Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy bak wychodzi 8,6L/100 średnio 20%miasto 80%trasa

w mieście nie chciał zejść poniżej 10L/100km

przy bardzo delikatnej jeździe

na trasie Katowice-Warszawa średnio 130-140/kmh do 3000rpm głównie 5-6bieg spalanie wyszło 7,8L/100Km

 

Być może to kwestia tego że auto jest nowe i jeszcze nie dotarte.

Jeśli to spalanie zostanie na tym poziomie to dla mnie wcale nie jest to rewelacja.

 

YRK pisał że jemu wyszło średnio z pierwszego baku 7,4L/100 po Wawie

 

Więc ja albo mam dziurę w baku, albo z tym niskim spalaniem w Boxer dieslu to jakaś ściema jest... :sad:

 

Hmmm bardzo dziwne jak dla mnie. Mam "niby" identyczny silnik w Legacy MY'08, a spalanie średnie (przez cały przebieg 9000 km): wg. komputera to 6.8, a wg. wyliczeń to ok. 7.35.

Nie jeżdżę PSJ, ale też nie męczę zbytnio auta. Auto jeździ - 35% w mieście, 65 % w trasie.

 

Powyższe spalanie i tak mogę bezproblemowo ograniczyć do mniejszego niż 6.0, ale po co? Chociażby ostatni bak (700km; trasa 80%, miasto 20%): wg. komputera to 5.4, a wg. wyliczeń 5.9 - też bez jakiegoś szczególnego oszczędzania pedału gazu.

 

Aha, trzeba wziąć pod uwagę, że moja jazda po mieście to jednak nie Warszawa, a jedynie Rzeszów czy Sandomierz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieże że forkiem w dieslu da się w mieście zejść poniżej 10L

no chyba że mój trefny jakiś jest... to dopiero pierwsze kilko

 

Tutaj:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/305086.html

 

masz spalanie z mojego forka... właściwie cały przebieg zrobiony w warszawskich korkach, ostatnio to nawet częściej stałem niż jechałem.

Nie robiłem na razie żadnej dłuższej trasy, ale spalanie przy prędkościach przelotowych do 120km/h powinno się zamknąć w 6,5 litra.

 

Może różnice wynikają z tego, że masz bardzo ciężką nogę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz spalanie z mojego forka... właściwie cały przebieg zrobiony w warszawskich korkach, ostatnio to nawet częściej stałem niż jechałem.

Nie robiłem na razie żadnej dłuższej trasy, ale spalanie przy prędkościach przelotowych do 120km/h powinno się zamknąć w 6,5 litra.

 

Może różnice wynikają z tego, że masz bardzo ciężką nogę? :)

 

Dzięki za info, przeglądałem już wcześniej bo gdzieś w twoich postach znalazłem ten link :)

założyłem swoje konto więc będzie można porównać po jakimś czasie :)

 

spalanie na trasie Katowice-Warszawa wyszło ok 8 litrów przy prędkości ok 140-150 , był luzik więc prawie cały czas tak jechałem

po samych Katowicach skubaniec pokazywał najpierw 20L z pierwszych 8km :evil: a później spadło do 10,5 po 100km po zatłoczonych Katowicach (żeby tak wyglądały korki w wawie...)

 

auta nie cisne na razie bo chce go ładnie dotrzeć więc stąd tym bardziej moje zdziwienie że wciąga tak dużo.

 

mam nadzieje że spalanie średnie będzie w przedziale ok 8l/100km

przy nastawieniu głównie na miasto (80%)

mieszkam na Bielanach więc w korkach nie stoję (przynajmniej nie takich jakie są w innych częściach miasta) i tym bardziej dziwi mnie poziom spalania w twoim forku, powinno być odwrotnie :wink:

 

Jesli chodzi o spalanie na trasie to nie wiem jak był robiony test przez producenta ale chyba w próżni z zasilaniem w tlen z butli :wink: albo nadwozia nie zamontowali hehe

Ogólnie powyżej 120km/h robi się w aucie głośno, szum powietrza jest naprawdę duży, opór powietrza czuć również bardzo wyraźnie na prawym pedale.

spalanie 6,5 to może i wyszło by przy 90km/h ale czym szybciej tym więcej.

Przypuszczam że legacy czy outbacki palą mniej głównie z uwagi na aerodynamikę i jak się okazuje ma to chyba kluczowe znaczenie.

ale ciekaw jestem bardzo spostrzeżeń innych bo to da dopiero pełny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spritmonitor.de/en/detail/312116.html

 

biorąc pod uwagę że bak ma 64 litry to co najmniej dziwne jest że nie chce wejść więcej niż 55.

czy komuś udało się zatankować więcej?

może rezerwa jest na 200 km :???:

 

ja mam tak samo - po zapaleniu się lampki wchodzi mi 54-55 litry... to trochę dziwne, że jest 10 litrów rezerwy.

 

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 10:47 pm ]

na pewno? Wersje benzynowe mają podane 60 litrów, więc nie wiem czy nie ma błędu w broszurze.

 

wszędzie podają 64 litry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno? Wersje benzynowe mają podane 60 litrów, więc nie wiem czy nie ma błędu w broszurze.

 

wszędzie podają 64 litry...

a tu http://www.subaru.pl/datasheet/09myforester.pdf

i tu http://www.subaru.pl/datasheet/09myforester25xt.pdf

wątpię żeby diesel miał większy zbiornik paliwa, tym bardziej że skoro pali mniej to po co robić większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo - po zapaleniu się lampki wchodzi mi 54-55 litry... to trochę dziwne, że jest 10 litrów rezerwy.

 

mi wchodzi 54-55 ale od zapalenia oka proroka zrobiłem jeszcze z 50km (chciałem go przetrzymać ale nerwy puściły jak wskazówka opadła)

Niestety w forku nie wiadomo jaki jest zasięg komputer nie ma takiej "opcji"

jak ktoś ma navi to tam chyba jest takie dobrodziejstwo, wtedy można prawie do zera zjechać przynajmniej wg CPU :) i ciekaw jestem ile wtedy wejdzie, wolał bym mieć świadomość jaki jest faktyczny stan rezerwy czy 50km czy 150km bo to robi jednak różnice...

 

a co do pojemnosci to w instrukcji jest jak wół że ma 64 litry w dieslu benzyna 60L

rezerwa dla diesla to 8 litrów w benzynie chyba 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się wlać więcej,

 

zobaczcie, gdzie na początku wlewu jest odpowietrznik ? Dociskając go pistoletem podczas tankowania można wlać więcej. To zawór ujścia nadciśnienia w zbiorniku. Tak mam przynajmniej w leonie. W forku powinno być (technicznie) podobnie. Zaworek powinien być u samej góry gardzieli wlewu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wchodzi 54-55 ale od zapalenia oka proroka zrobiłem jeszcze z 50km (chciałem go przetrzymać ale nerwy puściły jak wskazówka opadła)

Niestety w forku nie wiadomo jaki jest zasięg komputer nie ma takiej "opcji"

jak ktoś ma navi to tam chyba jest takie dobrodziejstwo, wtedy można prawie do zera zjechać przynajmniej wg CPU i ciekaw jestem ile wtedy wejdzie, wolał bym mieć świadomość jaki jest faktyczny stan rezerwy czy 50km czy 150km bo to robi jednak różnice...

 

Ja byłem twardy i jechałem, aż zaczął przerywać (pod górkę). Dotoczyłem się do stacji i nalałem pod korek prawie 59 litrów!!!! (58,89). Czyli coś w baku jeszcze było ale "wir w baku" nie pozwala zjeździć paliwa do końca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...