra . OBK 2,5 a/t z 2000 r. Chyba można zejść poniżej 7l ?

Na terenie Szwecji poruszaliśmy się forkiem 2,0 MY07. Przyjaciel który prowadził swoje auto niestety nie przyjmował do wiadomości swoich błędów w operowaniu gazem i hamulcem , więc spala ok 10/100km. Kiedy siedziałem obok kierownika , zauważyłem dziwne zachowanie auta - on po prostu " pompuje " gazem . Chcąc utrzymać stałą prędkość - dodaje gazu i puszcza - z częstotliwością ok 3 sek . Jestem w stanie zejść ze spalaniem o 1,5 l na tej samej trasie i z tą samą prędkością przelotową .

Moja rada - uczyć się jazdy subaru ! Nie jeżdzić tak jak dieslem , nie jeżdzić jak poprzednimi z małym silnikiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: trasa jazda tempomatem ~ 90km/h wskazanie KP 6,4

 

a jak juz jestesmy przy spalaniu ,czyli powiedzmy przy pedale gazu, niech ktos mi wytlumaczy dlaczego w legacy [nie wiem jak w innych rubarynkach] pedal gazu posiada sprężynkę i mozna naciskac rowniez go "z góry" co nie powoduje wcisniecia ramienia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakorkowana trasa 500 km, spokojna jazda 90-120 z dynamicznym wyprzedzaniem, załadowanym autem i załączoną klimą - 9,5l/100km. Po tym weekendzie jestem pewien że dam radę zejść forkiem 2,5XT poniżej 9l/100km w trasie bez specjalnych wyrzeczeń i przy rozsądnej jeździe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem opony na letnie i ... szok. Samochod, ktory przy dynamicznej jezdzie po miescie na zimowych potrafil spalic miedzy 19 a 23l/100, teraz przy dynamicznej spalil mi 14l/100, przy poczatku sredniodynamicznym i reszcie delikatnej 13.7l/100, a na trasie przy delikatnej jezdzie... 7.9l/100 :shock:

 

Co jest? Do tej pory rekord spalania mialem 8.7l/100... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem opony na letnie i ... szok. Samochod, ktory przy dynamicznej jezdzie po miescie na zimowych potrafil spalic miedzy 19 a 23l/100, teraz przy dynamicznej spalil mi 14l/100, przy poczatku sredniodynamicznym i reszcie delikatnej 13.7l/100, a na trasie przy delikatnej jezdzie... 7.9l/100 :shock:

 

Co jest? Do tej pory rekord spalania mialem 8.7l/100... :?:

 

Sprawdz jeszcze paliwo, bo ja uparcie zalewalem BP Ultimate, a ostatnio dwukrotnie na Shella po V-Power zajechalem (sporo tanszy od BP nawet). Roznica to ok 1 litr na korzysc V-Power, w tej chwili drugi bak nim zalalem i juz widze ze jest lepiej niz na BP. Praktycznie ta sama trasa codziennie, wiec mam porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...